Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Autor Wiadomość
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#41
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Posty dodane do odpowiedniego tematu.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-01-21, 08:41 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
R1maciek Offline
Użytkownik
***

Rabka-Zdrój
RN32

Liczba postów: 223
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#42
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Przykłady masz podane przed porządkami Koczisa Red_icon_tongue, mniejsza moc lecz to koszt kilku stów a różnica w cenie znaczna, lecz każdy oczywiście bierze to co uważa za lepsze dla niego
2014-01-21, 10:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#43
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
ciekawe co piszesz ,mój kolega ściąga od kilku ładnych lat fury i motocykle z USA i jakoś nie narzeka Red_icon_cheesygrin ba nawet z tego co widzę to nieźle mu się powodzi Red_icon_cheesygrin a i o tych papirach i lataniu jakaś dziwna sprawa ,byłem z nim raz w Gdyni po auta i wszystko miał gotowe nigdzie nie latał ,podjechaliśmy załadowaliśmy ,poszedł do jakiegoś biura za 20 ruszaliśmy ,ale nie wiem ja sie nie znam ,może ma jakieś układy Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-01-22, 05:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#44
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Znam temat od podszewki i przecwiczylem go osobiscie kilkukrotnie Red_icon_smile Zakladam zaba ze "kolega" sciaga same idealne, bezwypadkowe auta/motocykle a nie szrot z aukcji i nie zaniza wartosci ani nie daje nikomu na cle w lape choc skoro tak mu to wszystko ladnie, szybko idzie to kto wie.. Ludzie w Polszy kombinuja jak moga byle dac mniej za wiecej.

Fajnie i prosto wszystko wyglada z opowiesci (przeciez co to bylo kupic i wyslac, banal heheh), ale jak sie przechodzi wszystko na wlasnej dupie, to juz tak rozowo nie jest Red_icon_wink
2014-01-22, 06:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
R1maciek Offline
Użytkownik
***

Rabka-Zdrój
RN32

Liczba postów: 223
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#45
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
No marider troche sie rozpędziłeś z tymi cenami za te opłaty i to sporo temat od podszewki też znam bo jestem tam 2 razy w roku od 7 latek i kupuje wysyłam itp. także częsciowo sie zgadzam z Tobą, że nie jest to wszystko łatwe jak wygląda lecz czemu ludzie włąsnie z tamtąd ścigają motocykle i nie tylko do polszy ale do niemiec szwecji anglii itp. bo wiele tego widziałem, chyba ze względu na cene nie inne malowanie.

transport moto do polski około 300 usd
zawóz na agencje celna około 50 usd plus 35 poświadczenie notarialne dokumentów
cło na motocykle to 6% nie 9%
dokument SAD 100 zł
odbiór moto z UC koszt paliwa

za moto używane w USA kupując nie płacisz żadnego podatku wysyłając do PL czy to salon czy osoba prywatna

kolejna sprawa nie wiem kto Ci odprawiał te motocykle lecz faktury z salonu z pieczątką nie można podważyć i nigdy nie zdażyło mi sie by UC podwazył fakture ma motocykl zakupiny od dealera.

co do znikających części z moto kontener jest plombowany w pocie przy załadunku i odplombowywany przy rozładunku, takze do niego nikt niema wstępu podczas transportu i nie słyszałem o zaginięciach czegokolwiek co było w kontenerze poza tym od tego jest ubezpieczenie przy nadaniu moto. a każde moto idzie w kontener i zazwyczaj w skrzynie.

Poza tym moto w USA po wypadku zakupione na aukcji dostaje akt własnosci tzw. SALVAGE TITLE z i jesli kiedykolwiek był uszkodzony tego z aktu nieda sie wymazać ani przeskoczyć. moto z czystym aktem jest 99% bezypadkowe.

Reasumując sprawa wyglada tak ze wszystko rozchodzi sie o wartość faktury itp. jak to ująłeś w powyższym poście
2014-01-22, 10:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
R1maciek Offline
Użytkownik
***

Rabka-Zdrój
RN32

Liczba postów: 223
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#46
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
No to ktoś faktycznie miał pecha z tymi kradzieżami, odpukać w niemalowane mnie na razie się to nie zdarzyło dzięki Bogu i kilku znajomym co auta ściągali i quady także, ale różnie to bywa. Skrzynie możesz samemu zrobić nie trzeba kupować wystarczy parę desek i 2 płyty osb, a w USA materiał holernie tani tylko wymaga to czasu itp. W sumie jak sobie zabezpieczysz tak Ci moto dojdzie Red_icon_smile. Marider źle mnie zrozumiałeś z tym czemu się sciąga do Niemiec i innych krajów. Spotkałem Niemców Angoli, którzy sprowadzali motocykle do swoich krajów nie Polaków którzy np. przez Niemcy ściągają czy Litwę jak słusznie zauważyłeś gdzie jest mniejszy podatek VAT

Jest to temat rzeka na który można polemizować i polemizować. Jeśli ktoś ma możliwość ściągnięcia ładnego sprzętu w dobrych pieniądzach to czemu nie, lecz nie jest to takie proste niestety jak mówisz, gdyż polskie prawo skutecznie utrudnia nam życie Red_icon_smile
2014-01-23, 12:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
R1maciek Offline
Użytkownik
***

Rabka-Zdrój
RN32

Liczba postów: 223
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#47
RE: Motocykl z USA ,czy warto ,jak to zrobić
Oj toś sobie wycieczkę zrobił 1700 km Red_icon_cheesygrin tak daleko nie śmigam nigdy hehehe, i tu jest właśnie to o czym mówimy jak jedziesz widzisz wysyłasz sam to jesteś do przodu, ale przez kogoś hmmm no różnie to bywa Red_icon_smile
2014-01-23, 01:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->