Kiedy używać tylnego hamulca?
Autor Wiadomość
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#21
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
... ja se pierdole HB jak juz bedzie na czym xd!
LwG!
2012-12-08, 08:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gessiu Offline
Młody
**

okolice Kłodzka
..::R1 RN19::..

Liczba postów: 68
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#22
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?

..:: Jeszcze będzie czas by odpoczywać ::..

2012-12-08, 10:59 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#23
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Jestem ZA, a nawet PRZECIW! Dawaj foty Red_icon_wink
2012-12-08, 10:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zbycho121 Offline
AMATOR
**




Liczba postów: 43
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#24
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Boje sie ze moja 19-ka za brzydka jest zeby ja pchac na salonyRed_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin
2012-12-09, 10:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ereinz Offline
Młody
**




Liczba postów: 49
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#25
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
2013-01-03, 08:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
pimper Offline
Młody
**

Szczecin
RN12

Liczba postów: 37
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
#26
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
(2012-07-10, 03:04 PM)PiotrXYZ napisał(a): Tył najlepiej jest używać cały czas z hamulcem przednim najlepiej tak po 50% i nigdy nie wciskać tyłu w zakręcie Red_icon_smile

No chyba że umiesz jeździć w zakrętach jak Valentino Rossi Red_icon_wink

http://www.youtube.com/watch?v=9aK2LBnTT2s
2013-02-22, 10:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maxiimus Offline
GhostRider
***

Sosnowiec
RN01

Liczba postów: 115
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
#27
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Ja używam tylnego hamulca zawsze razem z przedni, oczywiście odpowiednio delikatniej niż przedniego. Przy wolnym dojeżdżaniu do świateł (bo widzę czerwone z daleka) używam tylko tylnego i bardzo ważna rzecz: NIGDY TYLNEGO HAMULCA JAK JEST WCIŚNIĘTE SPRZĘGŁO! Generalizując ja używam go powszechnie Red_icon_wink
2013-02-22, 11:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#28
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Czemu tylnego ze sprzęgłem nie?

2013-02-24, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maxiimus Offline
GhostRider
***

Sosnowiec
RN01

Liczba postów: 115
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
#29
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
(2013-02-24, 06:27 PM)Kafel napisał(a): Czemu tylnego ze sprzęgłem nie?

Z technicznego punktu widzenia to możesz tak robić, ale jeśli nie masz wciśniętego sprzęgła to nie zablokuje Ci się koło bo silnik na to nie pozwala. Oczywiście da się zablokować koło łącznie z silnikiem, ale mając jakiekolwiek wyczucie, na pewno tak się nie stanie Red_icon_wink A z rozłączonym napędem (wciśniętym sprzęgłem) kolo momentalnie zablokujesz, szczególnie jeśli musisz szybko zahamować...
2013-03-02, 03:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#30
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
ostatnio przod hamulce stracilem ;] i tylnym tylko hamowalem... niefajnie ;P
2013-03-04, 09:57 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
carloos643 Offline
Użytkownik
***

DE
RN04

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#31
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
(2013-03-04, 09:57 AM)Allah84 napisał(a): ostatnio przod hamulce stracilem ;] i tylnym tylko hamowalem... niefajnie ;P

Co sie stało ?
2013-03-04, 12:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#32
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
plyn hamulcowy zapewne... cisne a tu nic... na maxa regulacje i ledwo co hamowal... jak konczylem sezon to jeszcze brzytwy byly... no ale juz czas tez na klocki ;] takze erka na poczatek sezony zyska wszystkie nowe plyny + klocki + nowy naped :]
2013-03-04, 02:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#33
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Hamulec tylny jest bardzo pomocny, wystarczy zrobic proste doswiadczenie jadac spokojnym tempem i raz hamujac samym przodem a po chwili powtorzyc doswiadczenie ale z dwoma hamulcami, droga jak i czas hamowania jest o wiele krotsza ale wiadomo, nie sprawdza sie to w KAZDYCH warunkach, doswiadczenie i proby daja najwiecej. Czasem sie łapie na tym, że hamuje tylko przodem ale staram sie myslec i nie zapominac, że tył też jest do pomocy i potrafi bardzo duzo pomoc Red_icon_smile
2014-01-06, 12:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#34
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
To może ja swoje 5 groszy.

Chciałem zapytać kolegów od procentów (70% na 30% ) etc jak mierzycie te procenty Red_icon_tongue

Co do hamowania tyłem ogólnie - zależy o jakich warunkach jazdy mówisz - stunt, tor, ulica - bo to chyba dużo zmienia w radach Red_icon_smile

Co ze szkoleń techniki jazdy się dowiedziałem i jest przydatne:

1. Jeśli hamujesz tyłem i łapiesz zjawisko "fishtail" (czyli, że wachlowania tyłem moto) to musisz to kontrolować, jakby jednak tylne kółko Cię zaczęło za mocno wyprzedzać to: NIGDY ALE TO NIGDY NIE ODPUSZCZAJ NAGLE HAMULCA Red_icon_tongue każdy wie co to "highside" mam nadzieje. Lepiej już polecieć w buraki na płasko. Highside zaboli bardziej.

