Taśma/bandaż termoizolacyjny
Autor Wiadomość
maro_R1 Offline
Młody
**

Tomaszów Mazowiecki
RN04

Liczba postów: 13
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#1
Taśma/bandaż termoizolacyjny
Chciałbym zapytać czy ktoś z was owijał kolektor wydechowy w swojej eRce takim oto bandażem i ile go potrzeba do owinięcia całego kolektora do samej końcówki? Na allegro średnia cena za 10m takiej owijki to około 50zł, czy tyle wystarczy?
2015-10-21, 07:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#2
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Tu kolega owijał. ale gdzie o tym napisał nie chce mi się szukać. Poczytaj.

http://r1-forum.pl/showthread.php?tid=2322
2015-10-21, 07:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#3
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
A pytanie jedno ... po co owijac ? Co to zmienia ? Red_icon_smile
2015-10-21, 08:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#4
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
temperatury na silnik takiej nie oddaje Red_icon_wink
2015-10-21, 08:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maro_R1 Offline
Młody
**

Tomaszów Mazowiecki
RN04

Liczba postów: 13
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#5
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
(2015-10-21, 08:23 PM)bart napisał(a): A pytanie jedno ... po co owijac ? Co to zmienia ? Red_icon_smile

chodzi o wytworzenie wyższej temp. spalania spalin przez co są rzadsze i łatwiej opuszczają wydech, poza tym kolektor jest bardzo blisko chłodnicy co dodatkowo obniża temp. cieszy podczas wypadów na wygłupy czy miasto Red_icon_wink
2015-10-21, 08:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcin83 Offline
-----HAWK -----
***

Choszczno
r1/ WSK125

Liczba postów: 313
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
#6
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Ja owijałem tylko od katalizatora do wydechów, poszło jakieś 2m bandażu jest znaczna różnica mniej grzeje zad Red_icon_cheesygrin  też bede chciał owinąć cały.
YZF-R1  RN12 /WSK 125 Red_icon_cheesygrin AGV STEALTH SV+FULL VANUCCI Art VIII +VANUCCI RV4 AIR http://www.youtube.com/watch?v=YoTLsvOUeY0

Passat B6 2.0 TDI 08 sportline  Red_icon_cheesygrin
2015-10-21, 09:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#7
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Nie robilem tego w moto bo nie do końca widzę praktyczny sens tego jeśli chodzi o kolektory, ale faktycznie pod zadupek powinno dać rade,szczególnie jak ktoś ma decata bo to ponoc mocno zwiększa temperaturę.

co do samych bandazy, te najtańsze odpuść, mocno sie kruszą i syfią. Ja kupuje na fmic.pl taki zloty i w przypadku wydechow samochodowych daje rade. Przy okazji kupisz sobie opaski tam.

co wazne, nie rob tego bez rękawiczek bo ta ala wata szklana jak wejdzie w lape to wkurwia jak drzazga w dydolu Red_icon_wink
2015-10-22, 12:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#8
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Małe ale, Decat zmniejsza temperaturę względem katalizatora.
2015-10-22, 01:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#9
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Jakiś czas już ma ten temat, ilu z was owinęło bandażem wydech i co możecie powiedzieć z biegiem czas o tym? Mam zamiar zrobić sobie taki zabieg. Mam nadzieje że dzięki temu nie będzie mi się tak grzała cała rama w rn12 i nie będzie tak grzało w tyłek itp. Zda to egzamin czy przerost formy nad treścią? Red_icon_smile
2016-06-27, 06:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#10
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
(2016-06-27, 06:54 PM)Smokthc napisał(a): Jakiś czas już ma ten temat, ilu z was owinęło bandażem wydech i co możecie powiedzieć z biegiem czas o tym? Mam zamiar zrobić sobie taki zabieg. Mam nadzieje że dzięki temu nie będzie mi się tak grzała cała rama w rn12 i nie będzie tak grzało w tyłek itp. Zda to egzamin czy przerost formy nad treścią? Red_icon_smile

Up!
No właśnie ... przyznawać się i gadać tu jak na spowiedzi Red_icon_cheesygrin
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-09-24, 07:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#11
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Zabieg dla silnika to w sumie żaden .. do tego trzeba go powtarzać co 2 .. max 3 lata bo ten bandaż kruszeje, wypala się itd ... Jadąc w różnych warunkach pogodowych ( deszcz ) jeszcze szybciej szlag go trafia ... ALE >>> jeśli chodzi o zabezpieczenie przed poparzeniem to spoko .. z tym że to i tak jest dośc ciepłe .. to nie tak, że owiniemy i z wierzchu zimne ...
Samo owijanie warto poćwiczyć przed robotą bo mega łatwe nie jest żeby było ładnie .. no i na mokro oczywiście ..
2019-09-24, 07:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#12
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Wszyscy piszą, że niby spaliny szybciej opuszczają wydech, w autach owijają całe układy aż po tłumik końcowy, to chyba nie robią tego dla jajec
Ale jaka prawda? Czy ktoś hamował moto/samochód z i bez bandaży - nie znalazłem żadnych wiarygodnych materiałów z których wynikają jakieś cyferki.

