Granice przyczepności...
Autor Wiadomość
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#21
RE: Granice przyczepności...
Majstry !! dobre to   Red_icon_surprised
2018-01-13, 01:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol210 Offline
Banned




Liczba postów: 172
Dołączył: Jun 2014
#22
RE: Granice przyczepności...
Juz ! Haha ale macie co nie którzy ja pierdykam..

Widzieliście zanim sie zalogowalem nie jedną r1 ..
Kurde sam nie chce r1 całej w owiewkach bo po co?
Nie jeżdzę jak ciota ale nadal się uczę prosta to perfekt jak widzę te starty i jazde..
Bielsko Biała to nastepna nauka dobrych przeciwskretów najbliżej...
Chetnie sie złapie w nowym sezonie r1 98" i k7 (dopiero w zakupie)

Dziwne ale w naszych okolicach mało litrów..motocyklista sie przejechał z horneta i mówi szkoda kasy na sześcset..
Ale litr nie wybaczy gdy masz opony z 2012r haha a wy mówcie se dalej chciałbym sprawdzić na zlocie daty produkcji waszych opon ! Na zlocie bedę bez obaw
2018-02-27, 10:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#23
RE: Granice przyczepności...
Ja mam gume tylna 4 letnia i dopiero w tym sezonie ja wymienie owszem w 2017 ciezko bylo ja nagrzac
Ps.wska moja ma 30 letnie opony i ciągnie
2018-02-27, 10:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol210 Offline
Banned




Liczba postów: 172
Dołączył: Jun 2014
#24
RE: Granice przyczepności...
Dlaczego?
Spuść powietrze..bo przy wymianie na wulkanizacji zawsze 2.6bar ale 2.8...jak pamietam odrazu spuściłem jak tylko do domu dojechałem ale tyle pompują na wulkanizacji (prawnie z pasażerem)

Odrazu na 2.2bar ja nieraz schodzę do 1.8bar ale to juz nie na zakrety a na prostą...asfalt zrywa Red_icon_smile

PS:Nigdy sie nie nagrzeje opona gdy bedziesz miał wysokie cisnienie (na pasażera)..
Ja wole jezdzic na niższym 2.0bar ale za to opona to jak klej na asfalcie po 10km..
Oczywisćie z cieśnieniem testuj bo r17" 50 a r17" 55 to co innego i zalezy od temperatury otoczenia...

Ps: Wazne opona musi kleić..na zakrety 2.2 (okolo) sam schodzilem do 1.8bar ale to juz wozi przy duzej predkosci nie mowiac o zakretach

Gdy moto wpada w shimmi pierwsze co ciśnienie tak na wypadek po wulkanizacji Red_icon_cheesygrin
(2018-02-27, 10:52 AM)Tazz napisał(a): Ja mam gume tylna 4 letnia i dopiero w tym sezonie ja wymienie owszem w 2017 ciezko bylo ja nagrzac
Ps.wska moja ma 30 letnie opony i ciągnie

Powiem lakonicznie... Załóż starą opone do auta np poj.1.6 to i na 2biegu bedzie palic opony
Zaloz nowe kapcie do auta 1.6 to zobaczysz ze na 2 biegu zdechnie Red_icon_cheesygrin

Wtedy pomyślisz spadek mocy?

Poprzedni post jest bardzo ważny ten to tak dla daty opon..
Dopiszę:

Dajcie tym co jeżdzą na torach stare opony..palą boki w miejscu i dopiero wyjezdzają na tor gdy pozbędą się próchna...
Na torze nie dalem bratu moto póki kapcia od brzega do brzega nie spalilem przy okazji rozgrzalem..(koc nie potrzebny)

PS: Próchno to próchno stara opona..zrób stoopie przekonasz sie..nawet gdy umiesz na starej oponie jest niewykonalne(gleba) szkoda pisać

.... APROPOS nowa opona musi się też dotrzeć ale jak lapie przyczepnosc to uslizgi masz kontrolowane...a nie jak lyzwy stara opona juz amen jak zlapie uslizg
Zapraszam na priv kto z okolic
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-02-27, 11:33 AM przez karol210.)
2018-02-27, 11:22 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->