Interkom motocyklowy
Autor Wiadomość
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#1
Interkom motocyklowy
Witam, mam pytanko odnośnie interkomów motocyklowych a mianowicie czego używacie i co moglibyście polecić/odradzić ;P Rozważam z kumplem kupno scala rider Q3 lub lub interphone F5MC ale co bardziej korzystne? Chodzi najbardziej o możliwość połączenia z innymi interkomami i rozmową z jak największą ilością osób a także wiadomo czas czuwanie i odległośćRed_icon_smile Macie może jakieś doświadczenia z tymi sprzętami i moglibyście się nimi podzielić? Dzięki i pozdroRed_icon_smile
2015-06-05, 04:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Draco Offline
88
***

unknown


Liczba postów: 322
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 2
#2
RE: Interkom motocyklowy
Ja akurat korzystam ze Cardo SCALA RIDER G9X, kupiłem bo mi głownie zalezalo na dobrej jakosci głosników a sena ktora tesotwałem (niby topowy model) potrafiła strzelać w uszy.
Łączy sie do 8 ludzi,ale ja tego nie testowałem bo jezdze głównie sam i sluzy mi tylko do rozmów przez tel.
Myslalem,że bede sluchał muzyki ale jednak wole dzwięk wydechu ze Słowenii Red_icon_smile
Naprawde solidne wykonanie i konkretny zestaw wraz z dwoma mikrofonami.

Wiem,że interesuja Cie inne modele,ale może akurat moje skromne 5groszy o Cardo jakoś sie przyda.

Pozdrawiam.



edit: https://www.youtube.com/watch?v=mPvWF1vnzzE link do 9tki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-05, 06:55 PM przez Draco.)
2015-06-05, 06:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marianek!!! Offline
Młody
**




Liczba postów: 41
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#3
RE: Interkom motocyklowy
Ja posiadam Interphone f5 ... mega dobry sprzęt ... sprawdzony już w wielu wyprawach ... właśnie wróciłem z Rumunii , i tam też się sprawdził długo trzyma energia, korzystam z niego jako intercomu , słucham muzyki bo łączy się ze smartfonem, odbieram telefony , jest zajebisty, trochę drogi bo za zestaw dla dwóch osób to 1500 zł, ale warto
2015-06-08, 03:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ernst Offline
Użytkownik
***

Kraków
Ducati Diavel C

Liczba postów: 215
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 1
#4
RE: Interkom motocyklowy
A ja używam
http://www.aliexpress.com/item/2PCS-Free...05436.html

Sprawują się rewelacyjnie podczas wyjazdów. Mam podłączona nawigację i telefon po BT. Faktycznie zasięg jest super. Bateria trzyma naprawdę długo. Znam kilku instruktorów nauki jazdy, który przeszli na to z szumiącego i wiele droższego Midlanda.
2015-08-03, 10:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#5
RE: Interkom motocyklowy
Ja teraz ze znajomymi korzystamy z Scali G9xRed_icon_smile ostatnio udało się nawet połączyć konferencje na 4 osoby, także super opcjaRed_icon_smile Sprzęt godny poleceniaRed_icon_cheesygrin Ale można jeszcze rozważyć pack talka też scali - dla większych grupRed_icon_tongue Z tym, że jeszcze niewiele osób korzystaRed_icon_smile
2015-08-03, 07:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simptec Offline
Młody
**




Liczba postów: 49
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
#6
RE: Interkom motocyklowy
Ja korzystam z seny 20S i muszę powiedzieć, że również spisuje się rewelacyjnie zasięg pomiędzy samochodami jakieś do 700-800 metrów producent podaje teoretyczny zasięg około 2200 metrów ale raczej na pustyni bez wydm to testowali że taki wynik osiągnęli. Korzystam z niego razem z żoną i kolegą tak więc we trójkę radzi sobie doskonale dodatkowo można podpiąć 2 urządzenia na BT telefon i nawigację lub 2 telefony, super spisuje się po zainstalowaniu aplikacji Yanosik polecam, ostrzega nas przed ewentualną kontrolą, suszarką, fotoradarem, itp.
2015-08-03, 08:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Online
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,218
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#7
RE: Interkom motocyklowy
Czy ktoś jeszcze używa interkomów firmy Lexin polecanych przez ernst bo oferta cenowa jest bardzo kusząca, interesuje mnie głównie jakość i głośność dźwięku.
2016-04-28, 09:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lopek Offline
Młody
**




Liczba postów: 41
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
#8
RE: Interkom motocyklowy
(2016-04-28, 09:40 AM)Grzegorz86 napisał(a): Czy ktoś jeszcze używa interkomów firmy Lexin polecanych przez ernst bo oferta cenowa jest bardzo kusząca, interesuje mnie głównie jakość i głośność dźwięku.

