Utrata prawa jazdy
Autor Wiadomość
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#1
Utrata prawa jazdy
Witam jak w tytule wczoraj stracilem prawko zlapali mnie na terenie zabudowanym mialem az 102km o 52 więcej insigia za mna jechala nagrala mnie,prawo jazdy oczywiscie zabrali
Teraz pytanie mam jakies szanse uratowac prawko?
Rozmawialem z prawnikiem i mowil nie ma szans jak jest nagranie
Jak nic z nie uda sie moto idzie na sprzedaż bo po co  ma stal
Czekam na wasze porady
2018-05-21, 08:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#2
RE: Utrata prawa jazdy
przyjąłeś mandat? bo jak tak tzn, że się zgodziłeś, jedyne co na wideo rejestrator, to czy się zbliżają się do ciebie czy nie, bo to jest ich prędkość i tylko na takie cudo ludzie wygrywają, ale trzeba się boksować w sądzie z nimi....

https://anuluj-mandat.pl/document/step_1
PKT 9

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-05-21, 08:51 PM przez simon68.)
2018-05-21, 08:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#3
RE: Utrata prawa jazdy
Nie ma szans. Musisz sie z tym pogodzic.szkoda nawet wydawac kase na prawnikow bo to nic nie da. 3msc to wcale nie tak duzo. W sierpniu ci oddadza i jeszcze polatasz troche nie ma co sprzedawac motóra Red_icon_smile
2018-05-21, 09:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#4
RE: Utrata prawa jazdy
Współczuję, ale 3 miechy zleci i tak jak Szymek napisał nie ma co moto się pozbywać.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2018-05-21, 10:16 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kornix Offline
Młody
**




Liczba postów: 13
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
#5
Big Grin  RE: Utrata prawa jazdy
Tor i latasz  Red_icon_yes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-05-21, 10:43 PM przez Kornix.)
2018-05-21, 10:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
stachu_r1 Offline
Użytkownik
***

Rzeszów
rn20

Liczba postów: 217
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 3
#6
RE: Utrata prawa jazdy
W instrukcji wideorejestratora jasno jest napisane że błędy pomiaru fabrycznie mogą wynosić +/- 3km/h a jeśli prędkość jest powyżej 100km/h błąd wynosi 3% dodatkowo mniejsze ciśnienie w oponach zwiększa próg przekłamania.
Wszystkie wątpliwości w sądzie są zawsze uwzględniane na korzyść obwinionego. Ja się sądowałem półtora roku i z przekroczenia prędkości o ponad 64 km na godzinę po analizie pierwszego nagrania przez biegłego i uznaniu go za nieprawidłowe (o czym mówiłem już od samego początku w radiowozie) i uwzględnieniu drugiego i wzięciu pod uwagę błędu pomiarowego 3% skończyło się na przekroczeniu o 50,7 km/h więc mi brakło 0,7 km żeby starać się o odszkodowanie za bezprawne zatrzymanie prawka na 3 miesiące. Mandat sędzina zasądziła na 300 zł i 130 zł kosztów sądowych gdzie odbyło się z 7-8 rozpraw w tym wyrok zaoczny więc same koszta sądowe wyniosły ponad tysiaka które pokrył skarb państwa. Jak cię uznają za niewinnego to możesz się starać o zwrot wszystkich poniesionych kosztów.
W twoim przypadku są duże szanse że odzyskasz prawko ale zanim dojdzie do rozprawy to minie pewnie z miesiąc a jak będzie więcej niż jedna rozprawa to może się to skończyć że dostaniesz zpowrotem prawko a w sądzie dalej będzie się to ciągnęło.
Jak dostaniesz decyzje o cofnięciu uprawnień od starosty to możesz pisać wniosek o jej uchylenie i odroczenie do czasu prawomocnego  wyroku sądowego gdyż policja zmierzyła prędkość 102 ale nie został uwzględniony błąd pomiaru 3% na twoją korzyść po której uwzględnieniu prędkość zostałaby przekroczona o 48,94 km/h za którą już nie ma takiej odpowiedzialności administracyjnej w postaci zatrzymania prawka na 3 miesiące.

Na uchylenie mandatu masz 7 dni, składasz wniosek z uzasadnieniem do sądu.

Biorąc pod uwagę prędkość 102 km/h * 3%= 3,06 km/h
Więc możesz się spierać że wystąpił błąd pomiaru i jechałeś nie 102 tylko 98,94 km/h
Specjalnie tak zawyżają żeby mieć statystykę bo równie dobrze mogli ci zmierzyć 99 km/h i nie zabierać prawka. Dlatego w moto teraz mam rejestrator z gps'em co zapisuje prędkość a zawsze jeszcze biegły może wyliczyć z jaką prędkością jechałeś na podstawie nagrania gdyby wskazania gps'a były mało wiarygodne. Więc mogą ci zmierzyć nawet 300 km/h i od razu miłych panów uprzedzasz że masz rejestrator i biegły wyliczy twoją prędkość bo jesteś pewien że jechałeś mniej i celowo ci ją zawyżyli. Dodatkowo informujesz że złożysz na nich skargę że celowo zawyżają prędkość w większości pomiarów w celu osiągnięcia szybszego awansu i premii kwartalnych za co podlegają już karze więzienia do lat 5 za przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści finansowych. 

