kosztorys odszkodowania PROAMA
Autor Wiadomość
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#1
kosztorys odszkodowania PROAMA
witam , pytanko czy sie do tego kosztorysu odwolywac ? moim zdaniem za male odszkodowanie wyliczyli , z tego co sie orientuje lakierowanie kazdego elementu 300 zl oni to policzyli za ponad 100 ... , kolega mial golfa 3 kiedys i za same drzwi dostal 1500zl.. a tu blotnik i drzwi dodatkowo , i jeszcze czekalem pol roku bo sprawa byla w sadzie bo gosc nie przyjal mandatu i nie poczul sie do winy .
2014-11-18, 11:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#2
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
znajdź warsztat, który to zrobi bezgotówkowo i niech oni załatwiają sprawę, Tobie z reguły mniej wypłacą
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-11-18, 11:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#3
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
https://ipolisa.pl/odszkodowanie-po-koli...ek,2408/4/


poczytac idzie troche o tej firmie krzak ...
2014-11-18, 11:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#4
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
Lakierowanie elementów to widełki 300zł-500zł... Także za przeproszeniem chyba ich popierdoliło Red_icon_smile
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2014-11-18, 12:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#5
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
Od każdego wyliczenia masz prawo odwołania. Wcześniej tylko przygotuj jakieś wyliczenie z ASO kosztów naprawy i podczas zgłaszania powiedz, że chcesz tam oddać auto na naprawę bezgotówkową tak jak radzi Malikowy.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-11-18, 12:40 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#6
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
w ubezpieczalniach nie uznają czegoś takiego jak koszt naprawy elementu, zawsze liczą roboczogodziny.

strasznie mało dokładne to twoje wyliczenie

Miesiąc temu dostałem wycenę za motocykl i podali w niej: (AXA direct)
STAWKI GODZINOWE
- BAZA CZASOWA : 10 JC=1 RBG
- MECH-BLACH. : 130.00 PLN/RBG
- LAKIEROWANIE-PRODUCENT : 130.00 PLN/RBG

czyli 2 razy więcej niż u ciebie, a nie wydaje mi się, że spece od motocykli biorą dwa razy więcej niż od samochodów.
naprawiłeś już samochód?

2014-11-18, 12:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#7
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
nie naprawilem jeszcze, mysle co z tym zrobic bo to jak dla mnie smiech wycena ... , dzwonilem do ASO renault wycena kosztuje 100 zl i robia to z miejsca, pytalem tez o 14 letnie auto czy moglbym je dac do nich na ubezpiczalnie mowia ze nie ma problemu , pytanie tylko jak to sie zalatwia pokolei zebym je dal na ich koszt tam do naprawy? Red_icon_smile)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-11-18, 01:02 PM przez wonsz.)
2014-11-18, 12:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#8
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
moim zdaniem:
- jeżeli masz jakieś miejsce gdzie ci to w miarę tanio i dobrze zrobią (zaufane miejsce), to powalcz o większą kasę (wycena w ASO, odwołanie, postraszenie, że oddasz do naprawy bezgotówkowo)- będziesz miał samochód zrobiony i pewnie trochę kasy ci zostanie.
- jeżeli i tak masz zamiar oddawać do dobrego warsztatu to olej sprawę i daj do naprawy bezgotówkowo. szkoda czasu i nerwów za parę złoty.
powodzenia w walce z tymi oszustami, ja mam tak średnio raz w roku Red_icon_wink

2014-11-18, 01:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#9
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
zrobic to sobie to tanio chce zrobic ,pytanie tylko czy jak dam do aso reno to oni policza te 880 zl i reszte bede musial swoich dolozyc? czy oni pokrywaja wszystko ( jezeli jest bezgotowkowo) , myslalem ze 1500 dostane lekko za to wiec wycena 880 zl za wgniecone i przetarte drzwi , tak samo zderzak jest dla mnie w uj zanizona ...
2014-11-18, 01:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#10
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
Jesli bezgotowkowo to wszystko na koszt ubezpieczyciela... ASO wystawi im facture...
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2014-11-18, 01:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#11
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
oni pokrywają całość (ty wstawiasz samochód do warsztatu i odbierasz naprawiony) zgodnie z fakturą wystawioną przez aso, ale lepiej przed odstawieniem do naprawy poinformować o tym ubezpieczyciela, gdzie i na jakich warunkach oddajesz samochód do naprawy.
zdarzają się sytuacje, że ubezpieczyciel stwierdza zawyżenie faktury, ale jeżeli nic się nie kombinuje, to już nie twój problem.
myślę, że możesz jeszcze jakieś 100-200 zł od nich dostać tak na odczepne...

