zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Autor Wiadomość
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#1
zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Cześć,

Może spotkał się ktoś z takim problemem:
Kiedy rozpędzę się do jakiejś prędkości i próbuje ją utrzymać (trzymam manetkę w stałej pozycji) to po ok 5 sek motocykl zaczyna się jakby dławić i powoli zwalniać. Staram się wtedy delikatnie odkręcić manetkę, jednak nie od razu reaguje i dopiero jak bardziej odkręcę to szarpnie i zaczyna dobrze iść. Utrzymuje znów stałą prędkość po czym znowu zaczyna się dławić i tak cały czas.
Poza tym nie ma żadnych innych objawów w stylu strzelania z wydechu itp. Wymieniałem na początku sezon filtr powietrza (oryginalny) i oleju oraz olej. Problem ten jest od miesiąca. Dwa tygodnie temu regulowałem zawory i wymieniałem świece na irydowe (w serwisie), bo myślałem, że tu jest problem.
W weekend zrobiłem 600 km i wpadł mi pomysł, że może z filtrem paliwa jest coś nie tak, bo dwa razy jak miałem pełny bak to wszystko było ok przez 80 km, później problem wrócił. (ale po dwóch innych tankowaniach problem był od samego początku)
Może macie jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić? Jakieś czujniki? Może czegoś innego szukać? Ktoś spotkał się z zapchanym filtrem paliwa? Ktoś to rozbierał kiedyś?
Dodam, że w tym czasie jeździłem na seryjnym wydechu i akrapach i nie było różnicy. Wszystko w serii.

Z góry dzięki za pomoc Red_icon_smile pozdro...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-07-28, 08:33 AM przez griosek.)
2015-07-28, 08:31 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Artur86 Offline
Użytkownik
***

Brańsk
Kawa ZX10R '09

Liczba postów: 365
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 3
#2
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
wyjmij i przeczysc pompę/sitko w zbiorniku
zobacz czy odpowietrznik zbiornika działa, bo w tych kawach to jakoś słabo sie odpowietrza i robi sie podcisnienie

Chronologicznie: 
RN01, RN12, ZX10r'09, RN20, ZX10R'09

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/P2cB/
2015-07-28, 09:15 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#3
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Właśnie to podcisnienie może być. Spróbuj się przejechać z otwartym wlewem paliwa.Objawy powinny ustąpić
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-07-28, 09:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#4
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Odpowietrzenie zbiornika- dobry pomysł Red_icon_smile... Jutro to sprawdze.

2015-07-28, 10:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#5
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
R1 by ci nie dławiłoRed_icon_smile
2015-07-28, 12:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#6
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Tylko padł by kosz sprzeglowy :p... W swoim czasie będzie znowu r1 Red_icon_smile

2015-07-28, 01:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#7
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
albo panewka Red_icon_wink

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2015-07-28, 01:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
veegoo9 Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#8
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
..w RN12 miałem podobny objaw, każdy stawiał na TPS bo to standardowa usterka a tymczasem sprawcą zmieszania okazała się przytarta pompa paliwa. ..wyciągnąłem przeczyściłem, przedmuchałem - pomogło na 1,5 tyś km, po czym wymiana na nową Red_icon_wink
2015-07-28, 02:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#9
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
ja obstawiam świece lub cewkę
przy rozgrzaniu czyli szczególnie przy wysokich obrotacvh na maxa gdy jest temperatura to nawala

jak sprawdzić: odkręcasz świece i patrzysz czy jedna z 4 sztuk jest ciekniejsza, jeśli tak jest to masz wynik pozytywny.

tak miałem w RN22 i w RN12
w RN12 jednak ten problem zamienił się w coś jeszcze gorszego
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2015-07-28, 07:29 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
veegoo9 Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#10
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
..według mnie jeśli to świeca to raczej na zimny silniku by "kulał", ale sprawdzić nie zaszkodzi tylko dostać się do świec.. Red_icon_wink od razu bym wymianę zafundował jak już tam będziesz zaglądał. ..ja dalej stawiam na odpowietrzenie baku a docelowo na pompkę paliwa. Pompka ma to do siebie że jak się nagrzeje a jest już przytarta to zaczyna spadać ciśnienie.
2015-07-28, 07:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#11
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Dzisiaj sprawdze cały układ paliwowy (pompę, filtry, sitka, rurki, odpowietrzenie), jak to nie pomoże wtedy będę szukał innej przyczyny.
Co do świec- były wymieniane dwa tygodnie temu w serwisie na irydowe ngk. Motocykl pali super na zimnym i na ciepłym silniku. Dodam, że moto jest bardzo dynamiczne i nie ma problemu z rozpedzaniem.

