Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Autor Wiadomość
Kamilo Offline
Litr to jest to:D
***

Siedlce
R1 - BRAK

Liczba postów: 411
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#1
Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Mam takie pytanko jak w temacie ma ktoś z was w swoim cacku wzmacniane sprzęgło??? Jak się sprawuje jakie koszta itd. Rozważam coś takiego zwykłe sprzęgło EBC + przekładki Lucasa też parę stów może warto dołożyć i montować wzmacniane????
2012-12-07, 09:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#2
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
po co mieszać? kup kompletne sprzęgło EBC razem ze sprężynami
ja nie mam takiego jeszcze ale planuję zakup http://www.motorus.pl/silnik/sprzegla/sp..._5680.html
z tego co słyszałem to ludzie są zadowoleni, a u nas chyba Xoxo ma coś takiego :>
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-12-07, 09:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#3
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Ja mam zamontowany w RN22 kit Graves + sprezyny YEC i dziala OK Red_icon_smile Jak sie skonczy fabryczne sprzeglo, to wtedy pojda tarcze i przekladki jakies wzmacniane, na pewno nie zaszkodzi a i dluzej pozyje Red_icon_smile
2012-12-08, 12:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#4
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Ja mam SRK cały komplet. Nie wsadzalbym na twoim miejscu przekladek Lucasa bo... Właściwie poco ? Red_icon_smile wsadz cały zestaw taki jak wystwil Malikowy, tam masz przekladki i sprezyny. Co do odczucia podcza jazdy to jeździ sie bardziej zero-jedynkowo, jest mniejsza płynność. Żywotność napewno znacznie większa
2012-12-08, 12:56 AM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#5
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
kurcze ciekawi mnie dlaczego tak negujecie tego Lukasa ,testowałem na własnym sprzęcie (RN09) tarczki Lucasa i EBC ,okazało się że Lucasa są dużo lepsze i trwalsze niż niby oryginał EBC,mało tego przez EBC skończył mi się silnik ale to już pisałem ,tak sam z klockami mam Lucasy i jestem mega zadowolony,byłem na torze na nich i też super ,zresztą każdy mój znajomy motocyklista uważa że hamulce mam super,więc ja z czystym sumieniem polecam Ci kolego Lucasy są o niebo lepsze od EBC ,przynajmniej ja tak uważam Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2012-12-08, 12:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#6
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
@zaba to bardzo dobrze, ze Ci sie dobrze jeździ na Lucasach Red_icon_smile
Każdy musi znaleźć swój złoty środek Red_icon_smile ja mailem w 3 swoich sprzetach Lucasa i nie mam zamiaru do niego wrócić. Mam wrażenie, ze odkąd Lucas połączył sie z TRW to robią syf... Jak miałem pierwszy raz w swojej Kawie po Ferodo zwykle Lucasy, były bez porównania lepsze a myślałem ze Ferodo to Ferodo Red_icon_smile Jak usłyszałem klocki hamulcowe Malikowego to myślałem, ze mu sie kończą bo piszczaly niesamowicie, okazało sie, ze zaciski ma wyposażone w TRW... Ja na ebc sie jeszcze nigdy nie przyjechałem, na wyspie większość lata na ebc i tam ta marka jest bardzo chwalona. Pomijając fakt, ze TRW chyba nie ma odpowiednika sprzęgła SRK z kevlarem tylko ma go barnett a przekladki przekladkom nierówne Red_icon_smile według mnie kiedyś ebc było w tyle. Z tego co wiem teraz połączyli siły z jakaś inna firma i robią bardzo dobre produkty i polecane przez wielu profesjonalnych mechaników a ich produkty wyprzedzają o lata świetlne TRW, ale to moje zdanie Red_icon_smile
2012-12-08, 02:23 PM
Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#7
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Xoxo, mam o ile mnie pamięć nie myli Lucas'a (chociaż jak wspomniałeś TRW takie samo) ale są CHUJOWE! hamowanie czasem dobre czasem złe no i jeszcze nigdy nie miałem tak piszczących klocków w aucie czy motocyklu dlatego powoli zbieram na Vesrah i przed wiosną jeszcze założę komplet przód + tył, sprzęgło SRK jak wyżej wrzuciłem nawet od tego gościa kupię bo mam rabat podobno Red_icon_wink
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-08, 06:17 PM przez malikowy.)
2012-12-08, 06:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tajmer Offline
Użytkownik
***

