Wypad na tor jastrząb
Autor Wiadomość
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,216
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#1
Wypad na tor jastrząb
Shogun_zag rzucił propozycje wypadu na tor 10.09. 
http://www.torjastrzab.pl/poznaj-autodrom,aw38,59
Może ktoś jeszcze będzie chętny po za ekipa co była u Romualda?
2017-09-03, 06:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artek45 Offline
Konkretny
****

Opolskie
RN 12;)

Liczba postów: 668
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 1
#2
RE: Wypad na tor jastrząb
Siemka mam pytankoRed_icon_smile jeżeli chodzi o wypad na tor oczywiście 10 tego odpada ale np 23ego prędzej i jakby to miało wyglądać bedziemy tam nocować czy tylko wpad -wypad i po temacie czy coś dłużej?
2017-09-03, 08:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#3
RE: Wypad na tor jastrząb
#Grześ ... nie wiem, czy to dobry pomysł "układać" silnik po remoncie na torze. Tam litrem, to 3/4 okrążenia latasz na 1-szym biegu i tylko w kilku miejscach możesz załadować 2-kę, w porywach 3-kę i zaraz redukcja do 1-dynki.

#Artek ... zależy jak leży. Jesli o mnie chodzi, to tak, jak pisałem ... 10-go chce tam latać i w planie miałem moto na pakę auta, polatać i w ten sam dzień wracać, bo w poniedziałek muszę być w fabryce.
23.09 - odległy termin, a u mnie zmienia sie jak na frocie ... czy będę -  nie wiem, za wcześnie bym mógł się teraz określić.

Nie mniej jednak uważam, że jeśli mieli byśmy sie spotkać z różnych miejsc kraju, to w/g mnie powinno to wyglądać tak:
  1. dzień przed torowaniem przyjazd, zakwaterowanie "gdzie tam", po piwku, max po dwa i lulu.
  2. dzień torowania ... sniadanko, na tor, w trakcie torowania ... i w Jastrzębiu jest tak ... ok. 13-14 (po trzech sesjach) albo przyjeżdża katering i dostarcza rano zamówione posiłki/obiady, albo grill objazdowy i mamy do wyboru kiełbaski, karczek. Ok. 17-17:30 koniec torowania, zjazd na "bazę" i wówczas jest sens sie integrować, choć zmęczenie wspomaga ten proces
  3. dzień po torowaniu ... śniadanko, spacer po okolicy Red_icon_smoke, obiadek i ... albo pożegnanie, albo ... c.d. ... Red_icon_cheesygrin 
Jeśli myślicie dzień przed torowaniem integrować się - szkoda zawracać sobie głowę - zrobicie sobie krzywdę i innym, o zgruzowaniu moto nie wspomnę Red_icon_mad
Jak integracja, to lepiej spotkać sie gdzie na jakiejś polanie i za trzy dni rozjechać do domów  Red_icon_rolleyes

Jak decydowałem się przyjechać na Jastrząb na moto, to przyjeżdżałem/przyjeżdżaliśmy dzień wcześniej, bo w moim przypadku to ok. 180 km, i ... uwaga ... 2-2,5 godz. jazdy na moto, z tego ok. 1,5 godz. przez wioski usiane kontrolami policyjnymi, kościołami i takimi tam, które nie pozwalają rozwinąć skrzydeł. Jednym słowem ... po przyjeździe czuje sie w grzbiecie te kilometry.
Dzień latania na torze (średnio po 6-ciu sesjach na liczniku przybywa średnio ok. 110 km) i teraz w zależności od zaangażowania się w jazdę ... jedni mieli siły wracać, ja raz to zrobiłem i do domu dojechałem na wpół żywy, po ciemku, na wizjerze przed oczami fruwały mi jakieś skrzydełka ... kiepsko sie czułem i byłem cholernie zmęczony.
Dla tego preferuję ... albo moto na auto i do domciu, albo moto na parking i lulu, dopiero na następny dzień rano do domciu na moto ... z nowymi siłami.

Chcę również zaznaczyć, że nie jestem jakimś fachowcem "torowcem". Po prostu ... tak se jeżdże ... w kółko Red_icon_cheesygrin .
Być może inni organizują sobie to odmiennie - jak tak, jak wyżej. Nie będę kozaczył i powiedzmy sobie szczerze ... stary już jestem i wiem na co stać moje ciało.

