waga ma znaczenie!!!!!!
Autor Wiadomość
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#1
waga ma znaczenie!!!!!!
witam.w moim erłanie ukręcił sie wał korbowy od strony rozrzadu ,przyczyna ....serwisy rozkładaja rece nikt nic niewie.po ogledzinach wnikliwych stwierdzilismy przyczyne,otóz na tłokach rózne oznaczenia dwa miały wybite11 pozostałe14 to skłoniło do ich swarzenia i ten nieszczęsliwy miał 0,20g niedowagi do pozostałych,oczywiście warzone wraz sworzniem i zabespieczeniami.i tu moje pytanie do was czy to możliwe,czy trafna jest moja sugestia ze ta niedowaga uszkodziła wał korbowy morze zna ktos takowy przypadek.dzieki za wszelakie opinie .Red_icon_no
2012-04-19, 01:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#2
RE: waga ma znaczenie!!!!!!
nie ulega wątpliwości ze jak sie np zmienia tłoki na nadwymiarowe badz wymienia sie tylko 1 lub 2 nominalne to wszystkie powinny byc identycznie takie same, ta sama waga ten sam producent itp. Dlatego zalecam wszystkim klientom ktorzy juz zabieraja sie za remont silnika ze jak zmieniac 1 to niech zmieni odrazu wszystkie, zwlaszcza jesli nie sa jakos strasznie drogie. Natomiast tak - jest to bardzo mozliwe ze wlasnie niedowaga spowoduje ukrecenie walu Red_icon_sad wspolczuje Ci strasznie
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-04-19, 02:59 PM przez Cieniu.)
2012-04-19, 02:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#3
RE: waga ma znaczenie!!!!!!
(2012-04-19, 02:58 PM)Cieniu napisał(a): nie ulega wątpliwości ze jak sie np zmienia tłoki na nadwymiarowe badz wymienia sie tylko 1 lub 2 nominalne to wszystkie powinny byc identycznie takie same, ta sama waga ten sam producent itp. Dlatego zalecam wszystkim klientom ktorzy juz zabieraja sie za remont silnika ze jak zmieniac 1 to niech zmieni odrazu wszystkie, zwlaszcza jesli nie sa jakos strasznie drogie. Natomiast tak - jest to bardzo mozliwe ze wlasnie niedowaga spowoduje ukrecenie walu Red_icon_sad wspolczuje Ci strasznie
własnie!!!niech to bedzie przestroga dla innych ze kolejny raz niewarto oszczedzac ,zreszta nikt niewie jaki silnik nastepny kupi zrobiony na sztuke o przebiegu 6tysi,kupiłem roczny motocykl po16 000km z opadania z gumy pekł zawór,w drugim silniku wał kupiłem spód silnika i dalej smigam mam nadzieje ze powiedzenie do trzech razy sztuka sie niesprawdzi ,zreszta i tak bede jezdził r1 Red_icon_mad3
2012-04-19, 03:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->