sprzęgło antyhoppingowe
Autor Wiadomość
karol85 Offline
Młody
**




Liczba postów: 42
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#1
sprzęgło antyhoppingowe
Witam koledzy.
Czy ktoś posiada w RN22 ?
Zakładam sprzęgło nowe, zobaczymy jakie będą efekty


[Obrazek: 20160624_163806.jpeg]
2016-06-25, 11:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: sprzęgło antyhoppingowe
Co to za sprzęgło? Czy razem z nowym koszem? Jaka cena?
Napisz coś więcej.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-06-25, 10:37 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#3
RE: sprzęgło antyhoppingowe
wygląda jak sigma .będzie pan zadowolony
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2016-06-26, 09:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol85 Offline
Młody
**




Liczba postów: 42
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#4
RE: sprzęgło antyhoppingowe
Koledzy nie wiem, jutro sie dowiem.
Szło z Australii.
kosztowało 3200
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-07-11, 09:35 PM przez karol85.)
2016-07-11, 09:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#5
RE: sprzęgło antyhoppingowe
Ja się tam nie znam ale jak dla mnie to RN22 ma antyhopping ... Całkiem ładnie uślizgi robi przy redukcji .. Najpierw zblokuje koło a po chwili puszcza i motocykl wychodzi z uślizgu ... Oprócz faktycznego klekotu kosza w niektórych to ja tam problemu nie widzę .. Red_icon_smile
2016-07-12, 11:48 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol85 Offline
Młody
**




Liczba postów: 42
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#6
RE: sprzęgło antyhoppingowe
2016-07-12, 12:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol85 Offline
Młody
**




Liczba postów: 42
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#7
RE: sprzęgło antyhoppingowe
Powiem wam koledzy, że frajda zajebista. Przyśpieszam do np 220 i wrzucam drugi bieg Red_icon_smile rewelacja Red_icon_smile obroty spadają, motocykl jedzie stabilnie. A jaka frajda redukując w zakręcie przy dużym złożeniu to hohoho Red_icon_smile Szczerze polecam każdemu zmienić sprzęgło na anthoppingowe
2016-07-21, 06:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#8
RE: sprzęgło antyhoppingowe
rn22 nie ma seryjnie antyhoppingowego ? przecież w 19 już były
2016-07-21, 08:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#9
RE: sprzęgło antyhoppingowe
Ja tam lubię jak mi się koło blokuje przy redukcji do odcinki i dupa mi tańczy Red_icon_wink

2016-07-21, 09:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#10
RE: sprzęgło antyhoppingowe
Ja też to BARDZO lubię, a w mojej R1 działa to genialnie bo chwile jest uślizg tyłu i zajebiście leci lekko bokiem do zakrętu - Nawet Natalia robiąca zdjęcia na Poznaniu z CR-MOTO jak przyszła to pytała czemu tak szaleje Red_icon_tongue że do patelni dużej na slajdzie wchodzę z dymem z opony tylnej Red_icon_tongue ..
RN22 ma antyhopping, po redukcji gwałtownej koło lekko się uślizguje, ale NIE SKACZE robiąc podbicia jak w motocyklu BEZ tego ... Jak sama nazwa wskazuje anty-hop .. nie podskakuje przy redukcji..
To na zdjęciu jest jakiś inny wynalazek - może rozszerzony o coś antyhop, bo nie słyszałem że by przy 220 km/h drugi bieg zapodawać .. no ale spoko .. jak pasuje no to niech i tak będzie ... W wyścigach na pewno genialna sprawa !
2016-07-21, 09:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol85 Offline
Młody
**




Liczba postów: 42
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#11
RE: sprzęgło antyhoppingowe
(2016-07-21, 08:31 PM)Blue napisał(a): rn22 nie ma seryjnie antyhoppingowego ? przecież w 19 już były

Pewnie, że ma tylko nie działa w każdej Red_icon_smile
2016-07-21, 09:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol85 Offline
Młody
**




Liczba postów: 42
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#12
RE: sprzęgło antyhoppingowe
(2016-07-21, 09:31 PM)A.S. napisał(a): Ja też to BARDZO lubię, a w mojej R1 działa to genialnie bo chwile jest uślizg tyłu i zajebiście leci lekko bokiem do zakrętu - Nawet Natalia robiąca zdjęcia na Poznaniu z CR-MOTO jak przyszła to pytała czemu tak szaleje Red_icon_tongue że do patelni dużej na slajdzie wchodzę z dymem z opony tylnej Red_icon_tongue ..
RN22 ma antyhopping, po redukcji gwałtownej koło lekko się uślizguje, ale NIE SKACZE robiąc podbicia jak w motocyklu BEZ tego  ... Jak sama nazwa wskazuje anty-hop .. nie podskakuje przy redukcji..
To na zdjęciu jest jakiś inny wynalazek - może rozszerzony o coś antyhop, bo nie słyszałem że by przy 220 km/h drugi bieg zapodawać ..  no ale spoko .. jak pasuje no to niech i tak będzie ... W wyścigach na pewno genialna sprawa !