I teraz tak se myślę ... że z tym torem, to wsadziłem kij w mrowisko, bo ... świetna zabawa na moto, ale kiepskie miejsce do integracji Red_icon_cheesygrin
Trzeba więc wybrać ... albo jedno, albo drugie Icon_wall Icon_LOL
2017-09-03, 10:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,216
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#4
RE: Wypad na tor jastrząb
Oczywiście w terminie 10'ty nie jezdzilbym po torze, tylko pytanie czy wpuszczają osoby trzecie/towarzyszące. Jak dla mnie była by to po prostu przejażdżka w celu spotkania się i ułożenia silnika w trasie do i z toru.
2017-09-03, 10:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#5
RE: Wypad na tor jastrząb
Piotruś! Red_icon_smoke   Ty zawsze człowiekowi dobrze doradzisz. Ja chciałem jechać prawie całą noc i rankiem zacząć zabawe na torze ! musiał bym być cyborgiem  ( jak wcześniej powiedział Tom ) by to się udało . 
Tak więc  z Kaflem będziemy w sobote przed wieczorem  na miejscu ,by móc złapać głęboki oddech na kolejny dzień  Red_icon_banana
2017-09-03, 05:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#6
RE: Wypad na tor jastrząb
ja że cyborg jestem to pojawił bym się na kołach... ale nie wykluczam że dzień wcześniej   Red_icon_banana
P.S nie pije ............
2017-09-03, 05:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#7
RE: Wypad na tor jastrząb
Grzesiek wcale nie musisz pałować moto na torze. Ja jak pierwszy raz pojechałem to mnie dziewczyna objeżdżała. Spokojnie też można sobie porobić okrążenia w najwolniejszej grupie bez spiny i nie trzeba pół okrążenia jechać na 1. Ja żeby nie wachlować biegami to sobie większość na 2 biegu jadę, zobaczymy jak tym razem. Zależy od konfiguracji toru. Wcale nie musisz wysoko kręcić silnika jak nie będziesz chciał tylko trójeczką w zakręt na niskich obrotach. Teraz tylko dać na tacę żeby nie padało i było chociaż te 20 stopni żeby można było pościerać slidery Red_icon_smile

2017-09-03, 05:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kyniu Offline
Konkretny
****

Rzeszów
RN22

Liczba postów: 942
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#8
RE: Wypad na tor jastrząb
Grzegorz na małym torze wbrew pozorom moto dużo mniej dostaje po dupie niż na drodze Red_icon_cheesygrin
No chyba że jesteś wymiataczem i jedziesz na większy tor to wtedy co innego Red_icon_cheesygrin

Też bym się wstępnie pisał ale 20-30.09 mnie nie ma.
-
Zapraszam na mój portal: Twoje Usługi w Internecie [Obrazek: small-logo.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-03, 07:14 PM przez kyniu.)
2017-09-03, 07:09 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#9
RE: Wypad na tor jastrząb
(2017-09-03, 10:45 AM)Grzegorz86 napisał(a):   czy wpuszczają osoby trzecie/towarzyszące

Spokojnie, zgłoś tylko na szlabanie ochroniarzowi, że jedziesz na jazdy moto i ... szlaban do góry sie przed Tobą podniesie.

#Romciu ... z Słupska na Jastrząb na moto + jazda na torze + powrót do Słupska na moto!? Wiedziałem, że jesteś thebeściak, ale że aż taki i w dodatku harcore ...?! W życiu bym nie wpadł na taki plan, bo ... stary już jestem  Red_icon_banana
Ad. grup ... ja bez spiny, przeważnie wybieram najsłabszą, bo w niej se kogoś wyprzedzę Red_icon_cheesygrin , choć ostatnio kolega z mojej grupy miał 2-gi czas, więc ... nie ma co na to patrzeć. Po co sie pakować do najszybszej, jak tam przeważnie same torówki na kocach latają.
Rafał, to co innego ... obowiązkowo najszybsza Red_icon_cheesygrin

Ja już zapłaciłem tak wiec pozostało wam jeszcze 38 wolnych miejsc Red_icon_tongue2
Muszę jeszcze dodać dla tych, co tam nie byli, że bywało, że np. w środę rano 20-30 wolnych miejsc na niedzielę, a wieczorem wszystko było zajęte.
Bywa, że ludzie płacą od razu (jak ja), inni bukują sobie miejsce i czają się (obserwując pogodę), ale bez dokonania wpłaty i jeśli ta nie wpłynie ... chyba, nie jestem pewien, jak źle, to poprawcie mnie ... w ciągu 24 godzin (?), to to miejsce się zwalnia.
Albo trzeba co jakiś czas zaglądać na ich stronę, albo, jak nic sie nie zwolni ... uzgodnić swój udział telefonicznie.
Jest z tym troche zachodu, proszenia się, a pieniążki wpłaca sie gotówką po zakończeniu rejestracjii uczestników ... tych szczęśliwych 40tu ... na miejscu. W takim przypadku przeważnie organizatorzy nie robią problemów i wyrażają zgodę na dodatkowe osoby, ale ... nie dostają transpondera na moto i nie mają mierzonego czasu (jest tylko 40 szt). Za to płacą 50 zł. mniej, czyli 250 zł. i latają jak inni, w grupach, które sami wybiorą.

