RN20 Track-Bike By Oldi90
Autor Wiadomość
oldi90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 90
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#1
RN20 Track-Bike By Oldi90
Witam , na prośbę kilku forumowiczów postanowiłem opisać mój motocykl .
Bazowo rn20 2007r . Kupiona od 1 właściciela z przebiegiem 15tyś km .
Cen nie będę uwzględniał bo nie o to tu chodzi Red_icon_smile
Przy kupnie sugerowałem się oryginalnym przebiegiem oraz bez-wypadkowośći by nie popłynąć fortuny w przygotowaniu jej do zawodów i ostrych treningów na torze . obalę tu parę mitów które sam sprawdziłem w modyfikacjach R1 a więc zacznę od początku :

1.Torowe owiewki , bardzo lekkie z włókna szklanego .
2. Lekki stelaż przedni
3.Przewody w stalowym oplocie
4.Zawieszenie kompletne Ohlins tył TTX 36 oraz przednie kompletne z zaworkami i olejem 5w Ohlins
5. Amortyzator skrętu Hyperpro Regulowany w pełni .
6. Wywalona została stacyjka i parę nie potrzebnych elementów .
7. Qickshifter i tu się pośpieszyłem ale opisze to dalej .
8.Sportowe sprzęgło DRC
9. Sportowe Sety w pełni regulowane
10. Lekkie sportowe kierownice
11. Wywalony termostat od małego obiegu
12. Uszczelka głowicy YEC 0.35
13. Wydechy Gravers Motosport wraz z kolektorem
14. Qrash-pady
15. Rolgaz bardzo przydatne , nie boli ręka od odkręcania Red_icon_smile.
16. Zostały oczywiście założone sportowe klocki i zmodyfikowana pompa hamulcowa . Ale Agresywne klocki w rn19 lub 20 ma spore konsekwencje : mianowicie po zastosowaniu takich klocków przy mocnym do-hamowaniu telepie kierownicą dla tego producenci stosowali miększe klocki . Z tym sobie poradziłem po regulacji przedniego widelca ale była to długa walka .
17. Filtr K&N
18. Przez wymogi pzmotu , musiałem zdemontować nóżkę , zabezpieczyć korki spustu i wlewu oleju i oczywiście filtr . Ponadto musiałem zamontować gąbkę w zbiorniku .
19. Oczywiście najważniejszymi modyfikacjami są przełożenia , zębatek mam około 12 na różne tory . Na Poznań stosuję -1 przód +3 tył .łańcuch 520 i aluminiowa zębatką z tyłu . 200 km i wyciąga się niesamowicie hehe.Na ulicę polecam -1 przód i +1 tył
20. ustawione mam na stałe obroty na 2tyś by przy redukcjach do ciasnych zakrętów motocykl był bardziej stabilny , antyhoping nie dawał rady .
21. Lap-Timer z czujnikiem . Super sprawa możemy sami kontrolować czasy okrążeń.
22. Olej Motul 300v
Zmienione zostały ustawienia rozrządu co poprawia dolny zakres obrotów i górny . Wyprzedzony kont na wałku wydechowym .
. Najpierw miałem zamontowany Powercommander ale to nie zdaje egzaminu , po rozmowie z Andrzejem serwisantem Adriana Paska z yamaha Poland position zaproponowali mi zamontowanie ECU YEC . A co za tym idzie :
Zakres modyfikacji jest bardzo szeroki. zmiana map paliwa, zapłonu, sterowania przepustnicami . wyłączone są takie funkcje jak: (EXUP, AIS) mogłem włączyć przez soft (. quickshifter). Ale wcześniej sam go dołożyłem . Polecam - Można to włączyć również w seryjnym ecu.
na 6-tym biegu R1 2007 – przed modyfikacją przepustnice były przymykane na wysokich obrotach i przy mocnym odkręceniu manetki. Po modyfikacji przepustnice otwierają się do końca gwarantując uzyskanie pełnej mocy silnika.
Ale przejdźmy do konkretów tylne koło na Hamowni wypluło 185 km bez utraty środkowego zakresu obrotów .
Taki motocykl na wyjściach jest za mocny i kombinowałem z kontrolą trakcji bazzaza ale nie robi to rezultatu i po prostu trzeba latać na hardcore Red_icon_smile Kompletnie nie polecam tych kontroli , pieniądze wyrzucone w błoto , osobiście to zdemontowałem .
Kolejnym problemem była skrzynia biegów rn19 i 20 nie jest wolne od wad w tym podzespole . Kosz został poprawiony ale jest wodzik który lubi pękać i się wycierać przez nadmierne przegrzanie . Musiałem to wszystko rozwiązać i zajęło mi trochę czasu opracowanie lepszego smarowania tego elementu . W rezultacie nie ma 5 biegu . Generalnie można wydać majątek na zawieszenie ale podstawa to regulacja tego zawieszenia bez tego ono nie ma znaczenia z tym miałem ogromny problem i połowę sezonu spędziłem na nauce dostrojenia zawieszenia ohlins.
Podsumowując kocham ten sprzęt za środek ciężkości i lekkość prowadzenia . Ma ogromny potencjał pod względem modyfikacji nawet na oryginalnych podzespołach . bmw s1000rr nie chce tak skręcać i iść taką linią jak r1 . Na co dzień jestem mechanikiem i elektromechanikiem większość rzeczy sam rozwiązywałem i dochodziłem do poprawy elementów , zjadło mi to sporo czasu i nerwów . Ale w naszym kraju trzeba samemu rzepke skrobać a i tak będą nam to utrudniać wszelkimi dziwnymi opłatami za dziwne rzeczy. Sport się rozwija ale dzięki nam !!!!

