[K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Autor Wiadomość
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#1
[K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Witam, nie znalazłem żadnego innego wątku na forum, który poradziłby co kupić a czego unikać dla nowych użytkowników. Piszę tutaj, jeśli wybrałem zły dział, proszę o jego przesunięcie w odpowiednie miejsce Red_icon_wink

Kupię, oczywiście wszystko nowe, kompletny kombinezon, najlepiej dwuczęściowy, kask szczękowy z blendą, buty i rękawice. Fajnie by było gdybym zmieścił się do 2 tys. zł z wszystkim. Tego samego będę szukał dla przyszłej małżonki więc myślę, że jeżeli zdecyduję się na zakup od jednego producenta to dostanę niezły rabat. U siebie w pomorskiem znalazłem pewną firmę TTI Sports, która oferuje sprzedać odzieży motocyklowej. Z kombinezonów oferują np. coś takiego, choć widziałem podobne i tańsze...

Doradzicie na co zwracać szczególną uwagę i co Wy byście wybrali ze te ok. 2 koła/os.??

Edycja:
I nastał dzień, w którym skompletowałem wszystko dla mnie i narzeczonej Red_icon_cheesygrin
Założenia cenowe były, jednak mocno uległy zmianie i całość po rabatach z 2 sklepów mam za 5,5 tys. zł. (a miało być max. 4tys. Red_icon_rolleyes)

Mój zestaw to:
- kombi Tschul 787 dwuczęściowy z garbem --> http://www.sklep.moto-akces.pl/kombinezo...51840.html
- buty TCX S Race, nie ma ich teraz w ofercie, podobne do tych -> http://www.sklep.moto-akces.pl/buty-moto...18706.html
- kask Shark S700s prime z blendą --> http://allegro.pl/kask-shark-s700-s-prim...05239.html
- rękawice Alpinestars SP-8 --> http://allegro.pl/alpinestars-rekawice-s...52051.html

Narzeczona też ma kombi Tschula, buty Rainers, kask Sharka S700 lecz starszą wersję i bez blendy, rękawice już jakieś zwykłe skórzane.

Jak narazie jestem zadowolony. Z czasem będę zbierał na cały zestaw Alpiny i lepszy kask Red_icon_smile
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-05-05, 06:03 PM przez Pawlor.)
2012-04-24, 01:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#2
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Dysponując taką kwota sprawdź firmę RST, słyszałem same dobre opinie o niej i z tego co mi wiadomo jest nie droga, o ile już nie podnieśli poprzeczki. Co do kasku to na Twoim miejscu darowalbym sobie szczekowy, są sporo cięższe a i z ta praktycznościa Bym polemizowalRed_icon_smile siedziałem trochę w ciuchach więc jak coś wyczaisz to chętnie ocenie i doradze Red_icon_smile
2012-04-24, 01:40 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#3
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
jeśli nie zamierzasz inwestować dużej kasy w strój to nie polecę Ci Deinese czy Alpiny Red_icon_smile ,ale na pewno mogę Ci doradzić żebyś trzymał się z dala od Red Bike ,nasza rodzima firma ale szajs gorszy niż z Chin Red_icon_smile warto poszperać na allegro można czasem trafić lekko używany za na prawdę dobre pieniądzeRed_icon_smile ,pozdro
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-04-24, 02:30 PM przez żaba.)
2012-04-24, 02:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
andrzej 84 r1 Offline
Użytkownik
***

starogard gdański
rn13

Liczba postów: 327
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#4
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
kolego poznaje tą firmę w kolbudach sie mieści kolega tam był i kupował nie jestem pewny czy ten sam model kupił ale chyba tak, niema żadnych kieszeni ani podpinki dlatego jeżeli chcesz od nich kupić to inny model, a tak ogólnie jak za tą cenę to dobre kombi.
dobrze widzę ze kolega z tczewa????????
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-04-24, 02:57 PM przez andrzej 84 r1.)
2012-04-24, 02:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#5
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
(2012-04-24, 02:52 PM)andrzej 84 r1 napisał(a): kolego poznaje tą firmę w kolbudach sie mieści kolega tam był i kupował nie jestem pewny czy ten sam model kupił ale chyba tak, niema żadnych kieszeni ani podpinki dlatego jeżeli chcesz od nich kupić to inny model, a tak ogólnie jak za tą cenę to dobre kombi.
dobrze widzę ze kolega z tczewa????????