Ad. samego wyjazdu ... będę startował z Sosnowca w niedzielę o godz. 6:00 rano i mogą zabrać na pakę jedno moto + 2 osoby. Jak ktoś chętny ... gadać. Powrót w tym samym dniu ok. godz. 20-21

To teraz jeszcze odprawić modły o pogodę i ... Red_icon_cheesygrin
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-03, 07:22 PM przez shogun_zag.)
2017-09-03, 07:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#10
RE: Wypad na tor jastrząb
Kurcze .. lipa ..
10-tego wylatuje koło 12.00 bo 11-12.09 Brno .. 24-tego też bo 25-26 Pannonia ... Red_icon_sad .. Szkoda bo bym się spotkał .. Red_icon_smile
2017-09-03, 09:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,216
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#11
RE: Wypad na tor jastrząb
To też się pisze na wypad, jeździć po torze boję się z tym z silnikiem póki co, mój mechanik łeb przy samej dupie by mi za to urwał Red_icon_bggrin
Shogun czyli nie muszę opłacać wpisowego? Wystarczy że powiem, że przyjechałem pooglądać?
2017-09-03, 09:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Karol Offline
Użytkownik
***

Kielce


Liczba postów: 129
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#12
RE: Wypad na tor jastrząb
W tym terminie nie dam rady a szkoda. Jastrząb fajna sprawa, są już kostki pomiarowe w cenie, wrzucam link z ostatniego wypadu. Red_icon_smile
https://youtu.be/Wuk112mBYdo
2017-09-03, 10:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#13
RE: Wypad na tor jastrząb
Czas trwania jednej sesji (jednego wyjazdu) wynosi 15 minut.

Czyli jak są 3 grupy to mam rozumieć, że lata się 15min i później czeka kolejne 30 i znów 15min?
Czyli tak +/- zrobi się ok. 5 wyjazdów, co daje 1H i 15min samej jazdy.

Karol czy raczej wychodzi mniej samego jeżdżenia? Może ktoś napisać jak to tam się odbywa?
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-09-03, 11:10 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#14
RE: Wypad na tor jastrząb
#AS ... szkoda, bo sądziłem, że Cię wywabię z dziupli Red_icon_cheesygrin

#Grześ ... tak, nic nie płacisz, przyjeżdżasz i jesteś

#Koczis ... wszystko pisze na stronie, ale jeszcze raz od pocztku ... wygląda to tak:
  1. wpłacasz piniondze
  2. przyjeżdżasz na tor i ...
  3. ok. 9:30 zaczyna się rejestracja uczestników, do stolika organizatorów ustawia sie kolejka, wypełniasz oświadczenie, że, jak wyglebisz, to ... Red_icon_cheesygrin ... dostajesz transponder do pomiaru czasu i w zamian za niego musisz zostawić np. dokument (NIE dowód osobisty) i po wszystkim oddajesz transponder, oddają Ci dokument. W trakcie rejestracji wybierasz sobie grupę ... w/g preferencji i dostajesz opaskę, którą przyklejasz sobie na lewą część kierownicy ... kolor grupy: zielony - zieloni, niebieski - średniaki,, czerwony - wymiatacze
  4. wszyscy idą na salkę, na szkolenie, gdzie omawiane są flagi ... co która znaczy i po co ..., nitka toru, niebezieczne miejsc itp.
  5. wszyscy w pełnym rynsztunku siadają na moto i wszyscy (40 motocykli) w jednej grupie spacerkiem objeżdżają sobie nitkę toru, a na czele peletonu jedzie instruktor i pokazuje nitkę przejazdu ... na luzie, bez wyprzedzania, zapamiętać jak najwięcej. Trwa to ... kilka okrążeń.
  6. no i wreszcie startują grupy ... pierwsza leci czerwona, niebieska i zielona ... każda z nich po 15 minut.

