Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Autor Wiadomość
lukasz_nr Offline
Konkretny
****

Manchester
R1 2003

Liczba postów: 609
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 2
#1
Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Witam załozyłem watek zeby dowiedziec sie jak kto przechowuje swoje moto czy na stojaku czy na podnozce czy przepalacie na zime jesli tak to z jaka czestotliwoscia?? Pełny zbiornik podstawa na zime, wiem kazdy wg własnego uznania ale moze dowiem sie czegos nowegoRed_icon_smile
2011-11-08, 07:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
YZF R1 Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 558
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 1
#2
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Chcesz te poradniki ze ścigacza co i jak "powinno" się robić czy każdy sam co zrobił???
2011-11-08, 08:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#3
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Ja Przepalam na zime średnio co 3 tygodnie, stoi na stojaku tylnym (przedniego nie mam), pełen zbiornik paliwa, podłączony akumulator pod taki "podtrzymywacz na życiu" bo nie można to prostownikiem nazwać Red_icon_smile
2011-11-08, 09:31 AM
Odpowiedz cytując ten post
roman1986 Offline
Konkretny
****

Zach-Pom
R1

Liczba postów: 645
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 2
#4
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Mój stoi na stopce (nie mam stojaka), w ogrzewanym garażu, przykryty pokrowcem. Akumulator ładuje do maxa i tak zostawiam. Odpalam raz w ciągu zimy (jak nie ma śniegu to zrobię kółko wokół domu) Bak zatankowany do pełna, poza tym na wiosnę zlewam to paliwo i tankuje świeże (gdzieś słyszałem że oktany uciekają, nie wiem czy to prawda, ale paliwo się nie marnuje, bo wlewam je swojej kobiecie do samochodu)
2011-11-08, 10:37 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
stachu1100 Offline
Młody
**




Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
#5
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Roman kochance wylewasz a swojej kobiecie wlewaszRed_icon_smile zajebiście. Powiem tak ja daje moto na stojaki (przód i tył) zmieniam zawsze olej, żeby świeży był w silniku przez zimę(słyszałem, że zużyty olej ma więcej jakiś dziwnych pierwiastków w sobie, które negatywnie wpływają na uszczelki), tankuje 98 żeby jakby coś do wiosny zostały te 95 oktanów ale i tak zawsze w zimie uda się moto przepalić i pojeździć. No i pokrowiec obowiązkowo.
2011-11-08, 11:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz_nr Offline
Konkretny
****

Manchester
R1 2003

Liczba postów: 609
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 2
#6
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Xoxo czy to urzadzenie sie sprawdza co masz podłaczone?? ciekawe słyszałem kiedys o tym:-)
2011-11-08, 12:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#7
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Ja czyszcze, do garazyku ( od tej zimy na stojaczku tylnym ) nasmarowany pod pokrowiec , wyjmuje akumulator i wkladam do domu do ciepelka Red_icon_wink paliwa nigdy nie zalewalem do pelna ale podobno to zle Red_icon_cheesygrin pozatym poki co nie planuje zimowania tylko jazde do pierwszego sniegu Red_icon_smile
2011-11-08, 01:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#8
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
lukasz_nr bardzo dobrze się spisuje, ładuje automatycznie kiedy aku podupada a wyłącza się kiedy jest naładowane, no i cena Red_icon_smile mnie to kosztowało niecałe 60 zł w sklepie yamahy więc pewnie na allegro bedzie jeszcze tańsze Red_icon_smile
2011-11-08, 01:21 PM
Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#9
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
To u mnie podobnie: moto wymyte: dokładana kosmetyka plus zębatki i łańcuch, paliwo pod korek, aby zbiornik nie rdzewiał, aku ładuję i do domu jak Cieniu. Stawiam na tylnym stojaczku, worek na wydech, aby nie łapał wilgoci, pod przednie koło daję drewienko, aby się opona nie odparzyła od betonu i spuszczam powietrze z opon tak do 1atm. Potem czyste prześcieradło i tak do wiosny Red_icon_smile Co do odpalania moto w zimie to różnie, jak już nie mogę wytrzymać to sobie odpalę i posłucham jak bzyczy hehe.
Tej zimy mam w planach jeszcze trochę porobić przy R1: wymiana tylnej opony, klocki, itp. Red_icon_smile
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2011-11-08, 04:36 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#10
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
ktos mi kiedys powiedzial ze najlepiej nie odpalac przez zime jesli nie macie w planach zrobic jakiejs rundki, wiec albo poczekac do wiosny albo odpalic w taki dzien zeby sie przejechac
2011-11-08, 10:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#11
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Cieniu z tym to tyle szkół ile ludzi Red_icon_smile Robić tak jak się robiło wcześniej o ile nic się nie pieprzyło i bedzie cacy Red_icon_smile
2011-11-09, 01:17 AM
Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#12
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
wiesz no w sumie jak ktos ma stojak to mozna odpalic, wrzucic bieg jeden drugi trzeci szosty i go troszke przepalic Red_icon_wink i miec czyste sumienie ze sie zrobilo tak jak nalezy nie jezdzac po sniegu Red_icon_tongue
2011-11-09, 10:15 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz_nr Offline
Konkretny
****

