Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Autor Wiadomość
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#1
Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
http://motogarage.com.pl/realizacje.html
jakby ktos kiedys zniszczyl swojego sprzeta , uszkodzil rame to polecam Red_icon_smile widzialem motocykle
naprawione tam Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-02-14, 07:51 PM przez Gr4.)
2014-02-14, 07:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
DawidR Offline
Użytkownik
***

WW
haja

Liczba postów: 349
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#2
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Wszystko fajnie tylko kto by chciał tym później jeździć...bo na pewno nie ja... tak patrze na te pospawane felgi to masakra...nie wspominam już o ramach ...
2014-02-14, 11:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#3
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
WOW, za sprzedaż motocykla z tak naprawią ramą jak oni ją dostali ktoś powinien iść siedzieć za próbę zabójstwa..
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-02-14, 11:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#4
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Wychodzi na to ze kazdego trupa da sie wskrzesić, bez wzgledu na uszkodzenia.
2014-02-14, 11:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
DawidR Offline
Użytkownik
***

WW
haja

Liczba postów: 349
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#5
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
przykre ale prawdziwe...myślałem że felg z takim ubytkiem już nie zrobią...a jednak..i jeszcze pewnie wcisną że 100% bezpieczeństwa heh, tak jak w tym ogłoszeniu:
http://otomoto.pl/suzuki-gsx-r-600-M3900177.html

a po lewej str ramy spaw okropny a obok jeszcze dziura po ciężarku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-02-14, 11:54 PM przez DawidR.)
2014-02-14, 11:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#6
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
nie wiem czy to na naszym forum czy na gsxr ale było już na temat tego motogarażu, i niech mi teraz wyjaśni ktoś jak kurwa jest możliwe, że nikt ich za to nie ukarał ???? ktoś tam ich bronił, że mają pojęcie i w ogóle ale trzeba być debilem żeby nie docierało do łba . . .






Icon_baseball
2014-02-15, 06:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
RobakR1 Offline
czubek
***

Świnoujście
rn22

Liczba postów: 242
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
#7
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Przejrzyjcie całą galerię po niektórych naprawach ramy moto powypadkowe jest nie do poznania . Muszę się przyznać ja robiłem swoją rn04 u nich po moim wypadku.Rama cofneła się 5 cent. na gluwce ramy koło haczylo o pług przy probie wyprostowania kiery.
2014-02-15, 07:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#8
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
tak się zastanawiam... ile jest odnotowanych wypadków śmiertelnych na moto spowodowanych jazdą na moto, który miał wtórnie spawaną ramę czy felgi. Tak wszyscy demonizuja, nie mając żadnego poparcia swojej wiedzy Red_icon_tongue
2014-02-15, 08:48 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#9
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Ludzie giną przez jakiś błąd, który popełnił jakiś użytkownik drogi a nie przez to, że miał spawaną ramę. Po za tym jak ktoś nie jest tylko "lansiarzem" to czuje czy moto jedzie prosto, czy nie wężykuje przy złożeniu...
2014-02-15, 09:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
DawidR Offline
Użytkownik
***

WW
haja

Liczba postów: 349
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#10
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Może i masz racje Baca, ale nie wiem czy mając świadomość że masz spawaną rame+felge+prostowane lagi, ktoś świadomy co to jest za g***chciałbym tym jechać z prędkościami jakimi się poruszamy
2014-02-15, 09:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#11
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
DawidR i ja się z Tobą też w 100% zgadzam. Mój post był odpowiedzią na Pewusa. Bo nr w rn19 przy uderzeniu rama pęka na spawie. Ludzie to spawają i śladu nie ma. I ludzie przez to nie giną moim zdaniem.
2014-02-15, 09:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#12
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
jest jeszcze coś takiego jak laserowy pomiar geometrii ramy - zawsze można zrobić takie badanie dla własnego spokoju Red_icon_tongue
2014-02-15, 10:24 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#13
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Tylko kto przy zakupie wyda na taki pomiar dodatkowe 500zl? Red_icon_smile Pomijajac ze czesto moto kupuje sie na jakims wygwizdowiu gdzie najblizszy serwis czy kumaty warsztat jest kilkadziesiat/set km dalej..
2014-02-15, 11:24 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Młody
**

Poznań
errr one

Liczba postów: 54
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#14
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
To, że coś dobrze wygląda nie znaczy, że jest bezpieczne. Nigdy po takiej naprawie materiał nie będzie mieć już takich właściwości wytrzymałościowych jak na początku i nigdy nie wiadomo kiedy to się ujawni. Tym bardziej, że nasze maszyny nie służą do niedzielnych dojazdów do kościoła i na ryby. Podejście typu ciekawe ile osób zginęło, jest porównywalne z myśleniem rosyjskiego inżyniera, który w łożysku między wałami turbospręzarek w silniku turbowałowym, wywiercił otwory i wyjął co drugi wałeczek i też pomyślał "jakoś to będzie", a w efekcie po kilku latach zginęło prawie 200 osób w Lesie Kabackim... Pytanie czy warto ryzykować życie swoje czy potencjalnego kupca ratując takie szroty...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-02-15, 11:59 AM przez Sonia.)
2014-02-15, 11:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
RobakR1 Offline
czubek
***

Świnoujście
rn22

Liczba postów: 242
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
#15
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Przepraszam na gluwce ramy cofneła się do tyłu o parę milimetrów co przeklada się na duże odchylenie na dole przy plugu. Zastanówcie się teraz ilu z nas lata na takich prostowanych sprzetach nic nie wiedząc o przeszłości motocykla. Po prostuwaniu dostałem certyfikat o tym że rama jest prosta mierzona laserowo na to mam papier
2014-02-15, 12:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
DawidR Offline
Użytkownik
***

