Kiedy używać tylnego hamulca?
Autor Wiadomość
Młodociany Offline
Użytkownik
***

W-wa
RN09

Liczba postów: 143
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
#1
Kiedy używać tylnego hamulca?
Koledzy jak w temacie...

Jeżeli ktoś uczestniczył w profesjonalnych szkoleniach z jazdy motocyklem najlepiej po torze, bądź wie z innych źródeł kiedy, czy w ogóle powinno używać się tylnego hamulca proszę aby się tym podzielił.

Dobrze byłoby zamieszczać konkretne wypowiedzi, a nie typu: "Wyda mi się, że..." Red_icon_mad Taka drobna sugestiaRed_icon_tongue
NO PAIN NO GAME
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-10, 04:26 PM przez Młodociany.)
2012-07-10, 01:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#2
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Na torze nie uczestniczylem, ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze gdybym uzyl tylnego hamulca przed dzwonem to straty bylyby minimalne albo nawet udaloby sie wyhamowac, czasami lepiej zrobic slizga ( mniejsze straty ) tylnego uzywa sie tez na nawierzchni typu błoto, piach itp. Zasada jest taka ze im mocniej wciskasz przedni tym delikatniej tylni bo wtedy uginaja sie lagi i dupa idzie do gory przez co latwiej kolo traci przyczepnosc. Generalnie polecam uzywanie tylnego hamulca zwlaszcza ze klocki na tyl to smieszna kwota w granicach 100zl a czasami naprawde moze pomoc.
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-07-10, 01:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PiotrXYZ Offline
OFF ROAD
****

okolice Warszawy


Liczba postów: 527
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Tył najlepiej jest używać cały czas z hamulcem przednim najlepiej tak po 50% i nigdy nie wciskać tyłu w zakręcie Red_icon_smile
2012-07-10, 03:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
andrzej 84 r1 Offline
Użytkownik
***

starogard gdański
rn13

Liczba postów: 327
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#4
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
ja określam tylni hamulec jako pomocniczy dla przedniego, lepiej samego przedniego nie wciskać w nie których przypadkach bo tak najwiecęj osób się ślizgnęło
2012-07-10, 03:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#5
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
... jak lecisz na gumie to mozesz stabilizowac tylnym, zeby nie wyjebac na plery Red_icon_cheesygrin! Wiem co mówie ;P.

+ Marider, jak to nigdy? ; O ... zalozony jest po to zeby go chyba uzywac. he. Ja uzywam do stabilizacji motocykla gdy hamuje przednim. Ogolnie zawsze uzywam, przy kazdym dohamowaniu itp. itd

z moca mniej wiece 75przod 25tył.
LwG!
2012-07-10, 06:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Młodociany Offline
Użytkownik
***

W-wa
RN09

Liczba postów: 143
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
#6
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
A orientujecie się, czy kierowcy MotoGP na torze używają tylnego hamulca, jako jakaś tajna technikaRed_icon_madRed_icon_cheesygrin
NO PAIN NO GAME
2012-07-10, 08:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
murgal Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#7
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
To jest hamulec, więc po prostu do hamowania. Czy to takie trudne?
2012-07-10, 08:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#8
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
hamulec tylni jest bardzo przydatny, na łukach jak bierzesz zakręt( teoretycznie nie powinno się hamować w ogóle tylko bardziej złożyć) używaj tylko tylnego do "dohamowywania" bo przedni będzie Cie wynosił na barierki oczywiście z umiarem bo inaczej tylne koło Ci ucieknie.
2012-07-10, 10:06 PM
Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#9
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Używa się obu hamulców. Przedni jest podstawowy daje 70 % hamowania, tylny 30 %. W czasie hamowania przy większej prędkości staram się zawsze używać obu. Oczywiście klamkę przednią gnieciesz mocno w zależności jak szybko chcesz się zatrzymać. Tyłem hamujemy delikatnie gdyż łatwo jest koło zblokować. Ewentualnie przy hamowaniu awaryjnym można sobie odpuścić tył i skupić się na przednim bo wtedy już dupa zaczyna tańczyć. W MotoGP używają obu

2012-07-11, 01:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#10
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
szczerze to ja tylko tylny na piasku blotku czy slizgiej nawiezchni uzywam albo do hamowania awaryjnego
2012-07-12, 09:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#11
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Ja używam przedniego 75% i tylnego25% jak wspomniał Suchy. Kolega który jeździł po torze mówił mi że jego uczyli na torze żeby hamulca przedniego używać w zakręcie i nie odpuszczać przed samym położeniem tylko w zakręcie jednocześnie powoli odpuszczać i dodawać gazu żeby nieodbiajał moto zabardzo tylko płynnie poszedł i powiedział jeszcze że dzieki temu szybciej na torze jeździł, gość podobno zabronił im na poerwszych lekcjach tak jeździć żeby się nie wyłożyć, ale on nie posłuchał.

