Autor Wiadomość
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#1
nowe moto
tak sie zastanawiam ilu znas forum kupilo nowe r1.czy to w polszy czy poza.
wiem jak trodno kupic plastika
ze nawet zlom dla sprzedającego to salonowka
wyiscie nowe kupic pewniak
ilu stac nato
kto mial taka przyjemnosc
ja kupilem swoja mam ja,znam teraz juz niema szans,moje marzenie w tamtych czasach sie spelnilo,potem zona ,dzieci
a rybka spelnia tylko trzy.
ale wam zycze byście mogli doświadczyć tego szczęścia.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2014-04-24, 07:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo Offline
Stajenny
***


KTM RC8

Liczba postów: 269
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
#2
RE: nowe moto
Ja nie wiem czy to tak juz jest czy mi sie tylko wydaje ( z góry zaznaczam, ze nie chce nikogo obrazić czy wrzucać do jednego wora) ale wsród wszystkich bajkerow, których znam i kupili w salonie nowe moto to albo nie maja zupełnie skilla w jeździe albo jeżdżą jak jełopy... Nie wiem czy porostu tak jest, czy sie boja o swoje salonowe dziecko ... Jak tak to co to za przyjemnosc ?
2014-04-24, 07:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#3
RE: nowe moto
jak bym miał kupić nowe moto to był kupił ZX10 R
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2014-04-24, 07:56 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#4
RE: nowe moto
z poczatku tak jest,wyczucie moto potem.....
i lanseria inna,taka paradowka ale moj przypadek to 10lat wstecz
kumple mieli gsx f,aja 2jezdzil tobyla frajda
teraz inne czasy,dlatego pytam
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2014-04-24, 08:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#5
RE: nowe moto
Śruba kupiłeś nowe moto, czyli to Ty montowales te wszystkie "bajery" diody, itp?
2014-04-24, 08:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#6
RE: nowe moto
tak znam juz każda srubke,robie pod siebie i nie sprzedam tego moto,nawet,jak niebawem zmienie na19.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2014-04-24, 08:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#7
RE: nowe moto
w sumie dobry temat sruba Red_icon_wink ja nie znam nikogo kto kupił nowe moto tzn. plastika, mam tylko jednego znajomego co właśnie kupił nówkę ale crossa yamaha yzf250 za 22.000 zł reszta tych co znam to mają same używki. Poza tym wydaje mi się, że chyba jednak mało kogo stać w naszym kraju na zabawki za 50tyś. zł, reszta to tak jak xoxo napisał (bo mam takie same wrażenie) że to lamusy bez skila-przynajmniej wiekszość..

ps. jak bym miał na nówkę to chyba zx10r wygrałby z s1000rr ale trzeba by się przejechać najpierw Red_icon_wink






Icon_baseball
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-04-24, 08:40 PM przez erłan87.)
2014-04-24, 08:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marfi88 Offline
słager
**

LBN
RN20

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#8
RE: nowe moto
Wow, tyle lat jednym motocyklem. Trochę to nawet romantyczne, masz 70 lat, siadasz na werandzie ze swoim motocyklem, który ma podobny wiek;P
Nie mógłbym przejeździć motocyklem więcej, niż 3 sezony, więc jak nówka, to tylko wypasione bmw s1000rr, żeby się nie znudziłoRed_icon_tongue
2014-04-24, 08:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
IsThePower Offline
matt1992
****


rn09/ rn12

Liczba postów: 768
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 3
#9
RE: nowe moto
ja to jakbym kupił se nówkę to też na początku bał bym się max stawiać to na koło itd, no ale jak kogoś stać na nowe moto to i stać go na AC i jego naprawy później ale co jak co, mam marzenie odebrać kiedyś w salonie kluczyk do nowiutkiego BMW s1000rr lub naszej ukochanej R1 Red_icon_cheesygrin
2014-04-24, 08:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#10
RE: nowe moto
macie racje,tez znam2 osoby,z nowym co kupili,w koncu po wyj z salonu wartosc spada jak z każdym 3letnie i wiecej to polowa kumpli,zmieniaja jak mafi pisze
smigalem stara suza gsx r,trafila sie kasa,na 60 procent ,reszte dozbieral kupil w stolicy,teraz wolalbym niebieska ale lakier lsni nadal,miala parkingowki,crashy chronia.ma historie a sama r tez zdrowo odzyiana zyje.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2014-04-24, 08:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rolsob Offline
Użytkownik KTM RC8R
*****