2014-11-18, 01:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#12
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
Nie rób bezgotówkowo, bo nie zarobisz nic, a skoro to 14 letnie auto, to nie musisz mieć przywróconego do oryginału, tak sadzę Red_icon_wink więc do zwykłego mechanika. Każde odwołanie wyjdzie Ci na plus, i wypłaca więcej. Kosztorys z Aso tez może być pomocny, możesz ich obciążyć zawsze kosztem wykonania, z powodu, że wycenili jakoś śmiesznie u siebie.
2014-11-18, 01:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#13
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
mój mail - odpisali :
Młodszy Specjalista ds. Merytorycznej Likwidacji Szkód

Witam czy Pan sie czasem nie pomylil w punkcie lakierowanie drzwi tyl? jest tu cena 118,79 zł~ koszt lakierowania kazdego elementu to sa widelki od 300-500 zl , czy nie zaszla pomylka?

odpisali

Szanowni Państwo,

Potwierdzamy odbiór wiadomości. W celu akceptacji wyższych kosztów naprawy proszę przesłać kosztorys z warsztatu wraz z upoważnieniem.



odpisali

Jeżeli proponowane rozliczenie szkody nie jest satysfakcjonujące, proszę o upoważnienie warsztatu do odbioru odszkodowania. W tej sytuacji koszt sporządzenia kosztorysu będzie się zapewne zawierał w świadczonej usłudze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-11-18, 03:38 PM przez wonsz.)
2014-11-18, 02:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#14
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
ciagnac to na upartego dac auto do salonu reno , wziac na ich koszt auto zastepcze , czy wziac te smieszne 880 zl ?Red_icon_smile)
2014-11-18, 03:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#15
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
ja bym robił w ASO jak masz taką możliwość, przynajmniej dostaniesz zrobione

Blue z tym zarabianiem na naprawie jak widzę auta naprawione czasem to wolałbym dopłacić niż zarobić..
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-11-18, 07:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#16
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
Czasami jak najbardziej masz rację Red_icon_smile

Kase można brać, a później pisać odwołania że mało, że nie da się za tyle, że coś jeszcze okazało się uszkodzone i takie tematy. Ale wszystko pisemnie listownie proponuję. Kosztorys powinien pomóc, z autem zastępczym bym nie ryzykował.
Najłatwiej w tym przypadku pewnie będzie w ASO bezgotówkowo, ale tak jak już pisałem, zależy od podejścia.
2014-11-18, 08:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#17
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
a wiec wyslali mi kase na konto 880 zl , i wniosek pisalem im na maila to co odpisali jest smieszne


Szanowny Panie,

Odpowiadając na Pana odwołanie informuję że w kosztorysie zastosowano potrącenie -50% na lakierowanie tylnego błotnika z uwagi tego iż element ten jest skorodowany (zdjęcie w załączniku). Kosztorys został wykonany z wykorzystaniem systemu eksperckiego CARWERT/EUROTAX, służącego m.in. do kalkulowania kosztów naprawy pojazdów. Nadmieniam, że system ten jest powszechnie stosowany przez stowarzyszenia rzeczoznawców samochodowych, zainteresowane organy administracji państwowej (takie jak urzędy skarbowe i urzędy celne) oraz towarzystwa ubezpieczeniowe.

Informuję, że kalkulacja Proama, która została przesłana stanowi wstępny kosztorys przed wykonawczy, którego zadaniem jest przede wszystkim wyszczególnienie części i operacji naprawczych niezbędnych do przeprowadzenia naprawy uszkodzeń, będących skutkiem przedmiotowej szkody. Kalkulacja wyznacza jednocześnie taki poziom kwoty odszkodowania, w ramach którego, przy zachowaniu rozsądnego i racjonalnego podejścia, istnieje możliwość doprowadzenia pojazdu w niezbędnym i uzasadnionym zakresie do stanu sprzed zdarzenia. Nie kwestionuję jednocześnie, że rzeczywisty koszt naprawy pojazdu może być inny, w tym wyższy (i diametralnie różny - w zależności od sposobu i miejsca naprawy pojazdu), ale to dopiero faktycznie przeprowadzona naprawa i rozliczenie kosztów naprawy fakturą VAT może zweryfikować wysokość kosztów ustalonych w kalkulacji Proama.


ODRAZU ODPISALEM ZE TYLKO DLATEGO TO JEST SKORYGOWANE PONIEWAZ OD 26 CZERWCA (OD WYPADKU) NIC Z TYM NIE ZROBILEM BO NIE MIALEM FUNDUSZY OD NICH BO SPRAWA PRZECIEZ W SADZIE BYLA Red_icon_smile) TERAZ CZEKAM NA TO CO ODPISZA I ZDAM RELACJE . mam nadzieje ze do glaba trafil argument przyczyn naturalnych ze jak mnie gosc stuknal i minelo pol roku to normalne ze rdzewialo przez ten czas.
2014-11-19, 05:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adams Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#18
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
wonsz - jeśli mogę coś zasugerować - zwróć się do firmy zajmującej się ściąganiem tego typu rzeczy.
Tutaj co prawda zdarzenie nie jest wysokie, ale w zamian za jakiś procent kwoty oni tak załatwią sprawę, że wyjdziesz zdecydowanie lepiej niż walcząc samemu.
Oczywiście, jak ktoś lubi się pościerać i zna temat - podobne kwoty wyciągnie sam. Ja natomiast nie miałem na to czasu, a taka firma zwiększyła mi zdecydowanie kwotę wynagrodzenia, działają na zasadzie Success Fee i gnębią te firmy ubezpieczeniowe niebywale. Ja i kilku znajomych skorzystało i zawsze udawało się wyciągnąć kapkę więcej, niż samemu by się ugrało.
2014-11-19, 05:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#19
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
zobacze jutro co mi madrego odpisza Red_icon_smile
2014-11-20, 01:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#20
RE: kosztorys odszkodowania PROAMA
z 880 na 1050 dostalem , takze juz odpuszcze bo wiecej raczej nie ugram , i tak malo ale lepiej miec niz nie miecRed_icon_smile temat mozna zmaknacRed_icon_tongue
2014-11-21, 11:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->