Ale ... mnie akurat chodzi o temperaturę, bo RC8 chce mi drugim cylindrem jajka ugotować Red_icon_cheesygrin
Na Ali widzę grubości tych bandaży 1,5 i 2,0 mm - rozumiem, że kupić te 2 mm Red_icon_cool
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-09-24, 05:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#13
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
(2019-09-24, 05:42 PM)shogun_zag napisał(a):  rozumiem, że kupić te 2 mm Red_icon_cool

nie 2mm 
ino R1  Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-09-24, 06:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#14
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Na hamowni różnicy będzie równe ZERO .. na drodze gorzej bo moto cięższe Red_icon_wink
2019-09-24, 06:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#15
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
(2019-09-24, 06:45 PM)A.S. napisał(a): Na hamowni różnicy będzie równe ZERO .. na drodze gorzej bo moto cięższe Red_icon_wink

ewentualnie może być nawet na minusie, bo spaliny jak się ochładzają, to zmniejszają swoją objętość, a jak zmniejszają to szybciej opuszczają układ wydechowy, 
ogólnie to można książki o tym pisać, ale układ wydechowy ma naprawdę potężne znaczenie w pracy silnika, 
a temperatura gazów strasznie potrafi zmienić charakterystykę silnika,
wystarczy wziąć układ wydechowy z silnika jedno cylindrowego, i zastosować tzw powerbombę,
ona tylko na chwilę wychładza trochę gazy, a ma niesamowity wpływ na dół silnika...

ja ogólnie nie jestem zwolennikiem owijania wydechów , w sportowych furach bez późniejszego strojenia silnika.....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-09-24, 09:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#16
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Nie chcę z Wami wchodzić w polemikę ... jak z tym olejem ... bo znowu snujecie przypuszczenia - pokażcie cyfry Red_icon_tongue2
I mam to gdzieś, czy będzie cięższy o 10 dekagramów, czy nie Red_icon_tongue2
Zrobię większą kupę i bilans wyjdzie na ZERO Red_icon_tongue2

Kupiłem dokładnie TE UNE i nic mnie nie powstrzyma, żeby ich użyć Red_icon_cheesygrin
... bo ... najnormalniej w świecie przy wolnej jeździe jajka mi się gotują Red_icon_burn


Simuś ... R1 cały czas jest w głowie, tylko ... czekam Red_icon_smoke
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-09-25, 06:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#17
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
(2019-09-25, 06:51 AM)shogun_zag napisał(a):
Simuś ... R1 cały czas jest w głowie, tylko ... czekam Red_icon_smoke

doradzę tyle... poczekaj na nowe R1M, które wyjdzie 2021 lub 2022,
będzie petarda ja to mówi AS....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-09-25, 08:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#18
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Przeca owijać możesz .. pytasz czy to coś daje .. No to liczby mówią że nic .. A że chłodniej będzie to oczywiście że będzie .. tylko to nie izoluje w 100% - też się nagrzewa ..

BTW. >>> mam już sprzęt coby ogarniać mapy i inne bzdetki w KTM RC8R ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-09-25, 11:34 AM przez A.S..)
2019-09-25, 11:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#19
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Piotrze, ja słyszałem ostatnio, że ich wadą jest to, że jak będzie nie szczelność w silniku, i olej się dostanie na ten bandaż, wtedy płonie jak pochodnia, taką ciekawostkę usłyszałem Red_icon_wink
Czy prawdziwa ? Tego nie wiem i mam nadzieję, że nikomu nie będzie dane tego sprawdzać. Chciałem poszukać o tym ale nie znalazłem żadnego artykułu, a słyszałem to stwierdzenie na jakimś filmiku z YT od gościa co tuninguje samochody Red_icon_wink Sam to zakłada, jak tłumaczył, to głównie po to by zmniejszyć temperaturę w komorze silnika i wtedy dolot się tak nie nagrzewa, powiedział tylko, że mają ten minus właśnie i trzeba pilnować tego Red_icon_wink Co prawda silniki robił po 500/600/700 do 1000 koni Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-09-25, 01:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Miro Offline
Młody
**

Rybnik
R1RN22/KTM640

Liczba postów: 69
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
#20
RE: Taśma/bandaż termoizolacyjny
Taśma/bandaż termiczny ma wiele zalet przedewszystkim ciepło z kolektorów głównie podczas postoju na światłach nie jest oddawane na chłodnice (która jest w bezpośredniej bliskości), co ewidentnie widać jak zatrzymasz sie na światłach-temperatura szybuje w góre niemiłosiernie. Jeżeli zastosujesz bandaż o gr. przynajmniej 3 mm to spokojnie można złapać dłonią taki kolektor co przy gołych kolektorach jest nie wykonalne, także różnica jest piorunująca. bandażując reszte układu wydechowego zyskasz tylko tyle ze nie bedzie Cie grzało po tyłku (głównie pasażerki). Jak już ktoś pisał taka owijka Ci wytrzyma maksymalnie 2-3 lata bo pod wpływem wypalania kruszeje i staje sie nie elastyczna. Owijki stosują najczesciej na kolektory w samochodzie(sam mam owinięty) i spokojnie wytrzymuje to 5 lat bo nie masz kontaktu z wodą i kamieniami. W samochodach ma to sens bo zmniejszasz temperaturę panującą pod maską a tym samym dostarczasz zimniejsze powietrze do ukłądu dolotowego silnika, co właśnie w motorach nie ma miejsca bo jest ukłąd otwarty.
2019-09-25, 05:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->