Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
Autor Wiadomość
marian Offline
Młody
**


R1 , FZS Fazer

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#1
Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
Dzisiaj moja maszynka zrobiła mi kuku Red_icon_mad. Blisko odcinki na trzecim biegu (akurat wyprzedzałem autko ) zgasł mi silnik . Zdarzyło mi się to już kilka razy gdy koło opadając stuknęło o asfalt . Zawsze odpalał po wyłączeniu stacyjki i ponownym załączeniu . Tym razem było inaczej - zdechł na dobre . Rozrusznik kręcił a silnik nie zapalał .Sprawdziłem bezpieczniki - były ok . Było już ciemno więc półtora km przypchałem do domu . W moto jest zainstalowany , ale niedziałający alarm Patrol Line . Po naciśnięciu pilota nic się z nim nie dzieje ale silnik odpala normalnie więc go nie blokuje .Po odpięciu wtyczki rozrusznik kręci normalnie ale silnik nie odpala. Nie wiem jak to cholerstwo wywalić . Może ktoś z kolegów ma schemat tego alarmu ?
Najgorsze - kiedy po chwili wytchnienia wróciłem do garażu by reanimować wynalazka to bez problemu zapalił . Aha , po powrocie do domu podłączyłem akumulator - czyżby to miało jakieś znaczenie ?
TAKI WSTYD !!! Icon_wall Ma ktoś jakieś sugestie co drania boli bo nic oprócz styków nie przychodzi mi do głowy Red_icon_sad
2012-11-11, 10:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
Specem technicznym nie jestem, ale może czujnik położenia motocykla coś Ci nawala lub najzwyczajniej coś nie styka.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-11-11, 11:15 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cookie Offline
Użytkownik
***

PK/PPL
bałagan..

Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
mam instrukcję Patrol Line HPS 544 z mojej R1.. jak będziesz potrzebował to pisz, jutro koło południa mogę zrobić Ci skany.
2012-11-11, 11:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marian Offline
Młody
**


R1 , FZS Fazer

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#4
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
(2012-11-11, 11:15 PM)Koczis napisał(a): Specem technicznym nie jestem, ale może czujnik położenia motocykla coś Ci nawala lub najzwyczajniej coś nie styka.


Hmm , czujnik położenia moto ? A czy w tedy kręcił by rozrusznik ?
Idę jeszcze sprawdzić czujnik kosy (podstawki) i przeczyścić przynajmniej kilka styków . Wiesz może gdzie jest czujnik położenia motocykla to jutro sprawdzę .Najbardziej wnerwia mnie to , że zapalił .Nie będzie wiadomo czy usunąłem co go boli czy znowu zrobi mi kawał , być może dalej od domu .Red_icon_neutral
(2012-11-11, 11:52 PM)Cookie napisał(a): mam instrukcję Patrol Line HPS 544 z mojej R1.. jak będziesz potrzebował to pisz, jutro koło południa mogę zrobić Ci skany.


Byłbym Ci wdzięczny gdybyś mógł podesłać mi skan tej instrukcji .Mój alarm montowali w serwisie i nie dostałem do niego żadnej opisu. Czuję że to może mieć związek z nim . Niestety nie umiem go ani uruchomić ani wywalić z moto bo przewody alarmu wchodzą do wiązki motocykla i bez rozpinania całych wiązek nie wiem dokąd prowadzą , ani nawet jak go zmostkować by nie uszkodzić całej instalacji albo komputera .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-12, 12:03 AM przez marian.)
2012-11-11, 11:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#5
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
Wywal alarm bo to raczej on odcina Ci zaplon..
2012-11-12, 12:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cookie Offline
Użytkownik
***

PK/PPL
bałagan..

Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#6
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
czujnik położenia masz pod siedzeniem kierowcy, czarny z napisem UP. bynajmniej u mnie (rn12) ak jest Red_icon_smile

ok, jutro ogarnę skany Red_icon_smile
2012-11-12, 12:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#7
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
I Marider i Cookie mają rację moim zdaniem, wywal alarm jak i tak nie korzystasz, a co do czujnika to głównie ma on odcinać zapłon po upadku więc silnik może kręcić ale nie odpalać, a jeśli dzieję się to po opuszczeniu koła to radzę obejrzeć każdą wtyczkę, rozpiąć i ponownie podłączyć bo gdzieś coś może nie stykać prawidłowo
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-11-12, 12:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cookie Offline
Użytkownik
***

PK/PPL
bałagan..

Liczba postów: 223
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
#8
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
2012-11-12, 02:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marian Offline
Młody
**


R1 , FZS Fazer

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#9
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
2012-11-12, 10:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Artur86
Unregistered




 
#10
RE: Pytanie do fachowców - dlaczego to nie jedzie ?
u mojego kumpla w rn09 przez alarm mało moto się nie spaliło...
przy wyjmowaniu alarmu najlepsze było to że wszystkie kable były czarne Red_icon_cheesygrin
2012-11-13, 09:34 AM
Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->