Wyłączenie sondy lambda rn225
Autor Wiadomość
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#1
Wyłączenie sondy lambda rn225
O witam wszystkich przed komputerami.

Panowie pytanie. Jak wyłączyć sondę lambda? Tylko reflash? Znalazlem na internecie wtyczki które sie przyłącza zamiast sondy i nie wywala błędu. Zadziała? Ktoś to robił? Będę podłączał szerokopasmową i nie wiem z której strony sie za to zabrac
2018-06-26, 08:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
incom Offline
Konkretny
****

Warszawa
R1 Rn xXx

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#2
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
zrób reflesh ...... hamownia , reflesh , nowe ustawienia ..... seryjne cpu potrafi naprawdę wiele !
Po co wywalasz sonde bez dalszego kombinowania ? ? ?
--- R One  is The BesT OnE ---
2018-06-26, 10:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#3
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
Zakładam rapidbike +my tuning bike z sonda szerokopasmowa i pewnie jak odepne stara sondę to blad wywali. W instrukcji pisze tak:

WARNING: the wideband O2 sensor must be added to the standard configuration of the bike, it is not intended as a replacement of the OEM sensor.
The OEM O2 sensor MUST BE LEFT INSTALLED on the bike if the Rapid Bike wiring connects to it.
Dimensione Sport s.r.l. accepts no  esponsibility in terms of bad operating of the vehicle if the OEM sensor is removed.

Nie wiem jak to mam rozumieć...

Edit:
Dobra zasięglem troche informacji od Motokofeiny (u którego z reszta kupiłem akcesoria Red_icon_cheesygrin ) i powiedział, ze sonda oryginalna ma zostac w układzie a do szerokopasmowej dorobić otwór. I tu pytanie: dorobić otwór czy wyłączyć oryginalna sondę? Bo w decacie akrapa mam otwór na szerokopasmowa.  + do tego zatkać AIS. I tu kolejne pytanie: ais zaslepic blaszkami czy po prostu szczelnie zatkac rurkę która idzie od airboxa? Druga opcja wymaga mniej pierdzielenia sie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 07:59 AM przez k1kristo.)
2018-06-27, 07:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#4
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
którego rapida zakładasz ?
patrz na schemat rapida, tam z tego jeśli się nie mylę jest tak że sonda leci do niego i z niego jest wyjście "sondy" do fabrycznego ECU,
a my tuning ma swoją szerokopasmową, na mojego czuja musisz zostawić obie sondy.....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 08:02 AM przez simon68.)
2018-06-27, 07:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#5
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
Model evo + my-tuning bike
2018-06-27, 08:00 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#6
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
podpytaj motokofeina
ale na mojego czuja muszą zostać obie sondy....

p.s edytowałem swój post a ty akurat odpisywałeś  Red_icon_cheesygrin

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2018-06-27, 08:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#7
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
No wlasnie tak chyba zrobię. A co z ais? Zatkać rurkę sama?
2018-06-27, 08:13 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#8
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
Evo chyba nie wymaga zamknięcia dopalania,
cytat z cennika motokofeiny
" instalacji eliminatora sond(y) lambda (jeśli jest zamontowana w motocyklu – nie dotyczy modułów Rapid Bike Evo i Rapid Bike Racing) oraz zablokowania układu dopalania spalin (PAIR, AIS i podobne)."

p.s. ile płaciłeś za całość ???
a i gdzieś czytałem na forum z USA że koleś też ich pytał o AIS, i mu odpowiedzieli że do EVO nie potrzeba....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 08:34 AM przez simon68.)
2018-06-27, 08:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#9
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
ogolnie to rapidbike zamontowalem w krakowie. 2619 zł zaplacilem. Ale okazuje sie, ze zeby to mialo rece i nogi to my-tuning bike jeszcze trzeba do tego wiec zamowilem juz u Motokofeiny.

Motokofeina mowil mi, ze AIS trzeba ztkać bo sonda szerokopasmowa bedzie bledny odczyt afr robila. Tak samo cały
układ wydechowy ma byc calkowicie szczelny.

To jak to robić? Bo jesli zaslepiac to bede musial te plytki skads naruchać. Ale... Logicznie podchodząc do tematu to: jeśli powietrze do ais idzie od airboxa i jeśli ta rura bedzie zatkana = powietrze nie będzie dochodziło = tak jakby zaślepił układ tymi plytkami. Co sądzicie?

