Nie pali, ciężko kręci
Autor Wiadomość
yamalubisz Offline
Użytkownik
***


rn12

Liczba postów: 105
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#1
Nie pali, ciężko kręci
Siema, problem jest taki, że nie chce odpalić mi r1, kręci rozrusznikiem jakby był akumulator rozładowany, aku ma miesiąc, jeżdżone było kilka razy, po trasie zgasiłem i już nie chciał palić. Akumulator sprawdzony u kolegi (jest ok) jego akumulator (100% sprawny) też sprawdziłem u siebie i dzieje się to samo. Przy próbie odpalenia z 12 - 13 V spada do 8. Odpalił na lejce z samochodu, jakby potrzebował 3x więcej prądu... (ładowanie jest 13,5 +V) Sprawdziłem szczotki w rozruszniku są ok, może być coś z elektryka? Brak mi pomysłów
2021-08-10, 07:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
plemniczek Offline
Świeżak
*

Radom


Liczba postów: 7
Dołączył: Jun 2021
Reputacja: 0
#2
RE: Nie pali, ciężko kręci
A przekaźnik rozrusznika sprawdzałeś? Może spróbuj go ominąć i spiąć na krótko.
2021-08-12, 08:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamalubisz Offline
Użytkownik
***


rn12

Liczba postów: 105
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#3
Nie pali, ciężko kręci
Narazie odpala, choć czasem aż cały wyświetlacz gaśnie i 0 reakcji.. Strach odpalać na stacji xd jedyne co zrobiłem to przeczyściłem komutator papierkiem w rozruszniku, ale przyczyny dalej nie znam, może dojeżdżę do końca sezonu..

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
2021-08-13, 04:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#4
RE: Nie pali, ciężko kręci
A jak już przyjdzie koniec sezonu to co ?? Przekaźnik się SAM wymieni czy jak ?? Niesamowity ten temat .. dramaturgia z tym tankowaniem, nadzieja dotrwania do wybranego celu, niewiadoma owiana mgłą tajemnicy w postaci przyczyny gaśnięcia wyświetlacza ... usilne starania wyjścia na prostą dzięki papierkowi czyszczącemu ... NO NORMALNIE hit sezonu Red_icon_smile !!!!
2021-08-13, 07:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nerVousBEAST Offline
Użytkownik
***

Śląsk, Orzesze
R1 RN23

Liczba postów: 306
Dołączył: Jun 2018
Reputacja: 3
#5
RE: Nie pali, ciężko kręci
hahahahaha, bo padne xd
mialem to samo... wymiana przekaznika pomogla .. problem wrocil... aku wymienilem i wszystko cacy...
moto nie chcialo startowac na mapie A, bo zegary przygasaly i tak jakby sie resetowal, a ze moto zablokowane to wskakiwalo na tryb STD i po kilku obrotach zaskakiwal...
Tutaj raczej kawalek papierka nie pomoże. Stan szczotek sprawdziles? Rowki na komutku przejechales czyms? Mozliwosc podmiany przekaznika od kolegi na test moze ogarnie sprawe.
2021-08-14, 12:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamalubisz Offline
Użytkownik
***


rn12

Liczba postów: 105
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#6
RE: Nie pali, ciężko kręci
(2021-08-13, 07:41 PM)A.S. napisał(a): A jak już przyjdzie koniec sezonu to co ?? Przekaźnik się SAM wymieni czy jak ??  Niesamowity ten temat .. dramaturgia z tym tankowaniem, nadzieja dotrwania do wybranego celu, niewiadoma owiana mgłą tajemnicy w postaci przyczyny gaśnięcia wyświetlacza ... usilne starania wyjścia na prostą dzięki papierkowi czyszczącemu ... NO NORMALNIE hit sezonu Red_icon_smile !!!!

