Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Autor Wiadomość
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#1
Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Byłem dzisiaj w sklepie po filtr oleju (wiem olej się wymienia przed zimą w tym roku finanse nie pozwoliły ) i wiecie jak się zdziwiłem .Zapytałem kolegę który jest właścicielem ów sklepu ,czy ma filtr do R1 ? ale chce tylko K/N ,wiecie co mi powiedział ? spytał czy latam tylko po torze ? ja na to że nie głownie drogi a jak już tor to raczej ten kartingowy ,na co Bartek do mnie ,nie wiem czy wiesz jaka jest różnica w filtrach ,zdziwiło mnie to pytanie więc drąże temat. Dowiedziałem się bardzo ciekawej rzeczy ,mianowicie to ,że filtr oleju K/N różni sie od innych filtrów grubością ścianek ,oczkiem na drucik i co najważniejsze ma 20% gorszą filtrację od innych filtrów (ma to znaczenie w obciążeniu silnika ) zdębiałem normalnie ,usłyszałem od niego ,że są to K/N robi filtry w specyfikacji torowe ,olej jaki leją zawodnicy to pełen syntetyk 0W40 i wymieniają go praktycznie po każdym treningu.Co za tym idzie ,nie ma potrzeby tak dobrej filtracji .Filtr K/N ma dlatego grubsze ścianki i tą dziurkę ( służy ona do przymocowania filtra do silnika ) by w razie upadku filtr nie rozpruł się czy wyleciał na tor zostawiając plame oleju na asfalcie. Przekonał mnie i kupiłem filtr japońskiej produkcji .temat założyłem bo wiele było dyskusji na temat filtrów oleju na tym forum ale nikt nie potrafił powiedzieć dlaczego akurat K/N ,Ciekawy jestem Waszego zdania ? Red_icon_smile może ktoś ma lepszą wiedzę na ten temat Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-02-10, 04:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ssswer Offline
supek
***

cały świat :)
rn09

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
#2
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
no i tu się z Tobą zgodzę, w końcu czy filtr powietrze czy oleju to K&N to jednak sportowe filtry, jak to mówią nie wszystko złoto co się świeci Red_icon_smile w przypadku filtra powietrza fajnie mieć K&N a w przypadku filtra oleju jednak nieRed_icon_smile tak samo jest z klockami hamulcowymi, te sportowe przy zwykłej jeździe się nie sprawdzają bo muszą się mocno nagrzać tak jak to ma miejsce na torze, fajnie że poruszyłeś ten temat, bo niektórzy myślą, że jak jakiś dodatek jest sportowy to dodaje mocy, a prawda taka, że jest w sprzedaży bo jednak wielu z nas jeździ po torze lub ma motocykle tylko na tor
A W POWIETRZU UNOSIŁ SIĘ ZAPACH ZAPIERDALANIA...
2014-02-10, 06:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#3
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
miło mi Red_icon_smile tak sobie teraz myślę o tych zajechanych panewach w RN19 Red_icon_smile u mnie pierwszy silnik padł po sprzęgle ale jak sobie skojarzyłem to właśnie wtedy przeszedłem na KN ,przypadek ? być może ale dało mi to do myślenia ,dzięki ssswer Red_icon_smile kolega też mi dziś powiedział że faktycznie tak może być Red_icon_smile więc już jest nas 3 Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-02-10, 07:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piteer83 Offline
303
***

Warszawa/Śródmieście
rn 04

Liczba postów: 244
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#4
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Fajnie Żaba, że taką informację uzyskałeś od znajomego, mam zamiar właśnie na dniach kupować oliwę i filtr i się zastanawiałem czy kupić oryginalny czy k&n, byłem bardziej przekonany do zakupu oryginału a teraz mi pomogłeś w dokonaniu wyboru.
2014-02-10, 07:19 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#5
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Różnica w cenie praktycznie żadna a przy ori filtrze masz pewnosc że nie zaszkodziles zamiennikiem.
2014-02-10, 07:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#6
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
dzięki Red_icon_smile po to jest forum ,nie tylko od tego by dyskutować jak się ubrać i jakie dodatki kupić Red_icon_cheesygrin Bartek mi polecił ten filtr w linku jest opisana bliżej ta firma http://allegro.pl/filtr-oleju-vesrah-jap...53953.html wiem że to nie oryginał ,ale jak by ktoś szukał alternatywy to ma Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-02-10, 07:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tajmer Offline
Użytkownik
***

