Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Autor Wiadomość
marianek!!! Offline
Młody
**




Liczba postów: 41
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#1
Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Mam prośbę do wszystkich forumowiczów , mianowicie przejżałem wszystkie tematy i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, a więc podczas załączenia świateł mijania umiera życie na zegarach , brak obrotomierza , wyświetlacza oraz wszystkich kontrolek jednym słowem wielkie nic Red_icon_smile jak wyłączę światła pojawia się życie na zegarach i tak na zmianę dodatkowo przy załączonych światłach mijania jarza się wszystkie kierunki i słychać piszczenie jakiegoś przekaźnika , zaznaczam że przy załączonych światłach mijania na przełączniku fizycznie ich nie ma więc jazda bez świateł średnio przyjemna , bez licznika zresztą również , bardzo proszę o porady jeśli ktoś coś takiego miał ... model RN 04
2014-08-14, 04:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#2
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
nie miałem rn04 ale
- sprawdź bezpieczniki wszystkie
- sprawdź połączenie głównej wiązki z wiązką od czaszy (coś podobnego jak Ty opisujesz występuje czasem w rn12, sprawdź czy któryś z przewodów nie jest osmolony albo sama kostka nie zmieniła koloru z białego na czarny)
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-08-15, 01:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marianek!!! Offline
Młody
**




Liczba postów: 41
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#3
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Okazało się właśnie że główna wiązka ze świateł miała problem , tzn. upalony przewód masowy w głównej wtyczce tej białej pod wypełnieniem czaszy Red_icon_smile
2014-08-18, 04:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#4
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
czyli dokładnie to co opisywałem żebyś sprawdził i temat taki sam jak w rn12 wystąpił u mnie
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-08-18, 07:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#5
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Podłączę się pod temat, gdyż pojawił się u mnie bardzo podobny problem.
Otóż jakiś czas temu wymieniłem żarówki w moto na takie zwykłe samochodowe z marketu (po oznaczeniach nadają się - porównałem z manualem). I od tamtej pory mam jakieś problemy - tylko nwm czy to wina żarówek czy coś innego (jutro będę sprawdzał)...
A więc, jakiś tydzień temu wybrałem się do kumpla i motocykl zgasł mi w czasie jazdy (na szczęście pod jego chatą). Wyłączył mi się licznik i kontrolki. Udało się go odpalić jedynie na kablach - wszystko niby ok, wyjechałem i przy włączonych światłach po jakiś 2-3km zgasł. Znów na poboczu na kablach odpaliłem (tym razem wracałem bez świateł i dojechałem do domu - zegary działały).
Wymieniłem automatycznie aku - bo już miało trochę latek... Na nowym aku pojechałem do dziewczyny (30km było ok), później wracam a moto w czasie drogi znów szwankowało (zegary przymrużyło, po chwili całkiem wyłączyły się, światła przygasły delikatnie no i moto zgasło...) Próba odpalenia jest niemożliwa bo aku nawet rozrusznikiem nie chce kręcić, a jedynie przekaźnik pod siedzeniem "pyka".
Zadzwoniłem i na kablach znów odpaliłem, całe szczęście że blisko bo bez świateł musiałem dojechać a ciemnica w nocy straszna. Aku właśnie pod prostownikiem, jutro chciałbym wyszukać usterkę.
Przed podłączeniem prostownika postawiłem go odpalonego z włączonymi światłami i po chwili padł (wskazówka obrotomierza stanęła na jakieś 1.8 tys. obrotów (po wyłączeniuświateł pstryczkiem zegar się włączył, a wskazówka ruszyła na 0, ale odpalić nie dało rady)
Pierwsze co chcę sprawdzić to napięcie - czy jest ładowanie...
Dodam, że przed zimą wymieniałem regulator napięcia (chinola kupiłem - tak doradzał Mihu (były na starym przebłyski świateł, dobrze nie świeciły - po wymianie wszystko było ok).
Mam pytanie jak ustawić prawidłowo woltomierz by sprawdzić ładowanie (nie jestem mechanikiem, nie znam się na tym sprzęcie). Znalazłem taki u siebie ( http://postimg.org/image/wlh4bhoyl/ ), coś próbowałem, ale iskry mi szły przy dotykaniu, więc źle ustawiłem.
Może ktoś miał podobny problem i się podzieli wiedzą.
2014-08-24, 11:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#6
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Owner, pokrętło w lewo i ustaw V z kreską i przerywaną na 200
sprawdź aku na wyłączonym moto i na włączonym, powinien mieć powyżej 12,4V na wyłączonym, a na włączonym czyli ładowany powyżej 13,8V powinno pokazać, max 14,4V

aha, i czerwony kabel w multimetrze przepnij do V, tuż nad czarnym kablem ma być, iskry szły bo spięcie robiłeś
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-08-25, 12:31 AM przez malikowy.)
2014-08-25, 12:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#7
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Poustawiałem, sprawdziłem. Aku (ładował się całą noc) miał 11.5 V (niby naładowany) (rozrusznik dalej nie kręcił).
Wygląda na to, że kupiłem jakiś felerny aku... Chyba będę musiał reklamację złożyć.
Mając możliwość sprawdziłem ładowanie (aku z innego moto na pewno dobry) - za palił od strzała.
Z zapalonymi zegarami trzymał napięcie 13.5V. Wraz z zaświeconymi światłami 12.8V. - wszystko na rozgrzanym silniku. Na zimnym było jakieś 0.3V mniej w obu przypadkach.
Wygląda na to, że z ładowaniem mam jednak problem ? Bo nie mieszczę się w widełkach 13.8-14.4V.
Dodam, że na tym drugim aku co podłączyłem, gdy motocykl był zapalony to co kilka chwil "pstrykało" koło aku. Na załączonym obrazku zaznaczyłem co dokładnie. Czy to normalne ?
http://postimg.org/image/4tviuwctl/

