motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
Autor Wiadomość
aras1313 Offline
Użytkownik
***


R1 2006

Liczba postów: 311
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#21
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
Tak tylko mi chodzi o to ze jade po moto ma ono oc i przeglad ale dowod i blache angielska i czy moge po kolach wracac bo pozniej wiafomo zarejestruje a skad bedzie policjant wiedzial ze w uk jest wyrejestrowany?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-07-25, 10:51 AM przez aras1313.)
2014-07-25, 10:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ponury Klecha78 Offline
Banned

Warszawa
B-king

Liczba postów: 113
Dołączył: Jun 2014
#22
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
@up nikt tak nie pisze i gada po angielsku jak angol spod ruskiej granicy Red_icon_wink
2014-07-25, 11:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
agnes Offline
Młody
**




Liczba postów: 21
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
#23
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
no i po ch** zaczynasz tworząc off?
2014-07-25, 11:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
aras1313 Offline
Użytkownik
***


R1 2006

Liczba postów: 311
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#24
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
Jedni pisza ze mozna jezdzic inni ze nie sam juz nie wiem ktos mi mowil ze w przypadku kolizji ubezpieczalnia sie wypnia bo moto niezarejestrowane nigdzie
2014-07-25, 12:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#25
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
widze ze sama napisalas 29 postów off a innym zabraniasz. jestes wazniwjsza od wszystkich na forum jak to admin bemisz napisal my jestesmy nikim to niech zrobi z ciebie moda a nie tylko gadacie a nic w ty, kierunku i zajmij sie porzadkami a nie zbednym pisaniem nic nie wnoszacym nam. sory za pisowniw i bledyt ale zagipsowany jestem i nie lkatwo sie pisze

tak jak przeczytasz smialo usun moja wypowiedz nie przeszkadza mi to i sorki aras1313 ze ci smiece w temacie

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-07-25, 12:26 PM przez Thor.)
2014-07-25, 12:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
aras1313 Offline
Użytkownik
***


R1 2006

Liczba postów: 311
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#26
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
Bylem na psach i wszystko zależy od policjanta ale max wymiar kary za niezarejestrowane moto to 100zl i 1pkt karny takze mozna ryzykowacRed_icon_smile
2014-07-25, 12:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
agnes Offline
Młody
**




Liczba postów: 21
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
#27
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
łał... dobre liczenie, szkoda, że czasem nie liczysz tak sprawnie kto co obraźliwego napisał bez żadnego bana i skupiasz się tylko na jednym

nie ja zaczynam tą dziecinadę i skoro waść z matematyki jesteś taki kozak, to może jeszcze przetrenujesz spostrzegawczość i zobaczysz, że nigdy takich bzdur nie zaczynam -zwykle śmietnik ofowy zawiera już wcześniejsze posty
uwaga zwracana jest głownie na płaszczyźnie marider-ponuryklecha78 &co, która niejednokrotnie przybiera niespokojny charakter i to chyba też mógłbyś objąć w swoim procesie analitycznym, zanim zaczniesz mi zarzucać jakiekolwiek zabranianie

przyznaję, że nie powinnam kontynuować, ale później znowu wyparuje z pamięci, od czego, kiedy i co się zaczęło, lub w ogóle nie zostanie zauważone podtrzymując aureolę niewinności

no i powiem ci, że brawo, za taki wydumany argument z tą "ważniejszą od wszystkich", to już nie marider jest ważniejszy i z przywilejami? patrz jak się zmienia w zależności od tego kto nie pasuje... no ale to klasycznie ludzkie, więc nie wymagam z dużo od nieznajomych

i nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek bemisz użył określenia "że jesteście nikim", wiec może mylisz czytanie z interpretacją

moda nie chcę i może konsekwentnie zaproponuj go również sobie, przecież też jesteś strażnikiem dobrych obyczajów (jednostronnym, ale zawsze jakimś)
poza tym z tego co sobie przypominam, nie uznałeś mnie za partnera do dyskusji ze sobą, więc o czym w ogóle temat?

a zbędne posty będą na pewno wywalone łącznie z twoim i moimi... no i zdrowia życzę
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-07-25, 01:06 PM przez agnes.)
2014-07-25, 12:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek_t78 Offline
Użytkownik
***

UK


Liczba postów: 133
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#28
motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
wejdzie sobie do systemu i sprawdzi, moje auto sprawdził w 2 minuty, a ze to amerykaniec na angielskich blachach to jeszcze bardziej drążyl czemu ma kierownice po lewej stronie, takze możliwości maja, sprawdził w komputerze ktory miał w ręku przy mnie, zatrzymał mnie jak przejeżdżałem na późnym pomarańczowym na Łomiankach Red_icon_wink
Using Tapatalk
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-07-25, 02:35 PM przez tomek_t78.)
2014-07-25, 02:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#29
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
jak już jest off w tym temacie to kolejny post niczego nie zmieni

agnes, dobre podsumowanie

aras, marider pisze z własnego doświadczenia bo jeśli nic się nie zmieniło to śmiga/ał właśnie na żółtych tablicach
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-07-25, 04:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
aras1313 Offline
Użytkownik
***


