Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Autor Wiadomość
alfaromeogta Offline
bandzioR1
***

Będzin, Katowice
R1 RN09

Liczba postów: 123
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#1
Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Panowie czy może ktoś z Was kupywał owiewki z ebaya.. szukam juz kilka miesiecy uzywek do RN09 i nie mogę nic znaleść a ceny jesli juz coś jest to sięgają nieba..zastanawiam się nad kompletem. Jak to się zamawia może ktoś podpowie krok po kroku? ile może kosztować przesyłka jakie koszta realnie mniej więcej by mnie wyszły.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40...=&_sacat=0
My latamy nisko Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-13, 07:34 PM przez alfaromeogta.)
2015-03-13, 07:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
alex. Offline
Młody
**

Katowice
GSX-R 750 k7

Liczba postów: 87
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#2
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Brat ma w Hayabusie i jest zadowolony.
2015-03-14, 01:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#3
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
około 300-350 $ z wysyłką.
Doliczą Ci cło i vat, około 30 %
2015-03-14, 10:37 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kaczor_scigacz Offline
kaczor
***

okolica wawy
yamaha r1 rn19

Liczba postów: 384
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
#4
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
kumpel kupil i zadnego cla ani podatku nie placil
zawsze i wszedzie nR1 bedzie!!!!
2015-03-14, 06:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#5
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
A kumpel kupił niedawno i płacił. Co więcej, w prost mu powiedzieli ze wiedzą ile kosztują te owiewki w chinach i ze ma zapłacić taką i taką kwotę Red_icon_smile

Czytałem trochę na ten temat i w większości przypadków przy tak dużych paczkach sprawdzają co jest w środku. Zdarza się oczywiście że nie naliczą Red_icon_smile
2015-03-14, 08:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
alex. Offline
Młody
**

Katowice
GSX-R 750 k7

Liczba postów: 87
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#6
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Cło i vat to loteria i nie ma reguły. Raz naliczają raz nie.
2015-03-15, 11:12 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaV Offline
Użytkownik
***

Zduńska Wola


Liczba postów: 207
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#7
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Nawet nie próbuj tego kupować


Jak kurwa mac cło i vat to loteria, weźcie się zastanówcie zanim coś napiszecie ............
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-15, 01:33 PM przez MaV.)
2015-03-15, 01:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Krmtzzz Offline
Użytkownik
***


RN09

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#8
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Bo to jest loteria, ty sie zastanow co piszesz. Wszystko zalezy od celnika czy bedzie chcial zagladnac czy nie. Czesto klamki manetki etc z ebaya udaje sie dostac bez cla. Ale jak pechowo trafisz albo paczka przychodzi w okresie swiatecznym, to zajrxy i ci dowali clo, plus jeszcze oplata dla poczty ze odebranie przesylki
2015-03-15, 02:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaV Offline
Użytkownik
***

Zduńska Wola


Liczba postów: 207
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#9
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Ziomek ja się nie muszę zastanawiać co pisze bo zamawiam non stop rzeczy z USA także wiem jak sprawa wygląda.

Poza tym jakim skillem trzeba być żeby zamawiać manetki, czy klamki z USA hahahahaah Red_icon_cheesygrin

Ja zamawiam glonie okłady wydechowe z USA i wyglada to tak:

1. Pierwszy raz ever ever jak cokolwiek zamawiasz z USA możesz to spokojnie zamówić jako GIFT ( prezent ) i na 99% nie przypierdolą się do paczki ( ten kto wysyła ci graty z USA musi paczkę w taki sposób opisać )

2. Drugi raz jak cokolwiek zamawiasz i dalej będziesz leciał jako gift albo cześć używana jest już szansa ze WAWA będzie kazała napisać Ci wyjaśnienie co jest w paczce jaka jest tego wartości i już jest szansa ze przy kurierze będziesz musiał zalać vat clot etc.

3. Trzeci raz jak zamawiasz na 100% zanim otrzymasz paczkę przyjdzie Ci druk albo będziesz miał napisać odręcznie co jest w paczce, podać stan tego czegoś oraz wycenić chyba ze na paczce będzie szczegółowy opis co jest w srodku i cena za towar. Efekt jest taki ze przez miesiąc czasu będziesz się wymieniać korespondencja z Wawa zanim towar fizycznie przyjdzie od Ciebie do domu.

Ja jak coś zamawiam z USA to resztę wykonania zlecam prywatnej firmie która znajduje się gdzieś kolo urzędu celnego w Wawie.\


Urzad celny ma baze i każda morda która choć raz cos z USA zamówiła jest juz odhaczona.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-15, 03:01 PM przez MaV.)
2015-03-15, 02:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Krmtzzz Offline
Użytkownik
***


RN09

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#10
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Klamki i manetki to powalilo mi sie z hong kongiem ;d

Dziwne, bo zwykle paczki (nie ebayowskie) jak mi przychodzily z usa, to ani raz nie musialem pisac zadnego wyjasnienia co jest w srodku. To jest takie samo pieprzenie jak to ze mi sie dowala na celnej o przewozone rzeczy w walizce. 3 razy wiozlem z usa duzo nowych rzeczy i ani raz nikt mi sie nie dowalil. A przeciez moga. To nie jest regula, jednemu sie przywala, drugiemu nie.

