I trafilo na mnie....
Autor Wiadomość
ziolek Offline
Użytkownik
***

ZMY


Liczba postów: 297
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#1
I trafilo na mnie....
niestety panowie i panie jak w temacie trafilo i na mnie, wchodzilem w lewy luk dosc ostry, puscil tyl, maszyna poszla slizgiem jak w motoGP, skontrowalem ale wjebalem sie w kraweznik a pozniej w jakis kwietnik z betonu. nic mi nie jest, nie wywrocilem sie nawet ale przod wyglada tak jak na zalaczonych obrazkach, wywalony jeden uszczelniacz nie wiem czy laga prosta czy nie i jak myslicie, ta fela da sie wyprostowac???
   
   
2014-06-01, 07:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#2
RE: I trafilo na mnie....
Kurwa mac wspolczuje chlopie, dobrze, ze ty bez szwanku wyszedles z tego ... i może bede znow marudą ale.. powiem przy tej okazji, ze to jest to o czym ja zawsze wszystkim w kolo mowie... technika to jedno a milion innych czynnikow w jezdzie po drodze publicznej to drugie, cos zawiodlo ... zimna opona? piasek na asfalcie? plama oleju? mozna doszukiwac sie winy ale nic to nie zmieni, ze sie pojebało moto i dlatego przy kazdej okazji wszystkich studze i uczulam ... ze drogi publiczne to nie tor z wyscigow moto gp a nasze maszyny to nie Yamaha M1 ktora jest idealnie przygotowana pod zawody a jak mozna w setkach filmikow na YT obejrzec i tak w MotoGP sie wypierdalają... oby jak najmniej osob musialo sie o tym przekonywac, przyczepnosci i duzo zdrowia koledzy !!!
2014-06-01, 07:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cavallo Offline
Użytkownik
***

Jelonki
RN19

Liczba postów: 196
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#3
RE: I trafilo na mnie....
tę oponę to chyba należało już dawno wymienić, albo przynajmniej tak wygląda na zdjeciu. Moze Cie slizgneło bo gumy słabe?
2014-06-01, 08:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#4
RE: I trafilo na mnie....
Felę na 100% da się naprostować, pytanie tylko czy będziesz chciał na takiej dalej jeździć?
Opona obojętnie czy by była zjechana, czy nowa po takiej przygodzie leci do kosza.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-06-01, 08:32 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ziolek Offline
Użytkownik
***

ZMY


Liczba postów: 297
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#5
RE: I trafilo na mnie....
opona jednsa i druga idzie do smieci a co do felgi to nie wiem jak jest w moto ale w wozie mialem prostowane i jezdzilo sie normalnie. do tej pory nie wiem dlaczego puscil tyl bylem tam wozem nie ma zwiru na asfalcie nie ma plamy oleju jest normalna droga, moze boki opony zimne chociaz przejechalem jakies 70 km. naprawde nie wiem jak to sie stalo, tysiace razy robilem ten zakret, chyba rutyna dzis mnie pokonalaRed_icon_sad
2014-06-01, 08:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
alfaromeogta Offline
bandzioR1
***

Będzin, Katowice
R1 RN09

Liczba postów: 123
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#6
RE: I trafilo na mnie....
fele sam wyprostujesz nawet Red_icon_wink moja z przodu podobnie wyglądała. do odratowania, pozniej wyważenia i bd ok.
My latamy nisko Red_icon_wink
2014-06-01, 08:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ziolek Offline
Użytkownik
***

ZMY


Liczba postów: 297
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#7
RE: I trafilo na mnie....
sam nie bede prostowal bo czym? mlotkiem? heh a pozniej przy wywazaniu trzeba bedzie cegle wiazac zeby dobrze bylo zlece to komus kto ma doswiadzczenie w tym temacie
2014-06-01, 09:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#8
RE: I trafilo na mnie....
ziolek moze to chujowe porownanie ale podejrzewam, ze Śp. FILIP tez tysiace razy jechal tym slimakiem na ktorym zginal ... niestety kurwa, to jest zycie a nie gra.
2014-06-01, 09:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
alfaromeogta Offline
bandzioR1
***