Manchester
R1 2003

Liczba postów: 609
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 2
#13
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
chyba bardziej chodzi o swiece tak mi sie wydaje bo raczej nie powinno sie odpalac i za chwile gasic ale to tylko na nowych... ja przepalam moto i zawsze pieknie gada tak jak mniej wiecej Xoxo co 3 tyg ewentualanie dolewam paliwa do pelna jak juz zaczyna znikac. ostatnie dni pieknej pogody i chyba sniegiem niedługo rypnie tym bardziej ze ja w gorzystych terenach;/
2011-11-09, 12:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#14
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
lukasz_nr, górzyste tereny + R1 + serpentyny + widoki.... ehhhh Red_icon_smile
2011-11-09, 02:44 PM
Odpowiedz cytując ten post
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#15
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Moja Lejdi stoi na stojakach , pełny zbiornik , przed wymyta wypucowana nasmarowana , podłączona do Optimate4 , raz na dwa tygodnie przepalona do otwarcia termostatu i załączenia wentylatora (bez gazowania do odciny oczywiście) raz po raz włączony bieg. W taki oto sposób na wiosnę jest idealnie Red_icon_smile
Red_icon_cheesygrin Zostanę NINJA i będę hodował lamy Red_icon_mad2
2011-11-09, 03:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#16
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Bartus przepalisz moja suke czy wyjmujemy aku? Red_icon_cheesygrin
2011-11-18, 10:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#17
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
mogę ją jutro przepalić, swoją też odpalę i... narobi się trochę hałasu w garażu Red_icon_cheesygrin
2011-11-25, 01:30 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Monia_R1:) Offline
PŁEĆ PIĘKNA
***

Poznań
r1

Liczba postów: 175
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 6
#18
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
wy kochani już w temacie zimowania??? jak tak możecie//// przeciez pogoda co chwile przepieknaRed_icon_cheesygrin a dzis jakie słoneczko a na poczatku grudnia ma byc nawet po kilkanascie stopni hihihihi

jeszcze was odwiedze w tej warszawce w grudniu ha!
Red_icon_smile))))) ja nie zimuje bo moja lady będzia stała w salonieRed_icon_cheesygrin zamiast choinkiRed_icon_smile mniam mniam
2011-11-26, 12:14 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
couoll2 Offline
Lubię zapierdalac xD
**

Katowice
RN12

Liczba postów: 43
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#19
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
MotoManiak Red_icon_wink
*****

Post: #10RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
ktos mi kiedys powiedzial ze najlepiej nie odpalac przez zime jesli nie macie w planach zrobic jakiejs rundki, wiec albo poczekac do wiosny albo odpalic w taki dzien zeby sie przejechac

niema problemu z odpalaniem podczas zimowania jesli nie jest to na "chwile"... wydaje mi sie nawet wskazane trzeba pamietac ze olej tez musi swoja temperature osiagnac by bylo odpowiednie smarowanie... Red_icon_smile
2013-09-21, 10:28 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#20
RE: Zimowanie Motocykla czyli kto co jak
Panowie odnośnie oleju ,proponuje przeczytać artykuł w ostatnim Motocyklu ,wiele wyjaśnia Red_icon_smile a jeśli ktoś myśli ,że sponsorowane i takie tam ,to ok , sama zasada działania tych związków chemicznych z pieniędzmi ,za wiele wspólnego nie ma Red_icon_smile jeśli ktoś ma dar przełożenia tego artykułu na łatwy i przyjemny ,proponuje założyć jeden wątek i uciąć w końcu wszelkie spekulacje odnośnie oleju Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2013-09-23, 08:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->