Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
Autor Wiadomość
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#21
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
Ja tam też zawsze załatwiam cały komplet(US, WK i nowe ubezpieczenie na siebie) w pierwszym tygodniu po zakupie. Nowego moto nigdy nie miałem, to choć fajnie jest założyć "swoją" tablicę Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-10-26, 10:04 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sorenek00 Offline
Użytkownik
***

Tarnowskie Góry
Rn32 & 954

Liczba postów: 173
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 3
#22
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
Hmm, no ja tez czesto zmieniam samochody i nie wszystkie przerejestrowuje - tak jak poprzednicy pisali, W Polsce nie ma na to żadnego paragrafu itp. wiec mandatu czy kary nie mamy prawa dostac.. No chyba, że zawstydzi was ponura mina Pani w wydziale komunikacyjnym Red_icon_tongue

Co do wypowiedzi A.Sa to na początku czerwca kupił ode mnie jakis chłopak z Krakowa samochod. W sierpniu dzwoni do mnie telefon i odzywa sie klient, mowi, że policja chce ze mną rozmawiać Red_icon_cheesygrin nie powiem, ale troszke w strachu byłem o co im chodzi.. Jak sie okazało typ przyciemnil sobie lampy, policja go złapała i dowód poleciał, samochod nie przerejestrowany a w umówię widnieje jako wlasciciel, wiec dzwonili w celu potwierdzenia ważności umowy - nawet o datę zawarcia pytali, no ale byłem w pracy i jakos wyjątkowo jej wtedy przy sobie nie miałem Red_icon_tongue samochod mu odholowali na parking, dowód zabrali, ale nic nie dostałem wiadomości co i jak.

No i z własnego doświadczeniami wiem, że warto wyrejestrować samochod, zeby pozniej nie było żadnych kłopotów, czy po zakupie zgłosić do ubezpieczalni, że sie go nabyło - oni przysyłają druczek z naszymi danymi, i jesteśmy spokojni w razie jakiejs przygody Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-10-26, 10:20 PM przez Sorenek00.)
2016-10-26, 10:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#23
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
No ja w WK moto odgłosiłem, i mam spokój -to jest najważniejsze. To że kupujący go nie zarejestrował to jego sprawa. Reszta jest nie ważna - tłumaczył mi to kumpel, który na 5 samochodzie ma te same tablice rejestracyjne -handlarz Red_icon_wink
2016-10-26, 11:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
remazik Offline
Młody
**

Bydgoszcz
Rn 12

Liczba postów: 37
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
#24
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
Powiem wam, że rok temu miałem spore problemy przez nie przerejstrowany CBR 954 . Zatrzymali mnie gliniarze bez powodu doczepiali się o wszystko. Z racji tej ze byli słabo obeznani jak artykuł z Kodeksu wykroczeń to tylko dostałem upomnienie ale DR zabrali za czerwone postoje. Z racji tej, że nie chciałem aby odsyłali DR w Polske stwierdziłem że odbiore go na komendzie po wykonaniu przeglądu. Pojechałem tego samego dnia na komendę, gdzie do pokoju zaprosił mnie upierdliwy policjant i zapytał czemu nie przerejstrowany jest pojazd. Jak mu powiedziałem ze nie ma takiego obowiązku i nie ma z tego tytułu żadnych kar to aż w nim zawrzało. Od razu powiedział że ukara mnie mandatem. Mówie jakim prawem, i odrazu że nie przyjmuje mandatu i biorę do sądu. Po wypełnieniu wniosku do sądu faktycznie pokazał mi paragraf z kodeksu. Ze kupujący ma obowiązek przerejstrować pojazd w ciągu 30dni i należy się grzywna z racji nie dopilnowania tego.
Koniec końców sąd uznał moją winę ale odstąpił od wymierzenia kary, neguje moje postępowanie i ostatecznie je umarza a skarb państwa ponosi wszelkie koszty. Hehe wyszedłem na mandacie do przódu ale stresu sporo, więc myślę że nie warto ryzykować.
To tak na moim przykładzie, także polecam przerejstrowywać Red_icon_bggrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-10-27, 01:40 AM przez remazik.)
2016-10-27, 01:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
#25
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
Wychodzi na to że teoretycznie można odebrać DR np z policji czy WK gdy się widnieje tylko na umowie? Bo całe życie myślałem że to wydają tylko osobie widniejącej jako właściciel w DR.
2016-10-27, 08:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#26
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
No dokładnie .. Mi zabrali dowód w Czechowicach i wysłały gnoje do Augustowa .. Powód - brak tablicy .. autentycznie się urwała na mocowaniu .. wracałem sie do Bielska bo tam tankowałem i była jeszcze i znalazłem później przy barierce .. Zresztą dokładnie tak samo jak było teraz w R1 .... co też się wracałem i znalazłem w Wojkowicach .. tylko na szczęście nikt mnie nie zatrzymał .. Red_icon_tongue ( teraz zanitowałem tablice na 3 nity i w po sprawie )
Może chodziło o to że o duplikat tablicy muszę wystąpić i to trwa ... a może dlatego że trafiłem na sqrwysynów zasranych i się patole zakompleksione wżyły Red_icon_tongue ... Nie było żadnej gadki że komenda czy co tam .. odsyłają i koniec ..
2016-10-27, 09:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#27
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
w WK powiedzieli ze masz obowiazek do 30 dni im to zglosic , oni przybijaja pieczatke i reszte masz w dupie, bo w kompie to tez zmieniaja
2016-10-27, 09:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#28
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
W kompie to raczej nie bo nie ma tego systemu ( miał być ale nie działa jeszcze sprawnie ten cały CEPIK ) raczej w kartotece którą jest przesyłana do WK adekwatnego kupującemu jak przychodzi zarejestrować .. Teczka z całą historią, umowami itp ..
2016-10-27, 09:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piteer83 Offline
303
***

Warszawa/Śródmieście
rn 04

Liczba postów: 244
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#29
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
(2016-10-26, 11:13 PM)Tomierłan napisał(a): No ja w WK moto odgłosiłem, i mam spokój -to jest najważniejsze. To że kupujący go nie zarejestrował to jego sprawa. Reszta jest nie ważna - tłumaczył mi to kumpel, który na 5 samochodzie ma te same tablice rejestracyjne -handlarz Red_icon_wink

A czy nowy nabywca jest z tego samego miasta lub gminy co Ty? Jak tak to mógł zostawić sobie Twoje tablice rej.
2016-10-27, 10:11 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#30
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
(2016-10-27, 10:11 AM)piteer83 napisał(a):
(2016-10-26, 11:13 PM)Tomierłan napisał(a): No ja w WK moto odgłosiłem, i mam spokój -to jest najważniejsze. To że kupujący go nie zarejestrował to jego sprawa. Reszta jest nie ważna - tłumaczył mi to kumpel, który na 5 samochodzie ma te same tablice rejestracyjne -handlarz Red_icon_wink

A czy nowy nabywca jest z tego samego miasta lub gminy co Ty? Jak tak to mógł zostawić sobie Twoje tablice rej.

Moto jest w Warszawie, także musi go przerejestrować
2016-10-27, 04:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
andreRLE Offline
Użytkownik
***

Leżajsk / Rzeszów
RN19

Liczba postów: 283
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#31
RE: Czy przerejestrowanie motocykla jest obowiązkowe?
Tak jak Remazik napisał. Termin do przerejstrowania pojazdu jest tylko terminem instrukcyjnym

Odważni nie żyją wiecznie. Ostrożni nie żyją w ogóle.
2016-10-27, 04:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->