RN 19 umyslnie zatkane odmy ???
Autor Wiadomość
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#21
RE: RN 19 umyslnie zatkane odmy ???
Musiało mnie nie być jeszcze Red_icon_tongue .... ale na poważnie ..
W ZX-10 poradziłem sobie tak :
[Obrazek: 34dfy9s.jpg]

Mieszanka będzie bogatsza jak wynika z opisu zasady działania systemu .. ALE TYLKO >>> w tych momentach kiedy system ma zadziałać i spowodować dopalenie jej w wydechu poprzez zassanie świeżego powietrza do niego - po zatkaniu tego efekt ten nie występuje .. Przez chwilę przy zamknięciu przepustnicy na przykład, jest ta mieszanka wzbogacona .. tylko bogata nie szkodzi motocyklowi tylko zbyt uboga i do na dodatek w cylindrze a nie w wydechu Red_icon_smile .. Co prawda można dywagować na temat tego czy komp po odczycie z sondy na chwilę nie zmniejszy prawidłowej mieszanki na zbyt ubogą ??? Jak to wygląda potem w całym przebiegu pracy sondy i sterownika wtrysku .. ale to już nie na nasze głowy Red_icon_smile ... Ja zatkałem, wymontowałem wszytsko - rurki i zawór i latało Red_icon_tongue ...
2016-02-11, 09:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#22
RE: RN 19 umyslnie zatkane odmy ???
Oczywiście, że będzie moto na tym latało. Ja w zeszłym roku odpinałem różne czujniki z wtyczek i sprawdzałem czy jakaś różnica będzie podczas jazdy. Moim zdaniem nie było różnicy (odpinałem sondy, czujnik w airboxie, czujnik temp., i coś jeszcze), ale nie twierdze, że są niepotrzebne Red_icon_tongue
Chwilowa bogata mieszanka nie szkodzi, ale po kilku tys. km przejechanych z bogata mieszanką odłoży się nagar np. na świecach.
Przydałoby się sondę szerokopasmową zamontować i kontroler do niej, wtedy byśmy się dowiedzieli co tam się dzieje Red_icon_cheesygrin, ale dla większości osób z forum raczej nie ma to znaczenia

2016-02-11, 10:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Toranaga Offline
Użytkownik
***

Alkmaar / Holandia


Liczba postów: 119
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#23
RE: RN 19 umyslnie zatkane odmy ???
Griosek,

Jak widzisz ja latałem z zatkanym systemem cały czas (mam moto ponad 2 lata i latam cały rok). Poporzedni właściciel też tak latał bo pewnie sam to kazał zrobić.

Mogę Cię zapewnić że świeczki miałem idealne "kawa z mlekiem"... więc to nie zupełnie tak z tym nagarem...

Pozdrawiam
"never drive faster than your angels can fly ..."
2016-02-12, 08:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#24
RE: RN 19 umyslnie zatkane odmy ???
O nagarze pisałem ogólnie co do jazdy ze zbyt bogatą mieszanką, a nie w kontekście zatkania tego systemu Red_icon_smile
Czyli wychodzi na to, ze można to spokojnie zaslepić, chciaz nie ma chyba jakiegoś sensownego powodu aby to zrobić Red_icon_wink

2016-02-12, 09:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#25
RE: RN 19 umyslnie zatkane odmy ???
Powód jest - wynika z ewentualnej nieszczelności zaworów zwrotnych ...
2016-02-12, 09:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#26
RE: RN 19 umyslnie zatkane odmy ???
bardziej chodziło mi o to, że jak system działa sprawnie i jest wszystko wyczyszczone, to zaślepienie tego nic nie zmieni Red_icon_smile
Resztę można wyczytać w poprzednich postach. Fajnie, że wreszcie dowiedziałem się co to jest i do czego służy Red_icon_cheesygrin

2016-02-12, 10:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->