RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Autor Wiadomość
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#1
RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Mam szybkie 2 pytanka:
1. Po Wyjęciu tarcz brakuje mi zabezpieczenia ostatniej tarczy ( chodzi mi o ten drucik w kształcie okręgu). Czy możliwe że u mnie go nie ma,czy ktoś zapomniał go tam wsadzić ?
2. Interesuje mnie ustawienie znaczków na dzwigni (trójkącik i kropeczka) . Czy mają sie pokrywać bez wciskania klamy. Bo u mnie sie zgrywaja dopiero po wciśnieciu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-07-27, 10:58 PM przez Albin.)
2017-07-27, 10:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#2
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Sprawa zabezpieczenia wyjaśniona. Być powinna a jej nie ma. Zamówione w serwisie.
Pozostaje kwestia znaczków na dzwigni.
2017-07-28, 05:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#3
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Sprawa lekko sie pokręciła.
1. Zabezpieczenie być powinno - zakupilem założone
2. Znaczki na dzwigni muszą sie pokrywać bez wciskania klamki
Jest jednak problem z dalej ślizgającym sie sprzęgłem. Wymieniłem na Lucasa. Przekładki grubością mieszczą sie w tolerancji i nie są krzywe (sprawdzilem zgodnie z serwisówką i pod żadna nie wchodzi listek 0.1mm ) A sprzęgło ślizga się bardziej.
2 przekładki byly przegrzane lekko i zmieniły kolor. Przelecialem je lekko papierkiem ale chyba to nic nie dalo.
Jutro zamowie nowe przekladeczki rowniez z Lucasa.

Czy sądzicie że to wina przekładek , czy może sam docisk juz nie ma siły ? Bo innej opcji juz nie ma raczej. Latam na Motulu 7100 10W40. Wczesniej miałem Motula 300v 5W40 . Chyba raczej to nie wina oleju.
2017-08-07, 09:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#4
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Ja miałem tak samo. Kupiłem tarcze i też się ślizgało. Najlepiej wymieniać kompletem czyli tarczki, przekładki i docisk. Ja tak zrobiłem i dopiero było git

2017-08-08, 12:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#5
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
(2017-08-08, 12:15 PM)Kafel napisał(a): Ja miałem tak samo. Kupiłem tarcze i też się ślizgało. Najlepiej wymieniać kompletem czyli tarczki, przekładki i docisk. Ja tak zrobiłem i dopiero było git

Jutro będę miał przekładki ,więc wymienie.Mam nadzieję że tarcze które założyłem będą OK. Sprawdzę i jak będzie to samo to założę ten przeklęty docisk nowy.
2017-08-08, 04:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#6
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Kafel wymieniałeś docisk ? czyli masz na myśli tą jedną sprężynę która przychodzi pod pokrywkę aluminiową wybieraka sprzęgła ? gdzie zamawiałeś i ile płaciłeś ,jeśli można wiedzieć ? Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-08-09, 08:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#7
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Wiec tak:
Tarcze nowe TRW
Przekładki nowe TRW
Ślizga sie mniej ale jednak nie trzyma.
Zamówiłem wiec tą sprężynę. Z tego co wyczytałem jest to : EBC CSK903 - koszt jedyne 99zl

Zastanawia mnie jednak olej, czy to nie jego wina. Niby Motul 7100 10W40.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-08-09, 08:31 PM przez Albin.)
2017-08-09, 08:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#8
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
[Obrazek: 3ff4d7314938bdfba7b8e2359702]
ta płytka na górze to to wymieniłem. było napisane na allegro jako docisk. jakoś koło 150 zł chyba

2017-08-09, 08:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#9
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Ten niby docisk/sprężyna w Larssonie kosztuje chyba 179zl.
Znalazłem w netbiker za 99zl i za tyle przed chwilą zamówiłem. Jak dojdzie to złożę i zobaczymy. Pod tą sprężyną jest jeszcze podkładka (taka duża) , czy ona też sie zużywa ? Jakoś nie mogę znaleźć w serwisówce jej wymiaru a napewno ważna jest jej grubość.


