Honda CBR1000 SC59
Autor Wiadomość
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#1
Honda CBR1000 SC59
Witam wszystkich, w koncu sie zebrałem żeby coś napisac.

Jako że objeździłem Rn19,Rn22, a teraz SC59 to mam troche spostrzeżeń.
Rn22 sprzedałem bo jazdę przeniosłem tylko na tor i zwyczajnie szkoda mi jej było w razie szlifa, a sc59 kupiłem torową.

Porównująć gabaryty rn19 i rn22 to napewno 19 jest jakby dłuższa i bardziej taka "rozciągnięta".
Latałem troche na gumie i na 19 idzie to naprawdę ciężko. Po przesiadce na 22 gumowanie jest dziecinnie proste. Rn22 jest za to szersza ale w jeździe ulicznej nie przeszkadza mi to.
SC59 w porównaniu do r1 do poprostu 600, jest dużo, dużo mniejsza. Krótsza, niższa, lżejsza.

Co do prowadzenia to kiedy zmieniłem rn19 na rn22 to czuć sporą róznice. rn22 skręca szybciej i łatwiej, wydaje sie lżejsza mimo że jest odwrotnie. Na ulicy było idealnie. Wszystko zmieniło się na torze. W ciasnych zakrętach czuć masę i szerokość motocykla, czasami trzeba użyć siły do złożenia, ale w zakrętach wg mnie jest zajebiście stabilna.
Honda to w zakretach nadal bardziej 600 niż 1000. Skręca duużo łatwiej.

Co do silników to mając 19 często na zlotach ścigałem sie na 1/4 i nie było siły żebym wygrał z kumplem na sc59, ale to nie tyle moc co charakterystyka robiła znaczenie. Na 19 robiłem 10,5 a po przesiadce na RN22 za chiny nie zejde niżej niż 11 sekund. Sprzegło w tym moto jest zero-jedynkowe a do tego silnik bardzo nerwowy na niskich obrotach.
Ale rn22 ma cos czego nie maja inne moto, a mianowicie Big Bang. Dzwięk jest zajebisty. Miałem acrapy i naprawde aż ciarki szły. Do tego ten dźwięk nie jest uciązliwy nawet przy pałowaniu. Na torze nigdzy nie myslałem żeby zakładać stopery a przy sc59 to po pierwszej sesji musiałem założyć.

Hamowanie w rn19 jest pewniejsze i mocniejsze niż w 22. Hondy nie porównuje bo mam zmienioną pompe.

Wygląd to wiadomo, kwestia gustu ale dla mnie rn22 rządzi.

A które moto jest najlepsze? Hmmm zależy do czego... jeśli tylko tor to zdecydowanie honda. Do jeżdzenia po ulicy i sporadycznie tor to zdecydowanie rn22.
Ja sam wiem że jeśli kiedyś wróce do jazdy po ulicy to z pewnością kupie rn22.
2018-11-25, 03:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#2
RE: Honda CBR1000 SC59
Fajnie napisane.
A jak SC59 z olejem? Znika?
Pytam, bo w SC57 tak miałem, że 3/4 sezonu poziom stał jak zamurowany w połowie stanu, i nagle ... jeden wyjazd i olej gdzieś znikał, że nie było go widać w szkiełku
Poza tym bardzo miło ją wspominam, a najbardziej elastyczność silnika ... 6 bieg, 70 km/godz i przez miasto można było się spokojnie kulać Red_icon_cool
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-11-25, 05:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#3
RE: Honda CBR1000 SC59
W zasadzie napisałbym identycznie .. reszta to osobiste preferencje ..
No dodałbym może jeszcze że RN22 ma jednak wady fabryczne dość upierdliwe i nawet po ich niby wyeliminowaniu nadal, czekamy tylko kiedy jebnie KOSZ, NAPINACZ, kiedy zsika się płynem, wydmucha uszczelkę, kiedy przestanie zapalać jak normalny motocykl itd ...
2018-11-25, 09:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#4
RE: Honda CBR1000 SC59
Co do oleju w SC 59 to póki co nie wiem bo byłem nią 2 razy na torze. Kumpel miał 4 sezony i mówił że nic nie bierze. W zasadzie nic mu się nie działo z nią. Jedynie coraz głośniej "jęczała" przy redukcji biegów. Okazało się że zęby na wale zaczęły się ścierać, jest na to akcja serwisowa niby. Skrzynie niby są słabe ale on ganiał na gumie od 1 do 6 że zmianą w pionie i nic.
Ja rn19 miałem 5 sezonów i wymienialem skrzynie (siadł 5 bieg) potem kosz wew. (Zabierak) zaraz potem kosz zew też hałasował bardzo, na koniec wymieniłem też napinacz. Ale Moto miało 55 tys i z panewkami nic a gumy były długie.
Co do rn22 to miałem 20 tys a już napinacz do wymiany i kosz hałasował ale to jak w większości r1. Na minus światła których praktycznie nie ma. I wg mnie te mapa A zupełnie niepotrzebna. B może przydać się w deszczu ale na A nie da się jeździć bo Moto jest zbyt nerwowe. Ja cały czas jeździłem na std.
Aha kolejny minus to grzanie sie. W ciepłe dni (nie upalne) wentylator działa bez przerwy w jeździe po mieście. W upały to już wogule masakra. Ja zmieniłem w kompie załączanie wentylatorow na 95 i było trochę lepiej bo tak to cały czas po 110
2018-11-25, 10:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Karol Offline
Użytkownik
***

Kielce


Liczba postów: 129
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#5
RE: Honda CBR1000 SC59
Światła w Rn22 faktycznie lipa, miałem już nawet upatrzone xenony, ale odpuściłem bo każdego roku wyskakiwaliśmy na kołach za granicę i niechciałem mieć problemów z policją.
Ale czy słyszeliście o drugim wiatraku montowanym w Rn22, miałem taki projekt w głowie, nawet jakiś mniejszy gabarytowo.
2018-11-26, 05:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#6
RE: Honda CBR1000 SC59
Prezes ?? A Ty mosz RN22 czy GSXR  Red_icon_surprised ?? Ile wiatraków masz na chłodnicy w RN22 ??  Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin

MAŁA podpowiedź Red_icon_wink
https://archiwum.allegro.pl/oferta/yamah...65166.html

Jak co to mam chyba dwa jeszcze - to sprzedam chętnie Red_icon_wink ..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-11-26, 06:25 PM przez A.S..)
2018-11-26, 06:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Karol Offline
Użytkownik
***

Kielce


Liczba postów: 129
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
#7
RE: Honda CBR1000 SC59
Asik przez Ciebie muszę się teraz ubierać i do zimnego garażu iść Red_icon_smile dał bym se coś obciąć że mam jeden, ale pewnie bym chodził z obciętym Red_icon_smile
2018-11-26, 07:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#8
RE: Honda CBR1000 SC59
trzymasz R1 w zimnie....shame shame shame!!!!! Red_icon_cheesygrin

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-11-26, 07:41 PM przez simon68.)
2018-11-26, 07:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->