Będzin, Katowice
R1 RN09

Liczba postów: 123
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#9
RE: I trafilo na mnie....
jak kupywałem moją to miała właśnie lekko przygiętą felgę ale była wyważona i trzymała ciśnienie,lecz ostatnio ściągałem obie felgi do malowania i mowię spróbuję to wyprostować, spuscilem powietrze, podłożyłem kostki drewniane do felgi, młotek do łapy i delikatnie sprawę ogarnąłem, widać jeszcze lekkie odchylenie ale nie takie jak było wcześniej, ale nawet jak oddasz do prostowania to majątek to nie będzie kosztowało. W końcu dwa kółka to nie cztery i nie ma tu co oszczędzać. szkoda no szlif, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, teraz będziesz jeszcze bardziej czujny..ja po pierwszym szlifie na sradzie 600 mimo niewielkich obrażeń przez okolo dwa tygodnie w ogole nie zaglądałem do garażu..miałem już sobie odpuścić przygode z motocyklami ale mineło to i wciągneło jeszcze bardziej Red_icon_smile
My latamy nisko Red_icon_wink
2014-06-01, 09:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ziolek Offline
Użytkownik
***

ZMY


Liczba postów: 297
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#10
RE: I trafilo na mnie....
hujowe porownanie to fakt ale z drugiej strony jest to co napisalem- RUTYNA myslisz co tam taki zakrecik przeciaz znam te droge na pamiec...a a tu masz ci los taki figiel mi sie zdarzyl
2014-06-01, 09:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo Offline
Stajenny
***


KTM RC8

Liczba postów: 269
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
#11
RE: I trafilo na mnie....
Technika tez tyczy sie jazdy kiedy na ulicy jest piach, plama oleju czy moto ma zimne opony. Filipa nie ma
co porównywać bo nie wiadomo co było przyczyna dokładnie a juz kazdy zakłada, ze rutyna go zgubiła... Ziolek ważne, ze cały jestes a co do felgi to bym polował na używaną a nie bawił sie w prostowanie.
2014-06-01, 09:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
peter RN09 Offline
Użytkownik
***

Pasym


Liczba postów: 350
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
#12
RE: I trafilo na mnie....
Wazne ze ty caly a moto zlozysz teraz juz napewno bedziesz pamietal ten winkel
2014-06-01, 09:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#13
RE: I trafilo na mnie....
ziółek ja wiem, że Ty wariat jesteś ale pod wysoki krawężnik to moto nie podjedzie :/
a tak poważnie, najważniejsze że możesz dalej z nami pisać, moto się wyklepie Red_icon_wink
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-06-01, 11:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#14
RE: I trafilo na mnie....
dla wlasnego bezpieczenstwa bym kupil nową felgę. Teoretycznie da się naprostować ale to nie są kute felgi ktore maja odpowiednia wytrzymalosc, raz wygieta felga juz nie ma tej wytrzymalosci ktora ma nienaruszona. Pamietaj ze masz tylko dwa koła. Lage rozbierz i daj do pomierzenia, uszcelniacz jesli strzelil to i tak bedziesz musial wymienic wiec przy okazji daj do kogos na pomiarkę. Takie szkody to nie szkody Red_icon_smile wazne ze caly i ze jakos wyszedles z tego motocyklem Red_icon_smile jakbys zlapal slizga byloby wiecej do roboty Red_icon_smile

Bardzo dziwnie poza tym wyszedl ten uszczelniacz, nawet jak sie dognie do konca to nie powinien wyskoczyc , tam nie powinno byc takiej zapinki drucianej?
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-06-02, 02:07 PM przez Cieniu.)
2014-06-02, 02:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ziolek Offline
Użytkownik
***

ZMY


Liczba postów: 297
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#15
RE: I trafilo na mnie....
zapinka jest tylko jak uderzylem w ten betonowy kwietnik to sie musialo zrobic mega cisnienie i wyplulo wszystko ze srodka
2014-06-02, 02:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#16
RE: I trafilo na mnie....
Akurat kute felgi nie są najlepszym materiałem do prostowania - prędzej zamiast się odkształcić (lub podczas prostowania wrocić do porządanej krzywizny) lubią pęknąć. Tylko fakt jest taki, że zanim pękną, to przyjmą sporo więcej na klatę niż zwykłe odlewy.

Co do zapinki - tak jak piszesz - powinna być właśnie na uszczelnieniu zdaje się.
2014-06-02, 05:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PawelR1 Offline
Użytkownik
***

Bytom
Brak

Liczba postów: 392
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#17
RE: I trafilo na mnie....
ladna fela :/ chlopie wazne ze Ty zdrowy! moto sie naprawi Red_icon_wink
2014-06-02, 05:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->