Grzegorz86 posiadam, z dwoma kolegami dokladnie ten sam model. W tej cenie uwazam, ze warto. Do predkosci 100km/h slychac bardzo wyraznie, 100-120 trzeba juz mowic glosniej, powyzej 120~130 slychac juz slabo, jedynie pojedyncze komendy. Moze to czesciowo wina slabego wyciszenia kasku (agv k3). Bateria trzyma bardzo dlugo, okolo 8-10h rozmow, muzyka i stan czuwania jeszcze dluzej. Zasieg, tez uwazam, ze wporzadku, okolo 1km, na zwyklej drodze z samochodami. Podczas rozmowy z kims, mozna przelaczyc sie na sluchanie muzyki i powrocic do rozmowy, mozna rowniez odebrac telefon. Jedyny minus, to mozliwosc rozmowy tylko z jedna osoba w tym samym czasie. Takze, jak na ta cene to polecam.
2016-04-28, 10:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#9
RE: Interkom motocyklowy
Ja używam telefonu komórkowego. Mam nielimitowane połączenia. Zasięg cały kraj Red_icon_wink Korzystam ze zwykłych suchawek z mikrofonem. Większość smartfonów posiada opcję odbierz automatycznie, więc nigdy nie odrzucam połączenia. Rozmowy w dwie osoby bez żadnych problemów do ok. 120 k/h, a telefon zawsze mam przysobię. W przerwie rozmów słucham muzyczki....
2017-03-03, 08:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#10
RE: Interkom motocyklowy
Odkope temat bo zastanawiam się nad zakupem już od kilku lat, tylko powstrzymuje mnie ciągle nasuwające się pytanie ... czy w moim przypadku zda egzamin?
Skąd takie pytanie?
Bo:
  • głośne wydechy
  • przeważnie uszy mam zakorkowane
  • mało kiedy jeżdżę z prędkością rozkładową
Po co mi to?
Nie, nie do gadania czy słuchania muzyki, tylko głównie bardzo interesują mnie niektóre komunikaty Yanosika Red_icon_cool

Do tej pory używałem słuchawek z "gumkami" (bez skojarzeń proszę Red_icon_mad3 ), które dość dobrze tłumią dźwięki, ale czasem lubią się wysunąć z ucha i wówczas jedno ucho zatkane, w drugim nawalają wydechy i gwiżdże wiatr - nic, tylko trzeba zjechać, ściągać kask żeby poprawić dezertera Red_icon_thinking A jak źle wejdzie, to gniecie jak 100 diabłów ... i nie ma jak poprawić Red_icon_mad
Kiedyś wkleiłem w kask jakieś kupione na allegro słuchawki na kabel, ale już przy 70-80 km/godz. uja z nich słyszałem i wywaliłem. Nie wiem, pewnie kiepskie były, bo za 17 zł. czego można wymagać i temat odpuściłem.

