RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Autor Wiadomość
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#21
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Chyba mnie znowu dopadło. Od ostatniego testu nie jezdzilem na moto wiec zylem w nadziei ze wszystko gra. Dzis wsiadam odkrecam i wycie Red_icon_sad .Myśle,wszystko zmienione wiec pozostaje oliwa. Szybka zmiana na 300V 5w40 i niestety zadnej zmiany.Mnie już sie skończyły pomysły. Może ktos z was ma jakiś ?
2017-09-19, 08:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#22
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
kurde ciekawa sprawa ,znajomy właśnie ma to samo też RN09 ,też wszystko nowe i się śliska ,radzimy i nic Red_icon_sad a może to wina linki ? cholera wie......... sprawdź kosz czy masz mocne rowki w miejsca gdzie pracują tarczki
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-09-19, 08:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Totem 2 Offline
Banned




Liczba postów: 89
Dołączył: Apr 2017
#23
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Złej ten 300 v jak najszybciej, bo to nie jest olej na ulicę. Dwie możliwościi- brak luzu na lince sprzęgła (najpewniej), pewien luz tam musi być, linka nie może być przy klamce na sztywno, bo wtedy jeździsz na takim jak by pół sprzęgle, a drugie to coś źle poskladane przy wymianie sprzęgła.
2017-09-20, 12:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#24
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
300V nie na ulice ,Karolu proszę cię ...............,starczy już mitów o tym oleju Red_icon_wink Albin może tak być ,że coś źle składacie bo tak szczerze mówiąc to w tym modelu nie było problemów ze sprzęgłem ,może jakaś wada fabryczna tarczek ? znajomy też kupił TRW
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-09-20, 09:33 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#25
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Kurcze , sam juz naprawdę zglupiałem.
Linkę zrobiłem luźną ,
Ramie ustawione na znaczki ( bez wciskania klamki)
Rowków jakiś dużych nie ma,są oczywiscie ślady ale nie na tyle żeby się w nich tarcza klinowała.
Tarcze moczyly sie ponad tydzien w oleju Motul 7100 ( tak długo bo brakowało tego zabezpieczenia i zanim serwis to sprowadzil to tyle czasu upłynęło) - może przeszły tym olejem i teraz potrzebują przesiąknąć nowym ???
Złożenie sprzęgła... hmm , a da sie to źle złożyć ? Jedyne co to wsadziłem tam ten drut którego wczesniej nie było. To zabezpieczenie na kosz - wiecie o czym pisze.
Olej miałem Motula 7100 - 10W40
Teraz zalałem 300V - 5W40
Wczesniej jezdzilem caly czas własnie na 300V i wydaje mi sie że wydarzyło się to własnie po zmianie na 7100 lub czysta zbieżność i wtedy coś sie zwaliło.
Czy tarcze i przekładki składa sie na jakieś znaczki  ? Ja wrzuciłem wszystkie tarcze w jeden punk napisu i przekładki również.
Tak jak pisałem , tarczenowe TRW , przekładki nowe TRW , docisk nowy EBC .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-20, 07:00 PM przez Albin.)
2017-09-20, 06:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#26
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
u znajomego wyszło ,że źle złożył Red_icon_wink zmiana oleju tutaj niema znaczenia
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-09-21, 10:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#27
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
(2017-09-21, 10:01 AM)żaba napisał(a): u znajomego wyszło ,że źle złożył Red_icon_wink zmiana oleju tutaj niema znaczenia

Kurcze , nie bardzo zdaję sobie sprawę że można źle złożyć . Możesz dopytać gdzie popełnił błąd ? Może zrobiłem to samo i poprostu tego nie widzę.
Tarcze wszystkie sa takie same oprócz pierwszej. Przekładki są identyczne. Docisk w dobrą stronę. Pierwsze dwa pierścienie również założyłem tak jak były. No i oczywiscie zabezpieczenie którego wczesniej nie było. Możesz zapytać kolegę czy miał to zabezpieczenie ?  Może go być nie powinno :O . Już sam nie wiem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-21, 02:21 PM przez Albin.)
2017-09-21, 02:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#28
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
miał odwrotnie ten pierścień sprężynujący z napisem i źle zamontował to zabezpieczenie za pierwszą tarczką ,wypieło się i uszkodziło przy okazji jedną tarczke jak jeździł
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-09-22, 10:19 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#29
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
(2017-09-22, 10:19 AM)żaba napisał(a): miał odwrotnie ten pierścień sprężynujący z napisem i źle zamontował to zabezpieczenie za pierwszą tarczką ,wypieło się i uszkodziło przy okazji jedną tarczke jak jeździł

Czyli kupił nowe zabezpieczenie i włożył jeszcze raz ?
Zabezpieczenie wkładałem juz 2 razy , po każdym razie sprawdzilem i jest na miejscu.
Tarczka dociskowa musi iść elementem wypukłym na zewnątrz , nie da sie jej inaczej założyć. Sądzę że po odwrotnym montażu wyglądało by to już dość smiesznie,nie mówiąc że klamka była by jak szmata.
A ten pierścien,faktycznie ma napis OUT , wiec trzeba zwrócić uwagę przy montażu. U mnie jest zamontowany dobrze. Nie pamietam tylko czy szedł pierwszy czy drugi po zwykłym pierscieniu.
2017-09-22, 03:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#30
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Czyli kupił nowe zabezpieczenie i włożył jeszcze raz ?