    ... I tutaj moja uwaga organizacyjna ... w związku z tym, że czas leci, trzeba bardzo płynnie włączać się w jazdy grupami, czyli chodzi o to, że np. ... zjeżdża grupa czerwona, a niebieska ... lata w kalpkach, majtkach, na biegu się ubiera i ... przez to traci. Najbardziej sprawdza się obserwacja zegarka i flagowego na starcie ... jak zaczyna wymachiwać "szachownicą", to oznacza ostatnie okrążenie, czyli za ok. 2 min. kolejna grupa będzie startowała, czyli ... zakładać mundurek, na moto i podjeżdżać pod linię startu. Jeśli tego nie zrobimy, to kradniemy sobie czas jazdy ... rozumiecie? Red_icon_cool
  7. Jeździmy 3x po 15 minut i mamy 3x po 30 min. przerwy. Później jest przerwa obiadowa i po niej znowu 3x15 min. jazdy i 3x30 min. przerwy. W sumie łącznie jeździmy 6x15 min.=1,5 godz.
    Na początku, zanim wjechałem na tor, to w/w czasy jazdy wydawały mi się śmiesznie małe ... no bo co można w 15 min.?... , ale jak pojeździłem ... po 4tej sesji byłem już "najeżdżony" Red_icon_mad3
  8. całość kończy sie ok. 17:30, zjeżdżamy, odpinamy do moto transponder (przypinamy go na trytytki - zapewnia/daje organizator), oddajemy go organizatorowi i odbieramy swój dokument.
The End Red_icon_cheesygrin

Jak się przyszykować, co zabrać na tor?
Powiem, jak ja to robię.
  • moto tankuję pod korek
  • ciśnienie w kołach ... można samodzielnie, ale na miejscu jest zegar i kompresor, więc ...
  • woda do picia ... jest na miejscu,mozna kupić, ale ja biorę swoją - ostatnio wyduldałem 3,5 butelki po 1,5 litra Red_icon_surprised
  • jedzenie ... można mieć swoje, można kupić na miejscu,
  • klapki na nóżki ... między sesjami dobrze jest zdjąć moto-obuwie i dać odpocząć stopom,
  • ręcznik ... wiadomo, dodatkowo na miejscu jest węzeł sanitarny w tym prysznic,
  • krzesła, stołeczki, stoliczki itp. ... ładuję swoje, jak jade autem, ale na miejscu są leżaki i ... leżakujemy
  • narzędzia do moto, trytytki i srebrna taśma ... wiadomo, oby nie były potrzebne, ale ... Red_icon_cheesygrin
  • chyba wszystko
  • aaaa!!! jeszcze motór!!! Motór weźcie Red_icon_mad3 
Jeśli coś pominąłem, to uzupełnijcie mnie
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-04, 08:18 AM przez shogun_zag.)
2017-09-04, 08:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#15
RE: Wypad na tor jastrząb
kombinezon buty kask i rekawiczki się przydadza jak nie jedziecie na kołach bo może być problem wiem bo sam zapomnialem kiedys rekawiczek Red_icon_tongue
2017-09-04, 09:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Karol Offline
Użytkownik
***

Kielce


Liczba postów: 129
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#16
RE: Wypad na tor jastrząb
Piotrek. WOW ! szacunek
2017-09-04, 09:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PrzemekR Offline
Użytkownik
***

Września / Poznań
GSX-R 1000R L7

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#17
RE: Wypad na tor jastrząb
WOW! Pozwolicie że zacytuje moją byłą corpo - expertly done  Icon_rock
..:: To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące ::..
2017-09-04, 11:57 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#18
RE: Wypad na tor jastrząb
Pyjter, a co zwykle zapodają na obiad? Mają bigos albo flaczki? Red_icon_smile
2017-09-04, 06:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#19
RE: Wypad na tor jastrząb
(2017-09-04, 06:17 PM)GoProR1 napisał(a): Pyjter, a co zwykle zapodają na obiad? Mają bigos albo flaczki? Red_icon_smile
Hmmm, a lubisz karpia?
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-09-04, 09:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#20
RE: Wypad na tor jastrząb
Zaintrygowała mnie ta część " latają w klapkach" .. Dość dziwnie tam musi być Red_icon_tongue ... tam gdzie jeżdżę wyznaczone są sesje z góry do danej godziny z minutami do danej ...
np.
zielona - 9.00 - 9.20
czarna - 9.20 - 9.40
czerwona - 9.40 - 10.00
nikt nie musi paczać gdzieś tam na flagowego czy szachownicę .. dziwne to Red_icon_wink ...

Shogun - masa wolnych miejsc jest na 11-12.09 na Brnie Red_icon_smile .. Przepisuj jazdy i dawaj lecimy ( bo ni mom z kim na dzień dzisiejszy ) ... pogoda pewnie i tak będzie taka że posmakujemy WSZYSTKIE gatunki czeskiego ( wybornego ) PIWA Red_icon_tongue ... !!
2017-09-05, 01:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->