Owiewki torowe R1 RN19 od Redomoto i Sebimoto - real foto
Autor Wiadomość
sami Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
#1
Owiewki torowe R1 RN19 od Redomoto i Sebimoto - real foto
Cześć.
Temat ostatnio zgłębiłem osobiście i chcę się podzielić spostrzeżeniami, bo jak szukałem owiewek torowych to nie znalazłem takiego tematu. A nie jest to łatwy i lekki temat, można się zdenerwować. Zacząłem od szukania firm, w PL jest pokoplast, plastbike, laminplast. Strony mają biedne i niewiele można na nich zobaczyć, opinie w necie średnie, więc nie byłem przekonany i odpuściłem. Na Aliexpresie można kupić zestawy z ABSu, ale potem nie można dokupić pojedynczych owiewek, więc pomysł upadł. Na allegro znalazłem jeszcze zagraniczne od Sebimoto i Redomoto. Na aukcjach obie wyglądają, że mucha nie siada. Znalazłem stronę producenta Redomoto z Hiszpanii, akurat była promocja zestaw do RN19 laminat w białym żelkocie + osłony silnika i ramy karbon + pianka siedziska + śrubki do owiewek za 704 euro, dogadałem się i zamówiłem. Do full zestawu jeszcze trzeba było wziąć szybę za 62 euro i i przesyłka 48 euro. Płatność przelewem. Myślałem, że dobry interes zrobiłem póki paczka nie przyszła.
https://drive.google.com/open?id=11VugUj...49uf0mgDPS

Oglądałem motocykle na torze z  owiewkami torowymi i na tym tle byłem rozczarowany. Byłoby to dla mnie akceptowalne, gdybym miał mega ulepa i miałbym w planach bić rekordy na torze, rozwalając się co drugi tydzień. Paczki nie przyjąłem, kurier powiedział, żebym wyjaśnił temat ze sprzedawcą i wtedy albo zwrot albo biorę. Sprzedawca na to, że pęknięcia, spękania, itp. to uszkodzenia w transporcie i piszą reklamację do przewoźnika, a te niedolaminowania, niedomalowania to normalne i jak chce ładnie to mam se pomalować podkładem i na kolor. No cóż, na stronie producenta zdjęcia tych owiewek są o niebo lepsze i jest info, że owiewki są w białym żelkocie, więc zwróciłem paczkę. Maile od Redomoto zrobiły się typowo januszowe, tak jakby to był mój problem. Dodam, że przedstawiciel Redomoto piszę w mailach po hiszpańsku i do tego slangiem, więc google tłumacz nie zawsze ogarnia tłumaczenie i musiałem prosić kolegę o tłumaczenie. Producent sugerował, żebym zatrzymał karbony, szybę i piankę siedziska, jeśli ich jakośc mi odpowiada i potem się rozliczymy, ale nie można było tak zrobić przy zwrocie paczki. I bardzo dobrze, bo jak się potem pytałem ile chcą za resztę towaru, który został z tej paczki (wszystko bez owiewek) to policzyli mi wszystko osobno i wyszło niewiele mniej niż wartość mojego zamówienia. Zmęczony tematem kazałem zwrócić całość pieniędzy na moje konto, oczywiście dostałem zwrot, ale bez kosztów przesyłki. Na pytanie co z kosztami przesyłki i reklamacją, którą złożyli u przewoźnika nie otrzymałem odpowiedzi. Wnioski zostawiam Wam.

Bogatszy o nowe doświadczenia zamówiłem owiewki od Sebimoto, gdzie miałem okazję widzieć je na żywo na różnych torówkach i wiedziałem, że powinno być ok. Cena wprawdzie wyższa, ale byłem już psychicznie zmęczony tym tematem. Owiewki przyszły bardzo przyzwoite, zdecydowanie inny standard wykonania. 
https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing

W porównaniu z Redomoto są solidniejsze i przez to cięższe. Wykończenie bardzo dobre. Każda owiewka ma taki sam kolor i połysk. Do ideału brakuje, żeby były pomalowane w miejscu łączenia form, ale jest to akceptowalne. Ogólnie można zakładać na moto bez poprawek.

Wrzucajcie fotki owiewek innych firm. Jestem ciekaw jaką jakość oferują nasze polskie firmy.
2019-07-28, 03:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#2
RE: Owiewki torowe R1 RN19 od Redomoto i Sebimoto - real foto
Ponoć ITR są dość solidne
2019-07-28, 06:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->