R1 szwankuje :/
Autor Wiadomość
szyjaa.93 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
#1
Sad  R1 szwankuje :/
Witam, 
szukałem trochę na forum ale nie znalazłem nic podobnego. Problem polega na tym że po zimie moto odpalone chodziło dobrze. 2 dni później zaczął nie równo pracować. tak jak by przez chwile na jednym albo 2 garach nie chodził. Ale od około 2 tyś obrotów wszystko było ok. Wymieniłem świece z myślą że to może przez to, lecz problem nadal jest. W dodatku dzisiaj jak chciałem go przepalić na rozgrzanym silniku dodałem gazu silnik wskoczył na około 8 tyś obr. i zgasł. Teraz przy włączonym zapłonie na cyfrowym zegarze wyświetla się z lewej strony tam gdzie jest przebieg liczba "19" , rozrusznik kręci ale moto nie odpala . Czy ktoś z was miał coś podobnego? Jakieś pomysły co to? dodam że już po sprawdzałem kostki czy gdzieś jakieś zwarcie sie nie robi. R1 rn12 z Usa
  Red_icon_shame Red_icon_mad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-08-05, 03:37 PM przez szyjaa.93.)
2017-08-05, 03:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#2
RE: R1 szwankuje :/
(2017-08-05, 03:36 PM)szyjaa.93 napisał(a): Witam, 
szukałem trochę na forum ale nie znalazłem nic podobnego. Problem polega na tym że po zimie moto odpalone chodziło dobrze. 2 dni później zaczął nie równo pracować. tak jak by przez chwile na jednym albo 2 garach nie chodził. Ale od około 2 tyś obrotów wszystko było ok. Wymieniłem świece z myślą że to może przez to, lecz problem nadal jest. W dodatku dzisiaj jak chciałem go przepalić na rozgrzanym silniku dodałem gazu silnik wskoczył na około 8 tyś obr. i zgasł. Teraz przy włączonym zapłonie na cyfrowym zegarze wyświetla się z lewej strony tam gdzie jest przebieg liczba "19" , rozrusznik kręci ale moto nie odpala . Czy ktoś z was miał coś podobnego? Jakieś pomysły co to? dodam że już po sprawdzałem kostki czy gdzieś jakieś zwarcie sie nie robi. R1 rn12 z Usa
  Red_icon_shame Red_icon_mad

Czujnik od stopki sprawdź czy ok w pozycji diag 20 powinno być off.jeśli tu ok wtyczka od ecu.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-08-05, 07:47 PM przez srubar1.)
2017-08-05, 07:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#3
RE: R1 szwankuje :/
Mi przy błędzie 19 pomogło psiuknięcie WD40 bodajże w stacyjkę. Parę razy mi się tak zrobiło że jak przekręcałem zapłon to 19 wyskakiwała i też kręcił a nie odpalał. Też rozkminiłem że to czujnik stopki a mechanik mówi że też coś ze stacyjką może być i psiknął tam gdzie kluczyk się wkłada i od tamtej pory spokój jeśli dobrze to zapamiętałem

2017-08-06, 12:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szyjaa.93 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
#4
RE: R1 szwankuje :/
Sprawdziłem kostki i gdzieś nie łączyło. Błąd znikł . Moto teraz odpala ale dalej jest problem do rozwiązania, a mianowicie z nie równą pracą. Chwilę chodzi dobrze , chwilę jak by na jednym czy 2 garach przestaje, powyżej 2 tyś obrotów niby jest juz normalnie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-08-07, 10:50 AM przez szyjaa.93.)
2017-08-07, 10:49 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Milvith
Unregistered




 
#5
RE: R1 szwankuje :/
Świece zapewne albo kable z fajkami do świec, ewentualnie regulacja zaworów
2017-08-07, 12:19 PM
Odpowiedz cytując ten post
szyjaa.93 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
#6
RE: R1 szwankuje :/
1 co myślałem też o świecach, to też je wymieniłem Red_icon_tongue sprawdzę w weekend resztę
2017-08-07, 03:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->