wypadek, odszkodowanie i jak to wszystko wyglada od strony prawnej
Autor Wiadomość
mlodyluzak Offline
Młody
**




Liczba postów: 14
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#41
RE: wypadek, odszkodowanie i jak to wszystko wyglada od strony prawnej
za mało mam informacji żeby Ci pomóc. Wnioskuje, że jest prowadzone postępowanie przygotowawcze przez prokuratora w którym sprawca będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku komunikacyjnego którego następstwem było spowodowanie obrażeń powyżej 7 dni (art. 177 kk). Prokurator w toku może skierować sprawę do mediacji - jeżeli dojdzie do pojednania to może nawet umorzyć postępowanie z uwagi na niski stopień społecznej szkodliwości i sprawa nie trafi do sądu karnego nawet.
W toku mediacji musisz więc mówić że doznałeś strasznej krzywdy i cierpieńRed_icon_smile koszty leczenia poniosłeś takie i takie i że chcesz tyle zadośćuczynienia za cierpienia ( nie wiem jakie miałeś obrażenia - ale tak jak pisałem ok 2 tys zł za 1% uszczerbku możesz wołać ). Jeżeli prokurator nie umorzy postępowania przygotowawczego to sprawa trafia do sądu karnego i wtedy musisz złożyć wniosek o naprawienie szkody. Jak prokurator umorzy postępowanie to wtedy można skarżyć taka decyzję - ale są krótkie terminy więc trzeba migiem do Pana mecenasa. Jest to załatwianie sprawy cywilnej w postępowaniu karnym. Można też od razu do sądu cywilnego sprawę skierować - ale trzeba płacić za pozew.

Jeśli chcesz to dobrze rozegrać to od razu weź sobie prawnika. Ludzie często za późno przychodzą, jak się już coś skitra, a wtedy ciężko coś zwojować.
2012-10-27, 12:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
samotnyy Offline
Chyba Ty
***

Olsztyn/Mannheim
RN09

Liczba postów: 347
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
#42
RE: wypadek, odszkodowanie i jak to wszystko wyglada od strony prawnej
Hmm dzięki w takim razie za informacje. Jutro idę do prawnika i zobaczymy jak sprawa dalej się potoczy Red_icon_wink będę komentował na bieżąco Red_icon_wink
-

"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale"
2012-10-28, 04:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
samotnyy Offline
Chyba Ty
***

Olsztyn/Mannheim
RN09

Liczba postów: 347
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
#43
RE: wypadek, odszkodowanie i jak to wszystko wyglada od strony prawnej
Odświeżam trochę temat, miesiąc się zbierałem do poruszenia mojego problemu, ale co mam do stracenia.. Do rzeczy. Mam pytanie do osób po konkretniejszym dzwonie, czy pojawił się u was problem taki jak "lęki komunikacyjne"? Jeśli byłaby możliwość chciałbym na priv parę zdań zamienić.

Co do wypadku wziąłem adwokata, swojego rzeczoznawcę, aby wycenił jeszcze raz motocykl, ale tym razem na warsztacie i solidnie, co do motocykla wyszło, z 2tys więcej. Co do szkody zdrowotnej nadal rozpatrują moje odwołanie.. ciągnie się cholernie, jeżeli nie przystaną na moje warunki sprawa pójdzie do sądu co znacznie wydłuży oczekiwanie na pieniążki..
-

"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale"
2013-03-30, 04:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#44
RE: wypadek, odszkodowanie i jak to wszystko wyglada od strony prawnej
Moj pozew w sprawie odpowiedniego zadoscuczynienia za 2 operacje i przygody rozne juz poszedl do sadu a jak sie sprawa zakonczy, to podziele sie wrazeniami. Trzeba byc twardym Red_icon_wink
2013-03-30, 05:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->