Łatanie opony motocyklowej
Autor Wiadomość
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#1
Łatanie opony motocyklowej
Wchodzę sobie dzisiaj do garażu, patrze a tu zonk - przednia opona przebita, wbity wkręt do drewna! Red_icon_spam


Zastanawiam się teraz czy warto to łatać czy może zmienić opone?
Dodam, że guma prawie nówka ;/
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-12, 07:14 PM przez drzewo.)
2012-11-12, 07:13 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#2
RE: Łatanie opony motocyklowej
Generalnie bym nie ryzykowal szczególnie w sporcie ale z drugiej strony rozumiem, ze szkoda bo opona prawie nowa
2012-11-12, 07:21 PM
Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#3
RE: Łatanie opony motocyklowej
ja latalem jedna opone z 2 razy i wszystko git Red_icon_wink nie odczujesz nawet
2012-11-12, 07:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#4
RE: Łatanie opony motocyklowej
No właśnie nie w sporcie, ale te 2 paki na liczniku i tak się pojawia dosyć często. Myślałem żeby zmienić gume, ale teraz skłaniam się coraz bardziej do łatki na ciepło. Kołkowanie mi się nie widzi, bo by musieli wiercić większą dziure w oponie. Dzięki za odpowiedzi, czekam jeszcze na pare głosów i zdecyduje się Red_icon_smile
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-12, 07:48 PM przez drzewo.)
2012-11-12, 07:40 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#5
RE: Łatanie opony motocyklowej
Ja mam w tylnej łatkę i nie czuję żadnej różnicy, czy wibracji. Jechałem na niej 280 i powietrze nie zeszło.
Moje zdanie jest takie, jak masz kasę na nową to lepiej nie ryzykować, bo to jednak tylko 2 koła, ale jak kasy troszkę brak, to łatka spokojnie daje radę, ale dobrze aby była zrobiona u wulkanizatora co się zajmuje oponami do moto, a nie tylko samochodowymi.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-11-12, 07:50 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#6
RE: Łatanie opony motocyklowej
wlasnie, pomylilem pojecia Red_icon_tongue mialem kołkowaną 2 razy Red_icon_tongue
2012-11-12, 10:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marian Offline
Młody
**


R1 , FZS Fazer

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#7
RE: Łatanie opony motocyklowej
Również jestem zdania że jeśli jest za co to lepiej nie ryzykować . Niemniej sam raczej nie wymieniał bym prawie nowej oponki z powodu dziury po wkręcie . Warto by było żebyś poszukał pewnego wulkanizatora tak jak pisze Koczis , a gdy kupisz nową oponkę to tą po wulkanizacji zawsze możesz przeznaczyć jako rezerwę na czarną godzinę .Red_icon_smoke
2012-11-12, 11:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinno1989 Offline
Młody
**




Liczba postów: 98
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#8
RE: Łatanie opony motocyklowej
Ja pracowałem prawie dwa lata na wulkanizacji i powiem szczerze że kołkowanie wystarczy w 100% jak mówisz "wiercenie większej dziury w oponie " jest to inaczej mówiąc frezowanie które ma za zadanie wyłamać / wywiercić w danej dziurce drutów które drapały by kołek od środka ... jeśli koleś dobrze Ci wyfrezuje dziurkę dobrze wyszlifuje kapę opony tak aby nie zahaczyć nitek tekstylnych, odpowiednim klejem przesmaruje Ci miejsce operacji opony wtykając klej po szlifowanej kapie i wtykając klej do dziury, przeciągnie kołek tak aby go nie urwać to po prostu oddawaj opone do kołkowania ;] wyniesie to Cię max 40-50zł z wyważeniem a przybliżony czas to niecałe 30 min bynajmniej ja tyle czasu potrzebowałem żeby dobrze skleić oponę w motorze.
2012-11-13, 07:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#9
RE: Łatanie opony motocyklowej
Dzięki za wszystkie rady Red_icon_smile

Jednak odpuszcze sobie łatanie - zima długa, więc kupie nową gume i nie będe miał stresu przy lataniu z większymi prędkościami ;] W sezonie pewnie byłaby łata, a tak to mam troche czasu żeby ogarnąć temat.
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
2012-11-13, 10:14 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->