Autor Wiadomość
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#1
Kask
Nie znalazlem odpowiedniego dzialu wiec moze zamieszcze to tutaj. Mianowicie chodzi mi o Kask. Jak powszechnie wiadomo cena dobrego kasku zaczyna sie od dobrej miesiecznej wyplaty. Przebywajac jakis czas w stanach wszystkie moje ciuchy na quada kupowalem wlasnie tam. Kierowalem sie oczywiscie cena poniewaz roznica byla ogromna w porownaniu z Polska.Ale wracajac do tematu KASKU. Wiekszosc z nas zapewne wie iz blizniacze modele poszczegolnych kaskow znajdujace sie w dwoch odleglych od siebie kontynentach rozni nazwa (w przypadku shoei np odpowiednik xr-1000 = rf-1000 usa ARAI rx-7gp euro = corsair v usa) no i oczywiscie homologacja. Dla mnie akurat nie przemawia homologacja poniewaz moim zdaniem wszystko jest uzaleznione od norm ktore ustalaja urzednicy a nie tym ze kaski EURO sa bezpieczniejsze od USA lub odwrotnie. Lecz przeszukujac ostanio net natrafilem na artykul polsiego importera kaskow ARAI w ktorym twierdzi iz kaski na rynek EURO USA I JAPONIE maja wogole inny ksztalt skorupy spowodowany tym ze glowy Europejczyka Ameryanina i Japonczyka nie sa takie same. O ile z stwierdzeniem o Japonczykach bym sie zgodzil o tyle juz roznice Euro vs Usa juz nie tak bardzo. Przeciez wiadomo ilu jest w stanach imigrantow z europy i nie wydaje mi sie aby ich glowy pod wplywem amerykanskiego klimatu zmienily swoj ksztalt. I wybralem sie ostanio do najblizszego handlowca z kaskami ARAI w celu przymiarki itd. Po rozmowie z panem powiedzial mi to samo co czytalem. Moim zdaniem to jest bardziej chwyt marketningowy niz prawda,kto jest w temacie wie ze w/w kask z polsce dla porownania kosztuje ok 3tys zl a w stanach lekko ponad 500 dolcow. I gadaja tak aby nikt nie importowal na wlasny uzytek kaskow wlasnie z tamtad. A jakie jest wasze zdanie koledzy na ten temat??
2010-08-18, 08:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TYSON Offline
Użytkownik
***

CB
RN04

Liczba postów: 199
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#2
RE: Kask
Powiem brzydko: sranie w banie, inne głowy...,
bzdura totalna, mogli cos lepszego wymyśleć.
Rozumiem, że dobry kask musi kosztować, technologia itp. ale ceny u nas są poprostu śmieszne, musieli jakoś to wytłumaczyć.
A z drugiej strony nawet jeżeli byłaby to prawda to koszt wyprodukowania kasków na "inne" głowy nie byłyby dwa razy większy.
--
RN04
2010-08-18, 11:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#3
RE: Kask
a może europejskie i japońskie głowy są 2 razy bardziej cenne niż amerykańskie... i trzeba o nie lepiej dbać/lepiej zabezpieczyć :d

w sumie nie wiem po ile one teraz stoi ludzka głowa na rynku plemion "łowców głów", ale pewnie więcej zapuszcza się do nich amerykanów, więc mają ich pod dostatkiem...?

bzdura jak nic!
ja to samo miałem kiedyś z aparatem Cannona...
m.in. bronili się tym, że gwarancja z USA nie będzie ważna w Europie i że części mogą być inne, itp...
LOL Red_icon_tongue
2010-08-18, 12:43 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#4
RE: Kask
Tzn,jezeli chodzi o gwarancje to nie we wszystkich markach tak jest.Wiem z doswiadczenia ze w przypadku produktow HP (napewno laptopy) nie uznaja tej z usa. Czesci w motocyklach tez nie wszystkie sa takie same ,napewno tez tyczy sie to kaskow.Skorupa ,podejrzewam ze jest inaczej wykonana (homologacje ECE euro ,DOT I SNEEL usa) co nie musi oznaczac gorzej/lepiej lecz irytuje mnie gadanie o innej w kształcie formie skorupy. Co do cen wiadomo ze nie tyle kosztuje wyprodukowanie co pozniejsze podatki,clo i inne pierdoly.Dlatego nawet w europie np.w niemczech lub UK produkty sa tansze. Tylko w takim pieknym kraju jak polska musi sie zyc duzo ciezej (dla przykladu nawet jezeli chodzi o cene paliwa). Nie przejmujac sie tym zabardzo zaryzykuje kupujac w stanach.
2010-08-18, 01:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#5
RE: Kask
Przemko daj znac jaki kask i model chcesz to moze w dobrej cenie znajde Ci u nas Red_icon_wink


Co do importu to oczywiscie gowno i bzdura. Wczesniej na R6 jezdzilem w HJC kupionym w stanach i byl to gowniany kask, ale pasowal dobrze. Pozniej kupilem sobie SHoei RF1000 i jest mega przezajebisty, a glowa miesci sie idealnie Red_icon_smile Sciagnelismy jeszcze 4 inne shoei w rozmiarach S,M oraz L i kazdy byl mega zadowolony... i jest do dzis.