Wrzucam fote z przed przeróbką i po modyfikacji .
Pozdrawiam Damian z Wrocławia

[Obrazek: e778bf6d657535d8med.jpg]

[Obrazek: d001f3945f3ba222med.jpg]

[Obrazek: 76f1bc75c279ae48med.jpg]

[Obrazek: 069736b8224d314cmed.jpg]

[Obrazek: eec1011bc849c85dmed.jpg]

[Obrazek: 9608846c0719cf21med.jpg]



[Obrazek: 0a8810e4e383b2d1med.jpg]
2014-01-20, 07:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#2
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Ładnie,ładnie
KTM RC8 R / SHOEI XR-1100 / BERIK LS2-8323-BK / KNOX HANDROID / SIDI Vortice
2014-01-20, 07:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#3
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
no no, trochę złota i własnych nerwów w to włożyłeś. Podziwiam i jeśli masz jakieś nagrania z torów albo planujesz robić to wrzucaj. Na pewno będzie masa osób zainteresowana.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-01-20, 07:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
RobakR1 Offline
czubek
***

Świnoujście
rn22

Liczba postów: 242
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
#4
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Robota 1wsza klasa Pogratulować
2014-01-20, 08:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Milvith
Unregistered




 
#5
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Jestem podwrażeniem opisu, gratuluje nie tylko umiejętności a wiedzy i fachu jako mechanik bo to ciężka sprawa
2014-01-20, 09:15 PM
Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#6
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Ladnie, w koncu konkret torowka a fajnie jak sprzet ma pazur. Jak ze spasowaniem owiewek, ladnie sie wszystko ulozylo czy odlewy byly do bani? Pytam poniewaz dzis kumpel zakladal komplet torowek "Made in Poland" na nowa rsv4 (na dniach jada chlopaki z PL na tor do Almerii polatac) i taki szajs ze glowa mala, musial ucinac, rzezbic, wiercic itd.

Gore silnika polerowales czy tylko regulacja na walkach, uszczelka i reszta standard? Co do hebli, sprobuj wrzucic tarcze 320mm zamiast oryginalnych 310. Natomiast jesli chodzi o TC z Bazzaza to mysle ze jest lepsza niz fabryczna w nowej rn22 (wystarczy dobrze mape ustawic ale tego nie robi sie w 5 minut).

Kto ustawial mapy pod YECa? Wrzuc tu wykres z hamowni, kilka osob z checia obejrzy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-01-20, 09:19 PM przez marider.)
2014-01-20, 09:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#7
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Oldi90 szacunek za włożoną pracę i umiejętności.

P.S. czy można Ciebie zobaczyć w Poznaniu podczas MMP lub innej rundy? Chętnie wybrałbym się i pokibicował Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-01-20, 09:42 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oldi90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 90
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#8
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Tak tak startuje na rundzie w poznaniu będę informował was na bieżąco bo kalendarz jest nie pewny na 2014 r w zeszłym roku w maju były ciężkie warunki i przesuwają wszystko . Rsv4 a jak nazwisko kolegi ? Mój dobry kolega z toru też startuje w rsv4 cup nie dawno odebrał piękny matowy motocykl . Będą startować razem z wmmp na rundach . Kolega czeka na owiewki i nie mam pojęcia jak to sie wpasuje , ale był bardzo nie zadowolony z Pejsera i braku informacji bo uroczyste odebranie miało być pod koniec Grudnia a przesuwało się bardzo długo bez żadnej informacji . Co do r1 owiewki pasowały pięknie , przerabiałem 2 otwory ale to wedle uznania . Co do góry silnika to przy przerabianiu skrzyni robiłem uszczelkę głowicy 0.35 yec z tego co pamiętam oczywiście polerowałem gniazda ale to moim zdaniem cudów nie robi . Od razu zwracałem uwage na zawory ale były w idealnym stanie. Ale i tak nic mnie tak nie zmęczyło jak zawias ohlinsa i jego regulacja , Soft był setki razy regulowany hehe . Generalnie zajmuję się samochodówką , robie chip-tuning , korekty liczników , naprawy elektroniki , sterowników itp . ale motocykle to oddzielna bajka trochę eksperymentowałem , dużo pomogli mi ludzie którzy w tym grzebali i nakierowali na parę spraw i teraz sam dłubię w softach . Bazzaz ma jeden problem , nie działa wtedy kiedy tego potrzebowałem . Bawiłem się z nim trochę czasu jak i również paru innych kolegów i nikt tego nie używa . Może teraz coś poprawili ? A co do samego pucharu rsv4 to w tym roku trochę namieszali , miało nie być zmian wydechów zawieszeń itp a jednak wprowadzili te modyfikacje z tego co kolega mi opowiadał .
2014-01-20, 10:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
R1maciek Offline
Użytkownik
***