Wielkapolska ZŁOTÓW
ducati

Liczba postów: 197
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#7
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
jeżeli filtr oliwy k&n "słabiej" filtruje to pewnie filtr powietrza też .
http://www.gt-electric.pl/subpage.php?id=5&title=motury ++++++++++++++++++++++++++++++++
jest ducati monster 800
były: komar 3, ogar 205, shl 175,cbr 600, peugeot 50cm, kawasaki kx125,hornet 900, r1 rn12, BOULEVARD C90, rn19, Fz1 N
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
2014-02-10, 07:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#8
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Znajomy sklepikarz ma jakies wyksztalcenie kierunkowe odnosnie przeplywu gazow chociaz czy jak dziala silnik spalinowy czy wcisnal ci to co wyczytal w jakims katalogu? Pewnie i tak wiecej gownianych hilofilo sprzedaje, bo tani szajs lepiej schodzi ;d
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-02-10, 07:40 PM przez marider.)
2014-02-10, 07:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#9
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
jak już powiedziałem nie będę się zniżał do pewnego poziomu Red_icon_smile prosił bym tylko o konkrety nie pisanie bo ja coś napisałem , dyskusja mile widziana ale na poziomie i merytorycznie Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-02-10, 07:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#10
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Powiem Ci... Że dałeś Mi do myślenia... W ostatnich dniach dużo zastanawiałem się nad filtrem oleju.. Mam obecnie K&N i nie wiedziałem, na co postawić, zwykły zamiennik/oryginalny/K&N. W sumie to rozwiązałeś mój dylemat tą informacją, podziękował.
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2014-02-10, 08:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oldi90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 90
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#11
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Jeżeli nie używasz motocykla wyczynowo to uważam że filtr k&n jest wskazany ze względu na przepływ oleju jak i filtracje . Owy filtr ma scianke magnetyczna i wszystkie drobne opiłki zbiera w sobie . Jestem mechanikiem i elektromechanikiem . Używam motocykl wyczynowo i stosuję tylko k&n ale jeśli używasz motocykl w cyklu miejskim ten wydatek nie jest ci potrzebny .
2014-02-10, 08:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#12
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
założyłem filtr oleju k&n i poszły tuleje. teraz też skojarzyłem że mogła być tego wina. a mój mechanik odradzał. no cóź mam nauczkę i więcej samemu nie założę k&n tak na wszelki wypadek. być może nie jego wina ale lepiej nie ryzykować

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-02-10, 10:01 PM przez Kafel.)
2014-02-10, 10:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#13
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
tajmer no z filtrem powietrza to nie przesadzaj ......
Filtr oleju polemizować można tak jak pisałem wcześniej od razu zaznaczę że mam ori Yamahy aby nie było że sotoje przy swoim i już. Nie wiem ile w tym prawdy co żaba napisał nie wiem ile w tym ....nieprawdy Moim zdaniem za bardzo rozkładamy temat na czynniki pierwsze przez co zwariować można, mam znajomych co całe życie KN stosują i nic z moto się nie dzieje ,,,
Filtr KN jest sportowy a jakie my posiadamy motocykle ?
KTM RC8 R / SHOEI XR-1100 / BERIK LS2-8323-BK / KNOX HANDROID / SIDI Vortice
2014-02-10, 10:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#14
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
My mamy turystyczne dlatego padają prze KN Red_icon_wink też jeżdżę na KN jedną i drugą i zmian nie widziałem