CO do wykonania samej skorupy to tego nie wiem, ale podobno europejskie normy sa ostrzejsze niz te z usa...
2010-08-18, 07:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#6
RE: Kask
[w sumie jest to 'motocyklowy mixer'] Red_icon_wink
2010-08-18, 09:22 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#7
RE: Kask
(2010-08-18, 07:03 PM)nowak napisał(a): Przemko daj znac jaki kask i model chcesz to moze w dobrej cenie znajde Ci u nas Red_icon_wink
Generalnie chodzi mi oczywiscie o ARAI rx-7gp czyli stanowski odpowiednik CORSAIR V ,z przesylka ze stanow wyniesie okolo 1600zl wiec nawet w polsce/europie nie ma szans kupic najslabszego CHASER-a. Co do RF-1000 tez wiele czytalem dobrego na popularnym forum motocyklowym i ludzie byli zachwyceni,duzo wczesniej przed zakupem przymierzalo w polsce XR-a i jakos roznicy nikt nie dostrzegl.Jak wroce z wakacji pewnie bede zamawial,wiec moze niedlugo napisze cos wiecej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2010-08-19, 08:08 AM przez przemko27vr4.)
2010-08-19, 08:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#8
RE: Kask
OK, daj znac jakbys chcial to zobacze w jakiej cenie moglbym miec dla Ciebie tutaj w Polandzie Red_icon_smile
2010-08-19, 11:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#9
RE: Kask
Oki bedziemy w kontakcie
2010-08-20, 08:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TYSON Offline
Użytkownik
***

CB
RN04

Liczba postów: 199
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#10
RE: Kask
Nowak, pytanko mam do Ciebie przyjacielu szukam w dobrej cenie XR1100, czarny połysk. Byłbym wdzięczny jak sprawdziłbyś ile PLN musiałbym u Ciebie za niego dać.
--
RN04
2010-08-20, 09:02 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#11
RE: Kask
uważaj na niego... dopilnuj sprawy, bo Nowak zakochany jest w 'macie'... więc jeszcze przez omyłkę ściągnie Ci mat zamiast połysk Red_icon_wink
2010-08-20, 09:41 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#12
RE: Kask
heheh no wlasnie, a nie chcesz w czarnym macie? Red_icon_tongue


bede wiedzial na wtorek, bo w poniedzialek nie bede mial okazji zobaczyc. Jaki rozmiar bys chcial?
2010-08-21, 06:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#13
RE: Kask
a przy okazji sprawdź koszt dla RF 1000 w macie (i połysku) Red_icon_smile
2010-08-21, 08:25 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#14
RE: Kask
Spoko Red_icon_smile Widze ze co raz bardziej podoba Ci sie moj matowy shoei Red_icon_tongue
2010-08-22, 09:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#15
RE: Kask
mat nie jest zły Red_icon_wink
2010-08-22, 10:23 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TYSON Offline
Użytkownik
***

CB
RN04

Liczba postów: 199
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#16
RE: Kask
(2010-08-21, 06:28 PM)nowak napisał(a): ...a nie chcesz w czarnym macie?
Nie Red_icon_mad
--
RN04
2010-08-23, 05:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#17
RE: Kask
zarzuc ceny kaskow ,xr-1100 i araika
2010-08-23, 10:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#18
RE: Kask
Panowie, gadalem dzis z kumplem ale niestety jeszcze nie wrocil i bedzie pod koniec tygodnia. Jak tylko bede wiedzial to dam znac.

Powiedzcie jeszcze jakie rozmiary chcecie?
2010-08-24, 06:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TYSON Offline
Użytkownik
***

CB
RN04

Liczba postów: 199
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#19
RE: Kask
Dla mnie rozmiar XL.

P.S. Przypominam, czarny połysk.
--
RN04
2010-08-25, 05:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#20
RE: Kask
Mariusz, ja to dla kumpla z pracy się pytam... zagadam do niego via SMS i dam Ci znać
2010-08-25, 07:24 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->