Sprawdziłem prąd z alternatora idzie 12.2V, na regulatorze sprawdzałem (5 kabelków idzie : 3 białe 1 czerwony 1 czarny.) na czerwonym z czarnym leci 13.1V, na czerwonym z 2 białymi jest po 12.3 V a na jednym białym z czerwonym jest ok. 9.1V...
Dodam, że przy pracy regulatora - jakieś 2min tak się nagrzał, że ledwo można było trzymać go w ręce. Nie znam się jakie powinny być natężenia prądu na danym styku, tak więc dobre ładowanie ? Czy coś z tym jednym białym jest nie tak bo powinno być raczej we wszystkich identyczne natężenie ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-08-25, 10:18 AM przez Own3r.)
2014-08-25, 09:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#8
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Twoje aku padlina :/ ładowanie też nie za bardzo takie, ładowanie normalne powinno być cały czas, coś masz nie tak, a co do regulatora to nie wiem. Może ktoś inny wie, albo serwisówka coś podpowie
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-08-25, 11:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#9
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
dla sprawdzenia porownalem wszystko z virago i tam z aletrnatora leci 13.2V w porownaniu do mojego to o 1V wiecej. Na wylaczonym aku trzyma 12.7V na wlaczonych swiatlach 13.2V a bez swiatel 13.0-1V...
Czyli wychodzi ze to samo prawie jest co u mnie tyle ze ten prad z alternatora kiepsko idzie... Moze on nie doladowuje aku..
Nwm co kminic chyba do mechaniora trzeba sie wybrac :/
2014-08-25, 12:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piteer83 Offline
303
***

Warszawa/Śródmieście
rn 04

Liczba postów: 244
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#10
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Sprawdź ładowanie amperomierzem jeśli ładowanie jest większe lub mniejsze niż 1amp to znaczy że regulator masz padnięty.
2014-08-25, 02:06 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#11
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Sprawdziłem tym swoim "sprzętem", ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem. Na A 20m i pokazywało 0.2A... i to bez różnicy czy włączony czy wyłączony był moto :/
2014-08-25, 03:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#12
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
pierw zmierz napiecie ladowania miernik dcv 20
zapalone swiatla musi byc powyzej 14v przy 5000rpm
jak niema zmierz altka miedzyfazowe A ,przewod miernka przepnij wyzej gnizda com,winno byc rowne na trzech,1-2,2-3 1-3wartosc w manualu

wtedy dowiesz sie co niedomaga
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2014-08-25, 04:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piteer83 Offline
303
***

Warszawa/Śródmieście
rn 04

Liczba postów: 244
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#13
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
Musisz podłączyć miernik szeregowo czyli odłączyć klemę w aku. i jeden przewód od miernika podłączyć pod klemę a drugi pod aku. w taki sposób odpalasz moto. Kable w mierniku musisz mieć podłączone tak jak miałeś na zdjęciu które wstawiłeś do posta oraz włączyć miernik na 10A.

Jak ja miałem problem z ładowaniem to w ten sposób sprawdzałem i wyszło że regulator jest padnięty. Przed chwilą rozmawiałem z kolegą, że w ten sposób jak sprawdzi się to nie jest to wiarodajne lecz u mnie się sprawdziło.

Sprawdź jeszcze w regulatorze czy po wypięciu kostki czy w koło jakiegoś pinu widać jakieś podtopienie materiału.
2014-08-25, 04:07 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#14
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
wten sposob sprawdza sie co kradie prad ,a nie ladowanie aku.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2014-08-25, 04:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piteer83 Offline
303
***

Warszawa/Śródmieście
rn 04

Liczba postów: 244
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#15
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
srubar ja w ten sposób sprawdzałem ładowanie i wyszło mi jak miałem uszkodzony regulator, że ładuje mi o natężeniu 14amper a po zmianie na nowy ładowanie było na poziomie 1 ampera a w ten sposób nauczył mnie elektro-mechanik.
2014-08-25, 05:03 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#16
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
a dokladnie
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2014-08-25, 06:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#17
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
aku cały czas trzymam pod prostownikiem 0.6A, więc wczoraj możliwe że nie było naładowane na fulla - dziś patrze jest już 13.3V i nadal ładuje... Więc akumulator odpada na pewno... wina leży albo w regulatorze napięcia (ten chiński zamiennik co kupiłem) lub alternator nie daje wystarczająco prądu, by akumulator naładowywał. Wnioskuję, że prąd na oświetlenie w czasie jazdy idzie z aku samego więc dlatego jak padnie w czasie jazdy to i motocykl siada...
Umówiony jestem z mechanikiem w następnym tygodniu, więc jak pogoda też pozwoli to odstawiam motocykl... Dzięki za pomoc jak odbiorę moto to dam znać co było dokładnie nie tak.
2014-08-26, 12:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#18
RE: Problem z zegarami oraz brak świateł mijania
sory za spam, ale miałem dać znać. Przyczyną najprawdopodobniej był "zmiennik" regulatora, który usmażył mi alternator Red_icon_smile
Wczoraj odebrane moto od mechanika za wszystko wyszlo 6 stowek (ori uzywka regulator i alternator).
Teraz ładowanie jest 13.9V, ze światłami 13.7V (przy wyższych obrotach rośnie do 13.9V).
Dzięki wielkie za każdą pomoc Red_icon_wink
2014-09-03, 11:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->