Powiedzcie mi tak szczerze intercomowicze ... jak to jest z słyszalnością z wklejonych w kasku słuchawek intercoma?
Będę coś z nich słyszał?
Nie chodzi mi o sam intercom, co słuchawki dobrej jakości - głośne, które można wcisnąć na stałe w kask.
Jeśli ktoś zna coś takiego, to proszę o wskazówki, a nagroda go nie minie Icon_beer
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-01-13, 02:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#11
RE: Interkom motocyklowy
Shogun, w Twoim przypadku to raczej żaden intercom się nie sprawdzi bo przeważnie przy 140km/h jest taki szum wiatru i wydechu ,że choć byś kupił pozłacany to i tak nie do końca zda egzamin. Wiadomo, że trochę zależy też od kasku ale to tylko drobna różnica. Ja mam HJC is17 i intercom T-COM SC prosto od majfrendów i powyżej 140-150km/h już mało co słychać chociaż sam dzwięk z słuchawek jest na prawdę głośny bo podczas postoju lub wolniejszej jazdy jest tak głośno jeśli chodzi o komunikaty z Yanosika lub radio ,że muszę ściszać bo aż uszy bolą :-) Po przeczytaniu opinii o innych (firmowych) intercomach typu "sena" lub "Midland" który już miałem zamówiony lecz zrezygnowałem padło na T-COM SC bo używam go tylko i wyłącznie w tym samym celu w którym Ty chcesz używać :-) i zdecydowałem ,że nie warto przepłacać za coś czego nie wykorzystam a działa podobnie. Jak chcesz to zapraszam do mnie lub możemy się gdzieś ugadać i posłuchasz, pomacasz i zobaczysz jak głośno podaje komunikaty.
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
2019-01-13, 03:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kilofazy Offline
Paweł
***

zsz
GSXR- 1000K7

Liczba postów: 280
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#12
RE: Interkom motocyklowy
a mnie zastanawia jedno, czy zdajecie sobie sprawę jak łatwo doznać urazu akustycznego podczas jazdy na motocyklu? Jak czytam że ktoś sobie zapierdala jeszcze sobie słucha muzyki z interkomu to brak mi słów. Przecież sam szum wiatru jest niebezpieczny, a jak ktoś go zagłusza muzyką, prawdobodobnie podwajając db, to niestety. Aparat słuchowy na starość jest niemal pewny. I nie pisze tego bo sobie lubię teoretyzować tylko post factum. Prawdopodobnie szumy uszne będę miał do końca życia, a jak ktoś nie wie to to jest to polecam: https://www.youtube.com/watch?v=XLvlUI58vlA
2019-01-13, 04:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#13
RE: Interkom motocyklowy
(2019-01-13, 04:10 PM)kilofazy napisał(a): a mnie zastanawia jedno, czy zdajecie sobie sprawę jak łatwo doznać urazu akustycznego podczas jazdy na motocyklu? Jak czytam że ktoś sobie zapierdala jeszcze sobie słucha muzyki z interkomu to brak mi słów. Przecież sam szum wiatru jest niebezpieczny, a jak ktoś go zagłusza muzyką, prawdobodobnie podwajając db, to niestety. Aparat słuchowy na starość jest niemal pewny. I nie pisze tego bo sobie lubię teoretyzować tylko post factum. Prawdopodobnie szumy uszne będę miał do końca życia, a jak ktoś nie wie to to jest to polecam: https://www.youtube.com/watch?v=XLvlUI58vlA

Piszemy tutaj o słuchaniu komunikatów z Yanosika a nie o słuchaniu muzyki! Komunikaty są podawane raz na jakiś czas więc wątpię ,że są szkodliwe dla słuchu :-) Jeśli chodzi o muzykę to i tak powyżej 120km/h sobie nie posłuchasz bo szum wiatru już przy takiej prędkości jest wystarczający żeby dobrze zakłucić dzwięki instrumentów a jak mam słuchać muzyki byle jak to wole wogóle nie słuchać. Yanosik i dzwięk wydechu w zupełności mi wystarczą :-)
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-13, 04:26 PM przez bystry10.)
2019-01-13, 04:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kilofazy Offline
Paweł
***

zsz
GSXR- 1000K7

Liczba postów: 280
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#14
RE: Interkom motocyklowy
bystry, każdy ma własne zdrowie i każdy jest mądry po fakcie. Nie ma reguły, jeden robi tak, drugi inaczej, ale mało kto ma świadomość tego co napisałem, patrząc choćby na to ilu motocyklistów używa stoperów.
2019-01-13, 04:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Online
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,218
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#15
RE: Interkom motocyklowy
Ja używam Lexin mało znany prosto z chin i sprawdza się dla moich potrzeb czyli słuchania muzyki, kilofazy nie do końca się zgadzam z Tobą, te słuchawki nie są aż tak głośne i fakt przy 120-140 już prawie nic nie słychać ale mam na to patent. Aby nie ogłuchnąć mam specjalne motocyklowe zatyczki, dzięki nim wiatru tak mocno nie słychać a i intercom jest o wiele lepiej słyszalny i muzyką można się cieszyć nawet do 200km/h (oczywiście zależy to też od kasku).
Co do słuchania poleceń z nawigacji, to żeby mieć szanse coś zrozumieć to max 120 no może 140km/h(w zatyczkach, bez jest dużo gorzej), Shogun z tego co pamiętam używasz tych samych zatyczek co ja, tak jak pisałem wyżej one sprawiają że lepiej słychać przy większych prędkościach więc tym się nie przejmuj niestety wydechów i szumu wiatru(>140km/h) na naszych sprzętach nie przeskoczysz i nie ma to jak telefon gdzieś na kierownicy.
2019-01-13, 04:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#16
RE: Interkom motocyklowy
@Bystry
Bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia ... będę wdzięczny  Red_icon_banana Icon_beer