Najlepiej jeszcze będzie jak zadasz na stronie indywidualne pytanie do prawnika i opiszesz całą sytuacje (napisz kiedy dostałeś mandat bo po terminach uwzględniają szybkość odpowiedzi) https://anuluj-mandat.pl/advice/step_2 koszt 20 zł co jest niczym w kwestii możliwości odzyskania prawka. Prywatnie w takiej cenie porady prawnej nie znajdziesz a tym bardziej że oni się specjalizują w wykroczeniach drogowych.



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-05-21, 11:58 PM przez stachu_r1.)
2018-05-21, 11:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TomaszM Offline
Użytkownik
***

Bochnia
aktualnie brak

Liczba postów: 126
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
#7
RE: Utrata prawa jazdy
(2018-05-21, 08:43 PM)Tazz napisał(a): Witam jak w tytule wczoraj stracilem prawko zlapali mnie na terenie zabudowanym mialem az 102km o 52 więcej insigia za mna jechala nagrala mnie,prawo jazdy oczywiscie zabrali
Teraz pytanie mam jakies szanse uratowac prawko?
Rozmawialem z prawnikiem i mowil nie ma szans jak jest nagranie
Jak nic z nie uda sie moto idzie na sprzedaż bo po co  ma stal
Czekam na wasze porady


Nic z tym nie zrobisz ja też próbowałem coś ugrać ale niestety u mnie nie było tak kolorowo bo miałem ponad 250 w zabudowanym i sprawa odrazu poszła przez sąd  prawko zabrali na rok i będę musiał zdawać od nowa . Jedynie co udało mi się ugrać że dostałem ,,tylko" 23 punkty karne i prawko jazdy na samochód zabrali tylko na 3 miechy  Red_icon_scary
2018-05-22, 05:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#8
RE: Utrata prawa jazdy
Sytuacja wygladala tak ze jechalem droga i jakis gosc  dojechal do mnie no to jedziemy i nagle stacja i juz widzialem opla tylko jaki astra czy insigia dobra jedziemy teren zabudowany samochod za nami i chce na sile wyprzedzić ja sobie mysle korwa chce sie bawic scigac ale spokoj jade 80 a on lewy pas lewy ten opel nagle wryl sie między mie a tego goscia zjechalem maksymalnie nawet na linie najechalem i sie odwracam i reka macham zeby jechal opel wyprzedzil  mnie a tu nagle ten gosc na moto wyprzedza a to byl gsxr  i dzida wyprzedza tego opla ono to ja tez przyspieszyłem i nagle podjzezdza i macha mi lizakiem a sytuacja była taka ze ten gix jechal bez tablic chcieli go sciagnac do pobocza a ze on nie dal sie to wyprzedzil i mowia ze nie bedziemy zagrażać bezpieczenia i swojego zycia to nagrali mnie i jeb po blankiecie
Bede pusalpisał tylko do starosty zobacze co zrobi
2018-05-22, 10:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#9
RE: Utrata prawa jazdy
Często miśki w "tajnych" radiowozach wręcz prowokują/zachęcają swą ułańską jazdą do łamania przepisów Red_icon_mad
Ale w sądzie jako dowód jest wyłącznie sam pomiar prędkości, a to, co było przed ... na co to komu
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-05-23, 06:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#10
RE: Utrata prawa jazdy
No to pi..a .Aleś się kolego ustawił !  Tor  Red_icon_cheesygrin
2018-05-23, 07:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#11
RE: Utrata prawa jazdy
Ja mam taką teorie, że jak jedzie 2 gości na przednim siedzeniu w aucie za mną albo przede mną to zakładam, że to tajniaki (ostatnie jeżdżą w parach mieszanych Red_icon_neutral ).  Ewentualnie także, gdy widzę jakąś instalację na tylnej szybie lub kratownicy z przodu. Na razie mi się udaje, nie mam punktów....  Współczuję Ci. Trzy miesiące szybko zlecą, szkoda nerwów na chodzenie do sądu.


"Prawym nadgarstkiem regulujesz poziom frajdy z jeżdżenia."
Donny Greene
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-05-23, 09:07 AM przez GoProR1.)
2018-05-23, 09:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Karol Offline
Użytkownik
***

Kielce


Liczba postów: 129
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#12
RE: Utrata prawa jazdy
jak przekroczysz w zabudowanym o 51 na moto, to zabierają kat A czy A,B,C,D,E,F,G,H,I
2018-05-23, 09:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#13
RE: Utrata prawa jazdy
Karol z tego co bylo w necie to na wsztstkie.
To jest jak z punktami. Nie ma oddzielnych na rozne kategorie hehehe
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2018-05-23, 10:48 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#14
RE: Utrata prawa jazdy
Zabierają wszystkie kategorie pod warunkiem ,że nie jesteś zawodowym kierowcą. Jeśli jesteś i żyjesz z tego to sprawa do sądu i zabiorą ci tylko uprawnienia na wszystkie oprócz tej kategorii z której żyjesz i utrzymujesz rodzinę.
2018-05-24, 09:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#15
RE: Utrata prawa jazdy
Wyslane pismo do sondu chodźi tylko o ten procent ze moglem miec okolo 98km i wszystko opisane jak cosik bede pisac jak sprawa stoi
Dziękuję za wszytkie odpowiedzi a przede wszystkim Stachu
2018-05-26, 07:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ratm Offline
XXX
***