Wielkapolska ZŁOTÓW
ducati

Liczba postów: 197
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#8
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
w poprzedniej rn12 po spaleniu oryginalnego sprzęgła (nauka startów jazdy na kole, burnoutów itp. generalnie głupawka wszelkiej maści.) założyłem ebc kewlar komplet nowe przekładki ,sprężyny i tarczki dla mnie igła sprzęgło działało jak nowe przed spaleniem i tego nie udało mi się spalić Red_icon_smile a głópawka trwała nadal. pozdrawiam
http://www.gt-electric.pl/subpage.php?id=5&title=motury ++++++++++++++++++++++++++++++++
jest ducati monster 800
były: komar 3, ogar 205, shl 175,cbr 600, peugeot 50cm, kawasaki kx125,hornet 900, r1 rn12, BOULEVARD C90, rn19, Fz1 N
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
2012-12-09, 10:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#9
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Odświeżę troszkę temat zamówiłem do siebie sprzęgło kewlarowe z ebc kompletne czy ktoś u siebie ma takie jak się na nim jeździ i jak z żywotnością tego sprzęgła
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-01-13, 07:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rubyR1 Offline
Konkretny
****

Mysłowice
pięta palec

Liczba postów: 794
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 8
#10
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Siema ja mialem kompletne ebc kewlar i mialem zajebiste problemy w rn 09. Wiecznie sie slizgalo. Zostslo zwrocone i trafilo do ekspertyzy. Powodem slizgania jak sie okazalo byl niewlasciwy olej a ja mialem motula 300 v. Zalecili zmiane na gestszy
Red_icon_mad
2015-01-13, 11:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#11
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
No to mnie nie pocieszyles ją mam zalana 300v 15w50 ale właśnie jest do wymiany to zaleje yamalube 10w40
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-01-13, 12:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#12
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Ruby lisie a bardzo twarde to sprzęgło? Problemy z łagodnym ruszeniem z miejsca?

Dżony pamiętaj żeby nowe tarcze zalać olejem na 24h przed założeniem bo inaczej w miesiąc się skończy.
2015-01-13, 03:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#13
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Dzięki Baca zaleje je olejem dzień wcześniej niech się pomoczy.Niestety z testami będe musiał poczekać do wiosny wtedy zdam relację jak trochę polatam czy warto je kupić i jak się na nim lata.Ale mam nadzieję że będzie ok :p
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-01-13, 09:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rubyR1 Offline
Konkretny
****

Mysłowice
pięta palec

Liczba postów: 794
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 8
#14
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Zalane bylo 24 godziny przed założeniem. Moczylo sie i gowno to dalo. A slizgalo sie ciulstwo do 4 tysi na jedynce a na innych biegach przy zmianie przelozenia oraz orzy odkreceniu manety. I odrazu godom ze robilem to w dobrym serwisie bo jak wiecie nie nawidza dubac ani nic robic przy moto bo sie na niczym nie znom
Red_icon_mad
2015-01-14, 04:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#15
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
A może mi ktoś powiedzieć czym się różni sprzęgło kevlarowe ebc SRK od ebc SRC.
Na pierwszy rzut oka róznicę widać od razu w kolorze tarczy ale jak to ma się do uzytkowania.Do mnie przyszło srk
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-01-14, 07:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#16
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Z tego co wyczytałem SRC to same tarcze sprzęgła plus ewentualne sprężyny jeśli wystepują a SRK to kompletne sprzęgło czyli tarcze,przekładki i sprężyny

2015-01-14, 10:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#17
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Znalazłem opis poszczególnych tarcz z ebc może się komuś przyda przy wyborze nowego sprzęgła
http://www.rider.com.pl/pl,sprzegla
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-01-15, 06:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#18
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Ruby a jakim później olejem zalałeś moto przy tym sprzęgle? Bo chce właśnie zamawiać SRK.
2015-02-10, 09:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#19
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Ja miałem lać yamalube.Ale zaleje liqui moly 10w50 mam nadzieje że będzie ok i nie będzie slizgac.Na wiosne dam znać Red_icon_smile
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-02-10, 10:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#20
RE: Sprzęgło kewlarowe co sądzicie???
Baca smiało zamawiaj ebc srk latałem dzisiaj na nim jest super nic nie slizga na motulu 300v.Różnica jaką odczułem to tyle że jest troszkę bardziej agresywne.Ale żeby działało zero jedynkowo to troszkę przesada
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-02-15, 04:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->