Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Autor Wiadomość
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#1
Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Witam, dziś po długiej męczarni udało mi się wyciągnąć rozrusznik. Problem był taki, że motocykl nawet na pełnym aku zakręcił kilka razy i się zatrzymywał aż gasły wszystkie kontroli. Rozebrałem rozrusznik i okazało się, że w środku jest cały mokry i zabrudzony. Proszę o pomoc gdzie mogę dostać jakiś zestaw naprawczy ewentualnie szczotki, łożyska i uszczelniacze bo nie mogę nigdzie tego znaleźć. Mogę również odkupić sprawny rozrusznik jeżeli ma ktoś w dobrej cenie. Po złożeniu moto do kupy zdam relację. Pozdrawiam

Pacjent to Yamaha R1 RN12 z 2004 roku.
2017-09-17, 04:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#2
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
http://yama-sklep.pl/content/oryginalpar...agram/8912

Jeżeli nie ori to wyciagaj stare I dobieraj w sklepach lozyska uszczelniacze I szczotki. Albo daj do regeneracji.
2017-09-17, 04:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
emil2755 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 277
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#3
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
mam dobry za 200
2017-09-17, 05:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#4
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
       
Rozrusznik rozebrany i dokładnie wyczyszczony, zobaczcie jaki syf był w środku Red_icon_surprised Na szczęście mój pedantyzm w takich sytuacjach się przydaje więc wyszorowałem jak psu jajca Red_icon_cheesygrin  Po oględzinach wydaje mi się, że wymiana uszczelniaczy załatwi sprawę. Złożę i przetestuję, jeżeli będzie lipa to odezwę się do Ciebie emil2755. Pozdro
2017-09-17, 06:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#5
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Ja mam za 100zl.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2017-09-18, 12:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#6
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Lepiej nieraz kupić używany rozrusznik niż dać do regeneracji bo może czasami wynieść większy koszt naprawy drożej niż używany kupić i założyć Red_icon_wink
2017-09-18, 01:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#7
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Znalazłem firmę, która zajmuje się dorabianie uszczelek, łożysk itp. , kupiłem cały zestaw oprócz szczotek bo widać, że są w niezłym stanie. Za łożysko i 4 uszczelniacze zapłaciłem 15zł. Złożyłem rozrusznik i pojawia się problem, coś mi zwiera bo zamiast kręcić to iskrzy, a na zasyfiałym krecił tylko ciężko. Dziś jak wrócę z pracy zabiorę się za to.
2017-09-19, 06:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#8
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Pamiętaj tylko o tym żeby go dobrze poskładać, ja ostatnio nie zwróciłem uwagi i dwa razy rozbierałem bo kręcił w drugą stronęRed_icon_tongue Chodzi o to by nie przekręcić środkowej obudowy z magnesami. Jak coś to mogę Ci podesłać fotyRed_icon_smile
2017-09-19, 09:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#9
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
No i tu jest problem i prawdopodobnie o to chodzi. Na zewnętrznych częściach obudowy są znaczniki, natomiast na środkowej części była linia, która zeszła podczas czyszczenia. Podeślij mi proszę zdjęcia najlepiej tutaj w temacie to ludzie będą mieli na przyszłość.
2017-09-19, 09:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#10
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Panowie jest problem. Wszystko wyczyszczone, nowe uszczelniacze, nowe łożysko podłączam rozrusznik pod akumulator i kręci. Podłączam drugi raz zaczyna iskrzyć i juz nie kręci. Rozebralem, w środku znowu syf coś w postaci smaru. Wygląda na to, że po rozgrzaniu rozrusznika skądś wyciekło. Jak myślicie jaka jest przyczyna zwarcia?
2017-09-20, 03:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#11
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Czysciles komutator tam musi być szczelina w roku
Sprawdź czy szczotka nie dotyka obudowy ma izolację ale...
Teraz jak dotykasz do aku to max 3 sek jak więcej sporo więcej i gorący to mogłeś spalić sto Jan
Więc sprawdź to teraz
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2017-09-20, 05:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#12
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Rozrusznik naprawiony. Od poczatku, puściły uszczelniacze przez co syf dostał się do środka. Wymieniłem uszczelniacze, wprasowałem nowe łożysko i porządnie wszystko wyczysciłem. Rozrusznik nadal powodował zwarcie, metoda prób i błędów okazało się , że to wina szczotki. Całkowity koszt renowacji wyniósł mnie 50zł i dobrych kilka godzin pracy ale było warto bo moto kręci jak szalone. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie sugestie.
2017-09-23, 05:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#13
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
No tak mi się zdawało ( co też Śruba napisał ) że coś musiało być przy szczotkach czy komutatorze ..
Fajnie że dałeś radę - ja teraz w zimie wyrywam piec z ramy i wszystko w śrubki idzie - między innymi rozrusznik .. jak będę miał problem to cie potruje Red_icon_wink !!
2017-09-23, 06:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#14
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Widzę, że sobie poradziłeś. Ale tak dla potomnych, ponieważ ja miałem z tym problem podczas naprawy rozrusznika.  Ważne jest aby po zdemontowaniu prawidłowo go sobie oznaczyć (przed rozłożeniem na czynniki pierwsze) , gdyż po złożeniu można się zdziwić i rozrusznik będzie obracał się w drugą stronę (ja przez to dwa razy demontowałem). Na obudowie powinny być znaczniki ale jeśli ktoś czyści silnymi środkami, mogą się one zmyć, dlatego warto zrobić znacznik za pomocą rylca. Niby oczywista rzecz ale może komuś ułatwić nieco życieRed_icon_smile Mam nadzieję, że komuś to pomoże i oszczędzi dodatkowej pracy. Pozdro


Załączone pliki Obrazki
       
2017-09-23, 06:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#15
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Jak zmyłeś to niestety tylko podłączenie i sprawdzenie obrotów, ale grozi spaleniem jak koledzy pisali.
2017-09-23, 07:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#16
RE: Yamaha R1 RN12 - Naprawa rozrusznika.
Dokładnie ta linia jest bardzo ważna, ja również to zmyłem, a później szukałem kilka razy. Najlepiej zaznaczyć jakimś gwoździem. Teraz moto pali praktycznie za dotknięciem od razu. Miałem nie jeden moment gdzie chciałem otworzyć okno i wypier... go przez okno, bo ile razy można go rozkładać i dalej to samo, teraz już wiem co i jak żeby w przyszłości nie popełniać tych samych błędów. Już dawno powinienem się tym zająć ale sądziłem, że to akumulator klęka powoli, a wina od początku leżała po stronie rozrusznika. Ja też w zimę wyciągam kosz sprzęgłowy i ściągam wszystko do golasa, zawsze znajdzie się coś do roboty.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-23, 07:40 PM przez ROCES.)
2017-09-23, 07:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->