pytanko techniczne ...
Autor Wiadomość
boruc456 Offline
Młody
**

Brańsk
YZF-R1 RN12

Liczba postów: 67
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#21
RE: pytanko techniczne ...
Zmiana ustawień na zasadzie GPS jest zakazana, elektronika ma zaprogramowane każdy zakręt i rozpoznaje po kolei każdy zakręt czy to jest prawy czy lewy. Któryś zespół miał w sezonie z tym problemy kończące się glebą
2016-01-19, 03:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Nic0 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 151
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#22
RE: pytanko techniczne ...
Dokładnie GPS jest zakazany, ale A.S. sensownie napisałeś więc myślę, że trochę prawdy w tym jest Red_icon_smile

Co do zdjęcia to stara honda cbr 600 tez ma tak zaawansowaną elektronikę? No tak.. mógł sobie ktoś zamontować. Ja jednak cały czas zostaje przy swoim, zapytam się na track dayu dokładnie i zobaczymy co mi odpowiedzą Red_icon_smile


Załączone pliki Obrazki
   
2016-01-19, 09:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#23
RE: pytanko techniczne ...
A od kiedy jest GPS zakazany ?? Zeszły sezon dopiero ?

Na zdjęciu nie ma zaawansowanej elektroniki tylko po raz ENTY >> SUWAK >> POTENCJOMETR >> od telemetrii .. odczytuje prace zawieszenia ..

Takie "patyki" są nawet w rowerach - nie odcinają zapłonu Red_icon_smile

http://www.techmor.com/wp-content/uploads/LINCBike.jpg

Suspension Travel Sensor - się to po fachowemu nazywa :

http://www.advantagemotorsports.com/Sensors.htm
2016-01-19, 10:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#24
RE: pytanko techniczne ...
Nie pomyslalbym ze taką dyskusje zrodze hehe
2016-01-19, 10:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#25
RE: pytanko techniczne ...
Żadna dyskusja .. Red_icon_smile .. no oczywista oczywistość .. Ale spoko, myślę że linki już wystarczą ..
Bardziej mnie ciekawi ten zbiorniczek i nie na zasadzie że sobie mogę poczytać na necie tylko tak z praktyki co to daje Red_icon_smile ..
2016-01-19, 10:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Nic0 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 151
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
#26
RE: pytanko techniczne ...
Zakaz GPS jeśli chodzi o MotoGP jest już dosyć długo.
2016-01-19, 10:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#27
RE: pytanko techniczne ...
No to nie wiem .. Pamiętam jak chyba Ianone wyjechał - chciał odpalić - pchali go ci z obsługi toru i nic .. Potem Mick mówił że to był właśnie mix z tym GPS .. no ale może i tyle wiedział co powiedział .. a najprawdopodobniej użył "skrótu" bo jak twierdzą inżynierowie - to martwy przepis, motocykle idealnie widzą gdzie są Red_icon_smile .. My na szczęście możemy używać GPSa i nie kombinować jak spece w MotoGP Red_icon_smile
2016-01-19, 10:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek110283 Offline
Użytkownik
***

Piotrków Tryb
RN 22

Liczba postów: 459
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 1
#28
RE: pytanko techniczne ...
witam włączę się w post odnośnie (patyka) również słyszałem ze to potencjometr który jest do telemetrii oraz dzięki niemu zapisują się dane pracy zawieszenia. A zarazem współpracy zawieszenia, silnika i jeźdźca miedzy innymi po to są te wszystkie testy przed wyścigami aby dzięki nim można by było dokonac zmian ustawień które będą najodpowiedniejsze na dany dzień i dyspozycję jeźdźca a wszyscy wiemy jak ciężko jest się w je wstrzelic mechaniką. A.S. tez interesuje mnie ów baniaczek zresztą jak całe zawieszenie w tych motocyklach i różne opinję słyszałem czytałem jedni mówią że to zbiornik na dodatkową oliwe która pod wpływem pracy zmienia temperatóre a wiadomo że wtedy zmieniają się również parametry pracy zawieszenia czyli rozumiem że to chyba też taka swojego rodzaju chłodnica inni mówią że to już zaawansowane zawieszenie gazowo olejowe ale kto tam to tak naprawdę wie !!!
2016-01-19, 10:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->