Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
Autor Wiadomość
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#21
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
Szymek przeczytaj co napisal w nawiasie Red_icon_smile
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-03-27, 11:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#22
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
widziałem Red_icon_smile ale nie poleci 299, wystarczy sobie ściagnąć apke na smartfona ktora pokazuje prędkość z GPSa Red_icon_smile
2015-03-27, 12:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#23
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
Wiem że nie, żaden seryjny moto nie pojedzie 299 na GPS.
Chodzi mi o to, że przy małej zmianie przełożenia nie tracę prędkości, bo na seryjnym ma 6 biegu mam zapas obrotów, gdzie moto szybciej już nie pojedzie. po zmianie na +2, obroty dochodzą dalej ale jeszcze nie do odcięcia. Przy większej ingerencji oczywiście ograniczymy prędkość max, bo moto na 6 odetnie przy mniejszej prędkości.
2015-03-27, 01:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#24
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
Temat niby z tyłka ale spotkałem się już z 2 przypadkami gdzie seryjne rn12 według użytkowników lata na gumie o wiele lepiej niż modzone. Coś w tym może być bo dobry kumpel miał po sobie 2 rn12 i tą na kominach leosia musiał targać ze sprzęgła. Wcześniejsza w pełnej serii szła na luzie z gazu i miała większy vmax.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-27, 01:52 PM przez ryba.)
2015-03-27, 01:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
luciu222 Offline
Użytkownik
***

LUBIN
R1

Liczba postów: 278
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 3
#25
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
MAv u siebie robiłem przeloty i nie zmieniło się nic - jak Baca stwierdził idzie na koło jak szalona ( u kolegi tez przerabiałem , na gume idzie ) ... Tak wiec doszedłem do wniosku że zmiana wydechu nie ma nic do rzeczy żeby strzelić ze sprzęgła i powinna iść do góry .... Exup-a sprawdz , sam możesz go wyregulować - prostota ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-27, 02:41 PM przez luciu222.)
2015-03-27, 02:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#26
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
Pisałem na tym forum już nieraz ,że RN12 ma tak skonstruowany układ wydechowy ,że nie powinno się pod żadnym pozorem wywalać kata i kombinować z exupem , w tym modelu zwyczajnie się tego nie rusza ,kolega który pracował w serwisie Yamahy mówił mi ,że tak im mówiono na szkoleniu Yamahy. Właśnie model RN12 tak ma ,śmiał się ,że ludzie narzekają na ten model ,że niema mocy ,mówi jak ma mieć jak ludzie sami to psują Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-03-27, 03:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#27
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
Szymek. Ty już giepeeresy zostaw w spokoju. Juz jeden był tu taki Red_icon_cheesygrin. Na Endomondo można Red_icon_thinking?

Expo... w 90proc przypadkach. Temat walkowany milion razy na każdym forum.
LwG!
2015-03-27, 07:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaV Offline
Użytkownik
***

Zduńska Wola


Liczba postów: 207
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#28
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
Luciu czytaj co napisali chłopaki wcześniej (Wydechy są wyliczone dokładnie pod silnik (długość, średnica, objętość w rurach/puszce itd.). To nie są przypadkowe wartości. ). Nie chce strzelać z sprzęgła takie rzeczy uczą w gimbazie a poza tym w zestrojone R1 nie ma takiej potrzeby . Chodzi mi o to jak ten problem naprawić i czy sama regulacja exupu da rade czy trzeba kupić power commander. Nie jeden motocykl miałem i wiem że moto bez regulacji ( w 90% motocykli ) nie pójdzie pod gaz za chuja przy sportowych wydechach i wywalonemu katalizatorowi porostu nie ma siły w zakresie 7 tys obrotów żeby go podnieść, (seria idzie na kolo z 2 biegu tak samo jak z 1 bez najmniejszego problemu), no chyba ze masz plecy Pudziana i będziesz szarpał jak Reksio szynkę... a jeżeli wasze sztuki ida to chwała wam za to.
Ja nie jestem mechanikiem i nie wiem jak się to reguluje. Yamha reguluje z poziomu komputera jakoś a potem kreci linkami....

Żabcia - kolega z yamahy nie ma zielonego pojęcia o tuningu i układzie wydechowym skoro tak mówi.
Tak ludzie sami psuja to prawda, bez exupu motocykl nie jedzie. chyba ze masz pelen przelot wieksze kolanka wstawione i MUSI BYC POWER COMMANDER albo jechać na hamownie i na sztywno wgrać nowa mapę do komputera ale to koszt zaczynający się od 1400zł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-27, 10:51 PM przez MaV.)
2015-03-27, 10:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#29
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
Exup odpowiada za dolne obroty, i podobno robi sporo różnice w RN12. Regulujesz linkami tak, żeby nei miał oporu przy otwieraniu i zamykaniu bo wtedy chodzi nie prawidłowo. 2 min roboty.
U mnie nie ma kata i sa tlumiki przelotowe, a idzie bez problemu na gume z gazu. Jednak ja wole z klamy bo mozna duzo szybciej i duzo lepsza kontrola później jest.
2015-03-28, 10:43 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#30
RE: Moto nie wstaje pod gaz na 2 biegu.
MaV sam się zakręciłeś ,mówisz,że kolega niema pojęcia o układach wydechowych a za chwilkę piszesz ,że bez exupa moto nie jedzie Red_icon_cheesygrin Jeśli kombinujesz przy układzie w RN12 bez hamowni to raczej efekt będzie marny.Co do wiedzy kolegi napiszę tak ,pisałem o samoistnych przeróbkach nie o tuningu układu wydechowego bo to oczywiste, ale mało kto na forum ma tym pojęcie (sam nie posiadam wiedzy na ten temat więc nie zamierzam się wymądrzać ) Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-03-28, 02:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->