Rosso Corsa
Autor Wiadomość
radzik Offline
Młody
**




Liczba postów: 35
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
#1
Rosso Corsa
Chciałbym Wam przedstawić jedno z moich niemotocyklowych zainteresowań. Jest nim Fiat Coupe. Jest to już drugie takie auto u mnie, w kolorze rosso corsa z niziutkim przebiegiem 104tyskm. Kupiłem od znajomego z klubu fckp. Poprzedni właściciel bardzo dbał o autko, nie jeździł nim zimą i kupował tylko orginalne części zamienne. Ja po zakupie musiałem wyremontować silnik po zerwanym pasku rozrządu, ale dla mnie grzebanie w silnikach to sama przyjemność Red_icon_smile
Autko posiada silnik konstrukcji Lampriettiego 2.0 16vt. Seryjne 190KM spokojnie do się zwiększyć chipem lub ecu-masterem.        
2012-01-22, 10:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
YZF R1 Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 558
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 1
#2
RE: Rosso Corsa
Jeżeli mam być szczery to nie przepadam za tymi samochodami i nie podobają mi się pod żadnym względem. Natomiast podoba mi się to ze dłubiesz, dbasz, upiększasz (opcjonalnie) i jesteś pasjonatem.
Wkładasz w to wolny czas nie rzadko i fajne pieniążki za to można cie pochwalić.Ile kasy wpakowałeś w furę po zakupie i jakie mody poczyniłeś???
Ja natomiast jestem fanem BMW i wszystkiego co produkują Red_icon_smile
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców,
pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
naprawdę...
aż czasami ciężko ich wyprzedzić!!! Red_icon_smile
2012-01-22, 11:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#3
RE: Rosso Corsa
Ważne, ze masz cos poza moto Red_icon_smile bardzo to doceniam, sam mam wiele innych pasji, człowiek bez niej jest nikim Red_icon_smile mógłbyś wstawić lepsze foto Twojego sprzętu
2012-01-22, 12:56 PM
Odpowiedz cytując ten post
radzik Offline
Młody
**




Liczba postów: 35
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
#4
RE: Rosso Corsa
Co do wyglądu, rzecz gustu Red_icon_wink
Do fiata jeszcze dużo kasy nie włożyłem, tylko dlatego, że po zerwaniu paska dół silnika ocalał a za remont uszkodzonej głowicy dałem 300pln + swoje zawory które pozostały mi po zielonym poprzedniku. Do tego uszczelki, paski, rolki, sam składałem, całość poniżej 1000zł. Dodam jeszcze, że zawieszenie i turbinę na nową poprzedni właściciel wymienił tuż przed awarią.
Ogólnie nie jestem zwolennikiem tuningu optycznego tego modelu i chciałbym pozostawić go jak najbardziej seryjnego. Jedyne co w nim zrobię to dodam troszkę KM i Nm co by jeszcze bystrzej śmigał. Poprzedni fiat robił setkę w 6s i wyciągał 230 Red_icon_smile Obecny ma dłuższą skrzynie więc powinien być szybszy.
Fotki wstawię jak porobię Red_icon_wink
2012-01-22, 01:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#5
RE: Rosso Corsa
Fiat Coupe zaprojektowany przez Pininfarine jak Peugeot 406coupe i BMW6 jeśli oś pokręciłem niech mnie ktoś poprawi

Ja kiedyś tak miałem z Fiatem Bravo, ale brat je odemnie odkupił, a ja się przesiadłem na BMW i teraz tylko BMW bo w końcu gdyby przedni napęd był lepszy ludzie chodzili by na rękachRed_icon_wink

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-22, 01:53 PM przez Thor.)
2012-01-22, 01:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
YZF R1 Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 558
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 1
#6
RE: Rosso Corsa
Hehehehehe na rękach skąd ja to znam Red_icon_smile
Tuning optyczny mnie nie obchodzi liczy się tylko mechanika a jak fajnie wygląda nie zaszkodziRed_icon_cheesygrin
To faktycznie za doprowadzenie do stanu używalności to żadne pieniądze. Teraz wiesz co masz skoro sam robiłeś ale jak dodasz km to ciekawe czy silnik ci nie wysiądzie albo skrzynia nie klęknie.
Swoją drogą chciał bym zobaczyć tą furmankę po modach w akcji a ile docelowo chcesz ja podkręcić ???
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców,
pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
naprawdę...
aż czasami ciężko ich wyprzedzić!!! Red_icon_smile
2012-01-22, 02:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
radzik Offline
Młody
**




Liczba postów: 35
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
#7
RE: Rosso Corsa
Pininfarina zaprojektowała tylko wnętrze, a nadwozie jest dziełem Chrisa Bangle'a, tego, samego, co projektuje BMW Red_icon_wink
Ten samochodzik z tylnym napędem byłby idealny, ale są pojedyncze egzemplarze 4x4, do obejrzenia na yt.

Skrzynie biegów w wersjach z turbo są pancerne i bez problemów wytrzymują dużo wyższe moce. Znajomy z forum po zakuciu ma zmierzone 420KM i seryjną skrzynię, sprzęgło tylko jakieś inne.
Na seryjnej turbinie da się wyciągnąć bezpieczne 250KM i tak zamierzam zrobić. Zielony poprzednik jeździł z taką mocą zupełnie bezawaryjnie. Raz nawet wygrałem nią sprint spod świateł z alfą 156 GTA Red_icon_cheesygrin
więcej fotek


Załączone pliki Obrazki
           
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-23, 02:24 PM przez radzik.)
2012-01-23, 02:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
YZF R1 Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 558
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 1
#8
RE: Rosso Corsa
Chrisa Bangle'a,
Już od dawna nie pracuje w BMW ma kolega przestarzałe info Red_icon_yes
Fajnie że dbasz o furmankę Red_icon_smile
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców,
pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
naprawdę...
aż czasami ciężko ich wyprzedzić!!! Red_icon_smile
2012-01-23, 03:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->