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-16, 06:36 PM przez Thor.)
2012-07-16, 06:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#12
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Czytałem że powinno się wyhamowywać przed zakrętem i później tylko operować gazem w zakręcie dostosowując do sytuacji, przeważnie delikatnie coraz bardziej dodając przy wychodzeniu. Użycie hamulca w zakręcie grozi wyprostowaniem motocykla i pojechaniem prosto w rów, a nie daj Boże tyłem hamować to już głupota bo dupa ucieknie i szlif

2012-07-16, 08:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#13
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
(2012-07-10, 08:28 PM)Młodociany napisał(a): A orientujecie się, czy kierowcy MotoGP na torze używają tylnego hamulca, jako jakaś tajna technikaRed_icon_madRed_icon_cheesygrin

tak używają hamulca tylnego,hamowanie tylnym hamulcem przed zakrętem jest bardzo istotne dla zawodników na torze, zmieniają tym kont wejścia w zakręt,wiadomo ma być szybciej Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2012-07-18, 09:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Radek! Offline
ʀʁʀʁʀ❶ʀʁʀʁʀ
***

WRO
R1 RN12

Liczba postów: 236
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#14
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Panowie,

niektóre porady są wręcz żenujące i świadczą o kompletnym braku pojęcia o jeździe motocyklem.
Młodociany, polecam lekturę Keith Code - Przyspieszenie II czy Hough David - Motocyklista doskonały.
2012-07-18, 08:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#15
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
(2012-07-18, 08:55 PM)Radek! napisał(a): Panowie,

niektóre porady są wręcz żenujące i świadczą o kompletnym braku pojęcia o jeździe motocyklem.
Młodociany, polecam lekturę Keith Code - Przyspieszenie II czy Hough David - Motocyklista doskonały.

ja tu nie widze zadnej zenady, nie kazdy jezdzi wyczynowo a po przeczytaniu ksiazki czy tam dwoch tez nie zrobi z Ciebie rosawego jezdzca rodem Moto GP. Najwazniejsze to jest wyczucie ostroznosc i rozwaga. Wszystko da sie samemu wyczuc to tylko kwestia czasu i tego jak sie chce jezdzic i po czym
2012-07-19, 10:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Radek! Offline
ʀʁʀʁʀ❶ʀʁʀʁʀ
***

WRO
R1 RN12

Liczba postów: 236
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#16
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Pewnie, można wyczuwać samemu, rozbić kilka motocykli i dojść do tej wiedzy, która jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Teoria to podstawy, reszta praktyka.
Na tym forum to chyba wszyscy akurat jeżdżą wyczynowo Red_icon_cheesygrin Red_icon_wink
2012-07-19, 11:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kaczor_scigacz Offline
kaczor
***

okolica wawy
yamaha r1 rn19

Liczba postów: 384
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
#17
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
(2012-07-10, 06:43 PM)Suchy napisał(a): ... jak lecisz na gumie to mozesz stabilizowac tylnym, zeby nie wyjebac na plery Red_icon_cheesygrin! Wiem co mówie ;P.

+ Marider, jak to nigdy? ; O ... zalozony jest po to zeby go chyba uzywac. he. Ja uzywam do stabilizacji motocykla gdy hamuje przednim. Ogolnie zawsze uzywam, przy kazdym dohamowaniu itp. itd

z moca mniej wiece 75przod 25tył.

zgadzam sie z Toba ja robie to samo
zawsze i wszedzie nR1 bedzie!!!!
2012-07-19, 07:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zbycho121 Offline
AMATOR
**




Liczba postów: 43
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#18
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Nikt chyba o tym nie wspomniał,ale mozna tez sobie załozyc tylny hamulec na kierownice,ja tak mam,jezdze tylko na torze,jestem z niego zadowolony polecam.
2012-12-04, 04:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zbycho121 Offline
AMATOR
**




Liczba postów: 43
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#19
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
tylny hampel na kierownicy jakby ktos chcial montowacRed_icon_cheesygrin
i z przoduRed_icon_smile


Załączone pliki Obrazki
       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-08, 08:49 PM przez zbycho121.)
2012-12-08, 08:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#20
RE: Kiedy używać tylnego hamulca?
Zbycho, chętnie zobaczę cały Twój motocykl, zrób zdjęcia co masz zamontowane i załóż temat w "Nasze dzidy" Red_icon_wink
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-12-08, 08:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->