R1 2006

Liczba postów: 311
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#30
RE: motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
Marider dziekuje za pomocRed_icon_smile
2014-07-25, 05:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek_t78 Offline
Użytkownik
***

UK


Liczba postów: 133
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#31
motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
marider, przepraszam, ale jesli chodzi o V5C, to takie bzdury gadasz, ze az szkoda gadać, jak jestes taki "spikający" to poczytaj co jest napisane na odwrocie tych odcinków:

1. sprzedajesz pojazd handlarzowi (trader) - wypełniasz jego danymi zolty odcinek, odrywasz tylko jego i Ty wysylasz go do DVLA, jako dowód, ze nie jestes juz właścicielem auta, zeby np. nie przysłali Ci podatku drogowego do zapłaty albo mandatu, DVLA wysle Ci list potwierdzający zaktualizowanie danych
Handlarz, ktory jeste teraz nie owner a keeper (po to zeby nie doszedł na dowodzie kolejny właściciel - na pierwszej stronie jest podana ich ilośc) trzyma reszte i jesli sprzeda pojazd wypełnia lewa strone log booka danymi nowego właściciela,

2. sprzedajesz auto innej osobie prywatnej - wpisujesz jego imię i nazwisko, adres w sekcji 6, podpisujecie razem w sekcji 8. z prawej strony wypełniasz zielony odcinek danymi nowego właściciela, odrywasz go i wręczasz jemu, dla niego to dowód na to, ze nabył auto do czasu az nie dostanie dowodu na swoje nazwisko, Ty natomiast reszte odsylasz do DVLA, zeby poinformować o sprzedaży pojazdu, otrzymasz list potwierdzający uaktualnienie w bazie danych,

3. export pojazdu - wypełniasz sekcje 6.8 jak wyżej i wpisujesz datę eksportu i podpisujesz sie na niebieskim odcinku, odrywasz go i wysylasz do DVLA, zeby poinformować, ze nie jestes juz właścicielem oraz ze pojazd nie znajduje sie juz na terenie UK, zostaje wyrejestrowany, reszte dowodu oddajesz nowemu właścicielowi

policja nie ma w bazie danych kiedy pojazd wyjechał czy wjechał do UK, ma natomiast wszystkie dane pojazdu i czy jest on tam zarejestrowany czy nie
Using Tapatalk
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-07-25, 05:48 PM przez tomek_t78.)
2014-07-25, 05:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek_t78 Offline
Użytkownik
***

UK


Liczba postów: 133
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#32
motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
masz szczescie to mozesz sie cieszyć, ale nie pisz bzdur, bo ze stanem faktycznym nie maja nic wspólnego, tez juz nie raz kombinowałem i mi sie udało, ale jak stanie sie cos czego nie przewidzisz zaczną sie problemy, nie zycze Ci tego ale jak juz piszesz i radzisz chłopakowi, ktory o tym nie ma pojęcia to napisz mu jak to powinno wyglądać i jesli chcesz byc "dobry wujek" to napisz, ze reszta to kombinacje alpejskie
Using Tapatalk
2014-07-25, 05:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek_t78 Offline
Użytkownik
***

UK


Liczba postów: 133
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#33
motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
pytasz sie gdzie mieszkam - w lesie Sherwood. Nottinghamshire, mieszkam w UK od 9 lat, przez 5 zajmowałem sie handlem samochodami i motocyklami, na miejscu i do Polski, jak wygląda tu, napisałem wyżej, jak to wyglądało kiedy ze 3 miesiące temu ostatni raz rejestrowalem pojazd w Polsce (auto z Francji kupione w UK), napisałem kilka postów wczesniej - miasto Ostróda, warm. - mazurskie
oddzielilem co nie dotyczy motocykla
Using Tapatalk
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-07-25, 06:35 PM przez tomek_t78.)
2014-07-25, 06:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek_t78 Offline
Użytkownik
***

UK


Liczba postów: 133
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#34
motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
Z wydziału komunikacji w Ostródzie - dokumenty potrzebne do zarejestrowania pojazdu sprowadzonego zza granicy - bez zmian długopisem dotyczy samochodu, zmiany dotyczą motocykla, tzn. skreślone: akcyza i opłata recyklingowa, plus opłata za rejestracje nie 256zł a 191zł

[Obrazek: amymu6a8.jpg]
Using Tapatalk
2014-07-27, 11:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek_t78 Offline
Użytkownik
***

UK


Liczba postów: 133
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#35
motocykl zarejestrowany w uk a jazda w pl
Właśnie przerejestrowuję swoje moto na polskie tablice:
- tłumaczenie dowodu rejestracyjnego - 90zł za 2 strony,
- VAT24 żeby otrzymać VAT25 - 160zł
- do rejestracji i urzędu skarbowego potrzebna jest umowa kupna-sprzedaży, jak nie ma, trzeba stworzyć Red_icon_wink
- przegląd - 68zł
- opłata rejestracyjna - 197zł
Using Tapatalk
2014-08-22, 08:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->