Tak dokładnie, z Tczewa Red_icon_wink trzeba się lepiej poznać i będę miał do Ciebie interes, hehe Red_icon_wink
Widziałem inny model na allegro tego kombinezonu, dokładnie z tej firmy z Kolbud, miała jedną wewnętrzną kieszeń...
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-04-24, 03:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
andrzej 84 r1 Offline
Użytkownik
***

starogard gdański
rn13

Liczba postów: 327
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#6
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
niema problem trzeba tu masz mojego maila andrzej24_84@o2.pl jak by coś. mają też taki za 890 z kieszeniami i podpinką taki normalny bez żadnych zbędnych bajerów taki najbardziej mi się podoba i cena o.k.
2012-04-24, 03:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#7
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
w 2k cały komplet to ogólnie ciężko bd. skompletować- nie mówiąc o alpinie, dainesie i innych woskich półkach. Najlepiej jak byś wpadł na `bajzel` i tam poszukał, zmierzył itp itd. Cene ze sprzedawcą też da sie dobrą zrobić.
Dysponując tą kwotą bym poszukał czegoś powystawowego itp. albo delikatnie używanego jeśli chodzi o kombi.
LwG!
2012-04-24, 04:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafalbila Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 191
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 1
#8
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Podłącze sie do tematu , byl ktos we Wloszech w fabryce alpiny w Asolo .Bede niedlugo w poblizu w Venecji a fabryka jest 50-60 km od niej stad moje pytanie czy da sie tam kupic w detalu czy jedynie hurt i jak z cenami wyglada - niby to fabryka no ale moze ktos cos na ten temat wie ?
2012-04-24, 07:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#9
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Z tego co czytalem to od kilku lat alpiny produkowane są w Chinach
2012-04-24, 08:31 PM
Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#10
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Pozwolę się przyłączyć do tematu, mam nadzieję że będę w stanie pomóc, a może i sam na tym skorzystam gdyż również poszukuję kombinezonu. Co sądzicie na temat kombinezonów firmy Tschul??
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-04-24, 09:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#11
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Trochę mało kasy na wszystko. Ja wydałem 2500 zł w tamtym sezonie i kupiłem tekstylną kurtkę Modeka Shield Pro 650zł, spodnie Modeka Rookie 415zl, rękawice Modeka Sportie 180zl, kask Caberg V2R 750zl i jakieś tańsze buty Pro Biker Speed czy cuś 520zl -jakieś chińskie podróbki SidiRed_icon_smile Tak więc musisz za taką kasę wybierać ze średniej półki rzeczy

2012-04-24, 09:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafalbila Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 191
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 1
#12
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
W sklepie moto we wrocku powiedzieli mi ze sprowadzja kombiaki alpiny z fabryki we Wloszech stad te pytanie na forum Red_icon_smile
2012-04-24, 10:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#13
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Za 2 tysie to nawet dobrych butow i rekawic nie kupisz w komplecie nie mowiac juz o kombinezonie... Chyba ze jakas slabizna co sie rozpruje i rozleci po sezonie albo texy (i to niewygorowane). Ale sama gola kurtka za 2 tysie bedzie juz OK. Po mojemu to lepiej dozbieraj do 4 tys zl i wtedy moze cos bedzie z tego albo kup uzywane w dobrym stanie i markowe.
2012-04-24, 11:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#14
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Marider nie przesadzaj już ze za 2k nie kupi butów i rękawiczek ;O!
Nie każdego stać i nie każdy musi jeździć w najnowych alpinach itp itd.
Za 2k nie ubierze sie za bardzo... ale już 2,5 coś mozna kombinować- srednio buty i garnek po 500 a reszta ciuch + rekawice. Myśle że do zrobienia...

