Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Autor Wiadomość
Lufkenzi Offline
Młody
**




Liczba postów: 17
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#1
Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Witam.

Mam problem z przednim hamulcem. Nie chodzi płynnie. Pompa jakby skrzeczy przy ściskaniu. Strach heblować. Tarcze i klocki są w miarę ok. Spotkaliście się z podobnym problemem? Pompa do wymiany? Czy do regeneracji? Jak ktoś regenerował i podzieli się informacjami na temat zestawów naprawczych to będę wdzięczny. Red_icon_smile
2016-09-19, 09:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#2
RE: Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Nie ma sensu bawic sie w regeneracje u takiego dziadka. Poszukaj lepiej na olx albo allegro uzywana ale sprawną. Red_icon_smile Pozdro !
2016-09-19, 10:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lufkenzi Offline
Młody
**




Liczba postów: 17
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#3
RE: Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Moja też jest sprawna poniekąd. Szkoda kupić drugiego, jak to nazwaleś, dziadka. A co tam jest do zrobienia poza uszczelniaczami? Tylko ciekaw jestem jaka jest jakość takiego zestawu naprawczego z alledrogo za 74,31 PLN. Chyba że zestawy nie są wiele warte a te lepsze się nie kalkulują... To nie pozostanie mi faktycznie nic innego jak trafić niezłą używaną. Red_icon_smile Kolega ma na sprzedanie beringera 14. Tylko to już spory koszt. Red_icon_sad
2016-09-19, 10:19 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
remazik Offline
Młody
**

Bydgoszcz
Rn 12

Liczba postów: 37
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
#4
RE: Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Ja z tym sie spotkałem w wielu motocyklach i to nie jest wina pompy z reguły tylko samej klamki wystarczy wysmarować silikonem w sprayu zeby nasmarować okolice mocowań klamki w 80% przypadków pomagało Red_icon_wink Bo chodzi o Tobie o takie skokowe skrzypienie klamki i sądzisz ze to pompa a tu winowajcą jest klamka Red_icon_wink
Zresztą jakby pompa była walnietą to miałbyś słabszą siłę hamowania i hebel by ci wpadał, a z tego co piszesz to hamuje dobrze. Najlepiej wyciagnij klamke i nasmaruj wszelkie miejsca styku z innymi powierzchniami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-09-19, 03:16 PM przez remazik.)
2016-09-19, 03:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lufkenzi Offline
Młody
**




Liczba postów: 17
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#5
RE: Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Remazik a może Ty masz rację! Klamka nie wpada do końca, skrzypi i chodzi skokowo. Sprawdzę samą dźwignię. Bo to jakieś pseudo carbon gówno. Red_icon_wink Ale jak tam mocowanie będzie wyrobione to będę musiał znaleźć drugą pompę. Red_icon_cry
2016-09-19, 03:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
remazik Offline
Młody
**

Bydgoszcz
Rn 12

Liczba postów: 37
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
#6
RE: Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Racze nie podejrzewam że będzie wyrobione dobrze nasmaruj ino wszystko i powinno hulać Red_icon_wink
Zresztą ostatnio miałem podobnie wsadziłem inne klamki i było to samo nasmarowałem i gitara Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-09-19, 03:38 PM przez remazik.)
2016-09-19, 03:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lufkenzi Offline
Młody
**




Liczba postów: 17
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#7
RE: Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Silikon w sprayu sporo pomógł jednak w dalszym ciągu nie pracuje tak jakbym chciał. Wymienię uszczelnienia i zobaczymy czy się poprawi.
2016-12-03, 11:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kiki Offline
Młody
**




Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#8
RE: Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
remazik ma racje- dobrze nasmaruj dźwignie i będzie git- miałem podobny problem w hornecie.
Pozdro
kiki
2016-12-04, 04:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
remazik Offline
Młody
**

Bydgoszcz
Rn 12

Liczba postów: 37
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
#9
RE: Rn09 Problem z hamulcem przednim. Pompa?
Lufken i jak wymieniłeś te uszczelnienia? Ja bym jeszcze obejrzał dobrze klamkę gdzie może mieć za ciasno i ew leciutko papierkiem ściernym dopieścił, skoro sprej nie pomógł całkowicie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-12-19, 12:29 PM przez remazik.)
2016-12-19, 12:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->