Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Autor Wiadomość
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#1
Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Panowie doradźcie: Nowa rn22 w stanach kosztuje 10 tys dol czyli i tak o polowe mniej niz u nas w salonie. Nie wiem jak wychodzi z cłem i tym podobnymi kosztami. Opłaca sie coś takiego zrobić? Zastanawiam się wlaśnie czy na nowy sezon nie sciagnac sobie nowego w cenie takich uzywek u nas...
2013-08-12, 08:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#2
RE: Kupię RN22
masz tam kogoś? niech Ci prześe na mienie przesiedleńcze i omijasz wszystkie cła Red_icon_tongue
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
2013-08-12, 12:38 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#3
RE: Kupię RN22
Albo jak masz kogoś to rejestrujesz na kogoś kto jest tam zameldowany i po pół roku wysyłasz do Polsze i wszystko jest cacy Red_icon_smile
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-12, 02:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#4
RE: Kupię RN22
czyli ze jak? ktos tam kupi i na mienie przesiedlencze mi wysle i tyle? Rozwińcie swoje wypowiedzi Red_icon_wink
2013-08-12, 11:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#5
RE: Kupię RN22
maysterek- to jest właśnie mienie przesiedleńcze Red_icon_tongue

Ziutek- http://zielonalinia.gov.pl/Mienie-przesiedlencze-5274
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
2013-08-13, 07:08 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#6
RE: Kupię RN22
Przepraszam Red_icon_rolleyes nie wiedziałem że to się tak fachowo nazywa Red_icon_tongue
Wiem tylko że kumpel w ten sposób targa auta z USA Red_icon_wink
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-13, 07:13 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#7
RE: Kupię RN22
hmm tylko jak tu rozwiazac to skoro nikt ode mnie sie nie przeprowadza Red_icon_cheesygrin Moze nowy temat by zalozyc?
2013-08-13, 02:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#8
RE: Kupię RN22
Kumpel w sumie też się nie przeprowadza, wyjechał do stanów jakieś 10 lat temu i tam mieszka i pracuje, średnio raz w roku przyjeżdża i zwozi te graty ale jak to jest dokładnie z formalnościami to nie wiem, jak chcesz to mogę podpytać dokładniej jak on to robi Red_icon_wink
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-13, 05:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dudek Offline
Psychopata
***


moto buty

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#9
RE: Kupię RN22
też byłbym zainteresowany, mam tam kogoś tylko bym musiał wiedzieć jak to zrobić żeby ominąć wszystkie podatki i cło o ile taka opcja w ogóle istnieje
2013-08-13, 05:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#10
RE: Kupię RN22
Istnieje na pewno bo kumpel już 6 aut tak stargał, kupuje auta typu Camaro czy Mustang w USA za grosze a sprzedaje tutaj 3 razy drożej i za każdym razem właśnie trzyma to tam zarejestrowane 6 miechów i dopiero ściąga. Dowiem się dokładnie jak to funkcjonuje i opisze.
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-13, 05:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#11
RE: Kupię RN22
to sie dowiedz koniecznie i daj nam czym szybciej znac Red_icon_tongue Red_icon_wink bo do marca lekko ponad pol roku a jeszcze zanim moto tu go przywiezc to czasu minie Red_icon_tongue
2013-08-13, 11:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dudek Offline
Psychopata
***


moto buty

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#12
RE: Kupię RN22
ziutek, skąd wiesz ze w stanach nowa rn22 kosztuje 10 tyś dolców, ja na stronkach widziałem ze kosztuje prawie 15 tys dolców, jesli możesz przeslij linka gdzie znalazles rn22 w takich pieniądzach
2013-08-14, 06:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
arturky Offline
Młody byłem
***