Sory kolego, ale to jakaś nadpobudliwość wtf? Uspokuj się człowieku, nie rozumiem Twojego podejścia, jeśli znasz jaka kolwiek przyczynę to po prostu odp jprd,,
Jeśli dojeżdżę do końca sezonu to wymienię wszystko co trzeba, jak będę miał na to czas, narazie motocyklem jezdze "od święta" i nie mam zamairau go rozbierać ani oddawać do mechanika ?
2021-08-14, 12:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#7
RE: Nie pali, ciężko kręci
(2021-08-14, 12:46 AM)yamalubisz napisał(a):
(2021-08-13, 07:41 PM)A.S. napisał(a): A jak już przyjdzie koniec sezonu to co ?? Przekaźnik się SAM wymieni czy jak ??  Niesamowity ten temat .. dramaturgia z tym tankowaniem, nadzieja dotrwania do wybranego celu, niewiadoma owiana mgłą tajemnicy w postaci przyczyny gaśnięcia wyświetlacza ... usilne starania wyjścia na prostą dzięki papierkowi czyszczącemu ... NO NORMALNIE hit sezonu Red_icon_smile !!!!

Sory kolego, ale to jakaś nadpobudliwość wtf? Uspokuj się człowieku, nie rozumiem Twojego podejścia, jeśli znasz jaka kolwiek przyczynę to po prostu odp jprd,,
Jeśli dojeżdżę do końca sezonu to wymienię wszystko co trzeba, jak będę miał na to czas, narazie motocyklem jezdze "od święta" i nie mam zamairau go rozbierać ani oddawać do mechanika ?

bo widzisz my z As-em to taka loża szyderców na tym forum, 
ja powiem tak, teraz skończy się na wymianie szczotek lub przekaźnika, a jak tak dolatasz do końca sezonu, to uwalisz aku przepalisz uzwojenie rozrusznika bo jak tak strasznie spada napięcie to prądu niezłe tam muszą lecieć  i będziesz szedł w koszta itd... poprostu jak nie wiesz jak działa elektryka to nie pytaj na forum co robić ino oddaj jak najszybciej do kogoś kto się zna......

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-08-14, 06:01 AM przez simon68.)
2021-08-14, 05:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamalubisz Offline
Użytkownik
***


rn12

Liczba postów: 105
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#8
RE: Nie pali, ciężko kręci
(2021-08-14, 12:18 AM)nerVousBEAST napisał(a): Rowki na komutku przejechales czyms? Mozliwosc podmiany przekaznika od kolegi na test moze ogarnie sprawe.

Wyczyściłem wygląda jak nowy ? przekaznika nie mam na zamianę


simon68
. poprostu jak nie wiesz jak działa elektryka to nie pytaj na forum co robić ino oddaj jak najszybciej do kogoś kto się zna

Od tego jest właśnie forum  Red_icon_cheesygrin

Teraz odpala normalnie  Red_icon_scary
https://youtu.be/nvw4Oa-9fDQ


Załączone pliki Obrazki
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-08-14, 09:32 AM przez yamalubisz.)
2021-08-14, 08:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#9
RE: Nie pali, ciężko kręci
To nie jest żadna pobudliwość i żadne JA PIERDOLE !!!
Nie masz wiedzy zupełnie podstawowej >> nawet takiej jak SZUKAJ używać ..
Temat jest tak stary że ma brodę do ziemi .. tak opisany że każdy element tego problemu został wyjaśniony NA TYLE RAZY I SPOSOBÓW że trudno po raz setny pisać TO SAMO i to samo ..
Piszą ci ludzie co zrobić a ty nadal swoje >> papierek, dotrwanie do końca sezonu i cała reszta tego co dla ludzi którzy mają pojęcie o tym jak co działa jest tak naiwne i śmieszne że skomentowałem tak żartobliwie jak skomentowałem ..
Mnie to zupełnie lata co sobie tam porobisz, ale konsekwencje napisał ci Simon - który tak jak ja nie jedną godzinę spędził i nie przy jednym RN22 żeby znaleźć o co kaman ...
Niestety rozrusznik, przekaźnik i akku ... trzy elementy do sprawdzenia czy wymiany bo jeden z tych klocków jeśli jest zły powoduje uszkodzenie pozostałych ...
2021-08-16, 07:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#10
RE: Nie pali, ciężko kręci
ja dodam jeszcze tak, jak lecą takie prądy na rozrusznik przez co tak mocno spada napięcie do 8V przy odpalaniu, to kwestia czasu jak ujebiesz ecu, licznik, pompę paliwa i wymieniaj sobie dalej podzespoły elektryczne, bo spadek napięcia podbija także w nich prąd na cinkich ścieżkach jak włos które po prostu polecą z dymem....
p.s
najlepsze zdziwienie w grupie VAG-a jak leci ABS przez słabe aku i spadki napięcia przy odpalaniu....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-08-16, 09:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->