Poza tym biore pod uwage też problemy z przeglądem technicznym. Teraz mam decat zalozony i juz kolesie mi zapowiadali zebym z tym nawet nie przyjezdzal. Wiec jesli zaslepie AIS plytkami i wyciagne to co jest tam zbedna z ta rurka (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) to za miesiac bede musial to wlozyc i do tego decat wymontować a zalozyc katalizator zeby mi laskawie pieczatke przybyli EHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

Całe życie pod górke =.=
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 08:43 AM przez k1kristo.)
2018-06-27, 08:36 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#10
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
no tak rapid nie potrzebuje, ale my tuning już tak ....
https://tstindustries.com/Womet-Tech-Yam...lates.html
a co do przeglądu, to jak będziesz mieć problem to wpadnij w beskidy polatamy po fajnych trasach a i pieczątkę 
w "schronisku"  Red_icon_wink dostaniesz za odwiedziny....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 08:53 AM przez simon68.)
2018-06-27, 08:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#11
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
Dobra jeszcze jedna kwestia, chyba najbardziej problematyczna. Dorobienie gniazda do sondy. Tak jak wspomniałem, gniazdo pod sondę szerokopasmowa mam (mam w nim obecnie sondę oryginalna). Jeśli wepnę tam sondę szerokopasmowa to gdzies bede musiał nawiercic gwint pod waskopasmowa. GDZIE I JAK sie za to zabrać...

EDIT: zmiana planów. Za duzo pierdzielenia się bedzie z tym gwintowaniem, nawiercaniem i spawaniem (poza tym sam sobie tego nie zrobie bo nigdy nawet spawarki nie uzywalem .................) tak wiec eliminator sondy lambda kupie i po problemie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 10:03 AM przez k1kristo.)
2018-06-27, 09:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#12
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
Tylko bardzo bym chciał się dowiedzieć choćby od PRZEDSTAWICIELI sprzedających te zabawki .. PO CHUJ oryginalna sonda kiedy zapinamy LSU ?!?!?!!
Po zestrojeniu na wyższy AFR niż zakłada program w ECU co ona ma mierzyć ? Jakie dane ma podawać do kompa i po co ? Przecież cała ta zabawa ma za zadanie ZWIĘKSZENIE dawki paliwa ( na ogół ) i mieszanka nie będzie miała 14.1 czy tam okolice tego tylko np. 12.8 ... Ori sonda będzie pokazywała ( w zakresie przepustnica/obroty w jakim pracuje ) cały czas BOGATĄ mieszankę i jak to ECU będzie korygował i po co ? Bo będzie mając program który wymusza ok 1 volta w danym zakresie pracy manety i obrotów .. i jak się te dwa zakresy spotkają to co ? Coś tu nie do końca jest logiczne :/
2018-06-27, 10:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#13
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
Pewnie to jest tak, jak montujesz samo Evo to mu wystarcza standard sonda, jak dokładasz tuna to pomija on standard sondę, no i przy okazji EVO daje info do ecu dane teoretyczne z pewnego zakresu żeby ECU nie waliło błędem, a że wie co daje to mając sygnał zwrotny z ECU robi swoją poprawkę na to zmienioną o korektę z szerokopasmowej... nie wiem czy jest to tak tam realizowane, ale z technicznego punktu jest to możliwe do zrobienia i w cale nie trudne... a jak znam życie to ludzie co robią specjalistyczne rzeczy specjalnie komplikują sprawy żeby trudniej było ich podrobić ....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2018-06-27, 11:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#14
Wyłączenie sondy lambda rn225
W gniazdo oryginalnej sondy tej szerokopasmowej sobie nie wkręcisz i tak Cię czeka szlifowanie i spawanie(musisz mieć inne gniazdo), co do montażu to kąt 15 lub 10 stopni ale sprawdzisz to sobie w dokumtacji sondy.
- Najlepiej wspawać nowe gniazdo w miejsce starej w tej samej odległości i pod tym samym kątem oczywiście jeśli się zmieści Red_icon_smile

Ps.Pamietaj kąt montażu i odległość ma znaczenie !



Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
2018-06-27, 12:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#15
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
(2018-06-27, 12:46 PM)Robot napisał(a): W gniazdo oryginalnej sondy tej szerokopasmowej sobie nie wkręcisz i tak Cię czeka szlifowanie i spawanie(musisz mieć inne gniazdo), co do montażu to kąt 15 lub 10 stopni ale sprawdzisz to sobie w dokumtacji sondy.
- Najlepiej wspawać nowe gniazdo w miejsce starej w tej samej odległości i pod tym samym kątem oczywiście jeśli się zmieści Red_icon_smile

Ps.Pamietaj kąt montażu i odległość ma znaczenie !



Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapata
10 stopni i nawet pisze że ma być jako dodatkowa a nie w zamian ....
   

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 12:53 PM przez simon68.)
2018-06-27, 12:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#16
Wyłączenie sondy lambda rn225
Simon co sonda to inaczej hehe...ale widzę że podają podobnie 10,15 stopni (mam inny pdf montażu).