Zapraszam kolego do mnie, lub ja odwiedzę Ciebie i pośmigasz :Red_icon_smile Dziś z trójki przy 180 zrzuciłem gwałtownie do jedynki tylko po to by sprawdzić jak zadziała sprzęgło- i jestem w szoku, motocykl ani nie drgnął. Wcześniej na oryginalnym jadąc 180 na trójce wrzucając szybko dwójkę mało się nie zabiłem. Takich przypadków miałem cztery dlatego zmieniłem sprzęgło.
2016-07-21, 09:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol85 Offline
Młody
**




Liczba postów: 42
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
#13
RE: sprzęgło antyhoppingowe
(2016-07-21, 09:31 PM)A.S. napisał(a): Jak sama nazwa wskazuje anty-hop .. nie podskakuje przy redukcji..
To na zdjęciu jest jakiś inny wynalazek - może rozszerzony o coś antyhop, bo nie słyszałem że by przy 220 km/h drugi bieg zapodawać ..  no ale spoko .. jak pasuje no to niech i tak będzie ... W wyścigach na pewno genialna sprawa !

Jest to sprzęgło, które zapobiega poślizgu tylnego koła podczas redukcji biegu przy dyżej różnicy predkości do obrotów silnika. Które to mogą doprowadzić do podskakiwania, bądź poslizgu tylnego koła.
A nie jak kolega pisze zapobiega podskakiwaniu Red_icon_cheesygrin tak dla jasności
2016-07-21, 09:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#14
RE: sprzęgło antyhoppingowe
W teorii można to opisać miliardem słów .. problem polega na tym co się dzieje tak na prawdę w trakcie jazdy i co nam to daje ..
Kiedy na prostej w Poznaniu (na przykład), z 270 z 5 biegu zaraz za górką zbijasz dwa biegi i z hamowaniem puścisz klamkę sprzęgła to w motocyklu BEZ antyhopu tył zacznie ci podskakiwać jak młot pneumatyczny o skoku 30 cm .... On się tam nie ślizga, bo to nie wiejska droga Red_icon_sad ... Przyczepność jest tak duża że momentalnie zaczyna dupa walić kangury jakbyś rowerem po schodach zjeżdżał ..
Z antyhopem efektu takiego nie ma .... Prawidłowy antyhop pozwala ci na lekki uślizg po czym tylne koło zaczyna działać dokładnie jakby włączył się ABS przy hamowaniu ... uślizg - obrót - uślizg - obrót aż do wyrównania obrotów silnika do "znośnych" dla niego na danym biegu ...
Co to daje ?? A no żeby zobaczyć co to daje to musisz kiedyś pognać chociaż jeden czy 2 zakręty na torze za kimś takim jak Zioło czy ( ostatnio miałem okazję ) Mistrz Litwy .... Z tak ustawionym sprzęgłem jak masz teraz nie wejdzie kolo bokiem w Sławiniaka czy Małą patelnię ..
Chłopaków z Moto2 z pewnością stać na gadżety a jednak zakładają sprzęgła pozwalające na te uślizgi ....
Co do redukcji z 3 na 1 - no to moszna ?? No moszna Red_icon_tongue Oczywiście .. tylko po co i czy jest to konieczne przy prędkości z trzeciego biegu ? Ja tak robię kiedy widzę że przepałowałem hamowanie i rozpaczliwie potrzebuję mocniej zwolnić kiedy już HAMUJĘ i tak wiele mocniej niż zwykle - tylko wtedy właśnie dzięki sprzęgłu jakie mam MOGĘ zredukować i wyrzucić kotwicę ( dosłownie - albo spadochron ) na sekundę czy dwie... i sytuacja uratowana Red_icon_smile .... Na amatorskim poziomie ratuje to dupę - tak całkiem szczerze - nie wiem czy to jest dobre kiedy tego nie ma ... Może kiedyś ...ale dla mnie sprawa po prostu dyskusyjna ... Może na ulicy gdybym więcej tam latał to bym znalazł jakieś zastosowanie przenosząc za każdym razem w awaryjnym hamowaniu cała siłę tylko na przednie koło - póki co pozbawiłbym się mega pomocnego narzędzia Red_icon_sad ...
2016-07-22, 08:19 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->