Rabka-Zdrój
RN32

Liczba postów: 223
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#9
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Świetna robota GRATULUJE !!!
2014-01-20, 10:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#10
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
carbony na rame załóż
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2014-01-21, 01:42 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#11
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Świetna sprawa ,gratuluję maszyny i i wiedzy jaką już posiadasz Red_icon_smile Sebe (Zioło ) pewnie znasz i Darka Orłowskiego (Darek zrezygnował z tego co wiem w tym roku )
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-01-21, 10:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oldi90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 90
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#12
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Darek jest z Ostrowa Wielkopolskiego , z tego co pamiętam , debiutował w serii pretendent i miał wtedy ponad 30 latek. Zgarną go global tech . Piękna sprawa mieć sponsora bo finansowo jest to wszystko ciężkie do dźwigania . Ale nic nie słyszałem by zrezygnował . Często finanse grają tu główną i kluczową rolę . Jest to przykre ale prawdziwe
2014-01-21, 01:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#13
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
ale to jak w każdym sporcie, jak już chcesz wyższą poprzeczkę to musisz mieć kasę na to, dla amatorki nawet potrzebna kasa na wpisowe i jako takie przygotowanie moto
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-01-21, 04:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#14
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Tak dokładnie z Ostrowa ,znam chłopaków Red_icon_smile Wiesz z tym Global to nie do końca tak ,ale sie nie wcinam i nie wypowiadam bo nie znam do końca sprawy Red_icon_smile R1 już sprzedał ,teraz ponoć bedzie się ścigał ale na 4 kołach Red_icon_smile
Trenujesz i ujeżdżasz Poznań ,czy inne tory też ,możesz napisać na którym najtaniej Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2014-01-21, 05:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ssswer Offline
supek
***

cały świat :)
rn09

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
#15
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
co do torowych owiewek, kilka lat temu też miałem przygodę ze spasowaniem takiego ustrojstwa, firma chyba plastbike jeśli dobrze pamiętam, dali zwykły odlew bez dziur z czego jeszcze trzeba było szlifować krawędzie Red_icon_tongue no chyba że to normalne Red_icon_tongue hehehe
A W POWIETRZU UNOSIŁ SIĘ ZAPACH ZAPIERDALANIA...
2014-01-21, 06:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#16
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
świetny sprzęt Damianie! kolor trochę... zajebisty!, ale o gustach się nie gada Red_icon_wink

będziemy trzymać kciuki za powodzenie w startach! a wizyta na poznańskim przybytku w celu dopingu przez naszych forumowiczów jest obowiązkowa - zwłaszcza, że główne wyścigi odbywają się w weekendy! Red_icon_smile

pzdr!
2014-01-21, 10:22 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oldi90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 90
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#17
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Co do torów , Brno jest najlepiej wyposażone i w cenie wizyty mamy katering i 3 dni jazdy , traktują nas bardzo porządnie . wychodzi porównywalnie do 3 speedayów na torze poznań ale , dojazd hotel też robią swoje . Generalnie powiem tak najtańszą opcją żeby zacząć śmigać jest impreza o nazwie moto-popołudnie i kosztuje 150 zł 3 sesje po 20 minu na poznaniu zaczyna się to od 14. Sam tor w poznaniu nie jest w ogóle zorganizowane czasem ludzie stoją po 1,5 h w kolejce po zakup wjazdówki . Względem polski to najlepszy tor ale na tle innych torów które nie są daleko od polski wypada kiepsko. BeMisz kolor był stylizowany na "zebrę" miała być inna od innych i być rozpoznawalna , w planach jest inne malowanie ale to być może jak jakieś logo na owiewkach się pojawi Red_icon_smile
2014-01-21, 11:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FIOŁEK PŁOCK Offline
Młody
**




Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
#18
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Gratuluję zapału i życzę sukcesów!!!!
LwG !!!
2014-01-26, 10:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oldi90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 90
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#19
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
Małe modyfikacje weszły w życie , chciał bym wam je pokazać Red_icon_smile

   


   
2014-05-09, 09:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Szyba Offline
Młody
**

Radzionków - ŚLĄSK


Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#20
RE: RN20 Track-Bike By Oldi90
ładniee
2014-05-09, 11:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->