2015-07-29, 12:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#12
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
u mnie nie świece były problemem tylko cewka - uszkodzenia nie było widać a przebicia były i było to odczuwalne tylko i wyłącznie jak rozgrzał się moto. CHarakteryzowało się to też natomiasdt tym że jak był nagrzany to przerywał jeden gar czyli silnik chodził nierówno.
Jak wspomniałem: jeśli będziesz miał jedną świece z 4 czarniejszą to znaczy że cewka albo świeca.
NGK w PL zalane podróbami z chin w dobrych cenach na necie i w sieciach sprzedaży i importer NGK POLSKA kontroluje wszystkie serwisy i jak kogoś przyłapie na podróbce to urywa współprace - takie anegdotki wiem.
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2015-07-29, 10:03 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#13
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Świece kupowałem w intermotors, a wymieniałem w serwisie hondy (kiedyś kawasaki). Wiem, że są podróbki dlatego nie kupiłem na allegro Red_icon_smile
Rozebrałem pompe, filtr był brudny i w odstojniku było dużo syfu. Jednak nie mam pewności, że to tego wina. Dzisiaj zlożę, zrobie trasę i się okaże...
Jeżeli to nic nie pomoże sprawdzę świece i cewki.
Dzieki za pomoc Red_icon_smile

p.s.
Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to piszcie, bo na 15 sierpnia muszę mieć w pełni sprawne moto Red_icon_cheesygrin.

2015-07-30, 08:50 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#14
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
No i niestety czyszczenie filtrów paliwa itp nic nie pomogło, odpowietrzenie też sprawdzone :/, nawet przy otwartym wlewie baku jechałem i było tak samo...

Dzisiaj jeszcze taką rzecz zauważyłem:

Rozpędzam się do np 130, utrzymuje stałą prędkość trzymając w jednym położeniu manetkę. po kilku sekundach motocykl zaczyna się dławić i zwalniać, obroty spadają o ok. 1-1,5 tys obr. po czym motocykl zaczyna przyspieszać (przez cały czas trzymam manetkę w jednym położeniu). I tak w kółko... :/

Jakieś pomysły? Postaram się sprawdzić te świece i cewki, ale to dużo rozbierania, więc wolałbym coś jeszcze przy okazji sprawdzić.

2015-07-30, 07:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adamRS Offline
Użytkownik
***

Wieluń
R1 rn12

Liczba postów: 123
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#15
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Sprawdź synchronizację przepustnic.
2015-07-30, 07:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Paul89R1 Offline
Ride or stay Home
***

Lubuskie
Yamaha R1 rn19

Liczba postów: 205
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 1
#16
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Nie wiem, gdzie Kolego mieszkasz, ale oddając moto na serwis tak na prawdę nie masz pewności jakie konkretnie świece Ci wrzucili do moto.. Czy te, które im dałeś czy np. podróbki, a mechanik ma nowe świece do swojego moto.. Różni ludzie i różnie to w życiu bywa.. A co do tych objawów - jak już takie coś się zaczyna dziać, to jest przez cały czas? Czy może dzieje się tak tylko sporadycznie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-07-30, 08:44 PM przez Paul89R1.)
2015-07-30, 08:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#17
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Też nie ufam mechaniką Red_icon_wink. Oddałem do autoryzowanego serwisu hondy (kiedyś kawasaki) polecanego przez kilku znajomych. Po serwisie moto lepiej pali na zimnym i ciepłym, oraz trochę mniej pali, więc jestem skłonny uwierzyć, że coś robili.

Jak się to już zacznie to jest cały czas. Np. jadę trasą i cały czas jest ten problem, wjeżdżam do miasta, więc praktycznie cały czas przyspieszam lub zwalniam, przez co problem znika, wyjeżdżam znowu na trasę i problem wraca, daje w palnik, moto idzie super, wracam do stałem prędkości i znowu się dławi...

A powiedźcie mi jak bardzo ważne jest aby ta rurka była zamontowana i zaślepiona? Właśnie zauważyłem, że u mnie jej brak
[Obrazek: 3a0a2b9aaa8e3bb8med.jpg]

2015-07-30, 09:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#18
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Dobra, przyczyna chyba zlokalizowana Red_icon_smile.
Po odpięciu sond lambda problem zniknął...
Teraz pytanie jak go rozwiązać. Jakie są negatywne i pozytywne skutki jazdy z odpiętymi sondami? Co ewentualnie mogło innego się zepsuć jeżeli odłączenie sond rozwiązało problem? Czy można jakieś inne sondy założyć niż te oryginalne? Czy można ewentualnie jakoś oszukać sondy?
Nie jestem zwolennikiem kombinacji, więc pewnie kupię nowe sondy (jeżeli stare okażą się na 100% walnięte), ale chciałbym wiedzieć jakie są inne możliwości.

2015-08-01, 09:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#19
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Sonda ma za zadanie czytanie spalin i dzięki temu jest odpowiednio podawana mieszanka paliwa.Jeżeli odlaczyles sondę powinno wzrosnąć ci spalanie.Poprawcie mnie jak coś przekręcilem Red_icon_smile
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-08-01, 10:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#20
RE: zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Też mi się tak wydaje Red_icon_smile, ale dużo osób zakłada pełne sportowe układy wydechowe bez sond i kata, a jakoś to działa.
Odpowiednia nie oznacza taką przy, której moto najmniej pali tylko taką, która najmniej zanieczyszcza środowisko (chyba) Red_icon_wink.

Od razu mówię, że PCV z emulatorami sond nie wchodzi w grę Red_icon_tongue

2015-08-01, 10:31 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->