Co do samej instalacji to widzę że Rapid przeciera jakieś nowe szlaki lub wprowadza różne moduły ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 01:19 PM przez Robot.)
2018-06-27, 01:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#17
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
Głupie to jak gra naszych piłkarzy Red_icon_tongue .... Zakładać coś tylko po to żeby zakładać i żeby skomplikować coś tylko po to żeby to skomplikować a tak "summa summarum" to na chuj to wszystko bo cała teoria na której to oparte kupy się nie trzyma od samych podstaw ..
Nie wiem .. ale widzę że dobrze wybrałem idąc w DynoJeta bo tam przynajmniej od strzała do każdego zestawu PC jest albo sonda eliminator albo sonda optimizer i po temacie .. Wiadomo co to robi i poco i nikt nikogo nie ładuje na minę w sensie WSPAWAJ SE W TYTANOWY wydech naszą żelazną tuleje na sondę LSU .. albo jak masz gniazdo na LSU to se wspawaj w TYTAN gniazdo z ori sondę bo to jest fajnie, śmiesznie i z dupy bez sensu, ale będziesz miał zabawę Red_icon_smile !!! Coś to lipa ten Rapid Red_icon_tongue ..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 01:19 PM przez A.S..)
2018-06-27, 01:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#18
Wyłączenie sondy lambda rn225
Dobrze powiedziane hehehe... człowiek nakupuje tych gratów myśli że będzie dobrze, potem jakieś eliminatory, sondy, a później i tak wychodzi na to że trzeba zainwestować w interfejs ...
Plus jest taki że wszystko porobisz sobie co trzeba np.jak druga mapa i strojenia (pomijam już opcje w ECU oraz czy masz na tyle wiedzy) - na koniec to można odzyskać część kasy sprzedając magiczne pudełka ...i resztę.
..no bo co dalej -nie wiążesz się z moto na stałe, a wszystko to jest przypisane do jednego konkretnego modelu i rocznika.
Lepiej to już chyba hamownia... po dokonanych wszystkich modyfikacjach jak zmiana wydechu itp. - na pewno wyjdzie taniej Red_icon_smile



Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 01:46 PM przez Robot.)
2018-06-27, 01:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#19
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
(2018-06-27, 12:46 PM)Robot napisał(a): W gniazdo oryginalnej sondy tej szerokopasmowej sobie nie wkręcisz i tak Cię czeka szlifowanie i spawanie(musisz mieć inne gniazdo), co do montażu to kąt 15 lub 10 stopni ale sprawdzisz to sobie w dokumtacji sondy.
- Najlepiej wspawać nowe gniazdo w miejsce starej w tej samej odległości i pod tym samym kątem oczywiście jeśli się zmieści Red_icon_smile

Ps.Pamietaj kąt montażu i odległość ma znaczenie !



Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że wkręce bo  decat akrapovica ma wejscie na sonde szerokopasmowa + jest do tego taka przejsciowka do sondy wąskopasmowej ;Red_icon_wink wykręcam sonde wąskopasmowa z przejsciowka i wkrecam szerokopasmowa... Zamowilem eliminator. Jak bedzie dzialac to git a jak nie to najwyzej wtedy cos nawierce. Ale na sama mysl oblewaja mnie poty ...

Tzn. Ogolnie nie bedzie w tym jakiejs filozofii... Grunt to znalezc odpowiednie miesjce do ulokowania sondy. Tam sie zrobi dziure, przyspawa tytanowa nakrętke i wkręci sondę... Tylko bede musial znalezc majstra ktory mi dobrze to przyspawa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 02:03 PM przez k1kristo.)
2018-06-27, 01:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#20
RE: Wyłączenie sondy lambda rn225
(2018-06-27, 01:59 PM)k1kristo napisał(a):
(2018-06-27, 12:46 PM)Robot napisał(a): W gniazdo oryginalnej sondy tej szerokopasmowej sobie nie wkręcisz i tak Cię czeka szlifowanie i spawanie(musisz mieć inne gniazdo), co do montażu to kąt 15 lub 10 stopni ale sprawdzisz to sobie w dokumtacji sondy.
- Najlepiej wspawać nowe gniazdo w miejsce starej w tej samej odległości i pod tym samym kątem oczywiście jeśli się zmieści Red_icon_smile

Ps.Pamietaj kąt montażu i odległość ma znaczenie !



Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że wkręce bo  decat akrapovica ma wejscie na sonde szerokopasmowa + jest do tego taka przejsciowka do sondy wąskopasmowej ;Red_icon_wink wykręcam sonde wąskopasmowa z przejsciowka i wkrecam szerokopasmowa... Zamowilem eliminator. Jak bedzie dzialac to git a jak nie to najwyzej wtedy cos nawierce. Ale na sama mysl oblewaja mnie poty ...

Tzn. Ogolnie nie bedzie w tym jakiejs filozofii... Grunt to znalezc odpowiednie miesjce do ulokowania sondy. Tam sie zrobi dziure, przyspawa tytanowa nakrętke i wkręci sondę... Tylko bede musial znalezc majstra ktory mi dobrze to przyspawa
Ooo widzisz ... Arrow o tym nie pomyślał, u siebie mam tylko na ori sondę - pewnie w tym roczniku nikt nie myślał o strojeniu ...hehe , plus dla Akrapa Red_icon_smile

Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
2018-06-27, 02:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->