KRK
MT 10

Liczba postów: 115
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
#16
RE: Utrata prawa jazdy
(2018-05-22, 05:16 AM)TomaszM napisał(a):
(2018-05-21, 08:43 PM)Tazz napisał(a): Witam jak w tytule wczoraj stracilem prawko zlapali mnie na terenie zabudowanym mialem az 102km o 52 więcej insigia za mna jechala nagrala mnie,prawo jazdy oczywiscie zabrali
Teraz pytanie mam jakies szanse uratowac prawko?
Rozmawialem z prawnikiem i mowil nie ma szans jak jest nagranie
Jak nic z nie uda sie moto idzie na sprzedaż bo po co  ma stal
Czekam na wasze porady


Nic z tym nie zrobisz ja też próbowałem coś ugrać ale niestety u mnie nie było tak kolorowo bo miałem ponad 250 w zabudowanym i sprawa odrazu poszła przez sąd  prawko zabrali na rok i będę musiał zdawać od nowa . Jedynie co udało mi się ugrać że dostałem ,,tylko" 23 punkty karne i prawko jazdy na samochód zabrali tylko na 3 miechy  Red_icon_scary
250+ w zabudowanym? szacun... dobrze ze ci to prawko zabrali... no chyba ze to na bora bylo to co innego Red_icon_wink
2018-06-07, 09:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#17
RE: Utrata prawa jazdy
(2018-06-07, 09:34 PM)Ratm napisał(a):
(2018-05-22, 05:16 AM)TomaszM napisał(a):
(2018-05-21, 08:43 PM)Tazz napisał(a): Witam jak w tytule wczoraj stracilem prawko zlapali mnie na terenie zabudowanym mialem az 102km o 52 więcej insigia za mna jechala nagrala mnie,prawo jazdy oczywiscie zabrali
Teraz pytanie mam jakies szanse uratowac prawko?
Rozmawialem z prawnikiem i mowil nie ma szans jak jest nagranie
Jak nic z nie uda sie moto idzie na sprzedaż bo po co  ma stal
Czekam na wasze porady


Nic z tym nie zrobisz ja też próbowałem coś ugrać ale niestety u mnie nie było tak kolorowo bo miałem ponad 250 w zabudowanym i sprawa odrazu poszła przez sąd  prawko zabrali na rok i będę musiał zdawać od nowa . Jedynie co udało mi się ugrać że dostałem ,,tylko" 23 punkty karne i prawko jazdy na samochód zabrali tylko na 3 miechy  Red_icon_scary
250+ w zabudowanym? szacun... dobrze ze ci to prawko zabrali... no chyba ze to na bora bylo to co innego Red_icon_wink

ja kiedyś puszką miałem 210 w zabudowanym, tyle że w Bułgarii i  skończyło się na 20 euro w łapę ..... Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2018-06-07, 10:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#18
RE: Utrata prawa jazdy
No na pewno nie jechał 280 km/h pod przedszkolem na osiedlu .. MASA jest dróg które są puste, szerokie i mają 6 km długości .. po obu stronach żadnych budynków, żadnych innych ulic czy skrzyżowań a jest 50 .. tylko po to żeby kasę doić ... Red_icon_sad .. taka nasza rzeczywistość Red_icon_sad ..
2018-06-08, 10:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#19
RE: Utrata prawa jazdy
AS a skąd wiesz, że nie jechał po osiedlu? może akurat trafiło się trochę dłuższej prostej...Red_icon_smile
jak jest 50 to zapewne i pasy dla pieszych są...a weź tu panie wyhamuj z prędkości 200++ jak ci babcia na pasy wyjdzie...
Mi zabrali prawko bo jechałem sobie na kole 140...mea culpa...nikt mnie za manetkę nie złapał to tylko i wyłącznie moja wina...byłem świadomy jakie jest tam ograniczenie. 3 miesiące zleciało a nauczkę mam do końca życia Red_icon_smile Nie uciekam od odpowiedzialności...jeśli nabroiłem to biorę to na klatę Red_icon_smile
2018-06-08, 10:37 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol210 Offline
Banned




Liczba postów: 172
Dołączył: Jun 2014
#20
RE: Utrata prawa jazdy
Jesli nie byłes karany(moze prawnik mowil o tym ale miales w glowie "nagrany") mozesz wplacic od 3 do 15tys zlotych na rzecz pokrzywdzonych przez alkohol i predkosc.
Podstawa niekaralność (mandaty i inne duperele odpadają) ogólnie są kruczki co żli wykorzystują a dziala w drugą stronę bo sąd tez czlowiek umotywuj i podnies artykul

PS: pzdr nie byłeś pierwszy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-09, 08:31 PM przez karol210.)
2018-06-09, 08:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->