@Grześ
Tak, te same zatyczki, co Ty i żółte filtry, bo zielone są głośniejsze.
Czyli co? Zatyczki odcinają wiatr, co paradoksalnie wyostrza dźwięk z głośników? Dobrze rozumie?
 
@Kilof
Bardzo Ci chłopie współczuję, bo moja żona z tym walczy od 11 lat i w sumie, to nie ma na to lekarstwa, nikt nie wie od czego to i po co to komu. Zjeździliśmy mega fachowców i w końcu jeden z nich powiedział uczciwie ... "musi się pani nauczyć się z tym żyć" Red_icon_neutral
Żonie zaczęło się to wszystko po anginie ... syreny, trąby, wycia, świsty, gwizdy ... nie słuchała nigdy głośno muzyki a właściwie lubiła ciszę.
A ja ... w fabryce w huku, w domu i na siłce non stop  słuchawkach napiżdża mi jakaś techniawa na 95% mocy (przy 100% trzeszczy) i pomimo swoich lat mam pierwszą kategorię słuchu i takie przekleństwo, jak nadwrażliwość słuchową, tzn ... słyszę więcej niż przeciętny człowiek powinien i czasem się na siebie się nasłucham Red_icon_smoke
Stąd też rozumie Twoje oburzenie i przerażenie, że jeszcze kogoś może to spotkać, ale ta przypadłość raczej nie od tego ... po prostu ... brzydko to zabrzmi ... Ciebie to spotkało Red_icon_sad 
Jak chcesz o tym pogadać, to dawaj na PM
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-13, 08:39 PM przez shogun_zag.)
2019-01-13, 08:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Online
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,218
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#17
RE: Interkom motocyklowy
Też żółtych używam i tak dobrze rozumiesz, na postoju i do jakiś 50-70 troche słabiej słychać intercom ale za to powyżej tych prędkości lepiej, po prostu wiatr "później " zaczyna przeszkadzać.
2019-01-13, 08:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#18
RE: Interkom motocyklowy
Będę musiał to sprawdzić na sprzęcie Bystrego Red_icon_smoke
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-01-13, 08:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#19
RE: Interkom motocyklowy
ja osobiście chyba zainwestuje w sena 10R, jest bardzo mały osobna bateria, i jest w 100% kompatybilny z moim kaskiem, tzn jego bateria pasuje do fabrycznie przygotowanego miejsca w kasku....
https://youtu.be/0sjb8oTP20I?t=177

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-01-13, 09:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#20
RE: Interkom motocyklowy
(2019-01-13, 08:37 PM)shogun_zag napisał(a): Będę musiał to sprawdzić na sprzęcie Bystrego Red_icon_smoke

Nie ma sprawy Piotruś  Red_icon_cheesygrin Daj znać kiedy i jedziem z tym śledziem  Red_icon_kill 
Możemy teraz jak zimno i śniegu wszędzie pełno jechać osobówką! Ja prowadzę a ty w moim kasku głowa przez okno i na autostradę sprawdzić ile 1,9 tdi pójdzie bo 8 lat ną jeżdzę i nie wiem hehehe Red_icon_banana Red_icon_LOL Red_icon_LOL  Red_icon_LOL,
a jak nie to poczekamy do wiosny aż będzie możliwość na moto wyskoczyć  Red_icon_smoke
Termin zostawiam Tobie bo ze mną jak z dzidziusiem- wszystko jedno  Red_icon_cheesygrin
Porządnie przetestujemy żeby pewność była!
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
2019-01-13, 09:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->