Wprawdzie to nie bd. Alpin, Daines czy coś... tylko Tschul, Ozone albo jakis starszy model RST. Ale lepsze to niż nic! Bezpieczeństwo przede wszystkim.
LwG!
2012-04-25, 01:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#15
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Sluchajcie. Tak jak pisalem chcialbym wydac te 2tys. na moj komplet ale tez kupuje drugi damski co mi razem wyjdzie pewnie cos ok. 3,5 tys. dlatego nie jest sztuka wydac 4 kola na jeden stroj bo musze kupic dwa.
Po drugie jesli kupie cos przecietnego to mam tez gwarancje w razie jakis pekniec.
Pozniej powklejam juz konkretne linki co bedziecie mogli doradzic Red_icon_wink
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-04-25, 08:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#16
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Dlatego Ci napisalem - lepiej kupic markowe uzywane niz byle co. Kombinezon, but, kask i rekawice masz na lata a motocykl zmienia sie czesciej bo nie wierze ze za kazdym razem ktos ciuchy po zmianie sprzeta tez kupuje nowe. Zapewniam ze w razie czego szmaty przetra sie raz dwa przy byle paciaku a czlowiek dlugo sie goi i wiecej wyda na operacje/lekarzy/rehabilitacje niz na porzadne ciuchy. Niestety z doswiadczenia mowie a te mam, ekhm, bogate i bolesne Red_icon_frown

Majac ograniczona kase zdecydowanie wolalbym kupic porzadne uzywane (kask nowy, z tanszych polecam Shark) lub dozbierac czy rozlozyc zakupy na kilka razy niz brac tanie, nowe i tandetne. Na zdrowiu lepiej nie oszczedzac.
2012-04-25, 10:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#17
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Dobra to jedziemy po kolei, chcę poznać Wasze opinie już na konkretnych podanych przykładach. Zaczynamy...

1. KASKI.

- patrzyłem na te Sharki, o których wspominałeś. Niestety u mnie w pomorskiem nikt ich nie sprzedaje. Rzuciłem okiem na 2 modele, Shark S500 i Shark S600
Oba ważą po 1450g i to nie jest dużo mniej w porównaniu do szczękowych. Do tego nie wiem czy nie będzie słońce oślepiać z powodu braku blendy.

- co powiecie na firmę AIROH MATHISSE? Jest trochę tego przynajmniej do dostania od ręki u mnie w Gdańsku. Jeden z nich - AIROH MATHISSE RS X SPORT - waga tylko o 100g cięższy od powyższych, czyli 1550g. Inny model to AIROH MATHISSE RS X COLOR MATT

- i tutaj wspominany CABERG EGO . Waga zbliżona, jest blenda.

2. BUTY.

- marka BUSE, w cenach ok. 450-500zł

- RST TRACTECH, ale coś mało butów tej marki

- SIDI Fusion - widziałem nawet tańsze tej marki

3. RĘKAWICE.

- Vanucci

- BERIK - jedne, które znalazłem

- i dość sporo ALPINESTARS



Teraz chciałbym konkretne za i przeciw. Macie duży bagaż doświadczeń, możecie doradzić co od razu odrzucić a nad czym się zastanowić. Proszę o niepisanie nic z tych rzeczy, bo zależy mi na kupnie czegoś z czego będę mógł być zadowolony choć wiem, że to nie będzie profesjonalny ubiór Red_icon_wink
Czekam na Wasze opinie a sam zabieram się dalej za poszukiwaniem kombinezonu, który Wam później ukażę do oceny Red_icon_smile
Pozdro
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-04-25, 01:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#18
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
to tak na szybko ode mnie :
1.Kask:
Shark - ok, nie słyszałem, żeby ktoś narzekał
Airoh - miałem dwa, bardzo kiepska jakośc wykonania
Caberg - jeżdziłem, głośny jakby w ogóle tego kasku nie było Red_icon_smile

