RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Autor Wiadomość
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#23
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
A mi w mózgu teraz namieszałeś, za dużo wiedzy, łeb mi pęknie, głowa mnie rozbolała Red_icon_mad2


Jako, że już trochę czasu minęło i sytuacja oraz "procedura" odpalania mojego moto nie uległa zmianie, to jestem niemal pewien, że moto ma zabity filtr paliwowy i paliwo nie ma swobodnego przepływy lub / i ... i to wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne ... układ paliwowy na odcinku wtryski-pompa ma jakąś mikro nieszczelność przez co po dłuższym postoju paliwo "cofa się" z układu.

Kiedyś miałem japoński pojazd, co się zwał Mazda 626 GE-1 w diesli (miał dość ciekawy silnik doładowany kompresorem). Właśnie w tym aucie miałem identyczne objawy j/w ... jak było na bieżąco jeżdżone, to OK, wystarczyło, że postało przez 2-3 dni ... maska do góry i pompowanie paliwa (miała ręczna pompkę na filtrze paliwa). Najeździłem sie po warsztatach i trafiłem na mądrego człowieka, który stwierdził, że układ paliwowy zapowietrza się przez ... pompę wtryskową, przez jakąś maciupeńką nieszczelność na osi napędu pompy, tak maciupeńką, że w rejonie osi pompy nawet tłustej plamki ON-u nie było widać.
Wszyscy chcieli mi wymieniać pompę, a wiecie, co ON zrobił?
Pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową zamontował na przewodzie paliwowym zawór zwrotny, który nie pozwalał na to, aby paliwo cofnęło się.
Koszt naprawy ... dla jasności, to by rok 96-97 ... pamiętam jak dziś ... 15 zł (!!!), a reszta mówiła coś o ok. 3 tys. zł.  Red_icon_cheesygrin

W przypadku R1 jestem w 110% pewny, że montując zawór zwrotny pomiędzy wtryskami a zbiornikiem problem by ustąpił. Ale ... to rozwiązanie doraźne i uważam, że trzeba usunąć przyczynę Red_icon_cool

Być może wystarczy ... wyczyszczenie filtru paliwa na pompie i wymiana oringu uszczelniającego na szybkozłączce przewodu paliwowego zbiornika  Red_icon_smoke

No, ale trzeba to jeszcze zrobić ... a nie jeździć do upadłego Red_icon_mad3 Ale jak ja to zrobię, to serwis nie będzie miał co robić, a to fajne chłopaki są Red_icon_cheesygrin
Pod koniec m-ca odstawiam R1 do serwisu - teraz są zawaleni motorami pod sufit.
Dam wam znać, co zrobili, że naprawili ... mam nadzieję Red_icon_cool
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-04-11, 09:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku - shogun_zag - 2017-04-11, 09:23 AM

Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->