zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Autor Wiadomość
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#25
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Widzę, że małe zainteresowanie jest moim tematem Red_icon_wink... a mam ciekawą informację Red_icon_tongue

Po ponad tygodniu grzebania przy moto i sprawdzeniu, wyczyszczeniu i wyregulowaniu praktycznie wszystkiego co tylko przyszło mi do głowy, udało mi się usunąć problem.

Jak już wcześniej pisałem, po wypięciu sond problem zniknął, więc przygotowany na kupienie nowych uznałem, że muszę się najpierw dogłębnie przyjrzeć starym. Sondy do połowy miały na sobie milimetrową warstwę nagaru i praktycznie tylko czubek był czysty.
Nie uznając mądrości z internetu, które wyśmiewają czyszczenie sond lambda, delikatnie usunąłem nagar, wymoczyłem je w benzynie ekstrakcyjnej i przedmuchałem.
Efekt - wolne obroty spadły z 1400-1300 obr na 1100, motocykl zbiera się zajebiście już od 2 tys. obr., wspomniany problem w temacie zniknął a motocykl wydaje mi się bardziej elastyczny i zrywny.

Zobaczymy co będzie po jakiejś dłuższej trasie, bo narazie tylko po obwodnicy warszawsiej robiłem testy.

Jak dla mnie to oszustwo producentów sond, że w każdym przypadku kiedy sondy szwankują należy je wymieniać!

2015-08-04, 07:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości - griosek - 2015-08-04, 07:01 PM

Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->