Kolega ktory w grudniu zamawial tel, przez to ze pkres przedswiateczny byl to mu dowalili tam 100 zl z oplata pocztowa wlacznie przy wartosci 400, a pierwszy raz w swoim zyciu sciagal cos zza gramanicy. I fakt, jak mu paczke sprawdzali to pisali o podanie wartosci, czy tam paragon/fakture, juz nie pamietam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-15, 03:09 PM przez Krmtzzz.)
2015-03-15, 03:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ŁukaszRN12 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 132
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#11
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Wracając do tematu Red_icon_cheesygrin to nie polecam owiewek, zamówiłem do RN12 kolor zamiast niebieski to był fioletowy, niektóre elementy były pęknięte, a nakładkę na zbiornik dostałem od RN09 Red_icon_cheesygrin kup w Polsce gdzieś to przynajmniej będziesz miał mniej problemów ze zwrotami jakimiś Red_icon_smile
2015-03-16, 09:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#12
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Kumpel do CBR 1000RR kupił owiewki Repsola, i pasowało całkiem spoko. Zakładałem razem z nim i byłem zdziwiony, ze nie mieliśmy zbytnio problemów. Co do wyglądu, świetna sprawa. Może różnie się trafia itp, ale widziałem sporo moto w chińczykach i ciężko to rozpoznać.
2015-03-16, 11:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaV Offline
Użytkownik
***

Zduńska Wola


Liczba postów: 207
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#13
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
To przynajmniej jeden zadowolony klient. Oczywiście Repsola to rozpoznasz ze 100 KM jeżeli jest chinczyk Red_icon_cheesygrin

Poza tym są ludzie i ludzie jeden rozpozna ze to tania podjeba a drugiemu będzie się podobać i będzie zadowolony Red_icon_cheesygrin

A o gustach się nie rozmawia.

Jakiś czas temu się zraziłem do Chińskich owiewek i tego nie tykam. Może dzisiaj się jakość wykonania poprawiła
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-16, 01:00 PM przez MaV.)
2015-03-16, 12:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#14
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Raczej też bym się trzymał tego z dala, no ale on już kupił na chińszczyźnie i tego nie wiedział wcześniej, a po szlifie wszystkie elementy miał by do klejenia i malowania. O ile w ogóle te puzzle dało by się spawać, to malowanie w Repsola wyszło by dużo więcej niż te owiewki. Podsumowując, było to jedyne sensowne rozwiązanie Red_icon_wink
2015-03-16, 01:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#15
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Cieniu składał swoją rn19 na chińskich owiewkach i mówił, że jest tragedia z jakością samego plastiku i spasowaniem ale znam przypadki gdzie ludzie kupują i nie narzekają więc to loteria skąd konkretnie zamawiane są.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2015-03-16, 02:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#16
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
mi np serce by na to nie pozwoliło ale jak to tak jest, że jednemu będzie pasowało bo w miarę wygląda a innemu nie będzie pasowało i za nic przekonać się nie da.
2015-03-16, 02:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#17
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Osobiście nie miałem z takimi owiewkami do czynienia, ale rozmawiałem osobiście z (chyba) właścicielem owiewki24.pl. Podobno niedawno jakaś firma wykonała dla nich bardzo dokładne formy do produkcji tych owiewek i z tego co mówił to gdzieś tam produkują specjalnie dla nich te owiewki na podstawie tych form.
Oglądałem te owiewki w ich sklepie i prezentowały się zajebiście i jakby były solidnie wykonane.

Co do spasowania stwierdził, że to nie wina owiewek a motocykli, które są po milionach przygód...

ile w tym prawdy nie wiem, ale kiedyś na pewno zaryzykuje i kupię taki komplecik Red_icon_wink

2015-03-16, 09:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#18
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
o owiewki24pl to słyszałęm już takie kolorowe historie jak u MaVa. Jedna z lepszych że mają owiewki nie chińskie tylko kanadyjskie, kolega zamówił i dostał paczke prosto z chin Red_icon_smile. Także polecam: brać 90 % mniej z tego co mówią MaV i owiewki24.
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2015-03-16, 09:49 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
emil2755 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 277
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#19
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
ja kiedys myslalem o kupnie od nich owiewek do zx6r 09, miala wtedy rok albo dwa i nic nie dalo sie do niej dostac. Myslalem ze w firmie o24 mozna je obejrzec ale nawet od innego modelu nie mieli na stanie zeby pomacac itp Red_icon_wink i w koncu znalazlem dobrego fachowca ktory zreanimowal mi stare oslony. Jakis czas pozniej kumpel kupil do cbr 600rr komplet to tragedia, nakladka na bak za wysoka, po zalozeniu wlew paliwa byl 3 cm ponizej plastiku, zadupek nie chcial wejsc na stelaz, otwory do skrecania srub krzywo powiercone i za male i mozna by duzo wiecej wymieniac ... jedynie powloka lakiernicza na dosc wysokim poziomie. Teoretycznie byly one z tego samego materialu co oryginalne ale z pewnoscia odlew byl grubszy i same owiewki nie byly w ogole elastyczne jak w oryginale tylko twardy szkielet.
2015-03-16, 10:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Laki_b20 Offline
Młody
**

Tarnowskie Góry
1000rr

Liczba postów: 14
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
#20
RE: Owiewki z ebaya, ktoś korzystał ?
Na sezon 2013 zakupilem do swojej sc57a owiewki z ebaya w malowaniu repsol bialy. Szukalem tylko tych najdrozszych calosc z clem wyszla 1900zl. Szczerze jak na te kwote jakosc super. Raz kupilem i sie nie zawiodlem. Moze kiedys skusze sie raz jeszcze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-16, 11:33 PM przez Laki_b20.)
2015-03-16, 11:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->