2. Tylny hamulec świetnie nadaje się do manewrowania. Służy do stabilizacji motocykla i regulacji jego prędkości podczas "ciasnych" i wolnych manewrów. Jeśli zawracasz i odpuścisz gaz moto wali się się do stóp, to samo jak naciśniesz przód. Jednak jeśli obroty są bez zmian a Ty hamujesz tyłem to motocykl jest pod pełną kontrolą i możesz sobie zawracać na raz na większości uliczek.

3. Samo hamowanie nie wystarczy... niestety... Często wybór pada na hamulec i modlitwe pt "kurwwwwww jaaa pieee" co dość często kończy się dzwonem mniejszym lub większym lub UFFFF udało się.

4. Polecam szkolenia, każdemu, zapierdalaczom, nie zapierdalaczom, emerytom i rencistom. Zwłaszcza tym, którzy są tak zajebiści, że nie potrzebują szkoleń - niech wam asfalt miękkim będzie. Red_icon_smile
2014-01-07, 08:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#35
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
medyk dobrze powiedziane hehehe a tak z innej beczki skad twoj nick ? Red_icon_wink))
2014-01-07, 03:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
fishuennt Offline
A na chuj mi ten kaktus?!
****

k/ Białej Podlaskiej
1000rr

Liczba postów: 622
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#36
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Czas chyba popracować nad tylnym hamulcem bo u mnie jest ledwo wyczuwalny i nie ma opcji żeby koło zablokować chyba, że na piachu jakimś czy innym gównie, nie wiem czy ktoś go sobie tak ustawił i da się go wyregulować czy pompa mi padła...
2014-01-07, 05:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#37
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
fishuennt po 1 sprawdz kolor plynu hamulcowego jesli ciemny jak kawa zbozowa to czas na zmiane musi byc jasniutki Red_icon_smile druga sprawa czy masz odpowietrzony tyl bo jesli masz powietrze w przewodzie to nawet nowe klocki hamulcowe ci nic nie dadza, nastepnie wspomniane juz klocki hamulcowe sprawdz i ostatnia kwestia to zobacz jakie jest ustawienie sruby hamulca noznego , mam nadzieje, ze wiesz co mam na mysli, ta srube co idzie do pompy czy jest mocno skrecona lub rozkrecona Red_icon_smile wtedy jesli wszystko sprawdzisz o czym napisalem to musi CI hamulec chodzic jak pizda aniola Red_icon_smile .... przepraszam za ewentualny offtop Red_icon_smile
2014-01-07, 06:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
fishuennt Offline
A na chuj mi ten kaktus?!
****

k/ Białej Podlaskiej
1000rr

Liczba postów: 622
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#38
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
W sezonie zakładałem oplot, zmieniałem płyn i klocki. Wszystko odpowietrzone i nowe. Jedynie śrubę mam prawie na maksa wkręconą i to może być przyczyna bo małe ciśnienie robi się w pompie. Ale to nie w tym dziale. Też sorki za Off.
2014-01-07, 06:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#39
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
@ ktoś tam (bez urazy - nie wiem jak tu działa cytowanie, jeszcze się nie wdrożyłem)

Mój nick jak sama nazwa wskazuje wziął się od nabytego drogą studiów wyuczonego zawodu - murarz tynkarz akrobata. Mam nadzieje, że już wszystko jasne.


Wracając do tematu. Używanie tylnego hamulca jak ktoś słusznie zaobserwował na torze służy do zabawy i/lub cięcia winkli.

Każdy zna chyba poniższy film:
http://www.youtube.com/watch?v=4GHDnhb6zok

Nie mam pojęcia jakby zabrać się do takiego wachlowania dupskiem, uważam to za opanowanie motocykla na wysokim poziomie. Jak ktoś umie rzeźbić POWERSLIDEy jak ten pan to niech napiszę w tym temacie - bo chyba nie można już bardziej extremalnie używać tylnego hamulca.
2014-01-08, 10:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#40
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
moze to sciema z tym filmikiem i zamiast hamulca uzywał manetki z gazem i w takim przypadku to cienki ten driftRed_icon_smile
nie wiem czy juz nie było tego filmiku na forum ale tu jest prawdziwa sztuka http://www.youtube.com/watch?v=BTmiru2xi-U
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-01-08, 05:18 PM przez Irek.)
2014-01-08, 05:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->