Obniżenie RN19 na lagach.
Autor Wiadomość
lakissier Offline
Młody
**




Liczba postów: 12
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#1
Obniżenie RN19 na lagach.
Witajcie. Obniżał ktoś RN19 na lagach? Dzisiaj spędziłem wieczór w garażu, przy skręcaniu moto wysunąłem lagi o 7 mm do góry. Przód fajnie siadł, oczywiście bez przesady. Zastanawia mnie czy wiele to zmieni podczas jazdy i czy dobrze zrobiłem. Wizualnie wygląda naprawdę fajnie. Niby 7 mm to bardzo nie dużo. Co o tym sądzicie?
2013-02-01, 09:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ean Offline
Młody
**




Liczba postów: 52
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#2
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
(2013-02-01, 09:49 PM)lakissier napisał(a): Witajcie. Obniżał ktoś RN19 na lagach? Dzisiaj spędziłem wieczór w garażu, przy skręcaniu moto wysunąłem lagi o 7 mm do góry. Przód fajnie siadł, oczywiście bez przesady. Zastanawia mnie czy wiele to zmieni podczas jazdy i czy dobrze zrobiłem. Wizualnie wygląda naprawdę fajnie. Niby 7 mm to bardzo nie dużo. Co o tym sądzicie?

Ja bym chyba nie ryzykowal , ale nie probowalem Red_icon_surprised
2013-02-01, 11:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
drzewo Offline
Konkretny
****

Sosnowiec
Hornet 919

Liczba postów: 829
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
#3
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
Chyba jako jedyny będziesz mógł coś powiedzieć w tym temacie Red_icon_smile
moto-opinie.info - Opinie o motocyklach i produktach motocyklowych w jednym miejscu.
2013-02-02, 12:22 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#4
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
Ludzie po 4cm obnizaja i daja rade na krotkich nozkach...
2013-02-02, 12:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#5
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
jeśli ogarniasz to tu masz ładnie napisaneRed_icon_wink
Cytat:Hey buddy. Yep lower the front will change the weight distribution of the bike. Making it more front bias.
This has a few knock on effects directly related to how extreme the change.
Steering becomes quicker because the steering geometry becomes steeper, this also makes the bike sit lower at the front (obviously) which in turn will make the slightly less wheel prone, will provide more feedback from the front and will put more weight through your arms during hard braking.
It will also make it slightly more stoppie prone (some of these effects can be dialed out).
The steeper steering angle will also make the bike more prone to slappers (not the fun hen night kind). So don't go mad. Adjust a bit at a time and allow a week to adjust and see how it feels to you.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-02-02, 01:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#6
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
zmienia się sterowność, Ja miałem wypuszczone tak jak w gixach o 7mm w górę i zupełnie inaczej się skręcało. Ciężko powiedzieć czy łatwiej czy trudniej w każdym razie inaczej ale idzie się przyzwyczaić. Ciężej się gumuje bo masz niżej przód natomiast łatwiej zrobić stoppie Red_icon_tongue jeśli chodzi CI tylko o wygląd to bym tego nie ruszał i zostawił na równo z półką. Jeśli natomiast jest Ci to niezbędne do postawienia pełnej stopy na asfalcie to obniż i jeździj - nie zabijesz się od tego Red_icon_smile Ja tak przelatałem cały sezon i jak sie po tygodniu przyzwyczaiłem to nie widziałem różnicy
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2013-02-02, 08:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#7
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
jak to obniżyć , bo też całej stopy nie postawię Red_icon_wink? Pozdrawiam Red_icon_smile
2013-02-03, 07:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#8
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
jak to obniżyć , bo też całej stopy nie postawię Red_icon_wink? Pozdrawiam Red_icon_smile
2013-02-03, 07:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#9
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
Fonio, luzujesz półki górną i dolną i wpuszczasz lagi bardziej o kilka mm żeby wystawały nad górną półką, tylko ważne żeby równo obie strony wypuścić
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2013-02-03, 07:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#10
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
Ok. Dzięki wielkie Red_icon_smile a takie mam pytanko jeszcze, czy ktoś wie czy oprócz ASO dostanę gdzieś te dwie śrubki imbusowe które są wkręcane w półkę górną i są widoczne jakbysmy patrzyli z góry? Dziwnym trafem od roku jak mam 19 stke ich nie było.. w moto ,,,;/
2013-02-03, 07:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#11
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
Jak poluzuje lagi na polkach bez podnosnikow to wyobrazcie sobie co sie stanie Red_icon_wink
2013-02-03, 08:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#12
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
jak nie masz tych dwoch srubek w polce to pewnie masz kierownice inaczej ustawiona, szerzej np. Nie musisz ich wkrecac tak naprawde jesli masz dobrze skrecone kierowniki. One chyba sa tylko do ustawienia kierownicy fabrycznie i dodatkowego umocowania.
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2013-02-03, 09:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#13
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
Dziękuje bardzo za odp Red_icon_smile , powiedzcie Mi , czy spotkaliscie się z odpryskiwaniem lakieru na połce górnej po bokach.. coś w stylu śniedzi białej widać podspodem. Zastanawiam się czy moja nie była jakos tandetnie polakierowana... ale dziwie się. bo generalnie moto nie ma śladów dzwona , po ktorym niezbędne by bylo malowanie półki Red_icon_wink
2013-02-03, 10:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
FonioR1 Offline
Użytkownik
***


RN19

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#14
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
Dziękuje bardzo za odp Red_icon_smile , powiedzcie Mi , czy spotkaliscie się z odpryskiwaniem lakieru na połce górnej po bokach.. coś w stylu śniedzi białej widać podspodem. Zastanawiam się czy moja nie była jakos tandetnie polakierowana... ale dziwie się. bo generalnie moto nie ma śladów dzwona , po ktorym niezbędne by bylo malowanie półki Red_icon_wink
2013-02-03, 10:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lakissier Offline
Młody
**




Liczba postów: 12
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#15
RE: Obniżenie RN19 na lagach.
Dzięki za opinie. Obniżyłem bo chciałem mieć trochę lepsze manewrowanie na postoju, żeby móc zgiąć nieco bardziej kolana. Szału pod tym względem nie ma po zmianie, jednak wizualnie jest ciekawie. Narazie zostaję przy takim ustawieniu... zobaczymy co to przyniesie podczas jazdy. Jednak jest to na tyle mała zmiana, że raczej nie wpłynie znacząco na jazdę.
2013-02-06, 12:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->