WAZNE rn19 masowe uszkodzenia zaworow i prowadnic
Autor Wiadomość
r1mariusheq Offline
Młody
**

Pleszew
RN20

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#79
RE: WAZNE rn19 masowe uszkodzenia zaworow i prowadnic
Tak BaCa na razie nie zamierzam nic ruszać. Silnik nie "cyka" nie wydaje z siebie niepokojących dźwięków - a to są pierwsze objawy z tego co pisano wcześniej. To na tym etapie jest czas aby to skontrolować i wymienić zanim coś złego się wydarzy. Moto mam od lipca i zrobiłem nim w miesiąc 3 tys km i absolutnie nie ma mowy o jakichkolwiek objawach opisywanych wcześniej typu dziwne dźwięki falujące obroty itd. Przy tak intensywnej eksploatacji na pewno odczułbym różnicę w pracy sinika, w zmieniających się dźwiękach (mowa o tym cykaniu).

Czy to oznacza moją wielką radość, że mój grat nie jest z lutego 2007?? Tak!!! Bo skoro ta seria jest szczególnie narażona na tą przypadłość to prawdopodobnie skontrolowałbym to wcześniej nie czekając na pierwsze objawy.

Zacznie silnik cykać to zacznę szukać przyczyny. Ludzie nie popadajmy w totalną psychozę. RN19 latają od 6 sezonów po drogach i w ogóle o problemie nie było słychać.

Zdjęcia zamieszczone w tym poście pochodzą z innego forum pewnie nawet nie z Europy. Tak naprawdę
nie wiadomo czy to jest pojedynczy przypadek czy na większą skalę problem bo tego nie sprawdzimy.

Jeżeli użytkownicy z naszego forum zaczną kontrolować swoje maszyny i mówić że jest problem to zacznę się bać i skontroluję te zawory. Chciałbym aby w tym poście Ci co dokonali kontroli podawali rok produkcji (z miesiącem włączenie) i info o zaworach, jakby dało radę to zdj dodatkowo. Przypuszczam, że na "naszym podwórku" ani jednego przypadku nie będzie z wadliwym zaworem. A cała sprawa jest nadmiernie rozdmuchana.

To wszystko powoli zaczęło robić się chore. Teraz jak forumowicz chce sprzedać swoją RN19 to zaraz wszyscy go atakują, że na pewno sprzedaje bo zawory... Ludzie nie dajmy się zwariować!!!!!

BaCa też lubię grzebać przy moto choć profesjonalnym mechanikiem nie jestem Red_icon_smile Ale przyjdzie czas na większy przegląd po sezonie 2013 i wtedy będzie okazja rzucić okiem na te zawory. Teraz zamierzam cieszyć się jazdą Red_icon_wink
XJ600S 97' (2009-2010) --> R1 RN01 99' (2010-2013) --> RN20 (2013-aktualnie)
2013-08-06, 09:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
RE: WAZNE rn19 masowe uszkodzenia zaworow i prowadnic - r1mariusheq - 2013-08-06, 09:03 AM

Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->