nie założył to co było na nowe tarcze , przekładki i sprężynę dociskową ,pojeździł trochę i znów się zaczęło ślizgać ,więc powiedziałem ,że źle coś złożył ,rozebrał no i zonk ,sprężyna się wypięła uszkodziła tarcze przy okazji ,teraz zamówił nówke z salonu (40zł) i ma poskładać i dać mi znać czy jest ok Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-09-22, 06:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#31
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
(2017-09-22, 06:28 PM)żaba napisał(a): Czyli kupił nowe zabezpieczenie i włożył jeszcze raz ?

nie założył to co było na nowe tarcze , przekładki i sprężynę dociskową  ,pojeździł trochę i znów się zaczęło ślizgać ,więc powiedziałem ,że źle coś złożył ,rozebrał no i zonk ,sprężyna się wypięła uszkodziła tarcze przy okazji ,teraz zamówił nówke z salonu (40zł) i ma poskładać i dać mi znać czy jest ok Red_icon_wink

To zabezpieczenie też wymieniałem na nowe.Tylko serwis.Nie ma szans na zakup poza ASO.
Jak bedzie cieplej to rozbiorę i jeszcze wyczyszcze dokladnie wszystko jakąś ekstrakcyjną i sprawdzę czy wszystko złożone w.g. serwisówki. Jestem prawie pewny że wszystko zostało złożone dobrze. Chyba że tarcze bądz przekładki trzeba odpowiednio wkładać. Ja wrzuciłem wszystkie tym samym napisem w jeden zamek.
2017-09-23, 07:33 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#32
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
W dniu dzisiejszym wyjąłem to pieroństwo. Sprawdziłem zgodnie z serwisówką i jest tak jak trzeba. To jest tak proste że nie da rady się pomylić.
Ale jest progres na tą chwilę. Red_icon_smile
Wyrzuciłem wszystko i założyłem stare tarcze (moczylem je dobe jeszcze w oleju 300V),nowe przekładki i starą sprężynę . I o dziwo nie ma żadnych uślizgów :O . Doszedłem razem z kolegą że nowe tarcze (część cierna) mają twardszy materiał niż stare. Wiec albo sie przypaliły ,albo jakas wada samej tarczy.
Zapakowałem je i dałem na reklamacje.Pewnie Reklamacja nie zostanie uwzględniona,ale warto spróbować.
Zobaczymy na jak długo będzie OK.
W dalszym ciągu sądze że to wina oleju Motul 7100 10W40 . Wszystko tak jak by sie układało w całość.
2017-09-26, 06:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#33
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
mnie zastanawia jeszcze tylko jedno ,czy nie poszła wadliwa seria tarcz TRW bo coś tu ewidentnie jest nie tak z tarczami
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-09-26, 07:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#34
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
(2017-09-26, 07:21 PM)żaba napisał(a): mnie zastanawia jeszcze tylko jedno ,czy nie poszła wadliwa seria tarcz TRW bo coś tu ewidentnie jest nie tak z tarczami

Teraz to cholera wie. Za dużo czynników złożyło się na całą sprawę.
Naprawdę w pewnym momencie byłem głupi. Jak to , wymieniam wszystko i defekt z dnia na dzień był coraz gorszy.Żebym piłował na ślizgającym sie sprzęgle,to rozumiem. Ale jak tylko poczułem że coś jest nie tak to od razu do garazu bez gwałtownego odkręcania.Człowiek myśli że może faktycznie coś źle poskładał i rozbiera kolejny,kolejny,kolejny raz. Za każdym razem wydaje się że jest OK , a sprzęgło dalej ma uślizgi . Zaraz po samym złożeniu miałem wrażenie że wszystko jest OK , ale to była chwilowa uciecha.
Na chwilę obecną ( mam nadzieję że już będzie dobrze) jest OK .
Obstawiam Oliwę , bądz tarcze.
Tarczki w dniu dzisiejszym oddałem do reklamacji. Sądzę że TRW będzie chciało się wymiśkować i na coś zrzucą winę. Oczywiscie opisałem że kompletnie wszystko było zmienione wraz z oliwą .Zobaczymy jakie zajmią stanowisko w tej sprawie.

Jeszcze jedna ważna sprawa dla potomnych.
Tarcza (blacha) dociskowa którą wymieniłem z firmy EBC ma inną grubość blachy !!!
U mnie siedziala taka o grubości około 2mm a nowa z EBC ma 1,72mm . Wiadomo z czym to się również wiąże.
Moim zdaniem bez sens jest kupować z EBC , lepiej zamówić w serwisie oryginał !!!
2017-09-26, 09:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#35
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
ori pewnie ze 3-4 razy droższa

2017-09-27, 09:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#36
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
308 zł Red_icon_wink
2017-09-27, 09:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#37
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Wiec droższa o 100% , ale czy 150 a 300 to wielka róznica ? Moim zdaniem warto doplacić do oryginału i miec pewność że docisk będzie OK i nie wykończy reszty.
2017-09-27, 07:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->