Filmik z tzw. przekazem
Autor Wiadomość
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#21
RE: Filmik z tzw. przekazem
Kursy doskonalenia jazdy fajna sprawa, sam bym się gdzieś wybrał. Tylko najlepiej w Wawce.

2014-02-27, 11:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#22
RE: Filmik z tzw. przekazem
Medyk jest tak jak mówisz, sam bym poszedl na szkolenie najlepiej w kujawsko pomorskim.
2014-02-27, 05:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#23
RE: Filmik z tzw. przekazem
Medyk zgadzam się, ale dodałbym jeszcze, że warto takie szkolenia powtarzać, bo mimo wszystko zapomina się część.

Choć to nie motocyklowe szkolenia, ale uczestniczyłem w 3 różnych szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, ale że ostatnie miałem już ponad 2 lata temu, to już ledwo pamiętam jak prawidłowo wykonać resuscytację, czy jak prawidłowo ułożyć osobę po wypadku.
Bez utrwalania zdobytej wiedzy, nie za wiele się pamięta po pewnym czasie.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-02-27, 05:54 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#24
RE: Filmik z tzw. przekazem
Jakby co, ja z checia bym mogl pomoc przy organizacji kursu, szkolenia... chyba nie jako jedyny Red_icon_smile wiec myslcie Panowie to zawsze mozna cos wymyslec Red_icon_smile))
2014-02-27, 07:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#25
RE: Filmik z tzw. przekazem
Posiadam również taki kurs z racji wykonywanego zawodu ale wiem że zdobyta wiedza pomoże w codziennym życiu i być może uratować komuś życie (oby nie było konieczności ) Kurs powtarzany jest co 2 lata ale moim zdaniem każdy podstawy powinien znać bo jak wiemy mamy obowiązek udzielenia pierwszej pomocy
KTM RC8 R / SHOEI XR-1100 / BERIK LS2-8323-BK / KNOX HANDROID / SIDI Vortice
2014-02-27, 08:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#26
RE: Filmik z tzw. przekazem
Szeroko pojęta tematyka promowania bezpieczeństwa nie jest łatwa bo społęczeństwo ma fałszywy pogląd na takie działania. Nigdy nie byłem zwolennikiem je*ania mandatami, fotoradarami, geralnie karaniem i zabranianiem wszystkiego. To nie daje żadnych efektów.

Kampanie społeczne, filmiki z przekazem bla bla bla - jak np 10 mniej ratuje, życie. Fajnie wchodzę na przejście i mnie potrącił samochód - JEGO WINA on jechał za szybko. Tylko to mnie w czarnym worku wywożą. Padaka. Ludzie myślą "mam pierwszeństwo to mi wolno" Pierwszeństwo nie wyłącza praw fizyki.


Zacznijmy myśleć i już, większość zdarzeń powoduje błąd ludzki, a większość błędów ludzkich da się wyeliminować. Jak się chce. Jak się nie chce to się ma później pretensje tylko do siebie.

Jeździmy wszyscy jak chcemy, nikt nikomu nic nie może zabrać. Dopóki ryzykujesz wyłącznie swoim życiem i zdrowiem nie powinno to nikogo interesować. (interesuje tylko dlatego, że Państwo traci pieniądze, Państwu nie zależy na człowieku tylko na hajsie. Leczenie jest drogie więc trzeba minimalizować ilość wypadków, jeśli nie byłoby by w tym aspektów finansowych - wierzcie mi 200 w mieście byłoby legalne )
2014-02-27, 10:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Artur86
Unregistered




 
#27
RE: Filmik z tzw. przekazem
Tak jest kasa sie tylko liczy...

najlepsze jest to ze jak zmieniali sposób nadawania telewizji to trąbili o tym przez rok, a jak zmienil sie system zdrowotny, czyli poz ambulatoria i ratownictwo medyczne... Żadnej kampanii informacyjnej z czym gdzie i kiedy sie kierować... Nie bylo. Spoleczenstwo jest oglupiane w podstawowych sprawach, a uswiadamiane tylko gdy idzie za tym wyciąganie kasy z ludzi
2014-02-27, 11:28 PM
Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#28
RE: Filmik z tzw. przekazem
Czyli dyskutujemy tylko ale nikt nie ma ochoty sie zorganizowac w jakims przydatnym celu ... a to przeciez chodzi o nas abysmy potrafili sobie nawzajem pomoc aby corka nie stracila taty czy zona męża.... ja bym chcial aby w razie W ludzie potrafili mi pomoc a nie tylko stali i patrzyli no i ewentualnie dzwonili na pogotowie... bo w takim wypadku to jesli nie bede mial lekkich zadrapan to juz po mnie....
2014-02-28, 06:31 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#29
RE: Filmik z tzw. przekazem
Ja się tym zajmuje zawodowo, na terenie Lublina już kilka szkoleń było. Temat jest ciężki generalnie i prawd objawionych nikt nigdy nie wygłosi.

Każdy niech robi tak żeby było dobrze.