Śląsk
KTM RC8R

Liczba postów: 1,162
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
#11
RE: nowe moto
Uważam że mafi racji też nie ma wszystko się nudzi nawet BMW 1000rr
Co do zmiany moto jeżeli kogoś stać to dlaczego nie ma kupić na wszystkim się traci jak się nowe kupuje. Co do "bania" jazdy o nowe moto to gdzie tu przyjemność jeżeli ma się coś stać to i tak się stanie, nie rozumiem nie czerpać z tego przyjemności bo nowe, a Ci którzy kupują 10 letnie motocykle i wydają wszystkie swoje oszczędności myślicie że dla nich to nie jest :mjątek:
KTM RC8 R / SHOEI XR-1100 / BERIK LS2-8323-BK / KNOX HANDROID / SIDI Vortice
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-04-24, 09:15 PM przez Rolsob.)
2014-04-24, 09:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#12
RE: nowe moto
Rolsob Ty się nie liczysz, bo można powiedzieć, że kupiłeś w salonie Red_icon_smile
Swoją drogą BeMisz to jedyna osoba, którą znam która zakupiło moto w salonie Red_icon_cheesygrin

Może i mi kiedyś będzie pisane, aby odebrać moto i lukać jak je wyjmują z kartonu(bo tak motocykle są dostarczane do salonów). Najchętniej to poprosiłbym o nową RN19.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-04-24, 09:31 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#13
RE: nowe moto
zależy jak się czujesz na motocyklu - tak jeździsz

kupiłem w życiu 2 motocykle z salonu: CBR 600R i po kilku latach R1
zawsze na początku miałem obawy o ogarnięcie sprzętu i potrzebowałem czasu, aby się wjeździć
po 1-2 miesiącach człowiek mógł się rozkręcić, a po 1-2 latach sprzęt nie był już nowy i skill był lepszy, wiec była zabawa Red_icon_smile
ale tak - miałem AC i RR musiałem 2 razy ładnie odbudować, R1 nie była draśnięta

czemu nowy? jakoś wkurzało mnie szukanie pewniaka i ... wyszło, że jedyny pewny, to nowy Red_icon_wink
(OT - chociaż jak wiadomo, można też trafić na pięknie ulepioną minę)

teraz, gdy będę kupował sprzęta, to na 100% nie nowy - i tak pójdzie z przeznaczeniem tylko na tor, więc w moim przypadku nowy mija się z celem

pzdr!
2014-04-24, 10:16 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
sosna Offline
Młody
**




Liczba postów: 27
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
#14
RE: nowe moto
kurcze to tak niewielu kupilo z salonu.to zaliczam sie do grona tych lanserow.3 lata splacania rat i to nie malych.bylo marzenie i bank dal rade je spelnic.Jak sie kupuje maszynke za 60tys i sie jeszcze splaca to nic dziwnego chyba ze sie czlowiek peka.zostawia sie co miesiac polowe wypaty w banku to pozniej jest strach.jak ma sie maszynke za 10tys i wie sie ze to 3 wyplaty to nie ma strachu i sie zapierdala.uzywanego juz nie tak szkoda jak nowego.AC musi byc przez caly czas splacania ale i tak strach jest a nawet zal jak upadnie.
zastanowcie sie zanim napiszecie.o kazda nowa kupiona rzecz dbamy a zwlaszcza jak kosztowala troche wyrzeczen.wiem to z wlasnego doswiadczenia.pewno wiece ale i tak to napisze ze nowe moto przez 1000km trzeba jezdzic spokojnie nie cisnac powyzej 8tys zeby silnik sie dobrze dopracowal i pozniej zmiana oleju jest przewidziana w serwisie.
2014-04-25, 06:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
fishuennt Offline
A na chuj mi ten kaktus?!
****