podlaskie
świetlówki

Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#13
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Chciałbym być bogaty, bo młody i piękny już byłem Red_icon_smile
2013-08-14, 11:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#14
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Zaczerpnąłem trochę wiedzy od osoby która miała z tym styczność kilka razy. Pierwsze pytanie jakie mam do zainteresowanych. Kogo macie w USA (mama, tata, siostra, brat)? I w jakim mieście?
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-14, 02:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#15
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Dudek za 10 tys dol jak kolega wyzej podal link to na ebay'u Red_icon_wink mojej dziewczyny matka mieszka w New Jersey a Siostra z mezem w Miami
2013-08-14, 07:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#16
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
To słuchajcie sprawa wygląda tak (trochę to skomplikowane). Osoba sprowadzająca pojazd na mienie przesiedleńcze musi legalnie przebywać w USA 12 miesięcy, czyli roczek (minimum).
Pojazd musi być kupiony i zarejestrowany minimum 6 miesięcy w USA na jedną osobę. Później ta osoba może przywieźć pojazd ze sobą do Polski i u konsula załatwia sobie papiery na mienie przesiedleńcze. Co najważniejsze, tylko ta osoba może poruszać się i legalnie korzystać z pojazdu (jest to wyszczególnione w dowodzie rejestracyjnym takiego pojazdu).
Dlaczego pytałem kogo macie w USA, ponieważ można załatwić upoważnienie zezwalające na korzystanie z pojazdu przez osoby z najbliższej rodziny (mama, tata, siostra, brat).
Dlaczego pytałem o miasto. W USA jest coś takiego jak podatek tax od zakupionego towaru (coś ala nasz vat), np. w Massachusetts wynosi on ok 6,5%, w innych stanach, miastach może być inna wysokość.
A i jeszcze jedno. Pojazd może być później sprzedany przez osobę która go sprowadziła ale dopiero po 12 miechach.

Chyba o niczym nie zapomniałem. Nie takie to proste jak się wydawało.
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-14, 08:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#17
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
No jednak nie takie proste :/ jednak bedzie trzeba wziac pod uwage akcyze, cła i tym podobne. Ktos wie cos na ten temat? Jak procedura sie odbywa i jakie to mniej wiecej sa koszty?
2013-08-14, 09:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#18
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Podatki, cla itp to okolo 30%-35% tego co bedziesz mial na fakturze za pojazd. Do ceny dolicz sobie koszta transportu (w stanach do portu, ladowania na kontener, miejsca w kontenerze). W Polsce wyladowywuja w Gdyni kontener i albo jedziesz tam i zalatwiasz formalnosaci w Urzedzie Celnym , albo bierzesz takie zaswiadczenie z urzedu , ktory masz najblizej ze formalnosci i oplaty zalatwisz u siebie. Tam jedziesz, placisz w porcie za obsluge (otwarcie kontenera, wyladowanie itp). Idziesz do UC , zalatwiasz papierologie ip. Bierzesz sprzeta i jedziesz do siebie, gdzie juz cala papierologie zalatwiasz jak z kazdym sprowadzonym pojazdem z zagranicy (celny,skarbowy, WK itp.).
Nie wiem ile teraz stoi stawka za miejsce w kontenerze na moto ale pare lat temu placilem chyba 250 dolcow.
Dostawa do portu to kwestia znalezienia odpowiedniej firmy w stanach, ktorych jest tam pelno i odleglosci od salonu do portu.

Dodatkowo przeczytaj prosze w aukcji o dodatkowych kosztach 149$ oraz o podatku jaki zaplacisz i pozniej mozesz ubiegac sie o jego zwrot, jesli pojazd na eksport idzie.
2013-08-15, 07:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#19
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
hmm to teraz nie wiem czy mi sie oplaca bawic w takie rzeczy jak clo i rozne inne wydatki wyniosa z 30-35% wartosci motocykla :/
2013-08-19, 01:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maysterek Offline
Użytkownik
***

Dąbrówki Breńskie
R1 RN01

Liczba postów: 113
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
#20
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Doliczyć do tego masę nerwów związanych z załatwianiem tego wszystkiego i ile się trzeba ochodzić za tym wszystkim to opłacalność jest znikoma.
Oddam nerkę za piękną eRkę Red_icon_cheesygrin
2013-08-19, 04:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->