WW
haja

Liczba postów: 349
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#16
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Papier to mogą wystawiać, bo wiedzą że jak coś się stanie to już nikt nie będzie miał pretensji bo bedzie za późno. Podejrzewam, że większość sprzętów tak wygląda ( pospawane, poklejone na igłe) z tym że inaczej jest jeździć ze świadomością że sprzęt jest pospawany a inaczej jeżdząc i o tym nie wiedzieć
2014-02-15, 12:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
RobakR1 Offline
czubek
***

Świnoujście
rn22

Liczba postów: 242
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
#17
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Przy okazji dowiedziałem się że już wcześniej przed moim wypadkiem sprzęt juz był delikatnie krzywy a ja go rozjeba..em do końca. Szczerze przed wypadkiem zapierdalalem jak glupi po drodze i na torze i nic nie czułem że cos jest nie tak. Moto oddałem kuzynowi teraz on zapierdala jak zły i sobie chwali. Oczywiście wie że moto miało przygde i sam pomagał mi doprowadzić do ładu
2014-02-15, 01:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#18
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
chcesz to naprawiasz nie chcesz to nie naprawiasz proste w chuj po co tyle daremnych postow ? wole taka naprawe niz naprawe fachowca z forum ktory obsra spawem rame uzyje kilo szpachli i włokna ;] a co do giniecia jezdzi juz 6 rok thundercat kolegi po naprawie spawana rama , polki prostowane lagi i jakos gosc zpaierdala i zyje ? jak to jest mozliwe ?? przeciez spawana rama to samobojstwo... ginie sie raczej przez glupote blad innych lub tez brak umiejetnosci , tyle z mojej strony.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-02-15, 01:41 PM przez Gr4.)
2014-02-15, 01:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marfi88 Offline
słager
**

LBN
RN20

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#19
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Dokładnie tak. To już nie te czasy, gdy takie rzeczy robiło się chałupniczymi metodami i mogły faktycznie stanowić zagrożenie dla zdrowia i życiaRed_icon_smile Jeśli moto jest powypadkowe, ale było naprawdę dobrze zrobione, to chyba nie ma aż tak wielkiej tragedii. Może tylko wtedy wchodzić w grę samopoczucie ridera. Np ja, nigdy bym nie kupił powypadkowego(świadomie), po prostu źle bym się z tym czuł i nie mógłbym spać po nocach, wiedząc, że moje śliczne moto leżało rozjebane w jakimś rowieRed_icon_tongue
2014-02-15, 01:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MONSTER Offline
Użytkownik
***

LESZNO
rn04 rn09

Liczba postów: 228
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#20
RE: Naprawa powypadkowa MOTO GARAGE
Niedawno podczas przeglądu auta na stacji diagnostycznej , diagnosta powiedział, że z danych ubezpieczalni wynika że przyczyną wypadków nie jest stan techniczny aut, bo wynosi zaledwie 2%, więc odnosząc się do naszego tematu, motocykle naprawiane przez np MOTO GARGE o ile podchodzą do tego profesjonalnie a ze zdjęć widać, że tak są bezpieczne po naprawie. Widać po zdjęciach że podchodzą do tego pełni świadomi co robią. Ja mogę się tylko wypowiedzieć na temat spawania, bo się na tym dobrze znam. Oglądając fotki widać że mają pojęcie o spawaniu szczególnie ma to znaczenie w aluminium, gdzie przygotowanie materiału do spawania ma bardzo duże znaczenie. Podam przykład z mojego życia , kupiłem kiedyś motor z pospawanym setem kierowcy, widziałem, że spawy są no nie powiem jakie "h...owe" i przygotowanie do spawów było kiepskie, efektem tego było że jak podniosłem się na moto podczas jazdy noga spadła na asfalt , dobrze że nie jechałem z dużą prędkością. Wina leży po mojej stronie bo widziałem że spawy są kiepskie i nie zmieniłem na inny set. Więc widzicie jeśli ktoś zrobił to profesjonalnie to spawy by nie pękły. Patrząc na zdjęcie http://motogarage.com.pl/realizacje/yamaha-r6.html widać że i w fabryce spawy są kiepskiej jakości, prawidłowo spoina (materiał dodawany) jest zawsze taka jak materiał rodzimy (np rama) lub lepsza jakościowo i nie powinna pęknąć tylko powinien być wyrwany materiał rodzimy (np. rama) przy spawie podczas uderzenia. Ogarniając całość jeśli dana firma dobrze pospawa i zmierzy geometrię motocykla oraz się przejedzie moto aby sprawdzić czy wszystko gra to o co nam chodzi??? Miałem też przypadek że uszkodziłem alusa w aucie i gościu powiedział że tego typu stopu aluminium mi nie naprawi, choć dało by radę bo może mi się rozlecieć w czasie jazdy i nikogo on nie chce mieć na sumieniu, w efekcie alus poszedł na złom. Więc widzicie sami że jeśli firma jest rzetelna, to wie co idzie naprawić a co jest poprostu złomem Red_icon_smile Inna rzeczą jest że nasze społeczeństwo nie jest na tyle majętne , aby po wypadku kupić nowe moto lub inne bezwypadkowe, nad czym ubolewam. Mogę na koniec moich wypocin zdradzić, że nawet czołowi zawodnicy w żużlu w Polsce gdy pęknie im rama to ją spawają i jeżdżą dalej a uwierzcie mi często i pękają i są kilkaktotnie naprawiane bo konstrukcje maszyn żużlowych nie są zbyt mocne, a mimo to jeżdżą i się ścigają Red_icon_smile
2014-02-15, 06:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->