k/ Białej Podlaskiej
1000rr

Liczba postów: 622
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#15
RE: nowe moto
Znam tylko jedną osobę, która kupiła moto z salonu(sc59) ale o niej nie można powiedzieć, że jeździła ostrożnieRed_icon_smile
BeMisz - co do nabytku tylko na tor to sprzęt musi być pewny podobnie jak na ulicę a w moim odczuciu to nawet dużo pewniejszy więc niestety znowu czeka Cię przeprawa z szukaniem pewniaka Red_icon_smile
Wiem, że niektórzy utożsamiają torówki z wyjebami(albo co gorsza kupują rozbitki i lepią na tor) ale to jest duży błąd no i sorki za mały OT Red_icon_smile
sosna - nie każdy, kto kupił "nówkę" to "lanser" i myślę, że każdy kto ma jakiś poważny kredyt wie o czym mówisz Red_icon_smile
2014-04-25, 06:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#16
RE: nowe moto
Ja będę kupować również nówkę R1 z salonu, tyle że starszą 2-3-4 latek, w przyszłym roku bądź za 2 lata, i powiem Wam że nie dziwię się że niektórzy jeżdżą jak lamy, jak wydają 40-60 tysięcy zł za nowe moto, niestety mamy warunki jakie mamy, że parę lat trzeba odkładać na takie moto - a nie chciałbym go rozjebać po kilku miesiącach Red_icon_wink a nowe to jest NOWE !! a w przypadku moto wiecie jak jest, każda pomału opisywana R1 z Allegro jest albo po szlifie albo coś z nią nie tak.

PS. Znam takich co jeżdżą na moto za 3000zł i kolana wyciągają przy wyprzedzaniu samochodów na prostej tak jak by w winkle wchodziliRed_icon_wink
2014-04-25, 06:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#17
RE: nowe moto
kupowanie nowego motocykla to jakaś kompletnie śmieszna historia Red_icon_smile powaga. A już branie krechy na taką "inwestycję" to... przemilczę.
2014-04-25, 06:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#18
RE: nowe moto
dla ciebie smieszna,a ja mam pewnosc co mam kupilem 1 i go 3mam,kupie 2 itez dla siebie az osiwieje,niemylic z ocipieniem.
wiadomo kupic z salonu i po latach srzedac mija sie celem...
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2014-04-25, 07:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#19
RE: nowe moto
Ja w tamtym roku kupiłem nowe Renault Clio, miałem przedtem starsze samochody i już nie chciałbym używanych, chyba ze pewniaki (teść ma Ibize 12 lat, 55tyś. przebiegu i jest jak nowe), nowe to jest nowe, to że się traci kasę na nowych nabytkach no niestety, ale psychicznie jestem spokojny. Tak jak srubar1 napisał, auto będę trzymał teraz 10 lat, a później dam córce jak zrobi prawo jazdy Red_icon_smile będzie mieć pewne auto. Tak samo myślę z motorem kupię nowe i przez lata będzie u mnie Red_icon_smile wiedząc co mam, a nie ciągle myśląc co z nim było wcześniej....
2014-04-25, 07:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
erłan87 Offline
MORDA
*****

wyjebane
jaja

Liczba postów: 1,301
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#20
RE: nowe moto
kredyt i 4 lata spłacania ciężką krwawicą to jest chuj nie pomysł jeśli chodzi o moto i to jeszcze jak rata- to nie samochód. Natomiast wtedy rozumiem, że ktoś jeździ jak ''pipa'' tylko po co w takim razie brać nówkę ???
Jak masz hajsu w brut to bierzesz nówkę i latasz, a nie się szczypiesz, jak nie masz to szukasz dobrej używki i też latasz. Latanie na moto ze stresem, że to nowe i że '' się porysuje '' to żadne latanie, a spłacanie przez tyle lat to już w ogóle paranoja.






Icon_baseball
2014-04-25, 08:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->