Uczcie się ile możecie, bo filmików z przekazem można obejrzeć tysiące i tak będziemy zapie*dalać. Jak bym chciał jeździć powoli to bym kupił skuter albo rower. Niestety taka prawda.
2014-02-28, 08:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#30
RE: Filmik z tzw. przekazem
Medyk no spoko, ze zawodowo ale warto by bylo te wiedze propagowac wsrod naszych drogich kolegow... ja bym sie na to pisal. Ale pewnie tylko ja Red_icon_smile
2014-02-28, 09:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#31
RE: Filmik z tzw. przekazem
Gdyby było takie szkolenie w Wawie lub nie za daleko od, to też się piszę, ale jeden warunek.
Musi robić to ktoś z pasją, a nie typowo zarobkowo, tj. na odwal Red_icon_smile i najlepiej motocyklista/tka
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-02-28, 10:03 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#32
RE: Filmik z tzw. przekazem
Koczis no i wlasnie o czyms takim mowie... ktos z wiedzą kto interesuje sie motocyklami i chcialby aby jego "bracia" posiadali wieksza wiedze na temat pomocy w wypadkach niz typowy Kowalski Red_icon_smile
2014-02-28, 10:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#33
RE: Filmik z tzw. przekazem
No ta ja to robie Panowie właśnie i wierzcie mi, że nikt nie żałował, że był na takim szkoleniu.

Na większości kursów niestety pierdzielą kocopoły jak potłuczeni. Ponad 40 motocyklistów brało już udział w szkoleniu Extremalni Odpowiedzialni i każdy mówi, że zajebiście. Trochę opinii macie na forum Grupy Lublin.

Szczegółowe info w linku do strony. Wszystko jest dobrowolne, ja nikogo nie namawiam. Żeby miało sens musi być przynajmniej te 10 osób w grupie. W grę wchodzi Lublin/ Warszawa.


Szkolenia dla motocyklistów są moim pomysłem i cały plan szkolenia jest również mojego autorstwa, nikt inny w ten sposób w Polsce szkoleń nie robi - to mogę zagwarantować. Inicjatywa jest prosta - zacząłem uczyć przyjaciół, żeby w razie W ktoś mnie pozbierał...


Oczywiście czasem prowadzę warsztaty krótkie społecznie - jednak szkolenie praktyczne oparte na symulacjach to już większe koszty i wysiłek. To jest zadanie z gwiazdką. Ktoś chce to robi. Nikt nie musi.
2014-03-01, 07:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#34
RE: Filmik z tzw. przekazem
No i szkoda, że tylko pewnie na tym się skończy Red_icon_sad
2014-03-01, 08:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#35
RE: Filmik z tzw. przekazem
Panowie uczcie się gdzie możecie, latać na gumie, robić stopale, jeździć na kolanie ale nie zapomnijcie zrobić małego testu na manewrowanie moto. Pusty plac, parę przedmiotów i już można sprawdzić co się umie zrobić z moto.


Co do pierwszej pomocy - uczcie się wszędzie gdzie macie szanse - można gdzieś za free się pouczyć kiedy uciskać klatkę etc - róbcie to.


Trzeba zapierdal*c. Piona.
2014-03-01, 10:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#36
RE: Filmik z tzw. przekazem
Medyk jak będziesz robił jakieś szkolenie w Warszawie to daj znać. Chętnie się zapiszę, ale jeden warunek.
Szkolenie musisz przeprowadzać TY Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-03-02, 01:32 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#37
RE: Filmik z tzw. przekazem
Medyk86 po takich kursach jakies certyfikaty odbycia takiego szkolenia dajecie?

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2014-03-02, 07:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#38
RE: Filmik z tzw. przekazem
Tak, zaświadczenie o ukończeniu 6 godzinnego kursu PP z użyciem AED.

Kurs jest profilowany - więc uczę tylko NAJWAŻNIEJSZYCH TEMATÓW - jak pozbierać kolegę.
Wiedza oczywiście tfu tfu tfu może się przydać nie tylko w przypadku motocyklisty, rzecz jasna.

Na zaświadczeniu nie jest napisane nic na temat, że to "dla motocyklistów" - więc można śmiało dawać do pracodawcy. Więc przyjemne z pożytecznym. Zaświadczenie o ukończeniu kursu z PP jest dawane dożywotnio póki co. ZALECA się żeby odświeżać co 2 lata - żaden przepis tego nie reguluje.



Panowie - chcecie szkolenie w Wawie? Dla forum 5-6 osób czy znajomych speszjal prajs wam zrobię, ale musiscie się zgrać, zgłosić i być pewni, że będziecie. Nie będę dymał jak wafel do Wawy żeby 2 osoby uczyć...

Szkolenie może się odbyć gdzie chcecie - jeśli ktoś ma miejscówę i mógłby udostępnić to już zawsze mniej do zapłaty. (no musimy odbębnić 30 minut odprawy przed symulacjami)

Szkolenia prowadzę JA bo tylko ja w firmie jeżdżę na moto Red_icon_wink
2014-03-02, 06:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#39
RE: Filmik z tzw. przekazem
Dobry pasterz o każdą owieczke dbaRed_icon_smile

a dwie owieczki to juz sporo

ja moze sie ogarne jak bedzie w LBN z ciekawosci
2014-03-02, 06:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#40
RE: Filmik z tzw. przekazem
Te szkolenia sa super wiem bo mam wewnatrz firmy takie dla wewnetrznej grupy ratownoczej. Jak by co bylbym chętny szczegolnie z tematyki dla motocyklistow bo o tym malo soe mowo na szkoleniach tylko cos napomkna

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2014-03-02, 07:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->