Jakoś nie daje mi spokoju ten olej , czy to nie jego wina. Fakt, po wymianie nie odkręcalem zbyt ostro. Zrobiłem turystycznie z ekipą jakieś większe traski więc mogłem nie zauważyć że coś dzieje sie ze sprzęgłem. Jak zmienie ta sprężynę i będzie to samo to pozostanie jedynie oliwa.
Na dzwigni trójkącik i kropeczka się pokrywają.Luz wyczuwalny zostawiony (około 5-6 mm na początku klamy).Nie mogę zrobić większy bo z dużym zgrzytem wchodzi 1 bieg.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-08-09, 09:14 PM przez Albin.)
2017-08-09, 09:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#10
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
dzięki Kafel , Albin jak pracuje Ci skrzynia ,biegi wchodzą lekko ? myślę ,że to nie będzie wina oleju ,jeśli wymienisz już sprzęgło to myślę ,że warto by ściągnąć miskę i sprawdzić pompę oleju ,jeśli na płaszczyźnie rotora i zębatki będą ślady jak byś tam szpilki powbijał (takie dziurki ) to trzeba je zmienić , mam ten model 8 lat i zauważyłem jak pompa oleju ma ogromny wpływ na pracę silnika ,skrzyni biegów ,jeśli jest zużyta niema wtedy dobrego ciśnienia ,więc skrzynia chodzi słabo bo brak dobrego ciśnienia na wałkach, może też powodować słabą kąpiel tarczek w oleju co za tym idzie ,może je przegrzewać i prowadzić do szybkiego zużycia. Taką sobie teorię wymyśliłem Red_icon_wink czy dobrze nie wiem ale wiem ,że u mnie to zadziałało Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-08-10, 10:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#11
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Może coś w tym jest bo Totem mi pisał że nigdy nie robił silnika w tym modelu ale za to skrzynie klękają. Ja dopiero postanowiłem wymienić po wizycie na hamowni bo się uślizgnęło przy pomiarze. W codziennej jeździe aż tak tego nie odczuwałem. Na koło wstawała jak zawsze. Dopiero na 5 i 6 biegu przy odwiniętej manetce do końca od początku obrotów przy 8 tyś wskazówka znienacka poszła pod czerwone co potwierdziło ślizganie się. Zmieniłem 3 rzeczy i pojechałem znowu na hamownie i już normalnie ładnie wykres wyszedł i na drodze jak testowałem to już idzie na 5 płynnie po obrotach do końca

2017-08-10, 12:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#12
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
otóż to Red_icon_wink ,co do Totema to mówiłem mu o tych rotorach jaką robią różnicę ,więc chyba się przyjęło Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-08-10, 01:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#13
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Miskę sciągałem bo barany z "Ratka Motocykle" chcieli mi wmówić że zabezpieczenie pierwszej tarczy wypadlo i na 100% jest w misce. Zdjąłem i w misce czysciutko. Oglądałem wszystkie zęby które było widać od dołu.Nic niepokojącego nie zauważyłem. Mam nalatane 50tyś i jest to przebieg realny.

Teraz temat sprzęgła. Miałem dokładnie to samo. Pojawiło mi sie to dopiero na 6stym biegu przy odkręceniu gwałtownym. Tak około 7,5 tyś. Na niskich biegach tego nie zauważyłem. Po ostrym odkręceniu z 6tego biegu moto nie rozpędzalo sie powyżej 230,ale jak odkręcalem od od 2 biegu pod czerwone to na 6stym spokojnie zamykało szafę i nic sie nie dzialo.
Zobaczymy,tarczki i przekładki nowe wiec pozostaje ta dziwna sprężyna robiąca za docisk. Jak dojdzie do poniedzialku to zmienię a jak nie to dopiero po urlopie.
Żaba, powiedz mi czy znaczek na deklu pokrywa sie z kropką na dzwigni bez wciskania klamki ? Bo u mnie jakoś dziwnym trafem znaczki pokrywaly sie dopiero po nacisnieciu klamki :O . Teraz pokrywają sie normalnie bez wciskania.

