kto zna sie na BMW ?
Autor Wiadomość
lukasbmw Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 364
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#1
kto zna sie na BMW ?
Witam.Mam taki temat i prosze o wsparcie jak ktos sie zna, otóz chce zamontowac kierownice z multifunkcja do bmw 3 model e90 (dotychczas jest bez)i pytanie czy oprócz kierownicy z przyciskami cos musze jeszcze miec(tasma pod kierownica, instalacja, programowanie jakiegos sterownika zeby to dzialalo) Z gory dziekuje za informacje.
R6...RN09,RN12,RN19,RN22
2013-02-23, 09:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
pajak72 Offline
Konkretny
****

Kamień Pom Zach-Pom.
R1M

Liczba postów: 881
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#2
RE: kto zna sie na BMW ?
(2013-02-23, 09:08 AM)lukasbmw napisał(a): Witam.Mam taki temat i prosze o wsparcie jak ktos sie zna, otóz chce zamontowac kierownice z multifunkcja do bmw 3 model e90 (dotychczas jest bez)i pytanie czy oprócz kierownicy z przyciskami cos musze jeszcze miec(tasma pod kierownica, instalacja, programowanie jakiegos sterownika zeby to dzialalo) Z gory dziekuje za informacje.

witam ! odnosnie sterowania radia w kierownicy musisz prawdopodobnie miec taki bajer który steruje, a wiem to z tego ze spotkalem sie z takim czyms w ssangyong rodius. Sam zakładalem Red_icon_smile
2013-02-23, 09:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasbmw Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 364
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#3
RE: kto zna sie na BMW ?
nie no bmw to nie ssangyong rodius...w kazdym modelu jest inaczej.Juz wiem ze musze tasme kupic pod kierownice i prawdopodobnie zaprogramowac(czyli dopisac do sterownika chyba komfortu albo tego przy kierownicy ze ma multifunkcje)
R6...RN09,RN12,RN19,RN22
2013-02-23, 05:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#4
RE: kto zna sie na BMW ?
Tak jak mowisz kupic kiere z multifunkcja do tego tasme do sterowania podjedziesz do kogos kto zajmuje sie bmw to ci to podlaczy i zestroi. Ja moze to bede robil u siebie w e39 ale narazie to szukam w niezlym stanie i dobrej cene kiery od M5

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-02-23, 05:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ereinz Offline
Młody
**




Liczba postów: 49
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#5
RE: kto zna sie na BMW ?
Polecam:
http://www.bmw-klub.pl/forum/
http://www.bmw-sport.pl/
Jest tam dużo takich tutoriali jak wymieniać tego typu rzeczy.
2013-02-23, 08:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Erłaniacz Offline
Banned




Liczba postów: 70
Dołączył: Mar 2013
#6
RE: kto zna sie na BMW ?
Kupa roboty! Musisz wgrać sterowniki do komputera. Kable wszystkie znaleźć. Podłączyć. Koszt?
Fachowcy biorą za taką robotę ok 8000 Red_icon_sad
2013-03-19, 04:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasbmw Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 364
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#7
RE: kto zna sie na BMW ?
nie no nie przesadzaj, kierownica z multifunkcja i do tego tasma pod kierownice(bo tamta ma tylko obwody na 2xairbagi i sygnal dzwikowy) do tego trzeba wpisac mu z sterownok(komfortu lub inny-nie wiem) ze ma multifunkcje i powinno chodzic. Tak mi jeden koles mowil co robi BMW online (100zl wezmie za wgranie)
Temat ucichł gdyz to auto siostry(w moim mam i dziala) wiec sie tak nie spieszy(poki co ma zalozona ale przyciski nie dzialaja...)
R6...RN09,RN12,RN19,RN22
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-19, 05:56 PM przez lukasbmw.)
2013-03-19, 05:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Erłaniacz Offline
Banned