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2014-02-10, 10:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#15
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
panowie to nie jest jedyna prawda Red_icon_smile tak usłyszałem ,dlatego wrzuciłem na forum do większej dyskusji ,żebym znów nie został źle zrozumiany
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-02-10, 10:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#16
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Ja tam zawsze używam oryginalnych filtrów oleju zakupionych w ASO. Cena podobna do KN, więc po co się zastanawiać, skoro przy ori mamy pewność, ze będzie OK. W tej Japonii chyba wiedzą co robią i chłamu nie dają.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-02-10, 10:56 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#17
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Też zastanawiałem się nad ori ale zawsze łatwiej było mi kupić KN niż jechać specjalnie na Targową. Chyba że Koczis przy okazji byłbyś tak miły i kupił mi ori filterek i wysłał zwrócę koszty nie pali się dlatego mówie przy okazji

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2014-02-10, 11:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
spajker Offline
Młody
**




Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
#18
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Ja kupilem orginal i full syntetyk yamalube i powiem ze biegi jakby lzej wchodzily popredni olej to nie wiem jaki byl ja uwazam ze japonczykow lepiej posluchac i lac to co mowia bo oni dbaja o swoja marke i wiedza co dobre dla swoich silnikow.A roznica miedzy k/n a orginalem zadna ile mocy przybywa???nieodczuwalnie no ale to moje zdanie a kazdy robi jak mu pasuje
2014-02-10, 11:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#19
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Hehehehehe.... Z ciekawosci chociazby odloz sobie zaba kase na prosty test (watroba moze tez odpocznie przy okazji) i kup 3 filtry oleju

a. Hilofilo
b. oryginalny Yamahy
c. K&N (najlatwiejszy w montazu i demontazu IMHO) do kompletu

Pozniej na kazdym poganiaj, rozetnij po wymianie, obejrzyj dokladnie z latarka w reku, podziel sie na forum obserwacja i pogadamy Red_icon_smile Poki co to poziom wiedzy masz tepego Ponuraka i XoXo z tego co obserwuje wiec masz racje ze nie ma o czym z toba dyskutowac na tematy techniczne, za malo wiesz. "Pasjonacie".

Jesli chodzi o zajechane panewki trzeba bylo wybrac takie ASO/warsztat i takiego mechanika ktory potrafi zmienic wlasciwie olej w r1 albo nie brac sie samemu za cos czego nie potrafisz.

Odnosnie moich doswiadczen - ganiam na filtrach oleju K&N dobre 10lat w roznych warunkach, na roznych olejach, z roznymi predkosciami i najmniejszego problemu z nimi nie mialem. W zadnej r1 (z 4) ani w kilku innych motocyklach. 30zl roznicy tanie guano czy dobry K&N mnie nie zbawi.

Co do filtrow powietrza K&N podpowiem ze sa filtry ROAD i RACE (dla tych ktorzy nie uczyli sie angielskiego - na droge i na tor), o uzytej bawelnie tez mozna pisac wiecej ale mi sie nie chce. Edukacja w Polsce jest dostepna dla kazdego i w kazdym wieku, na kazdym poziomie, chyba ze ktos w szkole rzuca/l kamieniami, to pozniej narzeka, zadaje glupawe pytania i sie zastanawia nad byle czym robiac przy okazji innym niepotrzebny metlik w glowie. Prawda? Red_icon_wink
2014-02-11, 12:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#20
RE: Filtr oleju K/N czy naprawdę warto ?
Nie wiem czy ja piszę po Hebrajsku ? powiedziałem już tobie ,że nie zejdę poniżej pewnego poziomu , twoja nędzna prowokacja nic tu nie da ,możesz mnie wyzywać ,pisać że się nie znam co notabene sam ciągle powtarzam ,spoko nie rusza mnie to Red_icon_cheesygrin mam tylko nadzieję ,że nie co niektóre osoby umieją czytać a wnioski niech każdy wyciąga sam
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-02-11, 10:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->