A ja dalej sie obawiam ze kupiłem jakiś olej z cholera wie jakiego źródła Red_icon_sad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-08-10, 04:50 PM przez Albin.)
2017-08-10, 04:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#14
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
znaczki się pokrywają bez wciśniętego sprzęgła ,jak będziesz zakładał pokrywę to wybierak jak zaczyna stawiać opór czyli dochodzi do sprzęgła ,wtedy musi się kropka zgrać z tym punktem ,tak jest prawidłowo Red_icon_wink chyba dobrze wytłumaczyłem ,słabo mi to pisanie zawsze idzie Red_icon_wink
Co do sprężyny (docisku ) musisz go zmienić bo będzie to samo po 500km ,szkoda tarczek bo stracą szybko 0,1mm ,a granica wygląda tak 2,9 do 3,1 jest ok 2,8 już do wymiany
Druga sprawa skoro masz zdemontowaną miskę i zamierzasz Erką jeszcze polatać ,zmień rotory pompy oleju warto w to zainwestować ,sam zobaczysz różnicę Red_icon_wink ,jeśli masz jakiś problem pisz będziemy radzić Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-08-10, 08:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#15
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
no olej też tam jakąś różnicę robi. zobacz najpierw jak złożysz czy będzie wporzo a jak nie to wtedy wymień na jakiś z pewnego źródła. mi mechanior leje 5100 i nie narzekam bo już 5 sezon latam i skoro nic się nie dzieje znaczy że raczej spoko

2017-08-10, 09:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#16
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
@Żaba
Miska juz dawno założona i w tym sezonie nie mam zamiaru już jej zciągać. Ale będe o tym pamiętał jak tylko będzie po sezonie. Zdejmę ją jeszcze raz i oblookam dokladnie , chociaż patrzyłem na każdy mechanizm zębaty i nic niepokojącego nie widziałem.

Dekiel przy montażu złożyłem dokładnie tak jak piszesz , tylko zrobiłem to prostszą metodą (założenie dekla a potem zamontowanie samej dzwigni na znaczki)

Nie ujeżdzam moto własnie ze względu na ślizgające się sprzęgło.Wyjechalem tylko sprawdzic czy jest OK i na zimnym było w porządeczku,nie ślizgało sie. Po dobrym rozgrzaniu zaczęło puszczać. Niunia stoi w garażu i czeka na sprężynę.

@Kafel
Olej zaleje taki jak był przed w zeszlym sezonie (Motul 300v 5W40)
2017-08-11, 04:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#17
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
nie ważne jak ,ważne by było dobrze Red_icon_wink a co do pompy to żeby sprawdzić czy jest ok musisz ją rozebrać i sprawdzić te rotory ,najważniejsze by były gładkie bez wżerów np.od zużywającego się sprzęgła ,ale to na zimę jak będziesz działał to będziemy radzić ,jeśli będziesz potrzebował pomocy Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-08-11, 05:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#18
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Pompy jeszcze nie rozbierałem. W serwisówce widzę tylko jak to wygląda. Jaki koszt jest czesci potrzebnych do wymiany ?
2017-08-12, 07:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Albin Offline
Młody
**

TSK
RN23

Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
#19
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
Temat raczej rozwiązany. Przekulane 100km bez ślizgania.
Okazuje sie więc, że wina tkwiła w samej sprężynie dociskowej.
2017-08-24, 05:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#20
RE: RN09 - pytanie dotyczące sprzęgła
dobrze ,że działa i niech tak pozostanie Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-08-25, 09:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->