"wygodne" siedzenie pasażera
Autor Wiadomość
kudlaty Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 119
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#1
"wygodne" siedzenie pasażera
sprawa dość nietypowa - moja kobieta też chce latać  Red_icon_banana 
ogólnie często latamy wieczorami, np. na CBR f4i (400km na strzał, jedna przerwa na tankowanie, trasa wokół tatr przez Słowacje) i teraz dopóki ona nie ogarnie CBR żeby mogła jeździć z nami, to siedzi jako plecaczek.
problem? w R1 narzeka na komfort jazdy, strasznie twarde siedzenie. Kupienie turystyka nie wchodzi w grę - ona nie chce, ja też.  
ma ktoś jakiś patent na np. jakieś customowe siedzonko czy coś? 
 
z góry prosze o to żeby nie pisać "zostaw ją w domu" bo po pierwsze - ona nie chce, po drugie - 45 kg z tyłu to nie tak strasznie i źle mi z nią nie jest, nawet przy ostrym lataniu na trasach.
CBR f4i & RN 23 

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-06-23, 10:44 PM przez kudlaty.)
2016-06-23, 10:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#2
RE: "wygodne" siedzenie pasażera
Daj do tapicera niech załozy lepsza pianke i grubsza
2016-06-24, 06:48 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#3
RE: "wygodne" siedzenie pasażera
No i masz odpowiedź .. 45 KG !?!?!? Tu nie gąbki trzeba na siedzeniu a deko BFa wrzucić na kości w okolicy zadu Red_icon_tongue ..

Ale tak na poważnie - trudny temat ... raz że materiał trzeba by zmienić na bardziej przyczepny, dwa naładować sporo pod obicie .. a jak to wtedy będzie wyglądać i jak działać ? No pewnie podobnie beznadziejnie Red_icon_sad ...

Sam mam ten problem .. co prawda my trasy wolniutkie i do godziny, ale ciężko jej jest Red_icon_sad .. a staram się jeździć dużo z kobita bo moja to 60 kg i jest to MEGA genialne ćwiczenie w opanowaniu równowagi i balansu motocyklem .... Szczególnie w mieście, gdzieś po ciasnych uliczkach - super skilla idzie załapać .. Red_icon_smile
2016-06-24, 07:15 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Balbina Offline
Użytkownik
***

Szczecin
Yzf R6,kawaZx7r

Liczba postów: 238
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 3
#4
RE: "wygodne" siedzenie pasażera
Wydaje mi się że więcej gąbki od tapicera na wiele się nie zda, bo co z tego że pod pośladkami będzie ciut bardziej miękko jeśli sama pozycja na sporcie jest mało wygodna na takie trasy.

Niech idzie na prawo jazdy i jeździ z przodu sama, gwarantuję że będzie wygodniej - i jej, i Tobie Red_icon_smile
I piszę to po latach plecakowania.
2016-06-24, 12:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#5
RE: "wygodne" siedzenie pasażera
Można dac 10 cm gąbki będzie siedzieć jak na fotelu  Red_icon_smile
2016-06-24, 01:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#6
RE: "wygodne" siedzenie pasażera
A z moich doświadczeń z plecakami wynika, ze to nie wina siedzenia. Kumpel ma zrx z wielką miękką kanapa i pasażerka też narzeka. Przyjechała się na moim i stwierdziła, ze jej wygodniej. To samo porównanie gsxf i gsxr Red_icon_wink.
Gąbka moim zadaniem nic nie pomoże, może niech sprobuje zmienić pozycję podczas jazdy lub zmień ustawienie zawiasu Red_icon_smile

2016-06-24, 01:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kudlaty Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 119
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#7
RE: "wygodne" siedzenie pasażera
Zamykam temat, problem rozwiązany Red_icon_smile
po odkręceniu paska z siedzenia pasażera, komfort znacznie się poprawił. właśnie leciałem z krakowa do katowic i z powrotem z nią na plecach. średnia na trasie to pewnie 220 i wszystko git.
Najgorzej się czuje jak wjeżdżamy na jakąś dziurawą drogę, albo jakieś duże nierówności, wtedy już wina ustawienia zawiasu że dobicie nie pozwala wytłumić tego, po za tym spoko.
CBR f4i & RN 23 

2016-06-26, 02:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Siupa Offline
Użytkownik
***

Marki
rn22 2010 r.

Liczba postów: 349
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#8
RE: "wygodne" siedzenie pasażera
Proponuje kupić rogi na zbiornik mocowane do wlewu paliwa komfort dla pasażera a przede wszystkim lepsze prowadzenie dla kierowcy
2016-06-26, 03:26 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#9
RE: "wygodne" siedzenie pasażera
Znajomy miał uchwyt mocowany do baku dla pasażera i mówił że to cudowna sprawa, tak samo jego panna mówiła że o wiele lepiej jej się jeździło jako plecak a latali na Honda CBR 900
2016-06-27, 03:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->