Przyrost mocy
Autor Wiadomość
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#41
RE: Przyrost mocy
Wystarczy miec programator zeby zczytac mape z seryjnego ECU i pozniej ja zaprogramowac. Do tego potrzebny tez jest program zwany WINOLS, ktory przetlumaczy mape z jezyka binarnego na bardziej przyjazny czlowiekowi (moze byc wowczas w formie graficznej).
Nie wiem jak to kolo sobie sam robi jak poprawi tylko komputerowo, nie badajac pozniej AFR ani EGT i nie mierzac moto na hamowni, bo raczej takie podstrajanie w ciemno wiecej zlego niz dobrego przyniesie.
Mozemowszem bardziej podlac paliwem ale latwo przesadzic i bedzie silnik zalewalo. Wowczas zamiast przyrostow bedzie pogorszenie osiagow silnika. W druga strone jak zubozy mieszanke to latwo polepszyc osiagi w ten sposob ale jak za bardzo sie zubozy to poplyna tloki bo EGT bedzie wysokie.
Mozna tez w mapie pobawic sie zaplonem. Tzn kat wyprzedzenia troche zwiekszyc. Ale jak ktos naprawde sporego pojecia o tym nie ma to zrobi stukowe spalanie w ten sposob i polyna tloki.
Pozatym jak zaplonem sie bawic to juz paliwo trzeba przewaznie lac o wiekszej liczbie oktanowej, ktore ma mniejsza tendencje do samozaplonu niz popularne Pb95.
Apropo programu WINOLS to praktycznie nie do zdobycia piracka wersja do Yamahy (a raczej do sterownika silnika jaki Yamaha wykorzystuje). Raczej srodowisko osob, ktore zajmuja sie strojeniem stara sie nie rozpowszechniac programu z wiadomych wzgledow ( po pierwsze duzo kosztuje, po drugie jak ktos za free bedzie go mial to stworzy konkurencje po czasie dla tego co program legalnie kupil).
Fajsy do odczytu/zapisu mozna pirackie niedrogo kupic na portalach aukcyjnych.
Takze podsumowujac, opowiesci kogos spotkanego na ulicy i mowiacego ze sam fabryczne mapki przerabia w domu mozna miedzy bajki wlozyc. No chyba ze ktos ma xxx silnikow na testy i moze zmieniac do woli to wowczas jestem w stanie zrozumiec.
2012-04-06, 02:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kudlaty Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 119
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#42
RE: Przyrost mocy
faktycznie, trzeba być prze ***em zeby samemu DOBRĄ mape zrobić i jeszcze polepszyć osiągi silnika.
istotny jest rodzaj paliwa - wszystkie bike są konstruowane na 95, lejesz 98 to nic Ci praktycznie nie daje,
chyba że używasz zmienionej mapy.
CBR f4i & RN 23 

2012-04-06, 03:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#43
RE: Przyrost mocy
No ja na swoim nie pojezdze na 95 Red_icon_smile
2012-04-06, 05:06 PM
Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#44
RE: Przyrost mocy
(2012-04-06, 03:50 PM)kudlaty napisał(a): faktycznie, trzeba być prze ***em zeby samemu DOBRĄ mape zrobić i jeszcze polepszyć osiągi silnika.
istotny jest rodzaj paliwa - wszystkie bike są konstruowane na 95, lejesz 98 to nic Ci praktycznie nie daje,
chyba że używasz zmienionej mapy.
A w instrukcji pisza ze wystrojone r1 jest na 93 czy 92 oktanowce. Przynajmniej rn12.
Zreszta oktanowosc byznyny podnosi sie wowczas jak cofasz zaplon, bawisz sie zakresem obrotow, zwiekszasz stopien kompresji lub tez jak upalasz przy wysokiej temperaturze powietrza na dworzu ( w upaly itp ).


(2012-04-06, 05:06 PM)XoXo napisał(a): No ja na swoim nie pojezdze na 95 Red_icon_smile

Masz w swojej dlubane cos z zaplonem albo odcinka ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-04-06, 07:11 PM przez marcinpsk.)
2012-04-06, 07:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#45
RE: Przyrost mocy
marcinpsk 93 oktanow jest w RN12 ale w wersjach USA.

Tak u mnie mapy były pozmieniane, na 95 nie pojedzie.
2012-04-06, 07:31 PM
Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#46
RE: Przyrost mocy
W instrukcji EU tez tak jest napisane co mnie zdziwilo.
2012-04-06, 08:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#47
RE: Przyrost mocy
To dziwne, ja na swojej byłej na naklejce na baku miałem min. 95
2012-04-06, 09:00 PM
Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#48
RE: Przyrost mocy
moja rn12 jest importowana z austrii i na temten rynek model przeznaczony, jest ori instrukcja od niej i tam jasno pisza min 92 albo 93 bo juz nie pamietam dokladnie a nie mam tego pod reka.
2012-04-06, 09:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#49
RE: Przyrost mocy
(2012-04-07, 01:04 AM)marider napisał(a): Jeszcze raz Wam napisze ze liczba oktanowa w USA.ma INNY przelicznik Pb w europie... 93 tam to pi razy drzwi hewropejskie 98, 91 to 95 wiec gadka ze lyka 93 a na 95 nie pojedzie to mega bzdura bo poleci i na ruskim paliwie.