Brałbym Sharka, a tak przy okazji 100g różnicy w wadze czegoś co wozisz na głowie np. przy dłuższych wyprawach i wyższysz prędkościach to sporo Red_icon_smile

Buty:
Buse - dobra firma ale kiedyś... teraz jej trochę daleko do rywali
RST - ok, tanie i sporo oferują
SIDI - no poziom wykonania na najwyższym szczeblu, nawet w tych tańszych... Sidi to Sidi Red_icon_smile


Rękawice:
Vanucci - omijaj, drogie i nic nie oferują
BERIK - masywne protektory i ogólnie ok
Alpin - Sp-2 są jak najbardziej ok. ale bałbym się rękawiczek Alpinów kupować na allegro bo się roi od podróbek.


Według mnie powinieneś tez troszkę sprecyzować jak chcesz używać ERŁAN, czy bardziej turystycznie, sportowo itp. bo przykładowo buty TRACTECH to zupełnie co innego niż BUSE, te pierwsze są pseudo sportowe i podobnie z kaskami, do czego Ci szczękowy ? po co Ci blenda, która swoją drogą do R1 pasuje jak wół do karety Red_icon_smile? napisz czego oczekujesz to łatwiej będzie pomóc.
2012-04-25, 06:15 PM
Odpowiedz cytując ten post
markizz Offline
Użytkownik
***

Warszawa
Yamaha R1 rn12

Liczba postów: 245
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#19
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Zgadzam się z Xoxo...
1. Sprecyzuj sposób używania motocykla, a będzie nam łatwiej coś dobrać i dostosować Red_icon_smile
2. Jeżdże w rękawicach Alpinestars SP-1 i jak szukałem dla siebie rękawiczek na allegro i w sklepach to odziwo niektóre sporo się różniły od siebie i powiem że tu nie chodziło o to że to był model sp-1 z 2011 czy 2012. Różniły się i tyle. Więc kupuj na allegro tylko ze sprawdzonych żródeł Red_icon_smile

A jeżeli chodzi o kombi... Jakis czas temu sprzedałem 3 sezonowe jednoczęściowe kombi SUOMY za 700zł
Jak masz czas to popatrz troche na allegro za używkami tej firmy, bo można znależć czasem coś ciekawego. Kombiak mimo że jednoczęściowy to całkiem wygodny i spasowany. Teraz też jeżdze w podobnym tylko że nowym.

Pozdrawiam
2012-04-25, 07:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#20
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Napisze z wlasnego doswiadczenia - buty i rekawice uzywam Alpinestars, kombinezony mialem 1pc Texporta i 1pc/2pc Dainese, Astarsa nie probowalem (jeszcze).

Z butow swietnie sie sprawowaly Alpinestars GPS a pozniej nowsza wersja ze sliderem na palce GPS-3 (i do chodzenia i do jazdy, bardzo wygodne nawet w deszczu, mialem ze 2 czy 3 lata), rekawice tez bralbym Alpinestarsa, SP2 wygladaja na OK. Natomiast zanim sie przesiadlem na Shoeia bedac studenciakiem jezdzilem w Sharku S600 Krypton ze 3-4 lata (wywalilem na niego swoje pierwsze 2krotne stupendium - kosztowal 540zl z pierwsza wycieczka do Wawy gratis w '98 ale bylo warto) i naprawde byl dobry, pozniej kupilem pasazerce S-800 (sam tez w nim troche ganialem Red_icon_wink ), teraz jakies nowe modele z blenda wypuscili ale po co to komu to ja nie wiem, lepiej kupic szybe progresywna lub przyciemniana/lustrzana albo zalozyc okulary przeciwsloneczne i tyle. Ale generalnie Shark jest dla mnie srednia polka ktora dosc dobrze trzyma sie w rankingach porownawczych i wole to niz jakies wynalazki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-04-25, 07:08 PM przez marider.)
2012-04-25, 07:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->