Liczba postów: 70
Dołączył: Mar 2013
#8
RE: kto zna sie na BMW ?
Do serii 3 E90? Przecież to bawarska firma. Tam musi wszystko być na 6+. Chyba, że jakieś ziomki co się ledwo na tym znają Ci to zrobią. Fachowej roboty to wtedy nie zastaniesz. Ja mówiłem o autoryzowanym serwisie. Z ziomkami, którzy są fachowcami w mechanice. A tak przy okazji. Ty ją kupowałeś z salonu czy w komisie?
2013-03-19, 06:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasbmw Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 364
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#9
RE: kto zna sie na BMW ?
powiem Tobie tylko tyle ze fachowcy sa czasem lepsi na zewnatrz niz Ci w ASO których ograniczaja regulaminy oraz diagnostyka komputerowa...moga nawet nie zrobic takiej uslugi o której tu mowa i nie mowie tu o takich "kaziach" z garazu tylko o fachowcach którzy albo rzucili robote w ASO teraz prowadza swoj biznes a i tacy co maja duzo oleju w glowie i tez otworzyli swoj biznes.
Ja kupowalem uzywany samochod, niestac mnie na nowy
R6...RN09,RN12,RN19,RN22
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-19, 08:33 PM przez lukasbmw.)
2013-03-19, 08:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Erłaniacz Offline
Banned




Liczba postów: 70
Dołączył: Mar 2013
#10
RE: kto zna sie na BMW ?
(2013-03-19, 08:30 PM)lukasbmw napisał(a): powiem Tobie tylko tyle ze fachowcy sa czasem lepsi na zewnatrz niz Ci w ASO których ograniczaja regulaminy oraz diagnostyka komputerowa...moga nawet nie zrobic takiej uslugi o której tu mowa i nie mowie tu o takich "kaziach" z garazu tylko o fachowcach którzy albo rzucili robote w ASO teraz prowadza swoj biznes a i tacy co maja duzo oleju w glowie i tez otworzyli swoj biznes.
Ja kupowalem uzywany samochod, niestac mnie na nowy

Te szma*y z ASO to takie są ku*wy je*ane, że szkoda gadać. Ceny części 2x większe niż w serwisie lub w internecie Red_icon_mad
2013-03-20, 02:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#11
RE: kto zna sie na BMW ?
jest tak jak mówicie ale, niektóre cześci jak np. tarcze hamulcowe dla bmw robi ATE i kup tarcze w aso, a kup tarcze ATE w sklepie czy internecie niestety teoretycznie to samo, ale w praktyce te kupione w aso wytrzymają dłużej. Nie ze wszystkim tak jest i nie ma na to reguły. Ale 8tys za podłączenie multifunkcji to cena podana z kosmosu, ale w aso bym się nie zdziwił bo mi powiedzieli 419zł za odkręcenie 4 śrub z koła jesli u da się to zrobić w godzinę

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-03-20, 04:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Erłaniacz Offline
Banned




Liczba postów: 70
Dołączył: Mar 2013
#12
RE: kto zna sie na BMW ?
(2013-03-20, 04:24 PM)ToR_GT napisał(a): jest tak jak mówicie ale, niektóre cześci jak np. tarcze hamulcowe dla bmw robi ATE i kup tarcze w aso, a kup tarcze ATE w sklepie czy internecie niestety teoretycznie to samo, ale w praktyce te kupione w aso wytrzymają dłużej. Nie ze wszystkim tak jest i nie ma na to reguły. Ale 8tys za podłączenie multifunkcji to cena podana z kosmosu, ale w aso bym się nie zdziwił bo mi powiedzieli 419zł za odkręcenie 4 śrub z koła jesli u da się to zrobić w godzinę

Właśnie. Za odkręcenie 4 śrub. A za zrobienie całego kompleksu wielofunkcyjnej kierownicy i to do BMW to tak teraz jest. Ci*y Je*ane. Brak słów.............
2013-03-20, 07:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->