Przeczytaj jeszcze raz co napisalem bo chyba nie do konca rozumiesz o co chodzi. Nie pisalem nic o amerykanskich wersjach a jedynie o tym ze europejskie wersje sa wystrojone na paliwie o nizszej liczbie oktanowej niz 95. A do tego czy poleci nawet i na ruskiej benzynie to chyba oczywiste skoro jest r1 sprzedawane na tamtejszym rynku jakow wersje eu.
A co do amerykanskiego paliwa jesli juz chcesz dywagowac na ten temat to ja bym chcial bardzo zebys mi przyblizyl jak sie przelicza amerykanskie oktany na europejskie. Tylk na samym poczatku prosilbym Cie abys przeczytal sobie co to jest liczba oktanowa paliwa i na co ma wplyw w silniku ZI.
2012-04-07, 07:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#50
RE: Przyrost mocy
marcinpsk widzisz człowiek się uczy przez całe życie Red_icon_smile tak z ciekawości jakbyś miał napisany swojej niuni jakiś symbol to podaj. Marider mój nie pójdzie na żadnym ruskim paliwie min 98, już to badałem jak zalewam 95 to muszę miec przy sobie uszlachetniacz (używam jakiegoś angielskiego), w Yamaszce na targowej też mi powiedzieli, żebym unikał paliwa poniżej 98.
2012-04-07, 01:04 PM
Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#51
RE: Przyrost mocy
Ty chyba nadal nie rozumiesz ze liczba oktanowa raczej niewiele wspolnego ma z osiagami. Skoro nam polecasz use Google to sam tez tak zrob i poczytaj troche o spalaniu stukowym w silniku oznaczonym jako ZI i wowczas bedziesz wiedzial od czego jest oktanowosc benzyny.
2012-04-07, 05:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dizzastar Offline
Młody
**

WWA
XC125E Vity

Liczba postów: 91
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 1
#52
RE: Przyrost mocy
Wolę paliwo rosyjskie, ukraińskie, białoruskie, słowackie, czeskie, chorwackie, od najlepszego Racinga tankowanego na polskim Shellu... Polskie normy są tak rozjechane, że sam wyjazd za którąkolwiek naszą granicę i pierwsze tankowanie najtańszego paliwa owocuje poprawą osiągów rzędu 10-20% i spadkiem zużycia.

A powiązanie osiągów silnika z liczbą oktanową można wsadzić sobie w to samo miejsce, w które wkłada się "przyrost mocy" po założeniu PC.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-04-08, 06:28 AM przez dizzastar.)
2012-04-08, 06:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#53
RE: Przyrost mocy
Dokładnie, PC, bazzaz itp. Z dobrym dostrojeniem potrafią podnieść moc silnika (PC ogólnie jest polecany na oficjalnej stronie Yamahy do podniesienia mocy i momentu obrotowego) rownież moge sie wykresie pochwalić Red_icon_smile
2012-04-08, 10:29 PM
Odpowiedz cytując ten post
dizzastar Offline
Młody
**

WWA
XC125E Vity

Liczba postów: 91
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 1
#54
RE: Przyrost mocy
(2012-04-08, 10:21 PM)marider napisał(a): Ps. macie tam u siebie hamownie chocby najprostsza?
Kiedy przez kilka lat pracowałem z Tomkiem Kędziorem w Piasecznie, nasza firma zestroiła dziesiątki motocykli, w tym do MMP. Sam PC jest wart tyle co naklejki mocy lub odpustowy wiatraczek.
PC ma zbawienne zastosowanie, ale głównie do maksymalnie liniowego wyprostowanie charakterystyki silnika do wyścigowych zastosowań motocykla. Sam PC na ulice to tak jak stożkowy filtr powietrza lub świece Brisk w samochodzie - kwestia autosugestii.

Jak ktoś chce, żeby motocykl był naprawdę "inny" to proponuję pojeździć po ulicy z krótki rolgazem... latanie bokami te sprawy... Red_icon_smile
2012-04-09, 08:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Marki Offline
Los Ami:)
****

Krasnystaw


Liczba postów: 820
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 1
#55
RE: Przyrost mocy
hahah dobre i tak napisze troszke chamsko ale Masz łeb do tegoRed_icon_winkRed_icon_smileSzacun!!!
2012-08-09, 10:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lotnik Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#56
RE: Przyrost mocy
Muszę przyznać że mnóstwo różnych opinii na temat jak dodać parę kucy...
Ale jak je ogarnąć? Ja założyłem kontrolę trakcji Bazzaz... Nie żebym strasznie potrzebował, ale fajnie mieć tą pewność że koń nie poniesie Red_icon_smile A co do mocy to na pełnym wydechu tytanowym Devil i module Bazzaz z Z-AFM R1 z 2009 roku wypluła na hamownii 14 KM ponad normę. Ja tam się cieszę Red_icon_smile Pozdrawiam
2012-10-30, 12:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
halunnn Offline
Użytkownik
***

De
R1 rn22

Liczba postów: 100
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#57
RE: Przyrost mocy
pochodze z mazowieckiego orjetuje sie ktos gdzie jest ktos kto by mi to poustawial kompem i sprawdzil moja moc?? sa jakies firmy z okolic wawy i radomia??
2013-08-23, 11:48 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#58
RE: Przyrost mocy
suzuki piaseczno Ci ustawi i mają hamownie, albo obok nich jest firma chyba Superbike też się zajmują modyfikacjami
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-08-23, 11:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
halunnn Offline
Użytkownik
***

De
R1 rn22

Liczba postów: 100
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#59
RE: Przyrost mocy
super to nie daleko dzieki....a orjetujecie sie jaki to koszt mniej wiecej....?
2013-08-23, 12:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bpr1 Offline
ZIOMUS
****

Haugesund/Viken
BMW E46

Liczba postów: 594
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#60
RE: Przyrost mocy
no i masz naszego kolege forumowego MOTOKOFEINA oni tez maja hamownie i bawia sie w takie mody jest to ul Błonska 38 albo 48 Nadarzyn
2013-08-23, 01:02 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->